dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 32
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 638
  1. #41

    Domyślnie

    Perz potraktuj Roundap-em w fazie drugiego, trzeciego liścia, bo to parszywy chwast. Najlepiej opryskiwaczem ciśnieniowym na pompkę. Odczekaj z dwa tygodnie i nawieź ziemię. Podejrzewam ze ziemia, którą nawieziesz nie będzie z rodzaju kwalifikowanej ziemi do kwiatów i będzie zawierała w sobie nasiona chwastów, tak więc tymi drobnymi niechcianymi gośćmi z pod spodu nie warto się zajmować. Po nawiezieniu ziemi równo ją rozrzuć i ugnieć. Najlepszy by był ciężki walec do trawy, ale zdaję sobie sprawę, że graniczy to z utopią. Pozostają deseczki przywiązane do butów i spacerek drobnym truchtem po przyszłym trawniku. Następnie ponowne wyrównanie, wysianie trawy i jeszcze raz spacerek na deseczkach. Potem polewać drobnymi kropelkami lub czekać na deszcz. To pierwsze pewniejsze w skutkach, drugie łatwiejsze.
    ppp.j

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał woytek
    Może w innym temacie ale z trawnikiem związane, poziom działki podnoszę tylko o 20 cm nawożąc ziemię i zakładam trawnik, czy mam usunąć chwasty /mech lub chemicznie/ które teraz tam na działce rosną /perz, babka l./ ? 20 cm to raczej za mało i te chwasty dość prędko wyjdą na powierzchnie.

    w.
    Nawieź ziemie, poczekaj aż trochę osiądzie lub zwałuj i możesz siać trawę (zgodnie z opisem sztuki siania trawy) a następnie stosować np. Starane lub nawet zwykły Chwastoks na chwasty dwuliścienne i kosić trawę. Z tm mchem to sypiąc ziemię zobacz jakie ma pH i ewentualnie zwapnuj.

  3. #43

    Domyślnie Nawóz na trawnik

    Witam,
    Mam działkę podzieloną na dwie cześci. Na jednej rośnie już stary trawnik, a na drugiej nowy. Co proponujecie na trawę jako nawóz na starej trawie? Interesuje mnie też jak zwalczyć mlecz i mech i inne paskudztwa bo tego pełno wyrasta. Trawa jakoś żyje, ale przerzedzona jest. Nie uśmiecha mnie się jej przekopywanie.
    Mam również cześć trawnika, który w zeszłym roku posiałem i teraz powoli wschodzi na glebie piaszczystej. Chciałbym to jakoś "podnawozić". Wpadłem na pomysł wykorzystać znajomości kolegi, który jest rolnikiem i ma oborę. Więc następne pytanie: Czy można podlać trawnik przygotowanym roztworem z gówna krowiego i wody (specyfik stał ponad miesiąc). Nie wiem czy rozcieńczać to jeszcze czy polewać to już tak jak jest. Proporcje na beczkę 200l wygląda następująco: 60 l krowich odchodów i reszta woda. Czy taki roztwór nie spali trawy, a rozrzedzony (jeśli trzeba) pomoże trawce posianej w zeszłym roku. Proszę o rady.

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Zacznijmy od starego trawnika. Chwasty - metoda na tzw babocydy tj. nóż i wycinamy mleczyk, tak długo az nie padnie. Chwasty chemicznie nie ma problemu np stare dobre Starane , przy większych areałach nawet Chwastoks. Na starym trawniku warto przeprowadzić wetykulację i dosiać ubytki w trawie, kosić i podlewać. Nowy trawnik - tu na Forum znajdziesz przepisy jak i kiedy zakładać. Co do nawożenia gnojowicą to "śmierdzący interes" Ale Twoja wola. Możesz rozcieńczyć 1/5 lub więcej.

  5. #45

    Domyślnie JEDNOLIŚCIENNY CHWAST ZAATAKOWAŁ TRAWNIK!POMOCY!

    Jak tu czytam to wszyscy walczymy /z różnym skutkiem/ z dwuliściennymi chwastami na trawniku.Nasz trawnik zaatakował paskudny chwast , ponoć jakaś odmiana kostrzewy, jest on jednoliścienny i to co by zadziałało na niego -wykończy też trawę.Rozpoczęliśmy mechaniczne usuwanie paskudztwa, ale to sie zanosi na kilka lat dziobania /trawnik ma 7 arów/, kosiara tego nie rusza. bo to się płoży po ziemi.Co z tym robić?

  6. #46

    Domyślnie

    ludzie poradźcie co z tym zrobić, bo wydziobuje to ręcznie , a wcale tego nie ubywa. Już myśle, czy nie zniszczyć wszystkiego roundapem i zacząć od nowa, ale szkoda tej trawy , która usiłuje mimo wszystko gdzie -niegdzie się przebić

  7. #47

    Domyślnie

    Opryskiwanie herbicydami zwalczającymi rośliny jednoliścienne, czyli preparatami działającymi na chwasty wybiórczo.
    Opryskiwanie należy wykonać w pełni wegetacji. Herbicydy z tej grupy to: Agil 100 EC, Focus Ultra 100 EC, Fusilade Forte 150 EC, Gallant Plus 104 EC, Perenal 104 EC, Targa Super 05 EC.



    Pozdrówka

  8. #48

    Domyślnie

    A czy preparaty te nie usuną przy okazji trawy? Taki np. Focus Ultra 100 EC usuwa wprawdzie chwastnicę jednostronną, ale również np. życice.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziaba
    Opryskiwanie herbicydami zwalczającymi rośliny jednoliścienne, czyli preparatami działającymi na chwasty wybiórczo.
    Opryskiwanie należy wykonać w pełni wegetacji. Herbicydy z tej grupy to: Agil 100 EC, Focus Ultra 100 EC, Fusilade Forte 150 EC, Gallant Plus 104 EC, Perenal 104 EC, Targa Super 05 EC.



    Pozdrówka
    Wszystkie te przeparaty niszczą wybiórczo tylko rośliny jednolisciennne czyli trawy.
    Stosując je w trawniku zostaną tylko rośliny dwuliscienne
    Po trawie zostanie wspomnienie.
    Obawiam sie że pozostaje tylko walka mechaniczna czyli wyrywanie.
    Możesz dokładniej napisac co to za gatunek tej trawy (może zdjęcie)

  10. #50

    Domyślnie

    Tyż prawda..

    W takim razie jak być posiadaczem Angielskiego trawnika ?
    " Zasiać , nawozić, podlewać i kosić " i tak przez lat 40 a będzie się czym chwalić.

  11. #51

    Domyślnie

    przesyłam wam fotkę tego paskudztwa na które już patrzeć nie mogę, może komuś udało się wytępić owe cudo natury

  12. #52

    Domyślnie A może angielski ogród zamiast angielskiego trawnika?

    Przypominam wszystkim ,że anglicy oprócz krótko obciętych zieloniutkich trawniczków co jest w ich klimacie łatwiejsze niż w naszym wymyslili również angielskie ogrody będące zaprzeczeniem tego pierwszego . Taki ogród w skrócie ma przypominać naturalne obrośnięcie terenu. Czyli jak mamy wolna działkę to sadzimy co chcemy i gdzie chcemy , A POTEM NIE ROBIMY JUZ NIC TYLKO CHODZIMY I PODZIWIAMY NASZE DZIEŁO. Natura nadaje kształty za nas. Zero stresu ,że znowu jakiś chwast zaatakował nasze włości. Zero wstydu ,że znowu nie chcialo nam się naprawić kosiarki i pokosić ogród. Zero podlewania bo natura nieostrzyrzona sama sobie skrapla rosę w nocy. Nieoczekiwane efekty w postaci sierpniowo wrześniwowych koncertów świerszczy w samym srodku miasta. Ciekawe czy ktoś ma to pod oknami. Ganiające się jaszczurki w trawie. Wzmozona produkcja tlenu, oczyszczanie powietrza z kurzu i zapach bakteriobójczych fitocytów.
    Ale rozumiem ,że niektorzy woląw wdychac herbicydy zamiast fitocytów . Uwielbiają monokulturę choc Bóg wymyslił pluralizm na zieleńcu i wyznają wprost sekciarska wizję świata ,że dziecko najlepiej będzie bawić się na kawałku ziemi parokrotnie spryskanej roundapem a później jeszcze doprawionej : Agil 100 EC, Focus Ultra 100 EC, Fusilade Forte 150 EC, Gallant Plus 104 EC, Perenal 104 EC, Targa Super 05 EC.
    Dzieci prawdopodobnie uwielbiają te środki i stanowi to dla nich niezły trening przed późniejszym wąchaniem klejów tudzież innych specyfików dystrybuowanych prze lokalne mafie.
    Dla wszystklich znerwicowanych posiadaczy trawniczków mam dobra wiadomość. Ostatnio pokazywali trawiaste korty Wimbledonu na których Polka juniorka wygrywała puchar. Otóż te korty nie były niekazitelną czystą równiótką zielenią. One przypominały przyszkolne podwórko pełne łysych miejsc i plam róznego koloru.
    TAK WIĘC MOI DRODZY ZNERWICOWANI NIEŚPIĄCY PO NOCACH Z POWODU KONICZYNY KOSTRZEWY KOMOSY ITP NIECHCIANYCH TWORÓW BOŻYCH - W TYM SEZONIE MOZECIE SOBIE ODPÓŚCIĆ BO NIEWYPADA BYC BARDZIEJ PAPIESKIM NIŻ SAM WIMBLEDON.

    z ANGIELSKICH TRAWNIKÓW PRZERZUĆCIE SIĘ NA ANGIELSKIE OGRODY. SATYSFAKCJA I DOBRY SEN GWARANTOWANE.

  13. #53

    Domyślnie

    Czy ta trawka tworzy może płaskie rozetki?

  14. #54

    Domyślnie

    Jeśli tak to wydaje mi sie że jest to chwastnica jednostronna zwana też kurzym prosem.

  15. #55

    Domyślnie

    Masz rację, tworzy płaskie rozetki i z tego powodu jest problem bo nawet kosiarką tego nie mogę wykosić.

  16. #56

    Domyślnie

    Pocieszające w tym wszystkim jest to że jest to roślina jednoroczna
    i podejrzewam że w zimie sama zginie.
    Wiosną zas następnego roku porządnie nawieziesz trawnik który zagłuszy wschody nowych roślin powstałych z wysiewających sie nasion.
    Póki co warto przechadzać sie z ostrą motyczką i wycinac co większe kępki.
    Wytrwałosci w walce.

  17. #57

    Domyślnie

    sprawdziłam , i to co znalazłam w necie pod nazwą kurze proso wygląda właśnie tak jak zmora naszego trawnika, czy teraz łatwiej znaleźć sposób na to? bo to jest też jednoliścienne...

  18. #58

    Domyślnie

    no to w sumie też pocieszenie , ze w następnym roku mam szansę tego nie oglądać, a jakie nawożenie spowoduje że to nie wzejdzie? a czy to w tym roku może się rozsiać i jeszcze sie rozprzestrzenić? w każdym razie Danielu bardzo dziękuję za trafną identyfikację!! warto znac swego wroga, dzięki!!!

  19. #59

    Domyślnie Chwasty usuwać czy nie ? (trawnik)

    Prosze o poradę praktyków.
    Chcę załozyć trawnik, ponieważ było bardzo dużo chwastów spryskałem je randapem i orkanem .Na dzień dzisiejszy chwasty już są "uschnięte".
    Należy je wyrwać i przekopać ziemię, cz też można je pozostawić i tylko przekopać ziemię ?

    I drugie pytanie, czy po zastosowaniu chemii, nalezy ziemię czymś wspomóc przed posianiem trawy ?

    Piotrek

  20. #60

    Domyślnie

    Przekopać i cierpliwie kłącza i korzenie usunąć, mam porównanie.

    Spryskałem roundapem całość. Mały kawałek tylko przekopałem /nie usuwając kłączy/, większy kawałek skrupulatnie przekopałem wraz z usunięciem korzeni, darni, kłączy.

    Efekt - na małym kawałku perz już rośnie solidnie, na kawałku dużym 400 m kw. perz sporadycznie się pojawił, dosłownie kilka sztuk. Gorszy jest powój /jeśli to tak się nazywa, ma tak głeboko korzenie, że kopanie na 1 sztych to za mało/.

    Taka opina amatora.
    w.

Strona 3 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony