dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2180 z 2199
Pokaż wyniki od 43.581 do 43.600 z 43973
  1. #43581
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Moja dusza wcale nie czuje się raźniej. Moja dusza jęczy, że przez kolejne cztery lata myśliwi będą bezkarnie strzelać do wszystkiego, co żywe, leśnicy będą wycinać, co im pod piłę wejdzie z pomnikowymi drzewami włącznie, kominy będą kopciły spalając węgiel, kopalnie odkrywkowe będą się rozrastały powodując wysychanie jezior i rzek, a my będziemy wdychać smog. Cała reszta - ruina gospodarki, przewalanie naszych pieniędzy ojcu dyrektorowi, utrzymywanie niezliczonych "bezrobotnych" przez coraz mniej licznych pracujących, demoralizacja nierobów żyjących jak pączki w maśle za nasza kasę, upadki albo ucieczki małych firm, zadłużanie kraju, zamykanie szpitali, skracanie się długości życia, zdemolowanie oświaty - to wszystko można będzie odkręcić. Wprawdzie nie odżyją ci, którzy umrą, bo w tym kraju nie leczy się chorych, długi nie spłacą się same, niewykształcone roczniki nie odzyskają swoich straconych szans, ale to wszystko dotyczy ludzi, a ja ludzi lubię coraz mniej. Przyroda się nie obroni, stuletnie lasy nie odrosną, wyniszczone gatunki nie odrodzą się, rzeki i jeziora nie wypełnią się wodą i życiem.
    .... - w tym miejscu zaklęłam szpetnie i miałam ochotę upić się w zimnego trupa, ale mi nie wolno. Prze..ne!
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  2. #43582
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mój J mówi, że Kaczor po tych wyborach wywali takich jak Ziobro i inni „zadzierzyści”. Złagodzi postępowanie, bo widzi, że ludzie są wściekli.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #43583
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Obawiam się, że wręcz przeciwnie. Kaczor właśnie teraz się rozszaleje. Jako że musi wejść w spółkę z Konfederacją, spuści ze smyczy nacjonalistów. Zrobi wszystko, co chciał zrobić, ale się bał utraty głosów mniej radykalnych. Teraz właśnie jest czas, żeby się przejechać po opozycji ulicznej, LGBT, ekologach, sądach, lekarzach, nauczycielach, WOŚP i innych znienawidzonych, niepokornych i niewygodnych. Przykręci kurek z kasą, zrealizuje niezbędne minimum, żeby pod koniec kadencji znów zacząć sypać groszem i kupować głosy. Z jednej strony obecność Konfederacji jest dla nich niewygodna, bo zabrali PiSowi głosy najbardziej radykalnych, z drugiej mogą ich wykorzystać. Konfederaci są głodni władzy, niedowartościowani. W zamian za jakieś ochłapy będą popierali PiS. Za to jedynie słuszna partia będzie mogła usprawiedliwiać się teraz przed swoimi mniej radykalnymi wyborcami, że pewne rzeczy "musieli" uchwalić, żeby nie stracić poparcia Konfederacji, które jest im potrzebne do kontynuowania podłej zmiany.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  4. #43584
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że jednak to J ma rację. A jeśli będzie jak piszesz, to wątpię by ludzie to wytrzymali. Będzie ostro i następnych wyborów na pewno nie wygrają. Ale Kaczor nie jest idiotą. Kocha władzę.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #43585
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Też wolałabym nie mieć racji, ale obawiam się, że teraz nic go nie powstrzyma przed realizacją swoich fantazji. Właśnie przepychają obywatelski projekt ustawy, dzięki której nauczyciel nie będzie mógł odpowiedzieć uczniowi na żadne pytanie dotyczące seksualności człowieka czy dojrzewania. Teraz dzieci będą czerpały tę wiedzę wyłącznie od rodziców (ciekawe, czy to też nie zostanie jakoś ograniczone), od kolegów i z internetu. Robią to z poklaskiem Konfederacji, podwyższając karę zaproponowaną przez autorów ustawy, żeby nikt jej nie mógł uniknąć trafiwszy w sądzie na zbyt łaskawego, jeszcze nie wymienionego sędziego (gdyby maksymalna kara wynosiła proponowane 3 lata, można by odstąpić od karania, więc PiS chce, żeby było to 5 lat). Tytułowa "seksualizacja dzieci" to pojęcie tak szerokie, że bez trudu podciągnie się pod nie organizację marszów równości i wiele innych rzeczy. A to tak tylko na dobry początek...
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  6. #43586
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tylko tyle możemy
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #43587
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Kiedyś człowiek, który przejmował się losem zwierząt, był po prostu człowiekiem przejmującym sie losem zwierząt. Dzisiaj jest "lewicowcem", co oczywiście w ustach wygłaszającego tę opinię ma być najgorszą obelgą. Jako przykład podrzucę Wam fragment sprawozdania z sesji rady miasta:

    "Fundacja Lepsze Niepołomice wniosła petycję pt. „Nie chcemy w Niepołomicach cyrków ze zwierzętami”. Petycja dostępna jest tutaj - https://drive.google.com/…/17vBBpCeJyGiqHcEBUzvIdvXSRw…/view. Komisja jednogłośnie zgodziła się z autorami petycji, iż wykorzystywanie zwierząt dla rozrywki kłóci się z ich naturą, ponadto pozbawione jest walorów edukacyjnych. Komisja zgodziła się również z faktem, iż przedmiotowe traktowanie zwierząt może być szkodliwe dla procesu wychowawczego dzieci i młodzieży. Komisja zwróciła uwagę na zbyt nachalną reklamę występów cyrkowych. Stwierdziła, że placówki oświatowe i instytucje publiczne nie są odpowiednimi miejscami do reklamowania przedstawień. Za szczególnie oburzające uznano wrzucanie biletów i ulotek bezpośrednio do szafek uczniowskich. W opinii Komisji to rodzic powinien decydować o tym, jakie treści trafiają do jego dziecka w szkole. Komisja zgodziła się również z faktem, iż należy uregulować kwestię reklam dróg w pasach gminnych.
    Głos w sprawie petycji zabrał radny Wojciech Ciastoń. Zdaniem radnego zajmowanie się przez radnych takimi tematami jest forsowaniem lewicowych ideologii. Ironizował, że może następnym punktem będzie zajęcie się zakładami drobiarskimi, w których mordowane są codziennie miliony zwierząt. Za podjęciem uchwały byli wszyscy obecni na sesji radni, z wyjątkiem radnego Wojciecha Ciastonia."
    Czniał pies pana WC, najważniejsze, że rada podjęła taką uchwałę.
    Zastanawiam się tylko, jakie jeszcze zachowania, myśli, zasady sprawiają, że człowiek jest "lewicowcem".
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  8. #43588
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    czytem i nie chce mi się pisać. Ale boję się, że Agdusia ma rację.

  9. #43589
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    I ja czytam i nie chce się pisać... W niedzielę popłakałam się z wściekłości! Gdyby w tym momencie stał obok jakiś pisowiec czy konfederat przegryzłabym mu gardło!



    Dom się tynkuje! Żaluzje zawisły! I najmłodszy kot, bandzior i szuja, myszkę mi zabiera!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  10. #43590
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    No i wreszcie jakieś optymistyczne wiadomości! Jaki miły ten Wasz dom, że sam się tynkuje!
    Pozdrów bandziora.

    A mniej optymistycznie? Właśnie uchwalono, że gnębieni i obrażani na każdym kroku polscy katolicy mogą czuć się bezpiecznie. I tylko oni, bo skoro jest specjalna ustawa, że nie wolno obrażać KATOLIKÓW, to chyba wszystkich innych obrażać wolno.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  11. #43591
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dlatego nie czytam gazet i nie mamy telewizora
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #43592
    Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    4.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Dlatego nie czytam gazet i nie mamy telewizora
    i nie korzystasz z internetu?

  13. #43593
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Korzystam jak widzisz ale nie wszystko czytam i oglądam, bo chyba chodziłabym po ścianach ze złości. Mój J czyta wszystko co mu oko wpadnie, a ja w ogóle. On mi relacjonuje. Jednak w ten sposób przekazane jest prostsze do przełknięcia
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #43594
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Fajnie masz. Ja, niestety, nie umiem się powstrzymać przed czytaniem. Wiadomości w telewizji nie oglądam, chyba że akurat Andrzej TVN włączy, ale żeby szlag mnie trafiał wystarcz to, co wyczytam na fejsbuczku.
    Dzięki temu nie jestem tak zdziwiona, kiedy zderzam się czołowo z rzeczywistością. Na ten przykład z realiami służby zdrowia ostatnio.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  15. #43595
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Fb oczywiście podrzuca mi różności, także moja gminna strona bywa, że nie szczędzi radosnych informacji. Ale to akurat, może z racji, że widoczne na pierwszy rzut oka teksty od razu powstrzymują mnie od wgłębiania się w niewidoczną część artykułów, nie jest takie groźne dla mojej psychiki.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #43596
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Obawiam się, że Aga ma racje...

    Byłam wściekła tak, że krzyczałam na wszystko i wszystkich, to i tak nic nie pomoże.
    Na wybory zabrałam z rodziny wszystkich tych , których mogłam.... i tak to nic nie dało.

    Trzeba przyznać, że pisiory konsekwentnie realizują swój plan, mają pomysły i program, nas ściągając na dno, ale kto o tym myśli z beneficjentów, a Grzesiu... cóż... najlepiej jakby zszedł z tego tonącego okrętu.

  17. #43597
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Ja tylko mam nadzieję, że dzieci mnie posłuchają i wyjadą z tego kraju.
    Jeszcze trochę i zacznę całkiem poważnie zastanawiać się nad kierunkiem dla nas. Może Czechy? Piękny kraj, dobre piwo, język podobny...
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  18. #43598
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Agdusia, mam wrażenie, że jakimś cudem w ogóle nie poczułaś realiów naszej służby zdrowia. Miałaś tylko z nią miły i komfortowy kontakt. realia są takie, że w większości miejsc w naszym kraju miałabyś operację albo za kasę albo za rok. Kolejki na ortopedii są surrealistyczne.

  19. #43599
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    To prawda, w sumie poza zdumieniem absurdami, koniecznością wyskoczenia z kasy (dla mnie niemałej, bo wieści o płacach nauczycieli są jednak przesadzone), stratą mnóstwa czasu spędzonego w kolejkach i kilometrami pokonywanymi w celu załatwienia w różnych miejscach i w różnym czasie tego, co pewnie można by załatwić w jednym miejscu i bez czekania, to mnie aż tak te kontakty ze służbą zdrowia nie zabolały.
    Wiem, że kolejki są koszmarne. Gdybym nie była u lekarza prywatnie, to nie dostałabym się do szpitalnej przychodni tydzień później, tylko po paru miesiącach. Natomiast fakt, że zabieg miałam w tym samym tygodniu już chyba był normalny, bo kiedy lekarz rzucił do pielęgniarki, bez zachowywania pozorów, bo mnie nawet nie badał (zrobił to w gabinecie prywatnym), że "tu trzeba będzie zapisać do kolejki na pilną artroskopię", to ona powiedziała, że jeśli na pilną, to bez kolejki. No bo to nie był efekt jakiegoś powolutku postępującego zwyrodnienia, tylko urazu i gdybym czekała miesiąc na zabieg, to przez ten miesiąc siedziałabym na L4, nie mogłabym chodzić i pewnie rozwalałabym sobie staw coraz bardziej. Natomiast faktem jest, że gdybym nie wyskoczyła z tej kasy, to w tej chwili czekałabym na pierwszą wizytę w przychodni przyszpitalnej.
    Jednak doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że mogło być gorzej, że w wielu wypadkach jest gorzej, a kiedy czas decyduje nie o dyskomforcie a o życiu, to jest tragicznie.
    I dlatego właśnie mówię dzieciom, żeby uczyły się języków itd.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  20. #43600
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Napiszę krótko: rzygać mi się chce na ten pie.ony PiS i jego przystawki! Czechy, mówisz Agduś...? Trzeba pomyśleć, choć ja piwa nie lubię...

    Idę do dziennika, trochę zdjęć zgrałam z telefonu może co wyskrobię... Z Ziemii nas te gnidy nie zepchną ale co zdrowia napsują...może chociaż moje wypociny komuś humor poprawią...
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

Strona 2180 z 2199

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony