dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 75
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie Harmonogram budowy mojego domu - co sądzicie?

    Cześć
    Pomyślałem, że się Was poradzę.
    Czytałem kolejność prac i stworzyłem ogólny harmonogram prac dla całego przedsięwzięcia pt. "Budwa domu"

    legenda
    Niebieskim kolorem oznaczone są zadania prace do wykonania - połączone ze sobą pokazują kolejność prac
    Na czerwono są przerwy technologiczne
    Na zielono są zaznaczone zadania krytyczne dla powodzenia dalszych prac.



    czekam na Wasze uwagi ... i czy ten harmonogram ma sens? Gdzieś się pomyliłem w kolejności prac lub czegoś ważnego nie uwzględniłem?

    PS
    Link - chyba będzie czytelniej jak każdy sobie samodzielnie otworzy na własnym PC
    http://img99.imageshack.us/img99/645...owadomuha0.gif
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    ej.. no o co chodzi?

    Nie macie zdania? Sensowne to?

    PS
    Sciana 1 warstwa
    mam zamiar tak właśnie zlecać prace poszczególnym wykonawcom.
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  3. #3

    Domyślnie

    "Zaprawde powiadam Ci"
    Za jakiś czas będziesz sie śmiał z tego harmonogramu.

    PS.
    Będziesz kładł 32 dachówki dziennie?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Będziesz kładł 32 dachówki dziennie?
    No gdyby tak było polożenie dachówek (karpiówka - jakieś 12600 sztuk) trwałoby to ponad 393 dni więc raczej odpada

    dlatego harmonogram jest zwymiarowany w zadaniach w czasie i w budżecie - czego akurat tutaj nie widać

    pytanie jest o czas realizacji poszczególnych etapów i kolejność.
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Myślę, że Twój harmonogram nie wytrzyma zderzenia z rzeczywistością na naszym runku budowlanym Ale oczywiście życzę Ci, żeby Ci się udało

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi
    Myślę, że Twój harmonogram nie wytrzyma zderzenia z rzeczywistością na naszym runku budowlanym Ale oczywiście życzę Ci, żeby Ci się udało
    nie chodzi o to aby zbudować harmonogram doskonały ale aby stworzyć bazę dla harmonogramu rzeczywistego w którym przesuwając jedno zadnie przesuwam cały harmonogram. Kluczowa jest kolejność działań. Taka zabawa pozwlala na:
    - stwierdzenie w jakim momencie projektu jesteś
    - co musisz kupić i na kiedy
    - jak daleko do końca
    - ile cię jeszcze będzie to kosztować
    - mozna skupić sie na łączeniu zadań podobnych i minimalizowaniu podwojonej pracy

    PS
    nasi fachowcy potrafią położyc kazde zadanie i tu pełna zgoda - ale przewiduję taki obrót sprawy.
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha
    nie chodzi o to aby zbudować harmonogram doskonały ale aby stworzyć bazę dla harmonogramu rzeczywistego w którym przesuwając jedno zadnie przesuwam cały harmonogram. Kluczowa jest kolejność działań.
    Ja bym przede wszystkim przesunął montaż alarmu zaraz po montażu okien i drzwi wejściowych. Przyłącze energetyczne też by się wtedy przydało. Ogrodzenie sugeruję zrobić w miarę wcześnie. To tyle na szybko.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Tak patrzę i patrzę, ale za małe literki jak dla mnie

  9. #9

    Domyślnie

    Plany planami, a życie Cię zweryfikuje. Traktuj to z grubsza jako zabawę przed budową, bo później to różnie bywa. Ale z jednym masz rację. Poumawiaj sobie ekipy dużo wcześniej. Pomoże Ci to w znacznym stopniu zbliżyć sie do Twojego harmonogramu. Wiem co piszę, bo za miesiąc się przeprowadzam.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    nie wiem w jakim standardzie chcesz miec wykonczony dom, ale jesli ponad podstawowym, czyli jakies wneki podswietlanie w lazience(chociazby nad stelazem do wc), laczonerozne materialy an posadzkach, jakiekolwiek sufity podwieszanei itp to 56 dni jest za malo, chyba ze wpadnie 6 osobowa ekipa z bardzo dobrze rozpracowanym planem dzialania, wtedy moze, ale biada CI jesli nie bedziesz miec juz zgromadzonych wszystkich materialow do wykonczeniowki lacznie z fugami

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    jakiekolwiek sufity podwieszanei itp to 56 dni jest za malo,
    e to już mnie tak boleć nie będzie- bardziej zależy mi na tym aby w tym roku skończyć największe prace. Wykończeniówka moze się przedłużyć nawet o miesiąc - boje się natomast sytuacji że np z tynkami się nie wyrobię w roku 2007 i bez ogrzewania nie wejdzie ekipa wykończeniowa.



    Plany planami, a życie Cię zweryfikuje...
    Jak to w życiu - ale bez jakiegokolwiek planu po prostu się nie da. Wtedy dopiero zachowujesz się jak dziecko we mgle

    Tak patrzę i patrzę, ale za małe literki jak dla mnie
    tu masz większe liteki - po otworzeniu mozna jeszcze kliknąć na rys i się powiększy
    http://img99.imageshack.us/img99/645...owadomuha0.gif

    Ja bym przede wszystkim przesunął montaż alarmu zaraz po montażu okien i drzwi wejściowych.
    Montaż alarmu jest zaplanowany w tym samym czasie co okna
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie

    1. Proponowałbym najpierw zrobić tynki wewnętrzne, a póżniej zewnętrzne. Chyba by lepiej schły. Tym bardziej jesli z zewnątrz będzie styropian.

    2. Nie wiem jak duży jest dom, ale chyba 7 dni to za mało na elektrykę i instalację alarmową. Proponuję pomyśleć o okablowaniu pod TV i LAN, do każdego okna kontaktron.

    3. Elektryka przed tynkami zenwętrznymi - a wyprowadzenia na zewnątrz - będziesz wycinać ocieplenie - szkoda roboty.

    4. Proponowałbym na czas tynkowania zrobić tymczasowy alarm. Szkoda brudzić nowych czujek. Okna "ozbroić" w kontaktrony magnetyczne i podpiąć pod alarm.

    5. U mnie instalację centralnego odkurzacza montowali w 1 dzień - 10 punktów, dom z poddaszem użytkowym. Tynkarze połamali 1 rurę.

    6. Kominek - 5-12(15) dni dla porządnego wykonawcy - krócej to zrobi tylko parciarz.

    Od połowy kwietnia do teraz:
    1. przeróbki ścianek na poddaszu i kominy z klinkieru (czas to żenada - kończę z tym majstrem przygodę - nie mam czasu na zabawę w budowanie),
    2. przyłącze energetyczne (2 dni),
    3. okna i drzwi zewn (1 dzień), brama garażowa (1 dzień),
    3. alarm podstawowy (1 dzień), 2 dni po oknach.
    4. ogrodzenie 58 m (podmurówka i słupki - ostatni oddech majstra - czekałem 6 dni na beton z gruchy),
    5. hydraulika 2-3 dni nie pamiętam,
    6. elektryka (170 pkt - dla jednego min. ze 2 tygodnie roboty),
    7. instalacja wodna (z 5 dni) jeszcze będą poprawki,
    8. odkurzacz (1 dzień),
    9. okablowanie (ze 4 dni), ]
    10. łacenie dachu, wszelkie obróbki, rynny, tynki wewnętrzne, układanie dachówki z Veluxami potrwa do połowy czerwca (przeszło 2 miesiące czekałem na dachówkę - więc trudno precyzyjnie określić czas na zrobienie dachu). Dachówka przyjechała do wszystkich na raz, dekarze w kwietniu nie mieli wiele roboty, a teraz mają urwanie yesyes.
    11. Jeszcze w czerwcu - instalacja cw (5 dni) i wylewki na podłogę - (2 dni).

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario_pa
    1. Proponowałbym najpierw zrobić tynki wewnętrzne, a póżniej zewnętrzne. Chyba by lepiej schły. Tym bardziej jesli z zewnątrz będzie styropian.

    2. Nie wiem jak duży jest dom, ale chyba 7 dni to za mało na elektrykę i instalację alarmową. Proponuję pomyśleć o okablowaniu pod TV i LAN, do każdego okna kontaktron.

    3. Elektryka przed tynkami zenwętrznymi - a wyprowadzenia na zewnątrz - będziesz wycinać ocieplenie - szkoda roboty.

    4. Proponowałbym na czas tynkowania zrobić tymczasowy alarm. Szkoda brudzić nowych czujek. Okna "ozbroić" w kontaktrony magnetyczne i podpiąć pod alarm.

    5. U mnie instalację centralnego odkurzacza montowali w 1 dzień - 10 punktów, dom z poddaszem użytkowym. Tynkarze połamali 1 rurę.

    6. Kominek - 5-12(15) dni dla porządnego wykonawcy - krócej to zrobi tylko parciarz.

    Od połowy kwietnia do teraz:
    1. przeróbki ścianek na poddaszu i kominy z klinkieru (czas to żenada - kończę z tym majstrem przygodę - nie mam czasu na zabawę w budowanie),
    2. przyłącze energetyczne (2 dni),
    3. okna i drzwi zewn (1 dzień), brama garażowa (1 dzień),
    3. alarm podstawowy (1 dzień), 2 dni po oknach.
    4. ogrodzenie 58 m (podmurówka i słupki - ostatni oddech majstra - czekałem 6 dni na beton z gruchy),
    5. hydraulika 2-3 dni nie pamiętam,
    6. elektryka (170 pkt - dla jednego min. ze 2 tygodnie roboty),
    7. instalacja wodna (z 5 dni) jeszcze będą poprawki,
    8. odkurzacz (1 dzień),
    9. okablowanie (ze 4 dni), ]
    10. łacenie dachu, wszelkie obróbki, rynny, tynki wewnętrzne, układanie dachówki z Veluxami potrwa do połowy czerwca (przeszło 2 miesiące czekałem na dachówkę - więc trudno precyzyjnie określić czas na zrobienie dachu). Dachówka przyjechała do wszystkich na raz, dekarze w kwietniu nie mieli wiele roboty, a teraz mają urwanie yesyes.
    11. Jeszcze w czerwcu - instalacja cw (5 dni) i wylewki na podłogę - (2 dni).
    Dlatego preferuje system gospodarczy.
    Wiazanie sie z firmami budowlanymi , niestety podraża koszty.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztofik
    Dlatego preferuje system gospodarczy.
    Wiazanie sie z firmami budowlanymi , niestety podraża koszty.
    A jaki to ma związek z tym co napisałem ???
    Budując w systemie gospodarczym też wolę mieć lepszych wykonawców niż partaczy.

  15. #15

    Domyślnie

    Krycie dachówką 43 dni? Budujesz całe osiedle?
    Co do planu - widać że jesteś przed budową, skoro chce Ci się i widzisz sens w robienu takich rzeczy Z perspekltywy czasu przekonasz się że cały plan można o kant d* rozbić

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    nie buduję osiedla ale dach wielospadowy z 4 wolimi okami - 43 dni to wg ciebie za dużo?

    faktycznie jestem na początku budowy, ale plan sprawdza się świetnie. Np. wiem kiedy mogę zacząć tynkowanie i umówić się z ekipą odpowiednio wcześniej.

    Generalnie każdy kto realizował wielomiesięczny projekt w który jest zaangażownych wiele podmiotów czy podwykonawców robi dokładny plan takiego projektu aby wiedzieć kiedy skończy i jakim kosztem.

    Każdy plan podlega modyfikacji ponieważ nie da się przewidzieć wszystkich zdarzeń - choćby 30 dniowego deszczu, ale dzięki temu mozna przesunąć wszystkich podwykonawców na późniejsze terminy.

    Podsumowując: polecam każdemu dobry plan z rozpisaniem na zadania i ekipy realizacyjne.
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha
    nie buduję osiedla ale dach wielospadowy z 4 wolimi okami - 43 dni to wg ciebie za dużo?
    Zależy kto będzie układał. Jeśli zawodowi dekarze w ilości więcej jak jeden to o wiele za dużo.

    Cytat Napisał Sasha
    Podsumowując: polecam każdemu dobry plan z rozpisaniem na zadania i ekipy realizacyjne.
    Najpierw zbuduj dom, potem zweryfikujesz swoje poglądy.
    Owszem - ustalić kolejnośc robót warto, ale planowanie tyle na przód co kiedy będzie i ile potrwa to życie w wyidealizowanym świecie. Bo bedzie bardzo różnie i zdziwisz sie nie raz. Nie bierz do siebie tej krytyki - ja po porstu znam już rzeczywistość budowlaną i chcę Cię sprowadzić trochę na ziemię. Na początku budowy człowiek by chciał sobie zaplanować wiele, oszacować itd. Potem z ledwo starczy Ci czasu na zapisywanie wydatków.
    Zamiast tego grafiku co opracowałeś, zaprojektuj sobie lepiej wnętrza wszystkich pomieszczeń - szybko przychodzi moment, że trzeba wiedzieć co gdzie będzie.

  18. #18

    Domyślnie

    Na początku plan się zawsze sprawdza a potem... potem to już połączenie możliwości zakupu, tępa prac, zmian i nowych pomysłów tworzą róznorakie zmiany... tak czy inaczej gdy zerkniesz na ten wątek i swój plan tuż przed końcem budowy parskniesz śmiechem
    to nie było złośliwe poprostu zobaczysz jak życie skoryguje plan i harmonogram
    Prawa autorskie do tego postu przysługują Kryspinowi

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Nie będę was przekonywać do rzetelnego planowania bo nie o to chodziło.
    Nie chodziło mi również o informacje CZY harmonogram prac to dobra rzecz czy też nie

    Proszę o wasze opinie dotyczące ilości dni przewidzianych dla poszczególnych prac, proszę Was również o opinię czy czegoś waznego nie zamieściłem i czy warto pozmieniać kolejność prac ze względu na ... no właśnie na co?


    To tylko model - ale pozwoli na sprawne zarządzanie moją budową

    Tak wiec czekam na wasze opinie gdyż jako osoby doświadczone macie więcej wiedzy niż ja w tej chwili
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha
    Tak wiec czekam na wasze opinie gdyż jako osoby doświadczone macie więcej wiedzy niż ja w tej chwili
    W powodzi pustosłowia, a właściwie przed przybraniem wody pozwoliłem sobie na wpisanie swoich uwag powyżej.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony