dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Witam
    Każdy solar wspomoże. Naprawdę spory nie zagotuje. Mały wspomoże mało.
    Dlatego beton-solary.
    Adam M.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar anjamen
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    14.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Witam
    Każdy solar wspomoże. Naprawdę spory nie zagotuje. Mały wspomoże mało.
    Dlatego beton-solary.
    Adam M.
    Moj Drogi Ekspercie, ile solarow o wym 0,9x2m polecilbys do basenu 10x5m?

    pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    A co to są te beton-solary?

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Rozumiem, że panele a nie beton.
    Od "zero" do "max". Mała automatyka, priorytet na CWU a nadmiary do basenu. Może być potrzebny jakiś elektrozawór czy wymiennik ciepła "basenowy".
    Bardzo bezpieczna instalacja. Nie do zagotowania!
    Adam M.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Bierzesz rurę do wody. Taką niebieską (fi 25 lub 32). Budując basen układasz ją w meander w betonie dookoła basenu. W drodze, w chodniku ogrodowym. Tam gdzie jest miejsce. Tak płytko, jak tylko się da. Zalewasz w wylewce. Dobrze jest go tak ułożyć, aby opróżniał się grawitacyjnie (spady). Pompkę puszczasz w szereg z rurką. Możesz jeszcze filtr (np. koksowy) w obieg wstawić. Zabierasz wodę przy dnie po lewej. Wpuszczasz przy wierzchu po prawej.
    Adam M.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar anjamen
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    14.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    dzięki wielkie planuje 5szt (rodzinka jest dwuosobowa) 300l zbiornik na wode
    a reszta do basenu. Najwyżej zmarzne

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar anjamen
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    14.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Bierzesz rurę do wody. Taką niebieską (fi 25 lub 32). Budując basen układasz ją w meander w betonie dookoła basenu. W drodze, w chodniku ogrodowym. Tam gdzie jest miejsce. Tak płytko, jak tylko się da. Zalewasz w wylewce. Dobrze jest go tak ułożyć, aby opróżniał się grawitacyjnie (spady). Pompkę puszczasz w szereg z rurką. Możesz jeszcze filtr (np. koksowy) w obieg wstawić. Zabierasz wodę przy dnie po lewej. Wpuszczasz przy wierzchu po prawej.
    Adam M.
    takim rozwiazaniu nie slyszalam. poczytam mezowi i pewnie jeszcze bede miala pytania do Ciebie -EKSPERCIE

  8. #28

    Domyślnie

    To może zamiast tego betonu dach-solar. Taka sama konstrukcja tylko między dachówką (blachą) a ociepleniem. U mnie na poddaszu nie szło wytrzymać ostatnio. Zaletą jest lepsze ustawienie do promieniowania, łatwość zrobienia grawitacyjnego spływu i przy okazji chłodzenie poddasza.
    Niestety mam już położoną dachówkę i pomysł trzeba odłożyć na kilkadziesięt (mam nadzieję) lat.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Na basenach miejskich, tych co nowocześniejszych, trudno by to było pchać pod dachówkę. Brak dachówki!

    W skrajnym przypadku można wykorzystać rurę wpiętą jako fragment ogrodzenia, pieprznietą prosto na trawnik, puszczoną pod dachówkę itp. W przypadku basenu liczy się czas działania takiego solara. Nie musimy uzyskiwać od razu +55stC.
    To solary O NAJWYŻSZYCH SPRAWNOŚCIACH!!!
    Przegrzanie jednostkowe czasem sięga aż 1,5stC, co oznacza że ZA solarem o tyle więcej ma woda. Tą metodą czerpiemy CAŁE 1000W z 1m2 oświetlonej rury.
    Adam M.

  10. #30

    Domyślnie

    Czy konieczny jest filtr piaskowy do skutecznego filtrowania wody po procesie koagulacji?

    Czy mechaniczny da w końcu radę? bo @#$%^*& mnie już bierze!

    filtr nie zatrzymuje wytrąconych substancji, a moja woda to szczawy żelaziste...

    czy jest jakiś dobry środek, który by zrobił z tych wytrąconych cząstek- większe? i które by w końcu ten filtr zatrzymał...

    proszę o rady

    pzd

  11. #31

    Domyślnie

    Na taki bsen konieczne jest pozwolenie na budowę. Najlepiej wyguglować, ale (bodajże) powyżej 30 m3 jest to obiekt budowlany.
    Metod wyłożenia basenu jest kilka:
    - beton + glazura,
    - ścianki plastikowe lub z blchy + worek na zamówienie z PVC,
    - beton + włókno szklane malowane
    - beton + folia PVC
    - wytłoczka z włókna szklanego obsypana suchym betonem + piaskiem.
    Najlepsza jest glazura (ale najdroższa),
    Dobra jest wytłoczka ( bo szczelna), ale po paru latach traci kolor.

    Do takiego basenu trzeba doliczyć instalację uzdatniania wody (pompa, filtr piaskowy, wymiennik ciepła, rury, ew. oświetlenie (koszt 10.000 - 15.000 zł).

    Najlepiej popytać w dużych firmach, a potem znależć mniejszych podwykonawców poszczególnych robót.

    pzd

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a syf z dachu?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    u mnie nie występuje, dachówka angobowana samoczyszcząca, w okolicy brak dróg szybkiego ruchu, brak przemysłu ciężkiego, brak innych kopciuchów
    Rośliny pylące również nie występują?
    Mieszkam
    Sam sobie wszystko zrobiłem i działa.

  14. #34
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Ptaszki też ci nie sr...ją?Mowa cały czas o basenie 1m sześ?Tyle uzbierasz wody z dachu.... syfiastej z muchami ,kopkami itp.Jeszcze na dodatek aby napełnić wspomniany base musisz czekać na słoneczną pogodę.W sumie coś w tym jest.Opadu atmosferycznego nie musi być.Najpierw złap deszczówkę.kup pompę i taką deszczówką podlewaj nasłoneczniony dach i dopiero wlewaj ją do basenu.Ta woda nie zzielenieje ci ....ona ci porośnie guwn...m mchem

  15. #35
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nigdzie nie napisałeś ,że masz beczki pod rynnami Ale pisząc...." w tej chwili",rozumiem ,że postawiłeś je dzisiaj A co do dachów to rzeczywiście mój jest z innej bajki bo to antracyt i jak świeci mocne słoneczko to se sadzone robie na gąsiorze

  16. #36
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    a co z pyleniem drzew stojących opodal otwartego basenu ?? jak wy radzicie sobie z kurzem nawiewanym do otwartego basenu ?? wasze baseny są w szczelnych anty-bakteryjnych i odkażonych komorach ?? woda w nich jest destylowana ??

    czy aby nie przesadzacie trochę ?? bez soli i kwasu wasze baseny w 5 dni zamienią się w zieloną zupę, naprawdę te trochę kurzu z dachu to przy tym jakiś problem ??
    U mnie nie pyli do basenu bo obok mam pole kukurydzy
    U mnie nie kurzy bo kukurydza zasłania.
    U mnie zastosowałem chemię z OBI
    U mnie woda jest wodociągowa z chemią ...krystalicznie czysta.

  17. #37

    Domyślnie

    Ja mam dosyć mały basen, ale wygodny. Wykonany z laminatu, cena ok. Do tego filtry, lampy, płachta do przykrycia. Wody nie chlorujemy, ponieważ mamy małe dzieci, a woda jest wypompowywana na pole (nawadnia roślinki i trawę). Przyjemne z pożytecznym. Basen montowaliśmy rok temu we wrześniu. Akurat posadziliśmy trawę itd, na wiosnę było już ładnie. Jak ktoś zainteresowany, polecam zakładać wczesną jesienią.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał cemik1
    To może zamiast tego betonu dach-solar. Taka sama konstrukcja tylko między dachówką (blachą) a ociepleniem. U mnie na poddaszu nie szło wytrzymać ostatnio. Zaletą jest lepsze ustawienie do promieniowania, łatwość zrobienia grawitacyjnego spływu i przy okazji chłodzenie poddasza.
    Niestety mam już położoną dachówkę i pomysł trzeba odłożyć na kilkadziesięt (mam nadzieję) lat.
    Jeżeli pod dachówką jesteś w stanie zalać rurki w betonie, to się sprawdzi .
    Same rurki niestety mają za małą powierzchnie wymiany z powietrzem, żeby w istotny sposób podgrzać wodę w basenie .

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    viola1990

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    46-035
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 01-04-2013 o 18:35

  20. #40
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marekp333

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-106
    Posty
    1

    Domyślnie

    ------------------Reklama jest zabroniona. Prosimy wykupić płatny profil.------------------------------
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 01-02-2021 o 18:16

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony