dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Zacząłem rysować swoje drzewko. Po mieczu doszedłem do pradziadków. Franciszek i Marianna im było. To dopiero początek.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie


    Pochwalę się, chociaż nie mam czym się chwalić, bo do powstania tego drzewa nie przyłożyłam ręki. Niestety, tak obszerną wiedzę mamy tylko o rodzinie mojej babci ze strony taty. I to tylko dzięki sławie okrywającej naszego praszczura. Wiedza o rodzinie dziadka ze strony taty kończy się na moim pradziadku zaledwie. Moja mama też zapisała wszystko, co wie o rodzinie, a trochę tego jest. Może nie aż tak daleko wstecz, ale za to rozlegle na boki.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  3. #43

    Domyślnie

    też zaczęłam robić drzewko no i jak narazie jestem przy 8 pokoleniu wstecz. To jakieś początki dziewiętnastego wieku. Ale wszystko zostało spisane z pamięci, beż żadnych kronik czy metryk . Najwięcej wiem o przodkach ze strony mamy... To moje drzewko jak narazie jest bardziej szersze niż wyższe nasza rodzinka jest baardzo duża hehe.
    życze powodzenia w szukaniu swych korzeni
    pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    dzisiaj przypadkiem trafiłam na serwis www.moikrewni.pl no i musze powiedzieć że całkiem mi się spodobało tylko chyba mają jakis problem z serwerwem bo strasznie wolno chodzi. ciekawe jest to że tam mogą się przyłączać osoby z rodziny, można wpisywać ważne daty itp. a wszystko to jest przedstawione przejrzyście na drzewie genealogicznym naprawde polecam jeśli ktoś ma dużo cierpliwości do tego....

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Witajcie,

    ja od niedawna również należę do "tych" zapaleńców,
    polecam dobre portale:

    http://www.genpol.com/

    http://www.genealodzy.pl

    Naprawdę jest tam wielu życzliwych znawców tematu i zapaleńców..
    Cały czas opieram się na materiałach przez nich podsuwanych bądź uczę się czytając inne materiały..
    Stwierdzam z ogromnym wstydem, że niewiem co robiłam kiedyś w szkole na lekcjach historii..
    Moja niewiedza była ogromna..
    I nie rozumiem czemu, bo historia jest teraz fascynująca
    Swoją drogą niesamowita jest społeczność takich portali..
    Ja zatrzymałam się na poszukiwaniu daty urodzin jednej prapraprababci..okolice powstania styczniowego i zabór rosyjski..
    solidarna akcja Polaków. Mogli występować o aktualizację szlachectwa, ale był kruczek- podpisz, że nie brałeś udziału w powstaniu..
    ( po co podpisywać coś co jest z nadania i zupełnie oczywiste..i nie będą nam tu obcy mówić,czy to prawda aktualna czy nie )
    Ale nie tylko takie postawy, wykup mógł być zwyczajnie za drogi..

    narazie szukam, ale mam mało czasu, podejrzewam, że ruscy przekręcili gdzieś nazwisko..
    planuję spędzić dzień w Archiwum Państwowym w Mławie i dociec..
    dobrze jest też pstrykać zdjęcia nagrobków co do których jest przypuszczenie, że to rodzina. a potem w domu analizować..
    polecam rozrysować i spisać wszystko co się wie + co wiedzą starsi rodu, wtedy lepiej główka pracuje..
    tylko czasu brak..
    Ale tak to super sprawa, dzieci mówią, że szukamy praprababci..
    normalnie jak w stumilowym lesie..
    pozdrawiam

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robpa

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam

    trafilem tu troche przypadkowo przez google. nieszczegolnie interesuje sie genealogia ale obiecalem znajomemu z Kanady ze znajde mu osobe zjmujaca sie szukaniem korzeni zawodowo. czy ktos z Was zna namiary na takie osoby(firmy), linki, cokolwiek.. i moglby odpisac? bylbym wdzieczny. Ja sam nie siedze w temacie a szukanie (chociaz wydawalo mi sie, ze bedzie to proste) nie najlepiej mi wychodzi

    dziekuje i pozdrawiam

  7. #47

    Domyślnie

    Zajmowałem się genealogią mojej rodzinki, trwało to chyba ze trzy lata, ale miałem doping, bo od czasu do czasu wpadali tu do Polski członkowie naszej Rodziny zamieszkali za granicą i to częściowo na ich zamówienie tworzyłem tę genealogię. Bardzo pomocne były mi informacje z rodzinnych nagrobków, zaproszenia ślubne i wszelkie informacje od seniorów rodu. Następnie weryfikowałem szczególnie te informacje, co do których nie miałem pewności.
    Do zrobienia drzewa genealogicznego polecam program GenoPro

    Wcześniej korzystałem z innego programu, ale gdy potrzebowałem wprowadzić do bazy małżeństwo między pokoleniowe program zaprotestował, a temu to nie przeszkadzało.


    http://=www.fotosik.pl][img]http://i....jpg[/img]
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    Witam,

    temat widzę zmarł śmiercią naturalną, szkoda. Genealogia - super sprawa, pracochłonna, męcząca, często denerwująca, ale jeśli znajdzie się kolejny ślad - ekscytująca. I w zasadzie łącząca się jak dla mnie trochę z budowaniem domu - najczęściej (choć nie zawsze ;) chcemy zbudować dom, żeby scalić rodzinę, zapewnić takie 'nasz i tylko nasze' miejsce rodzinne. Podobnie z genealogią - kilka razy próbowałem takie zestawienia zrobić - ale zawsze kończyło się słomianym zapałem - aż wreszcie kiedy urodziło się dziecko zebrałem się w sobie - zrobię to zestawienie - choćby dla małej - te informacje uciekają strasznie szybko i poza suchymi faktami z ksiąg metrykalnych są nie do odtworzenia. Kim byli nasi przodkowie, jak żyli, jakimi byli ludźmi.

    Teraz przystopowałem, już nie ma tyle czasu i dalsze poszerzanie drzewa wiązałoby się z wyjazdami. Ale tego co zebrałem, starczy na porządne drzewo - kiedyś córę tym zainteresuję :)

    Przy okazji poznałem wielu ludzi działających bądź to w kołach bądź amatorsko lub profesjonalnie - bardzo często były to fascynujące osoby pod względem osobowości i życzliwości.

    I jeszcze jedno - genealogia wcale nie jest tylko domeną staruszków z siwymi brodami i laską ;) działa tam wielu młodych ludzi.

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    monikapa

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Czy ktoś pomoże

    Poszukuję rodziny ze Stanów Stanisław Brojek jego żona to Lovisa Brojek,syn Tomasza Brojka. Szczerze mówiąc nawet nie wiem czy wuj jeszcze żyje.
    Wyemigrował w latach pomiędzy 1945-1949. Kiedyś mieszkał w Port Waszyngton.
    Jeżeli ktoś wie w jaki sposób mogę wygrzebać jakiekolwiek informację proszę o kontakt. [email protected]

  10. #50
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ksuchowi

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-703
    Posty
    0

    Domyślnie

    Czesc Konrad, myślę, że w Twoim nazwisku podczas ktoregos zapisu mogło zabraknąć litery "i" i dlatego tak mala liczba osob nosi to nazwisko.
    Ja właśnie noszę nazwisko prawie takie same i rodzina pochodzi od pokolen z podlasia. Mielismy kuzyna, ktory intersowal sie genealogia i podobno dotarl w poszukiwaniach do rycerza z XVw, ktory nosil imię Socho/Sucho. Kuzyn zmarl i nikt nie wie co sie stalo z materialami, ktore zgromadzil.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony