dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 67
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1324
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gizela

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    o widze, że nas przybywa. Ja ciągle jestem na etapie działeczki ale się przymierzam, przymierzam

  2. #22

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    W końcu ktoś się zabrał za budowę Rubina! My jesteśmy zachwyceni tym projektem i wlaśnie jesteśmy na etapie rozmów z pracownią i umawiania się na jego adaptację.
    Pozdrawiamy i gratulujemy świetnego gustu
    Pieniądz, którego się nie
    zaiwestuje, ma tendencje do oddalania się w nieznanym kierunku.

  3. #23

    Domyślnie

    32zetka buduje już ten dom
    http://forum.muratordom.pl/post2152200.htm#2152200
    Pozdrawiam
    Pieniądz, którego się nie
    zaiwestuje, ma tendencje do oddalania się w nieznanym kierunku.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał artbor
    Jak wam się podoba otwarta przestrzeń nad salonem?
    Kombinuję żeby z niej zrezygnować i obniżyć dach nad nią na płaski bez wykuszu.
    Dla mnie ona (otwarta przestrzeń), jest właśnie najważniejsza w tym projekcie. Myślę, że po jej zabudowaniu musiałbyś zmienić również wymiary tego wielkiego okna w salonie. Nie potrafię sobie wyobrazić, jak zamierzasz nad zabudowaną antresolą obniżyć jeszcze dach?
    Pieniądz, którego się nie
    zaiwestuje, ma tendencje do oddalania się w nieznanym kierunku.

  5. #25

    Domyślnie

    Temat projektu Rubin, poruszono juz na forum Muratora. Może tam znajdziesz kogoś, kto już się zabrał za jego budowę: http://forum.muratordom.pl/post2152225.htm#2152225
    Pieniądz, którego się nie
    zaiwestuje, ma tendencje do oddalania się w nieznanym kierunku.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał artbor
    ...
    Może ktoś ma jakieś krytyczne uwagi.
    Moim zdaniem za długa jest trasa z garażu do np. kuchni lub sieni. Z zakupami to dość spora wyprawa. Musisz przejść przez pomieszczenie gospodarcze, potem przez kotłownię, aby ostatecznie udać się w kierunku np. kuchni. Dlatego my mamy zamiar zamienić miejscami łazienkę z kotłownią. Wtedy do nowej kotłowni (w miejscu dawnej łazienki) możnaby przenieść drzwi wejściowe z garażu. No i kotłownia pełniłaby przy okazji rolę wiatrołapu.
    Pieniądz, którego się nie
    zaiwestuje, ma tendencje do oddalania się w nieznanym kierunku.

  7. #27

    Domyślnie

    WITAM BARDZO SERDECZNIE!!BARDZO SIE CIESZĘ, ŻE ZNALAZŁY SIĘ OSOBY, KTÓRE BUDUJĄ RUBINA Z MG PROJEKT! JA RÓWNIEŻ JESTEM TYM PROJEKTEM ZCHWYCONY

  8. #28

    Domyślnie

    WITAM !ZGADZAM SIĘ Z ,,GUZIKI'' NA TEMAT ZAMIANY KOTŁOWNI Z ŁAZIENKĄ. TO BARDZO DOBRY POMYSŁ!!
    MYSLĘ, ŻE ŁAZIENKA ZYSKUJE METRY, OKNO A PRZEJŚCIE DO GARAZU JEST RÓWNIEŻ DYSKRETNIE SCHOWANE.

  9. #29

    Domyślnie Buduję Rubina

    Witam,
    Jestem szczęśliwą "budowniczką" Rubina. Prace rozpoczęliśmy z mężem w lipcu. Ściany już stoją i zaczynamy budowę dachu. Zainteresowanym mogę przesłać zdjęcia, chyba że ktoś powie mi jak je umieścić na forum to tak zrobię.
    Projekt jest super! Jak tylko go go zobaczyliśmy z mężem to od razu kupiliśmy i zabraliśmy się do budowy. Zmian wielkich nie robiliśmy bo byliśmy zadowoleni z większości rozwiązań.
    Pozdrawiam

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gizela

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Re: Buduję Rubina

    Cytat Napisał 32zetka
    Witam,
    Jestem szczęśliwą "budowniczką" Rubina. Prace rozpoczęliśmy z mężem w lipcu. Ściany już stoją i zaczynamy budowę dachu. Zainteresowanym mogę przesłać zdjęcia, chyba że ktoś powie mi jak je umieścić na forum to tak zrobię.
    Projekt jest super! Jak tylko go go zobaczyliśmy z mężem to od razu kupiliśmy i zabraliśmy się do budowy. Zmian wielkich nie robiliśmy bo byliśmy zadowoleni z większości rozwiązań.
    Pozdrawiam
    A jak kształtuja się koszty budowy. Czy wycena pracowni znajduje jakieś pokrycie w rzeczywistości. Nie ukrywam, że trochę wypowiedź "jak bym wygrał w totka to bym budował" trochę mnie przeraziła

  11. #31

    Domyślnie

    Kosztorys pracowni nijak się ma do rzeczywistości. Ale wydaje mi się, że to zależy też od regionu w jakim się buduje i od tego czy budujesz systemem gospodarczym, czy zatrudniasz firmę.
    My z mężem budujemy się w kujawsko-pomorskim systemem gospodarczym. Zatrudniamy dwóch majstrów i sami też pomagamy. Obliczyliśmy przy tym co już wydaliśmy i co jeszcze trzeba zrobić, że zmieścimy się w 400 tys.

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafus2076

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Re: Buduję Rubina

    Nam rowniez podoba sie projekt Rubin i w zwiazku z tym bylibysmy wdzieczni za wyslanie zdjec z realizacji na adres [email protected]

  13. #33

    Domyślnie Łazienka zamiast kotłowni

    Hej Ja też buduję rubina.Na razie etap pozwolenia na budowę.
    Rozwiązanie z tą łazienką zamiast kotłowni ma tez wady. Po pierwsze rozdzielamy kominy spalinowe Kominek i komin od pieca. Jak są połączone to można łatwiej je wymurować. Bo mamy dwa duże przekroje kanałów obok siebie. Kanał wentylacyjny ma 14x14 a taki spalinowy przy paliiwe stałym to 20x20. Po drugie jeżeli ma być piec na paliwo stałe to potrzebana jest spora kotłownia zeby móc trzymać np. na zapas kilka worków eko groszku.
    Z drugiej strony światło dzienne w łazience to fajna sprawa.
    Pozdrawiam wszystkich którzy budują rubina

  14. #34

    Domyślnie

    WITAM WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE!!MOŻE MAŁE WYJAŚNIENIE W KWESTII ZAMIANY ŁAZIENKI Z KOTŁOWNIĄ: OCZYWIŚCIE JA MIAŁEM NA MYŚLI POBUDOWANIE MAŁEJ PIWNICZKI, DO KTÓREJ MOŻNA PRZENIEŚĆ KOTŁOWNIĘ A W JEJ MIEJSCE ZROBIĆ ŁAZIENKĘ. W MIEJSCU ŁAZIENKI BĘDZIE ZATEM MAŁY WIATROŁAP A TAM PRZEJŚCIE DO GARAŻU I ZEJŚCIE DO PIWNICY.TAK WIĘC KOMINY CHYBA POZOSTANĄ TAM GDZIE SĄ PIERWOTNIE W PLANIE.
    JERRY WITAMY W GRONIE ,, RUBINÓW''

  15. #35

    Domyślnie

    No tak to wiele wyjaśnia. Piwnica ma też tą zaletę że w razie braku prądu masz grawitacyjną cyrkulację ciepłej wody w c.o. i ciepło w domu. Można się z tego śmiać ale jak już budować dom to trzeba zakładac różne sytuacje. Ja myślałem o tym żeby te schodki które są z kotłowni do garażu usytuować pomiędzy kotłownią a garażem. Ale muszę to wjaśnić z jakimś specem od instalacji co, bo nie wiem, czy obniżenie poziomu pieca o 30 cm w stosunku do reszty instalacji da efekt cyrkulacji grawitacyjnej. ?
    pozdr

  16. #36

    Domyślnie

    JERRY, CZY PLANUJECIE JAKIEŚ ZMIANY WEWNĄTRZ DOMKU?
    MASZ POMYSŁ NA ZASŁONIĘCIE TEGO PIĘKNEGO OKNA W SALONIE?

  17. #37

    Domyślnie

    Okno w salonie za dnia będzie super ale w nocy faktycznie troche może być kłopotliwe. Nie podjąłem jeszcze decyzji, na razie chodzi mi po głowie jakaś udrapowana materia, nie w formie typowych zasłon ale jakiejś sieci czegoś takiego. Nie będa robił żadnych żaluzji ani rolet, chyba. Co do zmian wewnątrz to nie bardzo jest z czym poszaleć. Troche mogłaby być moim zdaniem większa sypialnia główna ale chyba zostawię ja taką jaka jest. Również brakuje mi garderoby w pokojach dziecinnych ale też nie bardzo jest jak ją wykonstruować. Nie będę na pewno za to dzielił pomieszczenia nad garażem. Zostawię je jako jedno i w razie czego tutaj może zrobię sypialnię główną. W sumie ustawienie ścian wewnętrznych zostawiam sobie na później.
    Zrobiłem jedną zmianę w projekcie. Wykusz przy jadalni taki trojgraniasty wyprostowałem i zrobiłem go po prostokącie.
    A Ty (Wy) jakie masz pomysły na wnętrze?

  18. #38

    Domyślnie

    FAKTYCZNIE OKNO W SALONIE JEST PIĘKNE I ZAPEWNE CENA JAKIEJKOLWIEK ŻALUZJI CZY ROLETY TEŻ BĘDZIE ,,PIĘKNA" . OKNO JEST NIETYPOWE ALE W TYM CAŁY JEGO UROK. W CIAGU DNIA WIDOK PANORAMICZNY BĘDZIE NIEZŁY ALE WIECZORY SPĘDZONE Z RODZINĄ PRZY KOMINKU POWINNY PRZEBIEGAĆ BEZ OCZU SĄSIADA .POLECAM STRONY BUDOWNICZYCH DOMU,, BILBO''-TAM RÓWNIEŻ OKNO JEST DOŚĆ NIETYPOWE I ONI RÓWNIEŻ STARAJA SIĘ JE W JAKIŚ SPOSÓB ZASŁONIĆ. W URZĄDZENIU WNĘTRZ MOŻE POMOCNA BĘDZIE STRONA:
    http://www.kingasliwa.pl/wizualizacje.php
    http://www.rolety.czest.pl/zaluzje_lukowe.html
    http://www.studiodekoracjiokien.pl/galeria2.htm
    http://www.portico.pl/aranzacje.php
    JEŻELI CHODZO O PIETRO TO ZREZYGNUJEMY ZE ŚCIANY DZIELĄCEJ POKOJE NAD GARAŻEM I ZROBIMY JEDEDNĄ DUŻĄ SYPIALNIĘ.
    POZDRAWIAM

  19. #39

    Domyślnie

    Hej Michłał no fajne strony ale to dopiero przyszłość dla nas. Powiedz na jakim etapie jesteś i gdzie budujesz?
    U mnie jak jakiś urzędnik nie będzie miał kaca albo miesiączki to może w przyszłym tygodniu dostanę pozwolenie na budowę. tfu tfu tfu

    Pozdr

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gizela

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A to dobre z tą miesiączką haaaa
    Ja przez urządników już się nawet nie chcę stresować życia by brakło. Powodzenia

Strona 2 z 67

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony