dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 2199
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 43973
  1. #41

    Domyślnie

    Juhuuu, kolejny koniarz nam się hoduje Tak, zdjęcia koniecznie, proszę.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Biała
    Juhuuu, kolejny koniarz nam się hoduje Tak, zdjęcia koniecznie, proszę.
    Będą, będą!!!! Nie przepuszczę takiej okazji Od 4 lat próbowałam Szanownego Pana namówić, nie daruję Mu tym razem
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Biała. Ilekroć wchodzę na Twoją stronę i oglądam tę angielską stajnię, to mi się po prostu robi ... coś, nie wiem co? Takiego porządku to ja w stajni nigdy nie widziałam, jak Wy to robicie? Czy tak jest zawsze, czy to tylko do zdjęć tak było? A te tory!!!! Jak pragnę zdrowia, chciałabym tak kiedyś pognać, nawet gdybym miała skichać się ze strachu
    Pozdrawiam Was dziewczyny
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Ale się tu popisało! Czytam, czytam i aż mnie palce świerzbią, żeby odpisywać!
    Zacznę od końca, bo mi tak łatwiej.

    Też z podziwem patrzyłam na czystość w angielskiej stajni, ale widywałam też takie w Polsce. Jedna była gdzieś w Bieszczadach - koleżanka mnie tam zawiozła raz. Druga była małą przydomową stajnią koło Opola. Kiedy przyjechałam tam pierwszy raz, były dwa obszerne boksy, kafelki na ścianach, czysta podłoga, obok na dole pomieszczenie służące jako siodlarnia, szatnia, pokoik wypoczynkowy, nawet mała kuchenka a nad nim sypialnia. Bomba! Bardzo miło mi sie tam jeździło, tym bardziej, że w dowolnych porach, terenach i za darmo. Trzecią podziwiałam w Kurozwękach, ale tam bardziej patrzyłam na cudne klacze arabskie i ich źrebaki.
    Dziwne, że w klubie w Opolu nigdy tak czysto nie było - nawet, gdy rządził tam pan Janusz, który trzymał wszystkich w ryzach. Kto się migał od roboty dostawał najbardziej niechciane konie na jazdy albo wcale nie jeździł. Do afektowanych dziewczątek mawiał, że miłość do koni wyraża się machaniem widłami i miotłą a nie westchnieniami. Mimo gonienia wszystkich do pracy, jednak widać było brak srodków na częste malowanie ścian i inne luksusy. Kiedy odszedł pan Janusz, już nikt nie pilnował porządku i zrobiło się w klubie brudno. Jednak to miejsce zawsze będę miło wspominała, bo tam zaczęła się moja końska przygoda. Brzemienna w skutki, bo prowadząc wiele lat później jazdy w tymże klubie, poznałam mojego małża.
    Fakt, że kiedy widzę stajnię, w której jest po prostu brudno (i nie mówię tu o kosztownych inwestycjach typu płytki na ścianach czy malowanie co miesiąc), to mnie odrzuca. "Konie to elegancki sport" i tak ma być!
    A wracając do Anglii, to obstawiam, że to nie tylko do zdjęć.
    Nie wiem, czy chciałabym tak po torze, ale nad morzem po plaży zdarzało mi się puścić wodze i cwałować ile fabryka dała "na jaskółkę". Fakt, że "fabryka" była gorsza, więc na pewno mniej dawała, niż te na torach

    Ja nie miałam najmniejszych wątpliwości, że to konik! Jaki tam osiołek? Z takimi uszami? Konik! Ruda, jak żywa! A Ruda to była wyjątkowa klacz - może kiedyś opowiem.

    Też się wybieramy nad morze, gdzieś pomiędzy Darłowem a Jarosławcem będziemy od 21 lipca do 5 sierpnia. Psicę zostawiamy na dyżurze w domu i jedziemy.

    Fajnie macie, że egzaminy Szanownego Pana przekladają się na coś wymiernego. Mój dwa lata temu zdawał i uzyskal satysfakcję. Ale jaką!

    Znikam na tydzień z forum. Biorę baby i jedziemy do Opola.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Anoleiz
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Z Nienacka...
    Dzielnica
    www.loginow.info
    Posty
    1.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    ha no w temacie koni i osiołków to ja jestem prawdziwy LAJkonik

    jeździłam w życiu może ze 3 razy... wszystkie bardzo miło wspominam i żałuje do dzisiaj, że nie dane mi było się zaprzyjaźnić z końmi bardziej...

    no ale już nie pora na to

    a nad morze się wybieram do Jarosławca op dziecko z koloni zabrać, a potem śmigam do Sobieszewa, na bursztyny
    się zaraziłam pasją zbieracką i chomikuje
    Zielonej wiedźmy DOM//GADKI
    /Lubię pracę.Praca mnie fascynuje.Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej-J.K.Jerome/

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Jak to "nie pora"? Pora jest zawsze, tylko okoliczności musza sprzyjać.
    To bursztyny naprawdę można znaleźć na plaży? I to latem? Myślałam, że tylko jesienią po sztormie.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Anoleiz
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Z Nienacka...
    Dzielnica
    www.loginow.info
    Posty
    1.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    hmm... w tamtym roku znalazłam dwa grube jak pięść i dużo małych takich jak ziarnka fasoli jaś no to można w lecie
    też się zdziwiłam lekko, bo niby bursztyn z morza, ale jakoś tak... do tej pory co jakiś czas musze sobie je pomacać

    a co do koni, to cóż, stara kobyła już jestem to i na koń raczej nie wsiądę

    ale podobają mi się konie bardzo
    Zielonej wiedźmy DOM//GADKI
    /Lubię pracę.Praca mnie fascynuje.Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej-J.K.Jerome/

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Dziewczyny, Wy to fajnie macie z tym morzem... U mnie sezon, gości do końca wakacji full i nie ma szans, żeby wyrwać się latem nad morze. Muszę się zadowolić wyjazdami w innych porach roku. A tęsknię, bo ja na wyspie morskiej urodzona i wychowana jestem...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  9. #49

    Domyślnie

    domkupodsosnami: za to w wakacje uciułasz kupę pieniążków i sobie jesienią pojedziesz odpoczywać nad morze
    anoleiz: miłego odpoczynku i do przeczytania za tydzień.
    braza: tory są naprawdę fantastyczne, z miękkim podłożem, które nawet po ulewach nie jest mokre, a te białe barierki są plastykowe, więc nic sie nie stanie, jak ktoś na nie wpadnie. Ale na treningach rzadko kiedy jeździmy ile fabryka dała, a na tym okrągłym to tylko wytrzymałościowo.

    A co do naszych stajni, to tak jest nie tylko do zdjęcia. Latem konie idą na pastwiska, a stajnie są całe myte karcherem, dezynfekowane i malowane w środku i na zewnątrz. Ale to jest nowiutkie miejsce, ma ledwo 3 czy 4 lata, to jeszcze i tak nowością pachnie. Ale rok pracowałam w innej stajni, tez w Anglii, to tam się ledwo deski w boksach kupy trzymały, a syf był taki, że szkoda gadać. Ale to była moja pierwsza praca i cieszyłam się, że w ogóle coś mam. Ale generalnie Angole to brudasy i zapału do czystości i porządku nie mają, niestety.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anoleiz
    a co do koni, to cóż, stara kobyła już jestem to i na koń raczej nie wsiądę
    ale podobają mi się konie bardzo
    Anoleiz, no wiesz co!!!??? Ja to mogę powiedzieć że stara baba jestem, a uczę się jeżdzić dokładanie od prawie 4 lat - ja już "starsza pani po 40-ce" byłam jak tak na poważnie na konia siadłam!!! I to jakiego???!!! Bryki, galopy niekontrolowane - hulaj dusza. Do dzisiaj kocham miłością największą tę moją Brazylię, bo to Ona nauczyła mnie trzymać się w siodle i nie bać się
    Wiesz Sosenko . Morze jest wspaniałe o każdej porze roku. Latem to ja unikam plaży jak terenu zadżumionego - tłumy takie że matko bosko!!! Najchętniej zwiałabym gdzieś do głebokiego lasu, gdzie jak najmniej ludzi się palęta.
    A bursztyny to i owszem - cała masa - tylko trzeba mieć farta, żeby je znaleźć
    Odpoczywaj Anoleiz, do czytania za tydzień Dziewczyny, też się trzymajcie i umilajcie sobie czas, jak możecie.
    Agduś - jak pomiędzy Darłowem a Jarosławcem - to jakieś (na oko) 100 kilosów ode mnie. Jak będziecie mieli czas, wpadnijcie na konie - dzieciom powinno się spodobać, wejdź na tę stronę
    www.dzikizachod.com.pl
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  11. #51

    Domyślnie

    Gratulacje Szanownemu Panu za przeżycie pierwszej lekcji jazdy konnej, i Brazy za zwerbowanie kolejnego koniarza. Fajną macie tam halę, to w Kołobrzegu jakiś klub?

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Dokładnie tak. Jest klub jeździecki i jeszcze sporo innych atrakcji, to jest Dziki Zachód. Więcej możesz zobaczyć tutaj, chociaż dawno tego nikt nie uaktualniał: www.dzikizachod.com.pl
    Hala akurat załadowana była sianem z jednej strony, bo nawieżli tego od jasnej ch.....y. Ale nie przeszkadza, no... chyba że któraś z bali spadnie, wtedy tylko dobrze się trzymać
    7-8.07.2007 odbędzie się Picnic Country - świetna zabawa - pokazy westernu, tańce kowbojskie itp. W ubiegłym roku było super.
    Szanowny Pan dziękuje za gratulacje i puchnie z dumy (że się odważył i przeżył ) A ja miałam niezłą zabawę
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  13. #53

    Domyślnie

    Jutro też będzie puchł... już nie z dumy, a z bólu Ja swojego też kiedyś wsadziłam na konia, ale koniarza z niego nie zrobiłam. To znaczy taki koniarz na pół gwizdka, bo z końmi pracuje, ale nie jeździ. Za to widłami potrafi przyłożyć, jak któryś za mocno w boksie porozwala A ja kiedyś (jakieś 5 lat temu) byłam na kursie instruktorskim w Rzecznej z pewnym chłopakiem, który właśnie pracował w takim westernowym miasteczku nad morzem. Ale nie mogę sobie przypomnieć, jak on się nazywał. Może to właśnie tam?

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Być może. Westernoww miasteczko nad morzem jest chyba tylko w Kołobrzegu, ale mogę się mylić. O jeszcze jednym wiem na pewno, ale to w górach.
    Nie wiem, czy zrobię z Szanownego jeźdźca, bo za kilka dni pewnie wyjedzie na parę miesięcy, ale zobaczymy. Dopóki siedzi w domu, dopóty będziemy Go męczyć Może w przyszłym roku na wakacje wybierzemy się całą trójką właśnie gdzieś na konie?
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Brazo, serdecznie gratuluję Tobie i Szanownemu Panu! Pięknie wygląda na koniu, prawdziwy facet! U nas do ośrodka jeździeckiego niedaleko (tylko 1000 m), ale jakoś... nikt nie decyduje się na jazdy. Drogo, nie zawsze jest czas, jakoś... nie składa się... Ale naszych gości zawsze zachęcamy i zawsze są zadowoleni. A my... My to żeglarze!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  16. #56

    Domyślnie

    O proszę, czyli kolejna rzecz która nas łączy, nie tylko przebudowy i agroturystyka. Pochodzę z Mazur i w zasadzie większość swojego życia spędziłam na wodzie, jak każdy tam mieszkający. A Wy gdzie pływacie?

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    O, proszę! My to przede wszystkim Zalew Szczeciński, Bałtyk i Morze Północne, mnie czasem się zdarzy Atlantyk... Do Kołobrzegu mamy niedaleko od naszego klubu - to taka marina w Świnoujściu, jacht klub Cztery Wiatry, tam stoi nasz jacht. A na czym pływasz? My mamy 6-metrową Gigę II, kil, kabina, 4 koje. Czasem się wypuszczamy na większych jednostkach - patrz awatar .
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  18. #58

    Domyślnie

    Eeeeee, to ja taki żeglarz szuwarowo bagienny. Większość część życia przepływałam na omegach, które dostawaliśmy z klubu w zamian za pomoc w wiosennych porządkach. Zazdroszczę takiego prawdziwego pływania

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    No Anetko. To Ty masz więcej wspólnego z moim Szanownym niż ja pod wzgledem upodobań przynajmniej , bo On też uwielbia wodę. I zawodowo i hobbystycznie. Ja do wody podchodzę jak pies do jeża, ale mój Pan to i owszem, bardzo to lubi. Właśnie Mu przeczytałam, że Wy żeglarze jesteście i woła do Was "Ahoj!!!"
    A jak Mu przeczytałam Twoje gratulacje to aż się nadął z dumy. Od wczoraj w ogóle chodzi taki napuszony że aż strach, to z tych pochwała pewnie, a jak pytam czy coś Go boli po tych wyczynach to słyszę "Nieee, wcaleeee " ...Bo uwierzę
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    No to oczywiście - Ahoj! Cieszę się, że znalazł się w tym gronie chociaż jeszcze jeden rozsądny człowiek, który wie, że navigare necesse est.
    Biała, a jeśli o ścisłość chodzi, to prawdziwa sztuka żeglowania właśnie na takich omegach jest potrzebna - na dużym jachcie spokojniej i bezpieczniej, dłuższa fala (choć czasem kilkunastometrowa), kabina nad głową, posztormować się da i kil toto ma, więc się nie przewraca na wietrze... Ja tam zawsze bardzo szanowałam tych "szuwarowo-bagiennych", bo to oni właśnie muszą się wykazać największym kunsztem żeglarskim. I ten szacunek mi został do dziś, więc - szacuneczek dla Ciebie!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

Strona 3 z 2199

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony