dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar anjamen
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    14.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie Jaki basen ogrodowy????

    Planuję zrobić w ogrodzie basen o wymiarach ok 10x5 metrów.
    chciałabym się zamknąć w kwocie 30-40 tys (bez zadaszenia),
    proszę o info jaki basen wybrac i czy na basen o takiej wielkosci potrzebne jest pozwolenie na budowę czy wystarczy zgłoszenie?
    Bede wdzieczna za wszystkie sugestie i propozycje

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sasiad1964
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    A no właśnie .
    Jak to jest z tymi basenami ?
    Może ktoś z forumowiczów rzeczony luksus posiada i by cus się troszke pochwalił i opowiedział .
    Ma li to sens ?
    A może sprawa basenu była już na forum obtrzaskana tylko ja niegramotny znaleźć tematu nie potrafię.
    Dzienks za wskazówki wszelakie.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    msko

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    9

    Domyślnie Basen-fajowa sprawa

    Witam,

    jestem posiadaczem basenu naziemnego 9 z gorszem na 4,5 m i 1,2 głębokości. Basen stoi od miesiąca i ... nigdy bym tego wcześniej nie powiedział ale to ŚWIETNA ZABAWA!!!

    Teraz uczę się jak walczyć z glonami i zwierakami które się przyplątały, ale naprawdę polecam

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sasiad1964
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    dzienks za info.
    A może jakieś foty byś wrzucił. I może coś o kosztach .
    dzięki z góry.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Zaprzęgnij logikę do roboty!
    Z basenem jest tak, jak z każdą inną budową. Można dobrze i można źle. Grunt to projekt, a tu nie każdy, kto ma pieczęć, się nadaje.
    Wykonanie metodą gospodarczą, własnymi siłami, jest sporo tańsze niż zakup realizacji "pod klucz"
    Basen jest jak pies czy dziecko. Nie można sobie polecieć na Kanary i zostawić go samego, bo sobie nie poradzi, albo zaprojektować go tak, żeby umiał to zrobić, ale to jest odpowiednio droższe (osprzęt, automatyka).
    Przypomina wannę. Wyglądem i przeznaczeniem. Jest jednak, czy chcesz czy nie, ekosystemem, który będzie żył i działał autonomicznie (woda jest podstawą i warunkiem życia). Potrafisz zapanować nad tym ekosystemem? A musisz!
    Trzeba by poczytać. Taka przyjemność wymaga dozbrojenia się w wiedzę specjalistyczną, której tu chyba jest mało (tu, na tym forum).
    Pozdrawiam Adam M.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    msko

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    9

    Domyślnie trochę o basenie

    Witam,

    mam basen z catoramy firmy Gre-hiszpańska, naziemny z blachy falistej wyłożony linerem-taka gruba folia. Basenik kosztował ok 10k. Najważniejszę, że może może zostać z wodą na zimę. Co do kosztów użytkowania to jeszcze nie wiem dokładnie ale to co już wydałem to:
    basen-10k
    woda do basenu 50m3x2pln daje nam 100pln
    chemia do basenu - 300pln
    sprzęt do czyszczenia -300pln

    Basen w komplecie jest z filterm piaskowym.

    polecam formu, bardzi ciekawe informacje o tym jak walczyć zglonami i co najwazniejsze-prawdziwe!
    [http://forum.muratordom.pl/viewtopic...ghlight=glony]


    to prawda, o basen trzeba dbać i nie ma tak, że wlewasz wodę, nic nie robisz i co 2 tygodnie wchodzisz do krystalicznej wody. trzeba na stym ptrochę popracować albo oddać jakiejś firmie, ktora albo bedzie czyścić za Ciebie, albo wypozaży go tak, że urządzenia same będą robić wszystko-ale to są jakieś dodatkowe koszty.

    Powiem szczerze-tak jak z koszeniem trawy-mozna się na to wściekać albo wziąść piwko i pokosić sobie w ciszy i spokoju.
    [/url]

  7. #7

    Domyślnie

    Msko- czy możesz trochę więcej napisać o filtrze piaskowym?

    w moim basenie, po koagulacji, płatki zanieczyszczeń nie chce wyłapywać filtr i dlatego myślimy o jakimś innym

    pzd

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    msko

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    9

    Domyślnie filtr piaskowy

    Witam,

    mam filtr piaskowy razem z pompą, wygląda jak duży baniak, w środku jest wsypane 75kg piasku i fajna rzecz-jest manometr i widać kiedy filtr jest już przytkany przez glony i inne takie, wtedy włączasz płukanie (odwrotny ciąg pompy) i wylewa się cały syf ze środka (dodatkową rurą) i filtr znów fajnie działa. Z tego co czytałem złoże trzeba co jakiś czas wymieniać ale jak narazie sprawuje się nieżle (u mnie działa od ok 2 miesięcy).

    Pozdrawiam basenowiczów.

  9. #9

    Domyślnie

    Kwota 30-40 tyś.zł. ? i niewiele dni ciepłych w roku ?
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Zazwyczaj jak jest basen to i beton-solary też. Te dni w roku można sobie trochę przedłużyć. Jak się to zadaszy to nawet dość sporo przedłużyć...
    Adam M.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie Re: trochę o basenie

    Cytat Napisał msko
    ...Powiem szczerze-tak jak z koszeniem trawy-mozna się na to wściekać albo wziąść piwko i pokosić sobie w ciszy i spokoju.
    celna uwaga i jakże trafna Piwo i spokój choć czasem szlag człowieka trafia ze trzeba
    Mały basenik - tylko 7,5 m3 z Castoramy a i tak zachodu wymaga by dziecię mogla w czystej wodzie sie pławić
    koszta niewielkie - basenik z fabrycznie wyposażonym filtrem mechanicznym oraz drabinka wejściowa => 450 zeta, woda pomijalna, oprzyrządowanie (siatka, szczotka, wąż spustowy, pojemnik na chlor itp) prawie wartość basenu ale chemia..... wbrew pozorom już na taka pojemność dość znacząca pozycja w wydatkach z jego utrzymaniem związana
    Ale jak to sie ma do rozkoszy wodnej i chłodnej kąpieli w upalny dzień? Kąpieli dziatwy jak i własnej. Czysta przyjemność Ba!!! Sama rozkosz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #12

    Domyślnie

    tez bym chciał basen ale .... BOJE SIĘ

    dzieciaki małe - a tego nie upilnujesz 24 h / dobę a brodzika też nie ma co robic

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczorek.
    tez bym chciał basen ale .... BOJE SIĘ
    nasz syn miał 106 cm jak basen kupiliśmy i nie ma co okrywać ze cały czas pod naszym nadzorem może do niego wchodzić
    no cóż....nadzór MUSI być i tyle
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczorek.
    tez bym chciał basen ale .... BOJE SIĘ

    dzieciaki małe - a tego nie upilnujesz 24 h / dobę a brodzika też nie ma co robic
    Wszystko zależy. Kupiliśmy dmuchany basen, średnica 2m i nasz synek (3,5 roku) jest nim zachwycony, a dla nas zanurzyć się czy nawet pomoczyć nogi to też przyjemna sprawa. Na pewno jest lepszy niż nic, a jakby co składasz i go nie ma. Teraz tylko muszę rozwiązać problem glonów

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Wychodzi na to, że to zabawka dla sporych dzieci. Jak Ferrari czy Subaru.
    Adam M.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    przednia przyjemność ochłodzić się w upalny dzionek chciałem robić sam, ale szybciej i chyba taniej było z marketu ( promocja) z pełnym wyposażeniem. 24m3 wody, w ubiegłym roku bez chemi 4 razy wymieniana woda, ale w tym sezonie dodałem troszkę środków -- i woda kryształ ( po tygodniu zaczynała zielenieć.)
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  17. #17

    Domyślnie

    niee no basenik to swietna sprawa jest ale... - wydaje mi się że pakowanie kasy parenaście k w basen który nie bedzie uzytkowany caly rok nie ma sensu lepiej zapodac jakiegoś marketowca na okres letni.

    "profesjonalny basen" wymaga nakładow cały rok non stop -wypadało by tez kolektory zainstalowac do podgrzewania wody

    a może tak - na lato basenik z castoramy a na stałe jakies jakuzzi z bombelkami blisko - sauny

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar anjamen
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    14.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    a czy slyszal ktos o firmie unipool maja calkiem niezle ceny (basen z blachy ocynkowanej wylozonej folia) po stronie inwestora jest wykopanie dolu wylanie lawy (uzbrojonej) postawienie scian z bloczkow betonowych) a oni juz przyjezdzaja i myk myk montuja te blache z folia.
    w komplecie filtry.
    Oczywiscie pomyslalam tez o solarach i doloze ze dwa zeby wode podgrzewac.
    Uff jak gorrraco.

  19. #19

    Domyślnie

    z tego co tam kiedyś usłyszalem zeby solary skutecznie podgrzały wode w basenie ich powierachnia powinna byc rowna powierzchni lustra wody w basenie w m2

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar anjamen
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    14.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    oj oj chyba przesadzone troche...
    (chyba ze zalozenie bylo takie ze woda w basenie ma miec 80stopni i codziennie w nocy ma sie wychladzac do 0)
    nie wiem, nie jestem ekspertem...

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony