dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie Okpol kontra fakro?

    Stoję przed wyborem okien dachowych fakro lub okpola.
    Czy ktoś umiałby może wskazać wady i zalety tych okien?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam 2 okna dachowe okpola 2 lata w moim domku i jak narazie nie widze żeby bylo z nimi cos nie tak.

  3. #3

    Domyślnie

    powiem tak bo wlasnie sam przerabiam temat okien dachowych: okpol to taki duzy fiat, a fakro/velux to mercedes. Co wiecej okpol ma fatalnej jakosci akcesoria i do tego pieronsko drogie - jedyne co jest na korzysc okpola to wentylacja jakiej nie maja ani tanie modele fakro ani veluxa (chodzi o typ uscislajac a nie sam fakt posiadania bo to akurat maja wszystkie). Niemniej jakosciowo velux i fakro to mniej wiecej to samo, okpol i roto to nizsza polka. Zeby bylo smieszniej ostatnio z porownania cen okpole wyszly cenowo prawie tak samo jak velux/fakro wiec odradzam choc zaznaczam ze uzytkownikiem zadnych jeszcze nie jestem ale zdecydowalem sie na velux wlasnie ze wzgledu na jakosc i wybor akcesoriow dodatkowych

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    kupuj veluxa- ja sam tak zrobię - róznica w cenie niewielka a okno lepsze.
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Wszystkie prawie tak samo dobre, ale to prawie robi różnicę. Osobiście polecam Fakro dobre bo polskie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    ja kupiłem Fakro bo:
    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Wszystkie prawie tak samo dobre, ale to prawie robi różnicę. Osobiście polecam Fakro dobre bo polskie. Pozdrawiam.
    Dodam tylko.
    W kartonie dokładna instrukcja, są wszystkie potrzebne duperelki, łatwy montaż.
    Ba! Nawet ołówek dają! He he
    Ten ołówek własnie przeważył

    P.s. Velux jest produkowany koło Gniezna.
    Tu była reklama.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    P.s. Velux jest produkowany koło Gniezna.
    Gwoli wyjaśnienia to ta fabryka pod Gnieznem to nie zaklad produkcyjny tylko montownia okien. Pozdrawiam
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #8

    Domyślnie

    Nie zaliczałabym Roto do niższej pólki, co innego Okpol, generalnie chyba teraz Fakro to numer 1

  9. #9

    Domyślnie

    Czy ktoś z was co tak chwali okna takie lub inne, a na inne mówi że są be oglądał chociaż wszystkie z tych okien żeby mógł ocenić jak są wykonane bo ja wątpię. Przeważnie wiecie tyle co powiedział wam sprzedawca i chwalicie to co macie. Ja oglądałem akurat wszystkie z wymienionych tu okien i nie kierowałem się firma tylko jakością ich wykonania. I okna welux oraz okpol najbardziej mi się podobały. Okna firmy okpol wybrałem tylko dlatego ze miały klamkę na dole a weluxa na górze wiec zdecydowałem się na Okpol Confort. Okno to ma automatyczny nawiewnik, zewnętrzna szybę hartowaną i jakościa napewno nie odbiega od fakro czy weluxa.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Czy ktoś z was co tak chwali okna takie lub inne, a na inne mówi że są be oglądał chociaż wszystkie z tych okien żeby mógł ocenić jak są wykonane bo ja wątpię. Przeważnie wiecie tyle co powiedział wam sprzedawca i chwalicie to co macie. Ja oglądałem akurat wszystkie z wymienionych tu okien i nie kierowałem się firma tylko jakością ich wykonania. I okna welux oraz okpol najbardziej mi się podobały. Okna firmy okpol wybrałem tylko dlatego ze miały klamkę na dole a weluxa na górze wiec zdecydowałem się na Okpol Confort. Okno to ma automatyczny nawiewnik, zewnętrzna szybę hartowaną i jakościa napewno nie odbiega od fakro czy weluxa.
    Rozumiem że to do mnie ? zapewniam Cię że widziałam te okna wszystkie i jeszcze parę innych których Ty napewno raczej nie widziałeś, i zdanie podtrzymuję, ale wcale nie twierdzę ,że Okpol to kiepskie okna , lecz jak dla mnie słabsze od trójki liderów

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Czy ktoś z was co tak chwali okna takie lub inne, a na inne mówi że są be oglądał chociaż wszystkie z tych okien żeby mógł ocenić jak są wykonane bo ja wątpię. Przeważnie wiecie tyle co powiedział wam sprzedawca i chwalicie to co macie. Ja oglądałem akurat wszystkie z wymienionych tu okien i nie kierowałem się firma tylko jakością ich wykonania. I okna welux oraz okpol najbardziej mi się podobały. Okna firmy okpol wybrałem tylko dlatego ze miały klamkę na dole a weluxa na górze wiec zdecydowałem się na Okpol Confort. Okno to ma automatyczny nawiewnik, zewnętrzna szybę hartowaną i jakościa napewno nie odbiega od fakro czy weluxa.
    tez ogladalem wszystkie i:
    1) fakro wygladalo nieco slabiej niz velux ale to kwestia wzgledna
    2) mimo wszystkich zalet okpola po raz kolejny podkresle ze akcesoria sa do kitu a o wentylacji juz pisalem ale co do jakosci przynajmniej ogladajac na pierwszy rzut oka to sie zgodzic nie moge
    3) velux ma tez modele z klamka na dole GZL-B

    4) no i podkreslam ze sa to spostrzezenia poczatkujacego

  12. #12

    Domyślnie

    Witam
    Dwa lata temu kupiłam okna okpol ..ze względu finansowego ...bo taniej nie znalazłam duże okno kosztowało 850zł a reszta w/w firm nie schodziła z tysiąca. A że kupiłam 5 szt - zaoszczędziłam dosć sporo...
    Kwestia jakości jest - ok choć fachowcy montujący narzkali ...nie było bajerów wspomagających mątaż....

    Pozdrawiam
    Tu była reklama

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Wszystkie prawie tak samo dobre, ale to prawie robi różnicę. Osobiście polecam Fakro dobre bo polskie. Pozdrawiam.
    Polecasz Fakro bo polskie czy lepsze ?

    Różnica cena między veluxem a fakro nieduża , jakoś porównywalna .

    Velux jednak ma większe doświadczenie i dłuższą historie i to właśnie możebyć atut jeśli jakościowo są porównywalni.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Obie firmy są mi bardzo bliskie. Obie firmy to wiodące firmy na świecie. Obie firmy maja wyroby najwyższej jakości. Pierwsze okna jakie montowałem 15 lat temu to były Veluxy. Zamontowałem ich ponad 600 sztuk. Aktualnie montuję jedne i drugie po połowie, Roto okazjonalnie. Z uznaniem i podziwem obserwuję dynamiczny rozwój firmy Fakro i wiele dobrego co robi ta firma dla regionu. Dla tego też pozwoliłem sobie zarekomendować Fakro co wcale nie znaczy że inne są gorsze. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #15

    Domyślnie

    Całkowicie sie zgadzam z Andrzej Wilhelmi
    Aż takim dorobkiem montażowym nie mogę sie pochwalić ale daleko nie odbiegam U nas montuje sie najwięcej Fakro póżniej Roto,Velux jakoś sie słabo chyba promuje bo tylko kilka sztuk w ubiegłym roku montowałem a w tym jeszcze żadnego.

  16. #16

    Domyślnie

    mam okna z okpolu ( 5 szt ) i fakro ( 2 szt ) - różnicy nie widzę żadnej.... no może fakro ma "wygodniejszą" klamkę....

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Franz Strzelecki

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mniej więcej 6 lat temu wstawiałem w swoim domu okna dachowe Okpolu , nie było z nimi żadnych problemów , zarówno w trakcie montazu jak i w czasie ich późniejszego użytkowania. Zostało mi kilka setek w kieszeni bo za konkurencyjne okna właśnie tyle musiałbym zapłacić. Także polecam okna tej firmy .
    Szczególnie że wole płacić Polakom a nie Duńczykom czy innym Kitajcom.

  18. #18

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze! Chętnie odpowiemy na pytania, dotyczące naszej aktualnej oferty. Jednym z lepszych rozwiązań, które obecnie proponujemy klientom, są energooszczędne okna trzyszybowe, produkowane w technologii SuperThermo. A jeżeli chodzi o akcesoria, to tutaj możemy zapewnić, że ich jakość znacząco się polepszyła. Szczególnie polecamy roletę D37 Multistop, w której został zastosowany system prowadnic zapewniający 100% zaciemnienie wnętrza. Gdyby pojawiły się dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu!
    Pozdrawiamy,
    Eksperci firmy OKPOL
    http://www.okpol.pl/

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Panie ekspert podaj po ilu latach przy tak małych powierzchniach przeszklenia jak to jest w przypadku okien dachowych zwróci się okno dachowe super energooszczędne? Bo ja jak liczyłem na podstawie Fakro przy dzisiejszych cenach energii to wychodzi jakieś 50 lat, no chyba , że macie super tanie te okna super energooszczędne....

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Panie ekspert podaj po ilu latach przy tak małych powierzchniach przeszklenia jak to jest w przypadku okien dachowych zwróci się okno dachowe super energooszczędne? Bo ja jak liczyłem na podstawie Fakro przy dzisiejszych cenach energii to wychodzi jakieś 50 lat, no chyba , że macie super tanie te okna super energooszczędne....
    Witamy serdecznie,

    Są to bardzo indywidualne wyliczenia i zależą m.in. od ilości okien w pomieszczeniu, rodzaju pakietu szybowego, który został użyty, współczynników przenikania ciepła oraz od tego, w jaki sposób ogrzewamy pomieszczenie. Dlatego też bardzo ciężko określić ogólnie, po ilu latach taka inwestycja mogłaby się zwrócić. Należy również pamiętać, że okno stanowi jeden z wielu elementów, które wpływają na energooszczędność domu (do pozostałych należą m.in. izolacja dachu, ocieplenie ścian etc.). Odnośnie cen – zachęcamy do wejścia na naszą stronę (http://www.okpol.pl/), gdzie można pobrać cennik lub skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielem
    Pozdrawiamy,
    Eksperci firmy OKPOL
    http://www.okpol.pl/

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony