dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Witam. Jaka jest różnica pomiedzy oknem okpol VGO E3 (PVC) a VGO E2 (PVC)

  2. #22

    Domyślnie

    Dzień dobry! Różnica tkwi w powłoce samoczyszczącej SGG BIOCLEAN. Szyba okna VGO E3 jest wyposażona w taką właśnie powłokę. Jej działanie polega na samoczynnym usuwaniu zanieczyszczeń pod wpływem światła słonecznego i deszczu. Dzięki temu utrzymanie okien w czystości jest o wiele prostsze. Poniżej prezentujemy różnicę pomiędzy szybą standardową, a taką z powłoką SGG BIOCLEAN.
    Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fot. OKPOL.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	49,3 KB
ID:	357143
    Pozdrawiamy,
    Eksperci firmy OKPOL
    http://www.okpol.pl/

  3. #23

    Domyślnie

    W Castoramie można kupić okna Mercure i Venus o ile dobrze doczytałem właśnie produkcji Okpol'u. Pytanie - to modele specjalne czy typowe? Jeżeli typowe to które z oferty Okpol?
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  4. #24

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Oferta okien dachowych w Castoramie to obecnie produkty Velux oraz marki własne Castoramy: Mars, Venus, Saturn i Mercure produkowanych przez firmę OKPOL.

    Marki własne nie mają odpowiedników w ogólnej ofercie OKPOL, zostały wyprodukowane wg ściśle określonej specyfikacji Castoramy.
    Catorama to obecnie jedna z największych sieci marketów budowlanych w Europie. Produkcja ich marek jest objęta specjalnym systemem selekcji dostawców i producentów oraz systematycznym nadzorem produkowanych wyrobów marek własnych w zakresie utrzymywania ich wysokiej jakości. Szeroka gama asortymentu pozwala wybrać produkt wg określonego standardu i ceny.

    Główną zaletą okien dachowych z gamy marek własnych Castoramy jest ich jakość i bardzo dobre parametry energooszczędności różniące się w zależności od wybranej klasy okna vs. cena, zastosowania i potrzeby klienta.

    Mars - to okno obrotowe drewniane z pakietem trzyszybowym; Uw = 1,0 W/m2K; gwarancja 12 lat.
    Venus - okno obrotowe drewniane z pakietem dwuszybowym; Uw=1,2 W/m2K gwarancja 10 lat.
    Saturn to okno obrotowe z PVC z pakietem dwuszybowym; Uw=1,4 W/m2K gwarancja 10 lat.
    Mercure to okno obrotowe drewniane z pakietem dwuszybowym; Uw=1,5 W/m2K gwarancja 2 lata

    Jednocześnie przypominamy, że wybierając okna dachowe, powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na: miejsce ich użytkowania - otocznie, jakość produktu, jego funkcjonalność, wyposażenie, odpowiedni współczynnik energooszczędności.

    Mam nadzieję, że odpowiedzieliśmy na Pana pytanie. Gdyby pojawiły się dodatkowe kwestie, jesteśmy do dyspozycji.
    Pozdrawiamy,
    Eksperci firmy OKPOL
    http://www.okpol.pl/

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    boogabear

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-534
    Posty
    7

    Domyślnie Okna OKPOL

    Nie znam się na szczegółach, ale widziałem najnowsze okna OKPOLU na żywo i jakoś nie powalają - widać że to niższa jakość. Po rozmowach z przedstawicielem byłem mocno nastawiony na te okna, ale po dokładnym sprawdzeniu na żywo zrezygnowałem.
    Zwróciłem uwagę na rzeczy widoczne gołym okiem : drewno w oknie było tak miękkie że można je było wgnieść paznokciem --> oznacza to bardzo szybkie zarysowania i wgniecenia. Umiejscowienie klamki jest nieprzemyślane. Blacha zewnętrza i zamontowane śruby sprawiają wrażenie że okno jest niskiej jakości, egzemplarz który ja sprawdzałem skrzypiał. I najlepsze jest to, że okna te sprzedawane są w zbliżonej cenie do okien innych marek, gdzie jakość wykonania jest dużo lepsza.

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Franz Strzelecki

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Sam posiadam okna Okpol od kilku lat - drewniane i plastikowe. Nic się z tymi oknami nie działo złego. Jeśli miałbym ponownie kupować okna byłby to OKPOL.
    Post powyżej wygląda mi na czarny PR konkurenci.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hemidall

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    32-048
    Posty
    46

    Domyślnie

    Porównuję właśnie okna Okpol i Fakro wykonane z PCV.

    Modele: Okpola IGOV N22 i FAKRO PTP-V U4
    Oba modele wraz z roletami występują w podobnej cenie.

    Pierwsza duża różnica to Uw, 0,83 vs 1,1 - przepaść na korzyść Okpola.
    Uszczelki - te w Fakro wyglądają jak zwykła guma. Okpola wyglądają lepiej i ma ich aż 3 - Plus dla Okpola.
    Klamka - Ta Okpola jakoś nie budzi zaufania. Klamka Fakro wydaje się być trwalsza.
    Rama - ta okpola wydaje się bardziej solidna, stąd też lepsza izolacja termiczna.
    Nawiewnik - oba wyglądają przyzwoicie.
    Kolory - Okpol robi tylko białe. Plus dla Fakro, które ma również w kolorze sosny i dębu.

    Montaż mnie nie interesuje - ja tego montować nie będę. Filozofii wielkiej nie widzę więc jeśli będzie dobra ekipa to i montaż będzie poprawny. A jak ekipa słaba to i okno nie pomoże.

    Widziałem komentarze że u Okpola jakość słaba, ale nie widziałem słowa, że były z tym problemy, więc zakładam że to przepychanki handlowców, a mnie interesują fakty.

    Póki co jednak przewaga Okpola. Ale nie wiem jak z roletami zewnętrznymi.
    Czy może ktoś podzielić się wrażeniami z eksploatacji?

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hemidall

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    32-048
    Posty
    46

    Domyślnie

    To jeszcze dorzucam dwie kwestie, jakie rzuciły mi się w oczy.

    1.szczelność
    Okpol jest znacznie szczelniejszy: 4klasa szczelności vs Fakro - 2 klasa. Dla domu z wentylacją mechaniczną i rekuperatorem ma to znaczenie.
    Minus bardziej szczelnego okna jest taki, że okno ciężej się otwiera i wyraźnie słychać jak uszczelki pracują. Jeśli ktoś ma wentylację grawitacyjną, to chyba wolałbym okno mniej szczelne.

    2. malowanie drewna - oczywiście nie dotyczy okien pcv
    Patrzyłem na drewniane okna Okpola (bo żona zafiksowała się na kolor ramy) i widziałem dużą różnicę w grubości lakieru względem fakro i roto. Okpol podobno maluje 3-ma warstwami, a pozostali stosują 2 warstwy lakieru.
    Mam na poddaszu 4 okna z velux-a sprzed 20-tu lat, które były malowane jedną warstwą i wydaje mi się, że kierunek producentów - dołożenie kolejnej warstwy, był koniecznością. Te moje velux-y wyglądają fatalnie. Lakier poodłaził a drewno zaczęło butwieć. Po ostatniej konserwacji 3 lata temu śladu nie widać i za kilka lat podejrzewam że okna do wymiany.
    Nawet jeśli w oknach pokrytych 2 warstwami jest lepiej, to podejrzewam, że korzyści z 3-warstwy i tak będą widoczne. Jak nie dzisiaj to za 20 lat.
    Poza tym przy 3 warstwach rama jest gładka jak z pcv. Przy 2 warstwach dalej czuć nierówności.
    Szkoda tylko że drewniane okna z okpola nie mają takiej lambdy jak te z pcv.

  9. #29
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Muszę włączyć się do dyskusji… chciałbym wyjaśnić kilka kwestii:
    Żaden z modeli okien dachowych FAKRO nie posiada 2 klasy szczelności. Okna mają 4 lub 3 klasę szczelności w zależności od modelu okna dachowego.

    Na przykładzie najpopularniejszego modelu okna obrotowego jakim jest FTP-V, okna:
    - posiadają 4 klasę szczelności,
    - drewno impregnowanie jest próżniowo, impregnacja próżniowa zabezpiecza drewno dogłębnie. Impregnat wnika nawet do głębokości 10 mm,
    - okno wyposażone jest w system topSafe, co podwyższa bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe okna,
    - okno wyposażone jest w automatyczny nawiewnik V40P, który zapewnia optymalną ilość powietrza na poddaszu i zdrowy mikroklimat,
    - zastosowano technologię thermoPro, która podnosi parametry okien dachowych: energooszczędność, trwałość oraz szczelność,
    - są wyposażone w poczwórny system uszczelnienia, w którym uszczelka przyszybowa daje dodatkową szczelność w ekstremalnych warunkach oraz redukuje mikrodrgania podczas obfitego deszczu
    - są dostępne w wersji FTU-V, malowanej potrójną warstwą lakieru poliuretanowego, tworzącego całkiem gładka powierzchnię na profilach skrzydła i ościeżnicy (nie widać rysunku drewna)

    Jeśli chodzi o okna tworzywowe, to:
    - wykonane z wielokomorowych profili PVC wewnątrz wzmocnionymi ocynkowanymi stalowymi rdzeniami,
    - wyposażone są w system topSafe,
    - posiadają nawiewnik V35, który dostarcza świeże powietrze do pomieszczenia nawet przy szczelnie zamkniętym oknie,
    - mają poczwórny system uszczelnienia.
    Ponadto:
    Wszystkie szyby w oknach FAKRO posiadają bezterminową gwarancję na gradobicie, 10 lat na okna i 20 lat na pakiet szybowy.
    Dodatkowo do okien dachowych FAKRO można dobrać szeroka gamę zarówno dodatków wewnętrznych jak i zewnętrznych.
    Chciałbym podkreślić, że firma FAKRO stawia na jakość i innowacyjność, dzięki czemu jej oferta jest konkurencyjna na całym świecie.

    Więcej informacji: https://www.fakro.pl/okna-dachowe/ty...rne-na-wilgoc/
    infolinia 18 444 0 400
    [email protected]

    Z poważaniem
    Ekspert FAKRO

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hemidall

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    32-048
    Posty
    46

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Faktycznie, model FAKRO PTP-V U4 który porównywałem ma nie 2 a 3 klasę szczelności. Przepraszam za pomyłkę. Szkoda że nie 4-tą, bo to jednak standard wśród okien.

    Co do warstw lakieru, wspomniane przez Pana okno które ma 3 warstwy, występuje tylko w kolorze białym, więc nie stanowi alternatywy dla okien z lakierem bezbarwnym w kolorze sosny.

    Nie jestem handlowcem i nie chcę faworyzować na siłę jakiegoś rozwiązania. Początkowo w wyborze faworyzowałem Fakro. Ale w salonie gdzie byłem lepsze wrażenie zrobił na mnie Okpol, o którego istnieniu wcześniej nawet nie wiedziałem.
    Dodam tylko, że naprawdę słabe wrażenie robi Roto R7, które jest "wciskane" klientom przez większość sprzedawców.

    Inna sprawa, że patrząc teraz na Państwa ofertę, już wiem że w tym salonie być może umyślnie nie zestawiono ze sobą do porównania okien o podobnej klasie stanowiących alternatywę, bo o ile dalej widzę że różnice są, to jednak nie są one tak wyraźne.
    Niewątpliwym plusem Fakro są klamki, które u mnie akurat nie mają większego znaczenia, ale przy intensywnej eksploatacji nabiera to znaczenia.

    To, czego do dzisiaj się nie dowiedziałem, to materiał z którego są zrobione uszczelki. Kiedyś można się było sugerować kolorem, dzisiaj temat jest bardziej skomplikowany. Klasa szczelności to również uboga informacja, bo w ramach 4 klasy można mieć okna naprawdę szczelne jak i takie przeciętne.

    Producenci nie chcą podawać szczegółowych danych, ani w katalogach, ani odpowiadając na maile. Nie lubią być zestawiani w rankingach, więc muszą się liczyć z nieobiektywnymi ocenami, jak chociażby z mojej strony, ale też nieuczciwymi zagrywkami ze strony handlowców.

  11. #31
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za Pana opinię. Zgadza się, że w standardowej ofercie okna drewniane w naturalnym kolorze malowane są podwójną warstwą lakieru akrylowego. Nie spotykamy się jednak z niezadowoloniem klientów z powodu, że są to dwie warstwy, a nie trzy.

    Jeśli chodzi o uszczelki, to w oknach FAKRO stosowane są wysokiej jakości elastomery termoplastyczne (TPE). Są to uszczelki o bardzo dobrych parametrach. Na pewno nie jest to, jak Pan zasugerował w poprzednim poście, "zwykła guma" . Oczywiście rozumiem, że trudno jest ocenić jakość okna u sprzedawcy "na oko". Przesyłam więc link do specyfikacji okien i innych produktów FAKRO gdzie można znaleźć różne propozycje od FAKRO i dokładniej poczytać o ich parametrach i zastosowanych rozwiązaniach.

    https://www.fakro.pl/architekci/prze...la-architekta/
    infolinia 18 444 0 400
    [email protected]

    Z poważaniem
    Ekspert FAKRO

  12. #32

    Domyślnie

    Szanowni Państwo nie polecam okien firmy okpol, totalna tandeta, wręcz odradzam zakup okien tego producenta. Okna mam zamontowane od ośmiu lat, po trzech latach zaczęło mocno wiać i zaczęło się mocno skraplac, zaczęły tez punktowo przeciekać , po Moim zawiadomieniu przyjechał serwis - po ok dwóch miesiącach i wymienił uszczelki i jakiś czas było ok. Dziś po 8 latach okna są do wyrzucenia drewno skrzydeł okiennych koroduje-gnije-wieje przez uszczelki. Zwróciłem się do producenta ze chce wymienić skrzydła okienne bo ramy są ok, oczywiście na własny koszt,bez żadnych pretensji, byłem chyba zbywany przez ok trzy miesiące i po tym czasie producent oznajmił mi ze okna które produkują nie pasują do moich ram. A wiec podsumowując totalna porażka i odradzam okna firmy okpol nie kupujcie tandety.

  13. #33

    Domyślnie Okna okpol

    Witam

    Włączę się w dyskusję. W 2006 roku zostały u mnie zamontowane okna OKPOL z oknami nic się nie działo ,po 10 latach zostały odświeżone - pomalowane i wymienione uszczelki. W zeszłym roku postanowiliśmy wymienić dach i zastanawialiśmy się nad oknami firmy FAKRO. Przedstawiciel firmy nas olał i odsyłał do składu w którym proponowali nam okna ROTO ( dziecinada lub smarowanie pod stołem ). Więc skontaktowałem się z przedstawicielem OKPOL. Pan Paweł fachowo doradził nam nowe okna opowiedział co i jak bez zbędnych PR - owych opisów. Pokierował nas do sprzedawcy i z czystym sercem mogę polecić okna firmy OKPOL za :
    1. Trwałość
    2. Obsługę
    3. Cenę.

    P.S. Dekarz nawet nie kojarzył firmy OKPOL. Trochę słabo u nich z reklamą bo jak bym nie widział etykiety na starym oknie to bym nie pomyślał że istnieją.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony