dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 75
  1. #61

    Domyślnie

    harmonogram robiony w 5min - jest tyle wart co ...

    kazdy sobie moze siasc i napisac - wykopy 3 dni - zbrojenie 2 dni - zalewanie 1 dzien - jastrych na pozomie zero 5 dni itp ... - no fajnie wydzie - tylko sobie powiesic na sciane

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    Cytat Napisał Sasha
    A niby dlaczego bez sensu? Może jakiś rozsądny argument na poparcie swojej tezy? Przestój? Obsuwa z terminem? Wzrost ceny materiałów? No właśnie po to się robi taki harmonogram aby móc sobie poradzić z takimi problemami a nie bezwładnie rozłożyć ręce w połowie budowy i powiedzieć nie wystarczyło....
    Sasha, ja też zaczynałem od harmonogramu. Zrobiłem taki prosty, w postaci myślinków i zaznaczałem ptaszkiem kolejne etapy. No właśnie kolejne.... Doszedłem tylko do:
    - wykop pod ławy....

    ...i na tym się zakończyło. Rzeczywistość to jedna sprawa, teoria druga. Ale od czegoś trzeba zacząć przekopywanie się przez budowlankę, i harmonogram to akurat dobry początek na naukę. Potem sam od niego odejdziesz.

    No bo harmonogram nie robi się po to, żeby odzwierciedlał dokładnie rzeczywistość.

    n.p. legalett teoretycznie robi się w 3 dni ale praktyka pokazuje, że czasami 14 dni nie wystarcza.

    Tylko co z tego.

    Jak mam harmonogram w miarę dobrze przygotowany to będe wiedział, że dachówka, która zamówiłem za kilka tygodni powinna pojawic sie na budowie troche później bo na etapie wstepnym mam obsuwkę.

    O to tutaj chodzi a nie o jakies zderzenie teorii z rzeczywistością.

    Pewnie niektórzy mają taka wyobraźnie, że widzą wystarczająco dobrze swój harmonogram i nie potrzebują papieru tylko po co sobie głowę tym zasmiecać.

    Z harmonogramu wszystko mniej więcej wynika i już.

  3. #63

    Domyślnie

    sasha z ciekawości zapytam jak Ci idzie?? i przy okazji odświeże wątek.

  4. #64

    Domyślnie

    Witam
    Planowanie było podstawą budowy naszego domu. Trwało około roku. Zaplanowaliśmy harmonogram wybudowania domu na 3 miesiące (podobny do tego na początku tego wątku). Okres ten obejmował czas od wejścia geodety do wprowadzki. W praktyce czas przekroczyliśmy tylko o... 10 dni. Budowę zaczęliśmy 21 lipca, a wprowadziliśmy się do domu 31 października, co dało nam 102 dni.
    Z uwagi na zastosowanie stosunkowo nietypowych przed 5 laty technologii (Legalett, Praefa, Mitek) wymagających bardzo dokładnego przewidzenia każdego szczegółu całości inwestycji (np. co do cm wyjść rur wody, kanalizacji... z płyty fundamentu grzewczego) mieliśmy z żoną "niezłą" z tym zabawę na etapie planowania (czasem z przysłowiowego sufitu). Na szczęście kontakt z firmami wykonującymi kolejne etapy budowy był szybki przez e-mail, więc rysunki korygowaliśmy nawet na dwa tygodnie przed wykonaniem prac, a niektóre szczegóły w trakcie wykonywania.
    Dziś, z perspektywy 5 lat, potwierdzam to, co wtedy przyjąłem za najważniejsze:
    1. Odważne podejmowanie decyzji i konsekwencja w realizacji.
    2. Planowanie, planowanie i jeszcze raz planowanie.
    3. Harmonogram w celu ustalenia terminów znany wszystkim wykonawcom dużo wcześniej niż rozpoczęcie budowy.
    A wtedy niemożliwe staje się możliwe.
    Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie
    Piotr
    Pozdrawiam serdecznie, Piotr
    ---------------------------------------------------------------------------------
    Czym jest trollowanie?
    Poczytaj sam na przykład tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

  5. #65

    Domyślnie

    Piotr, pamiętam artykuł na temat waszej budowy. Stał sie inspiracją do rozpoczęcia naszej.
    Planowanie to ważna sprawa, jak sie ma do czynienia z profesjonalnymi ekipami. W przeciwnym wypadku można sie tylko wrzodów żołądka nabawić.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Piotr, pamiętam artykuł na temat waszej budowy. Stał sie inspiracją do rozpoczęcia naszej.
    Planowanie to ważna sprawa, jak sie ma do czynienia z profesjonalnymi ekipami. W przeciwnym wypadku można sie tylko wrzodów żołądka nabawić.
    zgadzam się , my sobie możemy planować a wykonawcy i tak robią swoim tempem... i nie tylko wrzodów ale i nerwicy

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    My też zrobiliśmy harmonogram - w excelu I okazało się, że jeśli wszystko będzie jak planujemy przeprowadzimy się w lipcu 2008. Ale mam świadomość, że to mało realne Wykończeniówka zimą? Jak zdążę z tynkami i wylewkami przez mrozem to tak, inaczej czekam do wiosny - i już parę miesięcy w plecy. Ale wiem przynajmniej na co się przygotować i jak umawiać ekipy. A harmonogram można zawsze dostosować do tzw. nieprzewidzianych okoliczności.

  8. #68

    Domyślnie

    Ooooo! Miło mi Czandra, że artykuł pomógł.
    A planowanie, dobrzy wykonawcy, odwaga, rozptropność... zmniejszają ryzyko nabawienia się wrzodów.
    Dlatego zdecydowałem się na szybką budowę ze sprawdzonymi (w większości) firmami (dłuższa budowa większe ryzyko nerwicy). Dlatego od kilku lat dzielę się tu na forum i w artykułach prasowych swoimi doświadczeniami, by innym pomóc uniknąć wrzodów.
    Pozdrawiam serdecznie
    Pozdrawiam serdecznie, Piotr
    ---------------------------------------------------------------------------------
    Czym jest trollowanie?
    Poczytaj sam na przykład tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

  9. #69
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Torr

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Harmonogram

    Dzięki Sasha, że chciałeś się podzielić czymś z innymi. Ciekawi mnie jak Twój harmonogram zweryfikowało życie. Ja trafiłem tutaj bo szukam jakiegoś harmonogramu żeby poprowadzić nadzór na budowie. Jeżeli nie masz nic "na przeciwko " Skorzystam na początek z Twojego.
    Oczywiście tak jak i Ty podziwiam tych wszystkich, którzy wszystko wiedzą a już na pewno wiedzą najlepiej ))))

  10. #70

    Domyślnie

    Oooo, zapomniałem już o tym wątku, a tu miła niespodzianka.
    Też jestem ciekaw jak w praktyce sprawdzają się Wasze plany budowlane.

    U mnie zimą do domu "zawitała" kamera termowizyjna i wykryła poważny błąd w harmonogramie prac budowlanych.
    Pisze o nim, bo może ktoś się dzięki temu ustrzeże takie pomyłki.

    Otóż najpierw wykonana została podbitka, a potem ocieplenie ścian.
    W efekcie styropian nie dochodzi do szczytu ścian i mam klasyczne mostki termiczne we wszystkich pomieszczeniach na styku ścian zewnętrznych domu i sufitu. Niestety skutkuje to w tych miejscach spadkiem temp. o kilka stopni!
    Latem planuję rozebrać podbitkę, uzupełnić ocieplenie i ponownie założyć podbitkę - tym razem prawidłowo przyciętą.
    Planowałem po kilku latach zmianę elewacji no i mam. Tylko nie planowałem przez kilak lat takich start ciepła i dodatkowych wydatków.
    Człowiek ciągle się uczy i...
    Pozdrawiam serdecznie
    Pozdrawiam serdecznie, Piotr
    ---------------------------------------------------------------------------------
    Czym jest trollowanie?
    Poczytaj sam na przykład tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar barto307cc
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    1.223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Nam właśnie już ekipa od dachu mówiła,że podbitkę nam zrobią dopiero po ociepleniu domu ,bo inaczej powstają te mostki termiczne

  12. #72

    Domyślnie

    Witam
    Ekipa była, podbitkę zaczęła odkrywać i... okazało się, że jednak jest wykonana poprawnie. I to dobrze, bo za jej zerwanie (jest mocowana gwoźdźmi) i powtórny montaż (chyba zakup w większości nowej) nieźle bym zapłacił.
    Skąd więc mostek termiczny?
    Był na styku ściany i dostawionego do ściany od wewnątrz styropianu, który stanowi ogranicznik ekofibru (by się nie przesypał podczas zawieruchy na strychu). Nie wiem czy to zrozumiale opisałem?
    Najważniejsze, że po konsultacjach położona została z góry wełna (gr. 20 cm) nad: podbitką, ścianą, styropianem i fragmentem ekofibru. Mam nadzieję, że to poprawi ujemne skutki, bo nic lepszego nie przyszło nam do głowy.
    Pozdrawiam serdecznie
    Pozdrawiam serdecznie, Piotr
    ---------------------------------------------------------------------------------
    Czym jest trollowanie?
    Poczytaj sam na przykład tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

  13. #73
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maraquia

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Bardzo bym prosiła o kontakt osobę która ma projekt domu stworzony w programie ms projekt tak jak w pierwszym poście

  14. #74
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar happycow
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-217
    Dzielnica
    Ramiszów
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha Zobacz post
    Cześć
    Pomyślałem, że się Was poradzę.
    Czytałem kolejność prac i stworzyłem ogólny harmonogram prac dla całego przedsięwzięcia pt. "Budwa domu"

    legenda
    Niebieskim kolorem oznaczone są zadania prace do wykonania - połączone ze sobą pokazują kolejność prac
    Na czerwono są przerwy technologiczne
    Na zielono są zaznaczone zadania krytyczne dla powodzenia dalszych prac.



    czekam na Wasze uwagi ... i czy ten harmonogram ma sens? Gdzieś się pomyliłem w kolejności prac lub czegoś ważnego nie uwzględniłem?

    PS
    Link - chyba będzie czytelniej jak każdy sobie samodzielnie otworzy na własnym PC
    http://img99.imageshack.us/img99/645...owadomuha0.gif
    witam,
    Jestem zainteresowany tym harmonogramem w ms project. ciekawi mnie jak wyszła realizacja kontra plan. sam zajmuję się zawodowo tworzeniem planów prac ale nie w branży budowlanej. Bardzo interesuje mnie jakie były faktyczne czasy wykonania poszczególnych etapów i jaki etapy były założone. czy jest szansa na otrzymanie pliku źródłowego + porady odnośnie etapów i najmowania ekip? czy udało się dogadać z kierownikami ekip by trzymali się planu i jak rozwiązaliście niewywiązywanie się z ustalonych terminów?

    pozdrawiam,
    Dawid

  15. #75

    Domyślnie

    Witam,

    Bardzo proszę o kontak i przesłanie harmonogramu oraz ewentualnie uwagi jak kolejność z harmonogramu miała się do rzeczywistych prac.
    Chyba, że harmonogram był na bierząco aktualizowany to prosił bym wersję pierwotną i ostatni baseline

    Pozdrawiam

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony