dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 50
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goni_Mnie_Peleton
    He he , byl w TV kiedys taki spektakl teatralny o tzw "Polaku katoliku w typie moherowym" i jego lysym synu w typie "wszechidioty" , ktorzy niespodziewanie dostaja spadek wielki po swym przodku Zydzie .......
    aby być bardziej precyzyjnym, był to film z serii 'święta polskie', a nosił tytuł 'CUD PURYMOWY'
    pozdrawiam
    m.

  2. #22

    Domyślnie

    Masz racje Maksiu.
    Z autorem ksiazki tez sie pomylilem bo nie byl to Jan Karski ale Leski Kazimierz
    (poprawilem)

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goni_Mnie_Peleton
    Cytat Napisał Agduś
    Tomek, Ty uważaj z takimi teoriami! Bo, jak kiedyś na jakiegoś skina trafisz i zaszczepisz mu pod łysą czaszką myśl (to może być trudne), że nie ma u nas Polaków "czystej rasy" to albo zacznie tłuc na oślep, albo sie załamie i popadnie w depresję.
    He he , byl w TV kiedys taki spektakl teatralny o tzw "Polaku katoliku w typie moherowym" i jego lysym synu w typie "wszechidioty" , ktorzy niespodziewanie dostaja spadek wielki po swym przodku Zydzie .......
    I to jest właśnie prawdziwa ironia losu
    Ciekawa jestem jak to się skończyło
    Cóż to za robot piękny i młody,
    I cóż to za robotniczka,
    Ona mu daje z dzbana pentody,
    A on jej wtyczki z koszyczka

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Świetny film, koniu powinien wprowadzić obowiązek obejrzenia tego filmu wszystkim członkom LPRu.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Chyba zacznę go szukac w wypożyczalniach - narobiliście mi apetytu.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  6. #26

    Domyślnie

    A tak na marginesie to ok 1900 roku nikt z Polski nie mogl byc odnotowany bo Polski wtedy nie bylo ( na mapie ) . Polacy przybywali wtedy do USA w wiekszosci albo z Rosji albo Austrii (Galicji) , albo Niemiec (Prus).

    Piszac o poczatkach 1900 mialam na mysli ten czas kiedy juz Polska istniala na mapie swiata. troszeczke moze przesadzilam piszac, ze 1920 to poczatek, nie chcialam poprostu wdawac sie w szczegoly. Chociaz powinnam, bo pare lat, a robi roznice...

    pozdrawiam

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś
    Chyba zacznę go szukac w wypożyczalniach - narobiliście mi apetytu.
    Szukaj, ale obecnie może być w wykazie filmów zakazanych.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    rodzina z mojej strony jest calkiem dobrze udokumentowana. Tak więc, pracowac nad nia nie trzeba. Gorzej z rodzina od strony męża, tam zanika na wysokości pradziadka

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Czyżby nie miał prapradziadków.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    miał ale nikt nie wie nawet jak mieli na imiona
    Czyli bez szukania po księgach, nie do odkrycia.
    Wszyscy tzw. dziadkowie nie żyją, znicze zapalamy na grobach max pradziadków

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    Cytat Napisał Agduś
    Chyba zacznę go szukac w wypożyczalniach - narobiliście mi apetytu.
    Szukaj, ale obecnie może być w wykazie filmów zakazanych.
    Tym bardziej będę szukała! Przekorna jestem.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    miał ale nikt nie wie nawet jak mieli na imiona
    Czyli bez szukania po księgach, nie do odkrycia.
    Wszyscy tzw. dziadkowie nie żyją, znicze zapalamy na grobach max pradziadków
    Majko, przy chrzcie (pradziadka) wpisywanono w ksiegi parafialne imiona rodziców nazwisko panieńskie matki, zawód, oraz takie same dane rodziców chrzestnych.

  13. #33

    Domyślnie

    A jeśli dobrze się trafi (na skrupulatnego księdza) to w takich wpisach są jeszcze i numery domów, a czasami imiona i nazwiska dziadków (np w aktach małżeństw).

    Ponadto dla niektórych regionów można w archiwum dotrzeć do spisów mieszkańców z początku wieku XX i z połowy wieku XIX, a to już wielka skarbnica informacji o rodzinach.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdula
    hej!
    dzieki waszej podpowiedzi zaczelam szukac swoich korzeni w usa, gdzie obecnie (chwilowo) przebywam. znalazlam na stronie ellisisland.org okolo 22 ludzi z tym samym nazwiskiem, ktorzy przybyli do new york na poczatku 1900. i co ciekawe wiekszosc pochodzi z rosjii, sa trzy z polski i trzy z anglii. koleja ciekawa rzecz (ktora powtarza sie) wiekszosc tych osob ma zydowsko brzmiace imona- isaak, moisei, schlemie itp. (moi dziadkowie byli 100% katolikami) wiec troche mnie to zbija z tropu. ale zaczyna sie robic ciekawie. szukam dalej...
    powodzenia dla wszystkich w poszukiwaniach

    magda
    u mnie okazało się, że osoby z usa, którym pomagałem znaleźć więzi rodzinne, są moimi krewnymi w linii pradziadków.
    najciekawsze, że nie udało się to mnie, tylko oni napisali do archiwum w Polsce i przysłali im odpisy z ksiąg parafialnych, które są w archiwach wojewódzkich.
    u nich są archiwa prowadzone przez jakiś kościół Adwentystów (nie chcę pomylić nazwy) i za niewielką opłatą dostają skany. nawet takie dwa rosyjskie tłumaczyłem.
    trzy razy Z: Zbudować, Zamieszkać, Zapomnieć

  15. #35

    Domyślnie

    witajcie; nie wiem jak zacząć ale też na poważnie jestem zainteresowany "odnalezieniem" przodków; jak ugryźć ten temat?

    moje nazwisko kussowski - i mieszkam w tczewie, województwo pomorskie, wcześniej gdańskie; gdzie i jak szukać

    proszę o pomoc i wsparcie

    pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robak
    witajcie; nie wiem jak zacząć ...
    jak detektyw, przepytać świadków (każdego w rodzinie) dotrzeć do starszych osób w rodzinie, spisywać. potem rozrysować sobie rodzinę, zebrać nazwiska, nazwiska rodowe, ew. adresy i pozwiedzać cmentarze. potem najtrudniejsza rzecz, czyli kancelarie parafialne i archiwa wojewódzkie. ja na tym poległem bo nie mam czasu. zbiera się z tego spory segregatorek.
    Trochę powalczyłem w internecie, niby mało tego ale kilkadziesiąt nocy przy monitorze i wrażenia niesamowite z wyników.
    p.s. uwaga, na stronach związanych z genealogią uważać co się naciska, bo miałem wielokrotnie problemy. duzo z tych stron jest płatnych.

    ja bym zaczął od wpisania w googlach "Kussowski" - od razu 1500 pozycji oraz strona family tree Kussowski.
    trzy razy Z: Zbudować, Zamieszkać, Zapomnieć

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robak
    witajcie; nie wiem jak zacząć ale też na poważnie jestem zainteresowany "odnalezieniem" przodków; jak ugryźć ten temat?

    moje nazwisko kussowski - i mieszkam w tczewie, województwo pomorskie, wcześniej gdańskie; gdzie i jak szukać

    proszę o pomoc i wsparcie

    pozdrawiam
    Robaku,
    a Twoja rodzina też pochodzi z Tczewa?
    Jeśli nie, to wypytaj skąd przybyli. II Wojna Światowa tak przemieszała, że można się pogubić. Szukaj w kościołach, jeśli Twoi Rodzice brali ślub kościelny. Tam muszą być wzmianki z jakiej parafii pochodzili i dalej tym tropem.
    Powodzenia
    Tez nie mam na to czasu, a rajcuje mnie brat mojego pra... z Polonezkoy w Turcji. Dotrę do krewnych za jakiś czas na 100% i okaże się, że moja cioteczna babka jest młodsze o 50 lat.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    A wiecie może gdzie szukać Herbu rodowego?

    kiedyś jednemu z kuzynów udało się go odnaleźć ale trąba jedna... zgubił.

    Ja coś nie coś o przodkach wiem, ale Herbu ni jak znaleźć nie mogę, a mam do odnalezienia 2....

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar andzik.78
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    3.054
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    W mojej rodzinie był niedawno zjazd rodzinny. Drzewo genealogiczne było bardzo duże. Organizatorzy w przygotowania włozyli bardzo duzo pracy ale opłaciło sie. Dotarli do poczatków 19 wieku.
    Moja mama tez szukała przodków i tez bardzo daleko doszła. Duzo czasu spędziła w Archiwum Państwowym i na plebaniach . W ten sposób dowiedziała sie ,ze jej przodkowie z Moraw pochodzili. A jedna kobieta to co roku szła z Wielkopolski do Czech do swojej rodziny.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał martadela
    A wiecie może gdzie szukać Herbu rodowego?

    kiedyś jednemu z kuzynów udało się go odnaleźć ale trąba jedna... zgubił.

    Ja coś nie coś o przodkach wiem, ale Herbu ni jak znaleźć nie mogę, a mam do odnalezienia 2....
    jeżeli o to chodzi?
    http://www.herby.com.pl/herby/
    trzy razy Z: Zbudować, Zamieszkać, Zapomnieć

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony