dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 13
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 253
  1. #41

    Domyślnie

    A jak reszta Benedyktowiczów? Budujecie? Jak wam idzie? Pokażcie swoje zdjęcia!!!!!!!!

    Dagne

  2. #42

    Domyślnie

    A i owszem . BUDUJEMY !!!
    Zaczęliśmy miesiąc temu i na ten sezon budowlany zakończyliśmy.
    "STAN 0" gotowy :D
    Mimo że przeprojektowaliśmy podcień na wnętrze to jednak z czasem stwierdziliśmy że kawałek dachu nad tarasem to fajna sprawa, jedyne zmiany na tym etapie to opuściliśmy poziom podłogi w garażu o ok. 20 cm
    Teraz prubuję znależć odpowiedzi na kilka pytań takich jak : czy okna w kuchni i gabinecie nie są troszkę za małe, jaki wybrać rodzaj stropu a co z wentylacją ? Bo mnie się wydaje że projektanci Benia nie wysilili się zbytnio nad tym zagadnieniem. Zastanawiam się nad wentylacją z wymuszonym obiegiem a może nawet z rekuperacją, czy ktoś z was zastosował taki system w swoim domku? Lub na jakim etapie robót należy dokonywać niezbędnych zmian lub instalować elementy systemu tj. jakieś kanały powietrzne lub inne?

  3. #43

    Domyślnie

    my robimy wentylację mechaniczną, ale to jeszcze przez nami, dopiero mamy projekt i oczywiście dom jest budowany z uwzglednieniem zmian, które są do tego potrzebne, samą instalację będziemy robić na wiosnę

  4. #44

    Domyślnie oj ten Benedykt 2

    Witam wszystkich na forum.
    Czy naprawdę w domu z serii Benedykt jest coś tak magicznego,że tyle osób buduje taki dom? To udzieliło się także mojej żonie która chce mnie przekonać do projektu BenedyktII (mi osobiści podoba sie dom z antresolą).
    Pewnie ulegnę
    Ale może ktoś buduje taki dom w rejonie Krakowa (jestem skłonny pojechać na drugi koniec Polski ) żeby obejrzeć ten dom "na żywo".Co się nie robi dla żony !
    Pozdrawiam

  5. #45

    Domyślnie

    Witam i pytam.
    Nasz wykonawca stwierdził, że pomieszczenia na poddaszu są za niskie i zaproponował aby je podwyższyć .
    Co Wy na to ?

  6. #46

    Domyślnie

    ja podniosłam górę i jeden pustak i wyszła mi wysokość około 3m i górę mam wyższą niż dół

  7. #47

    Domyślnie

    My też podnosiliśmy. Tylko nam troszkę chyba kąt dachu zmienili, bo nie mamy wyżej niż na dole Ja do spraw technicznych się absolutnie nie mieszam, to rola męskiej połowy, ja ustalam zmiany i projektuję wnętrza Ale jakby ktoś był zainteresowany jak to u nas w końcu z tą więźbą dachową było, i czy zmieniali kąt, to się dowiem

    Przepraszam wszystkich za przestój w zdjęciach, ale ostatnio ciągle coś się dzieje i nie mamy czasu robić zdjęć. W każdym bądź razie płyty k-g zrobione, schodki i właz na strych- zrobione Teraz docierają nam tynki i sufity. Od poniedziałku wchodzą z dachem. Ogrzewanie działa już od 3 tygodni, tylko ciągle coś szwankuje- głównie podłogówka. Ale takie już uroki budowania. Trzeba sie przygotować, że co chwila okazuje się, że "To jest do poprawienia!!!!!!". Teraz jeszcze tylko wkład i DGP i ten etap budowy będziemy mieli za sobą. A potem to już tylko wykańczanie sie wykończeniówką.

    Jak reszta Benedyktów? Na jakich etapach jesteście?

    D

  8. #48

  9. #49

  10. #50

    Domyślnie

    A tutaj jeszcze kawałek salonu z kawałkiem kuchni I wyjścia na taras, z salonu i z kuchni.


  11. #51

    Domyślnie

    Mam,pytanko w zwiazku z projektem kuchni:
    jaki to program i czy mozna go sciagnac bezpłatnie?Moze masz linka??
    Bardzo fajnie wyszła Ci ta wizualizacja i ja tez cos takiego chciałabym wykombinowac.
    bardzo bym prosiła o odp. bo obecnie jestem na etapie wykonczeniowki i meble kuchenne mnie gonia!!!

  12. #52

    Domyślnie

    Ten program to ALNO kittchen planner. Można go znaleźć na

    http://dobreprogramy.pl/index.php?dz...itchen+Planner

    Bardzo prosty w obsłudze Polecam.

    Mój projekt już sie zmienił Jak będę miała chwilkę to powklejam nowe zdjęcia

    Pozdrawiam,
    Dagne

  13. #53

    Domyślnie

    Witam Benedyktowiczów!!!!

    Jak idą prace? U nas na razie niestety stanęło- te finanse się szybko kończą Na razie jeśli chodzi o środek, to mamy już wygładzone ściany i sufity. Wygląda rewelacyjnie, jakby sie uprzeć to i już zamieszkać można Jeśli chodzi o "na zewnątrz" to zaczęli nam robić dach, po czym zrobiła sie taka pogoda jak dziś i przestali nam robić dach Bo im pupy moknął i wiatr blachę podrywa Eh z tą budową, cały czas pod górkę. W takim tempie na pewno nie wprowadzimy się do 31 Maja, tak jak zakładaliśmy. No cóż, na razie daty nie przekładamy. Zobaczymy w jakim stanie będzie ostatniego dnia Maja, może zamieszkamy? Tyle, że w spartańskich warunkach?

    Pozdrawiam,
    D

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dagne

    Oto nasza brama garażowa. Pierwsze drzwi w domu
    Dagne jakiej firmy to brama garażowa? bo my się przymierzamy do Normstahla ciemny brąz,
    a prace na naszej budowie po dwumiesięcznym przestoju ruszyły "z kopyta" ogrodzenie zewnętrzne prawie skończone tylko bez frontu na razie, elektryka na piętrze skończona, tynki na piętrze robią się, instalacja odkurzacza centralnego i kanalizacja zrobiona

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    izi27

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.

    Mam prośbę do Dagne, czy możliwym jest zobaczyć Twój dom w realu?

    Jesteśmy z żona na etapie projektu indywidualnego na wzór Benedykta II tylko z jednym garażem, a domku już stojącego dożo daje.

    Rozumiem że budujecie w okolicy Warszawy?

  16. #56

    Domyślnie

    Dagne jakiej firmy to brama garażowa? bo my się przymierzamy do Normstahla ciemny brąz,
    a prace na naszej budowie po dwumiesięcznym przestoju ruszyły "z kopyta" ogrodzenie zewnętrzne prawie skończone tylko bez frontu na razie, elektryka na piętrze skończona, tynki na piętrze robią się, instalacja odkurzacza centralnego i kanalizacja zrobiona[/quote]

    Witam,

    Brama firmy FAAK. Rewelacja, polecam.
    A teraz idę porobić kilka zdjęć bo ostatnio nawalam z uzupełnianiem galerii Z obecnych robót to u nas robią dach, a dokładnie podbitkę i halogeny. Blacho-dachówkę od poniedziałku zaczną kłaść jeśli w końcu przestanie wiać i padać.
    Pozdrawiam,
    D

  17. #57

    Domyślnie

    No więc zdjęć jest ponad 15 i nie mam sił już dziś na przeklejanie, to na razie link podam do fotosika, a jutro się zajmę wklejaniem.
    http://www.fotosik.pl/moje_obrazki.php
    To miłego oglądania.
    Dagne

  18. #58

    Domyślnie

    zdjęcia nie otwierają się

  19. #59

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dagne
    Hm, mi sie otwierają, więc nie wiem...
    Tobie tak bo znasz hasło a my niestety nie

Strona 3 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony