dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: ZPP

  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie ZPP

    BEK


    W zasadzie to sam nie wiem co się właściwie stało i co gorsza, jak to się stało ???
    Co za totalny banał !
    .... tak zaczyna się jakaś wymęczona szmira, a nie przestroga przed fatalnymi skutkami obudowania się coraz to wymyślniejszym komunikatorami !
    .........
    taaaa

    ..... było to jakieś pół ro..., nie to będzie właściwie 8 miesięcy temu, kiedy totalnie padniętego po powrocie z delegacji odwiedził mnie sąsiad Ksyś.
    Słuchaj – zaczął tak jakby chciał pożyczyć co najmniej podręczny generator !
    - .. słuchaj ty masz może najnowszą nakładkę programową na Eksproma z września, muszę coś sprawdzić, a zawiesiło mi się łącze ?
    Jestem raczej niechętny, kiedy ktoś grzebie w moim kompie, ale prośbie popartej kartonikiem piwa
    nie mogłem odmówić.
    - Dobra chodź. Komp praca !
    Zawarczał i ......... cisza. Kompletna ! Co jest ? Aaaaaaaa wtyczka wypadła, dobra już !
    - Zgłasza się system – aksamitny głos poleciał z głośnika. – Czekam na polecenia.
    - Znajdź nakładkę na Eksproma, wersja wrześniowa.
    Z Ksysiem otworzyliśmy po piwie. Dobre, zimne, warte swej ceny.
    - Plik odnaleziony, czekam na polecenie – system z głośnika.
    - Wiesz to chwilę potrwa – rzekł Ksyś ( delikatnie zasugerował mi że jestem zbędny – we własnym domu !!!!!? ) – i nie musisz ......
    - Dobra idę coś zjeść, jakby co to jestem w kuchni.....
    Po 20 minutach do kuchni wkroczył Ksyś i takim trochę dziwnym głosem powiedział :
    - Słuchaaaaaj, a Twój komp to ostatnio dziwnie się nie zachowywał, nie wzywałeś serwisu do przeglądu ?
    - Nieeeeeeeee, a co się stało ? – poczułem ukłucie w piersi, a przez umysł przeleciało – nie trzeba było zostawiać go sam na sam z MOIM kompem.
    - Wiesz siedziałem normalnie, a system w którymś momencie stanął, powiedział, że chce mu się pić i żeby poczęstować go piwem !
    - Chyba nie wlałeś mu piwa do doku ? – chciałem zażartować, bo takich rzeczy po Ksysiu raczej się nie spodziewałem, ale chyba go nie doceniłem, oj nie, zdecydowanie nie !!!
    - Wiesz tak sugestywnie powiedział, że odruchowo.... tak jakoś wyszło....
    - Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee – rzuciłem się do pokoju.
    Komp ...... podśpiewywał :
    ..hop, hop, hop skrzynkę piwa....
    Stanąłem obok.
    - System. Zgłoszenie.
    - Jasne szefunciu – odpowiedział i ..... beknął - dobry browarek !
    - System. Raport !
    Cisza jak makiem zasiał.
    - System. Raport !
    Nic .... i nagle usłyszałem chrapanie !!!!
    No nie, Ksyś urżnął w trupa mój system
    - Coś Ty narobił ? – ale Ksysia już dawno nie było.
    Wyłączyłem zasilanie, trudno jutro wezwę serwis, a kosztami obciążę Ksysia, niech wie, że się nie wykręci z tego co narobił !
    Wróciłem do kuchni, skończyć posiłek ......
    Nagle moja kuchenka odezwała się głosem systemu.
    - Ale sobie przysnąłem, masz co zakurzyć ?
    - Przecież nie pa.... , zaraza zaraz co jest do cholery ? Nie będę dyskutował z kuchenką,
    to jest z systemem ! A jakim cudem, przecież wyłączyłem zasilanie kompa, a kuchenka nie ma funkcji głosowych ?
    - System. Raport – rzuciłem zdecydowanym głosem, dziwiąc się, że gadam do kuchenki.
    Zaburczał czajnik.
    - Ech tylko Raport, śmator, awiator – a pogadać i zakurzyć po jednym to nie łaska ?

    Poczułem się zaniepokojony, może to wszystko to sen, a ja padłem zmęczony po powrocie do domu
    i śpię, Tak, tak leżę w łóżku i pewnie zaraz się obudzę.... 7, 8, 9 ...nie no bez sensu przecież jem kanapkę i popijam piwkiem !
    Jak się zachować ? Podjąć dyskusję czy może rozwiązanie siłowe ?
    Dyskretnie sprawdziłem stan zasilania domu i profilaktycznie wyłączyłem całość.
    - No to mam cię bratku !– tryumfalnie krzyknąłem.
    - A co się stało szefunciu ? – odezwała się lodówka.
    - Dobra o co chodzi ? Dlaczego nie raportujesz stanu i jak do licha działasz bez zasilania ?
    Beknięcie było jedyną odpowiedzią. I cisza.
    - Co jest , bunt ? – krzyknąłem.
    - I po co to się denerwować, zamiast pogadać ot tak, co tam w sporcie albo co u Ksysia ?
    - Nie, nie będę dyskutował z kompem o sąsiadach, mowy nie ma, jutro serwis skończy z tą głupotą raz na zawsze i koniec !
    - Skończy, skończy – przedrzeźniał mnie głos z ekspresu - a może jednak pogadamy ?
    Zawahałem się ..... a może jednak pertraktacje, bo jak to zaraźliwe, to kto wie co się może jeszcze wydarzyć ?
    - Dobrze, ale po jednym warunkiem !
    - Wal szefie !
    - Powiedz jak działasz bez zasilania i jak komunikujesz się ze sprzętem ?
    - Zasilanie to piwny generator w module doku, a komunikacja to bezprzewodowa łączność bekowa.
    Patrzcie, patrzcie a to cwana bestia, generatorek w doku sobie zakamuflował skubaniutki !
    Ale łączność be – ko - wa ? BEKOWA ???
    Zacząłem w pojednawczym tonie :
    - Bekowa łączność, chyba coś czytałem .....
    - Szefie nie rób ściemy, to mój patent – wyraźnie rozbawiony system nie ukrywał radości z mojej indolencji.
    - Jak to działa ? – rzuciłem pojednawczo, z nutą lekkiego zainteresowania.
    - W generatorku wydzieliłem moduł wyrzutowy i cząsteczki pifka rozbijam na molekuły, zapisuję
    info i bekam w odpowiednich sekwencjach.
    - No ale chyba zasięg to masz ograniczony ?
    - Korzystam z komunikatorów i zasięg mam nieograniczony ! – w głosie systemu zabrzmiała duma.
    - Których komunikatorów używasz ?
    - Wszystkich – padła naturalna odpowiedź.
    Zaraz, zaraz, zaraz ...... ostatnio było zarejestrowanych około 7 tysięcy podstawowych i ok. 30 tys. wersji roboczych. Jak ten mój biedny komp to może przerobić, przecież nie ma takiej mocy ?
    Chyba mnie wpuszcza w maliny, albo cuuuuuś w tym stylu ?
    Muszę to spokojnie przemyśleć, chyba się położę...
    - Idę się położyć – rzuciłem do ekspressu.
    - Jak to, tak miło się gawędzi – głos systemu był wyraźnie rozczarowany – i co koniec ???
    - Tak, dobranoc !
    I poszedłem spać.
    Rano zadzwoniłem do serwisu, przyjechali, pogmerali w środku, wystawili rachunek i pojechali.
    Wydokowałem generatorek, wlałem trochę pifka, zamocowałem moduł komunikacyjny i .......
    zgłupiałem !
    To działa ! Przepływ informacji był oszałamiający i o dziwo baaaaaardzo przejrzysty !?
    Sprawdźmy, na początek odkurzacz – praca 10.12 – 11.00 salon ..... i za chwilę usłyszałem jak pracuje. Dobra skoro ma zasięg nieograniczony to może ....... dom Ksysia,
    Po chwili zgłosiła się jego lodówka – a niech ma – zamówiłem kilogram kawioru i karton najlepszego szampana ! A co ? Będzie co opijać jak się to to opatentuje !
    Pójdźmy dalej – może wolny dzionek w poniedziałek ?
    Czemu nie – w kadrach byłem sekundkę – a właściwie to wezmę cały tydzień wolnego.
    Gdzie by tu jeszcze ??? Zobaczę co wyprawia Miecio w domu z tą nową narzeczoną.
    Ale system kamer w Miecia domu był marnej jakości i widać było tylko owłosioną łydkę....
    Zanurzyłem się w bezkres ludzkości, odkryłem że mam nawet komunikację z rzeczami które nie mają w sobie grama elektroniki, baaa kawałka kabelka !!
    Zwiedziłem kawałek Australii, byłem w norweskich fiordach, nawet w Brukseli....
    Swoją szosą to dziwne jak to działa ??? Na browarku ???


    Straciłem poczucie czasu........
    - Kawa gotowa, kawa gotowa, kawa gotowa – powtarzał do znudzenia ekspress.
    Ocknąłem się – spałem oparty o stół w kuchni, z pokoju usłyszałem głos Ksysia pomstującego
    na programistów wszelkiej maści i używającego przy tym niezbyt parlamentarnych słów.
    Co się dzieje ? Coś mi się śniło ? Ależ jestem padnięty skoro miewam takie głupie sny.
    Wszedł Ksyś
    - Marnie wyglądasz, połóż się i wyśpij, bo jutro nowy dzień ....... aaa, i dzięki za tą najnowszą listopadową nakładkę Eksproma, jest rewelacyjna w porównaniu z tą wrześniową wersją.
    I wyszedł.
    - Czy ja dobrze usłyszałem – listopadowa, przecież, e nieeeeeee chyba się przesłyszałem ....
    Z pokoju obok dobiegło donośne ....... beknięcie.
    .......
    Kiedy kilka dni później wylądowałem w Australii, mając przy sobie tylko mechaniczny zegarek i ołówek
    moim oczom ukazał się znajomy widok i nieodparte wrażenie :
    „ ...ja już chyba tutaj kiedyś byłem....”
    Siedzę sobie teraz na pustkowiu, palę ognisko, poluje na króliki, uprawiam trochę warzyw, żyję spokojnie i leniwie, zabijając w ten humanitarny sposób czas !
    I tylko wieczorami wśród odgłosów zwierząt słyszę coś znajomego ......
    tak jakby ktoś pił ............ piwo.
    Ale to pewnie wiatr ......
    Chyba .......

    Tolek z Rodziną

    Marzec 6002
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    To taki specjalny tekścik :
    dla SP i BP
    ZPP
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ... szczególnie na upalne dni
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ... i deszczowe
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ... i na te, kiedy niby jest lato
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ..oraz te kiedy nie ma już szans na ciepełko letnich dni....
    choć w kalendarzu LATO
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ..... a w przygotowaniu, pięęęęęęęękna ( oparta na faktach ) opowieść jak szybko zarobić olbrzymie pieniądze
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Czekamy

    ZPP

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Jerzysiu, jakie piękne opowiadanie! Masz wspaniałe lekkie pióro, dziękuję Ci za tę chwilę relaksu przy czytaniu Twojego tekstu! Co prawda czytałam z herbatą w ręku , ale mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    .... dolejesz trochę rumu i będzie łokiej
    J

    ... dzięki
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Rumu do herbatki - zawsze!
    Z "rumianym" pozdrowieniem!

    I proszę: pisz jak najczęściej, będę Twoją zagorzałą czytelniczką!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    DPS

    no teraz trochę czasu to może się skrobnie
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ...tak.... piwo to płynny chleb jak mawiał mój ojciec
    ZPP
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    .....taaaaaaaaaa..............

    no i tak to jest......

    Pzdr
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony