dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 13
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 253
  1. #21

    Domyślnie

    Dagne, mam pytanie o filary, na zdjęciach widzę, że z tego w podcieniu zrezygnowaliście, a co w tymi w holu?
    pytam, bo u nas są dopiero wylane ławy i już nam się wydaję, że mamy spartaczoną robotę, mąż wczytała się w projekt i wywnioskował, że tam gdzie są filary z ław powinny wystawać druty zbroeniowe, a u nas nic nie zostawili wszystko zalali betonem
    jedziemy dzisiaj do kierownika budowy zobaczymy co on na to powie

  2. #22

    Domyślnie

    Witam,

    No druty zbrojeniowe muszą być, przynajmniej u nas były. A filary połączyliśmy ze ścianami tak jak to widać na jednym ze zdjęć. Dziwne, że u was nie zrobili. Dowiedzcie się dokładnie. mam nadzieję, ze wszystko okaże się ok

    A u nas strop już przesechł i pojutrze zaczynają stawiać kolankowe

    Pozdrawiam,
    Dagne

  3. #23

    Domyślnie

    rozmawialiśmy z kierownikiem budowy i powiedzial, że na etapie ław to jest jeszcze wszystko do naprawienia i całe szczęście, ale niesmak pozostaje i nauczka na przyszłość trzeba być zawsze krok przed ekipą

  4. #24

    Domyślnie

    Cześć Dagne :oops:

    Jesteśmy małżeństwem ,któremu również spodobał się Benedykt II i pewnie niebawem zakupimy projekt tego domu lecz jak zapewne wszyscy przed tą decyzją chcielibyśmy obejrzeć ten budynek w rzeczywistości. Z powyższych wiadomości dowiedzieliśmy się że Twój Benio :lol: jest budowany w Lesznowoli a to tylko 15min drogi od naszego miejsca zemieszkania.
    Czy moglibyśmy obejrzeć Twoje osiągnięcia :roll: ? Bardzo prosimy o odpowiedż. (na forum lub [email protected])

  5. #25

    Domyślnie

    Witam,

    Edyta&Marek, posłałam wiadomość na mail

    A do reszty tych którzy śledzą przygody naszego Benedykta Drugiego, to od dziś rana budują nam ścianki kolankowe. Na razie zdjęć nie zamieszczam, bo w środku na parterze rośnie nam rozporowy las a na górze niewiele widać, ale może dziś coś napstrykam to zamieszczę

    Pozdrawiam wszystkich odwiedzających,
    Dagne

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga-m

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Pozwolę się dołączyć
    My również budujemy Benka - w gminie Czosnów ok.20 km od Łomianek. W przyszłym tygodniu będzie robiony strop. Na szczęście mamy super ekipę górali więc można powiedzieć że dom jest budowany pokazowo i dziwię się że kirownik budowy nie kontroluje poczynań Waszej ekipy

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga-m

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    A jakie pokrycie dachowe robicie ??? My zastanawiamy się nad dachówką ceramiczną ...A teraz z innej beczki - nie przeraził was taras bo ja się przyznam że jak go zobaczyłam to byłam w lekkich szoku, teraz już się oswoiłam i nie wyobrażam sobie innego ale w pierszym momencie było krucho
    pozdrawiam
    aga

  8. #28

    Domyślnie

    Witam,
    Na wstępie pozdrawiam wszystkich odwiedzających, fajnie, że nas coraz więcej
    Niedługo stuknie nam 1500 odwiedzin

    Co do dachówki to robimy blachodachówkę w kolorze ciemnozielonym. Takim bardzo ciemno zielonym.

    Jeśli zaś chodzi o taras, to tak jak pisałam we wcześniejszych postach zarówno powyżej jak i w temacie Benedykta na forum "projekty i architektura", wprowadziłam w projekcie bardzo dużo zmian, skutkiem czego taras jest u nas zupełnie inny niż w oryginale. Jeśli masz pytanie dotyczące oryginału proponuję ww. temat http://forum.muratordom.pl/viewtopic...er=asc&start=0
    gdzie wszyscy fani i budujący Benia się wypowiadają.

    Przepraszam, że nie wklejam kolejnych zdjęć, ale chwilowo mamy przestój. Poczekam, aż nam badyle rozporowe powyjmują z salonu, to wtedy będzie co fotografować. Góra już cała wyposażona w kolankowe, podnieśliśmy je nieco... teraz tylko czekamy na więźbę.

    Pozdrawiam,
    Dagne

  9. #29

    Domyślnie

    ha ha mam rozdwojenie jaźni zapominam o co w którym wątku pytam

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga-m
    Pozwolę się dołączyć
    My również budujemy Benka - w gminie Czosnów ok.20 km od Łomianek. W przyszłym tygodniu będzie robiony strop. Na szczęście mamy super ekipę górali więc można powiedzieć że dom jest budowany pokazowo i dziwię się że kirownik budowy nie kontroluje poczynań Waszej ekipy
    zapytałam już o to w projektach i architekturze, ale Ty też jesteś w pobliżu bo my gmina babice stare napisz gdzie kupowaliście dwuteownik i te inne stalowe elementy

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga-m

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    My- a dokładnie nasza ekipa kupuje wszystko w hurtowni w Nowym Dworze Mazowieckim i z tego co się zorientowałam jest to jedna z najtańszych hurtowni, ale nie wiem jak by Wam wyszło z transportem do Borzęcina
    A tak na marginesie to teraz mieszkamy na Grotach, tak więc całkiem blisko was
    Mnie tam natomiast cena stali nie przytłacza - beton i stropy teriwa to jest dopiero kosmos

  12. #32

    Domyślnie

    generalnie to nie chodzi o cenę stali, a dokładnie to dwuteownika, bo w dwóch miejscach które sprawdziłam jest cena podobna, tylko o to, że jest mało punktów gdzie można się w to zaopatrzyć, i o to, że potrzeba mi 29m dwuteownika, a muszę kupić 36 i co zrobię z 7? oddam na skup złomu?

  13. #33

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Bardzo się cieszę, że taka tu dyskusja się rozwija, ale jeszcze raz odsyłam was do tematu na forum "projekty i architektura". Tutaj jest galeria zdjęć, tam jest dyskusja i na pewno więcej osób będzie skłonnych wam pomóc.

    [/url] http://forum.muratordom.pl/viewtopic...er=asc&start=0 [url]

    Pozdrawiam,
    Dagne

  14. #34

    Domyślnie

    No więc nareszcie ruszyło
    Oto jak wyglądała więźba 2 dni temu:




    Obecnie jest już bardziej zaawansowana, ale nie ma nawet kiedy zdjęć zrobić, bo jak Panowie schodzą z budowy to jest już ciemno.

    Prosiłabym także nie przesyłać na razie zapytań o możliwość "zwiedzania" domu, ponieważ na razie trwają dość intensywne prace i takiej możliwości nie ma
    Ale obiecuję, ze już po weekendzie załączę zdjęcia wnętrz i tego co powstanie na piętrze, aby zrekompensować ten brak zwiedzania
    Pozdrawiam,
    Dagne

  15. #35

    Domyślnie

    dajcie jakieś nowe zdjęcia, fajnie jest oglądać czyjś dom i widzieć w nim swój
    moje sa do obejżenia na http://www.renatasurma.fotosik.pl

  16. #36

    Domyślnie

    Witam,
    Ostatnio tak późno wracałam do domu, że oglądałam go z zapartym tchem i latarką w dłoni Dziś rano dopiero zobaczyłam całość, chociaż wiecha była już wczoraj Dom zrobiony pod "papę". Na piętrze wszystkie zmiany wyszły znakomicie, na parterze jeszcze lepiej.

    Obecnie jestem poza domem, wracam po 15 i wtedy zamieszczę zdjęcia- chociaż taras i wejście będą już zrobione.

    Pozdrawiam,
    Dagne

  17. #37

    Domyślnie

    pytanie do budujących Benedykta II, o jakim promieniu robiliście okna w lukarnach, bo nie ma tego w projekcie, a z mg dzwonią do nas w tej sprawie już drugi dzień

  18. #38

    Domyślnie

    W której lukarnie? W tych co są w projekcie to standardowo, natomiast w tej dobudowanej w łazience to z tego co pamiętam to 120/150, ale jest za małe, teraz bym zrobiła większe.

  19. #39

    Domyślnie

    Witam po długiej przerwie. Nie zamieszczałam ostatnio zdjęć bo niestety nie miałam na to czasu.

    Jak idzie budującym???? U nas na razie pomału. Tynki szare zrobione, od poniedziałku wchodzi ekipa z tynkami białymi i z ocieplaniem domu styropianem. Musieliśmy po drodze zwolnić hydraulika i w bardzo szybkim (i stresującym) tempie szukać nowego, bo poprzedni próbował nas "okantować". Zażyczył sobie 100pln za samo ułożenie podłogówki. Z materiałami chciał 250pln. Ceny oczywiście za mkw!!!! Wiele przygód już za nami, kilka miłych, więcej niemiłych....ale idzie do przoduGrzejemy już KOZĄ, bo kominka nie ma i ociepleni brak Eh, trudy budowlanki

    Pozdrawiam,
    Dagne

  20. #40

    Domyślnie

    Proszę, oto zdjęcia sprzed miesiąca, może półtora:

    od tyłu



    od boku/frontu



    Kolejne zrobię, jak już będzie co pokazać, czyli białe tynki we wnętrach i ocieplenie z zewnątrz. Może nareszcie zacznie wyglądać jak dom

    Pozdrawiam,
    Dagne

Strona 2 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony