dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Witam, do tej pory zastanawiałem się nad UNIPOREM lub PICHLEREM jednak znalazłem ten wątek i mam problem, którego producenta wybrać.
    Lepiej z szerszej cegły bez ocieplenia czy standardowo 25 + styropian ?

    Jak uważacie lepszy jest towar importowany z Niemiec lub Austrii czy kupić od jakiegoś polskiego producenta np.: LEWKOWO, PLECEWICE, ODONÓW, ŁĘŻANY ?

    jeżeli ktoś jest zainteresowany najlepszym pustakiem to mogę polecić największego przedstawiciela w Polsce. Moje GG: 2520882
    Mogę prosić o kontakt telefoniczny ?

    Pozdrawiam
    Dockers

  2. #22

    Domyślnie

    Witam, taniej powinno Panu wyjść budowanie ściany jednowarstwowej.
    Mniej pracy ( nie trzeba docieplać). Nich Pan policzy sobie :
    1. koszt m2 pustaka 25cm + koszt zrobienia docieplenia
    2. koszt m2 pustaka 44 lub 49

    Prawie zawsze jest tak, że jak się podsumuje wszystkie koszty to taniej wychodzi ściana jednowarstwowa niż dwuwarstwowa.

    Jeżeli ma pan zapytanie techniczne to może Pan wysłać do producenta : [email protected]
    Zapytanie ofertowe może Pan wysłać do autoryzowanego dystrybutora : [email protected]

    Jeżeli chodzi o to skąd Pan kupuje, to należy moim zdaniem zawsze patrzeć na jakość i właściwości pustaka.
    Wolałbym kupować polskie produkty, ale nie zawsze są najlepsze.
    Późniejszy komfort mieszkania i rachunki za ogrzewanie to będzie Pan płacił, a nie Państwo.

  3. #23

    Domyślnie

    ja budowalem z eder 25 PW na zaprawie klejowej. polecam

  4. #24

    Domyślnie

    Czy pustaki kupowałeś szlifowane takie jak na zaprawę cienkowarstwową czy zwykłe ?
    Czy zaprawa klejowa to to samo co cienkowarstwowa ?
    Czy zwykłe pustaki klei się na zaprawę cienkowarstwową czy tylko zwykłą ?
    Czy używa się zaprawy termoizolacyjnej do pustaków 25 P+W ?
    U kogo kupowałeś cegły EDER ? Proszę o kontakt.
    Jak by porównać cegłę zwykłą 25 P+W PICHLERA z taką samą firmy EDER to sugerować się ceną (która tańsza)
    czy lepiej kierować się firmą ? Która była by lepsza ?


    Dziękuję
    Dockers

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    1iwka

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Lubuskie
    Kod pocztowy
    66-436
    Posty
    3

    Question Rolety - jak montować przy Eder 44?

    Witam,
    mam wielką prośbę do znających się na budowie domów z cegieł EDER o szer. 44cm. Zdecydowaliśmy się na tę cegłę, ale okazało się teraz, że fachowcy nie wiedzą jak zrobić nadproża, aby skrzynki rolet nad oknami były ocieplone i niewidoczne, Nie będziemy się decydowali na docieplanie. Na razie mamy stan zerowy, niedługo zaczną wyciągać mury. Bardzo proszę o podpowiedź, co i jak to zrobić?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1iwka Zobacz post
    Witam,
    mam wielką prośbę do znających się na budowie domów z cegieł EDER o szer. 44cm. Zdecydowaliśmy się na tę cegłę, ale okazało się teraz, że fachowcy nie wiedzą jak zrobić nadproża, aby skrzynki rolet nad oknami były ocieplone i niewidoczne, Nie będziemy się decydowali na docieplanie. Na razie mamy stan zerowy, niedługo zaczną wyciągać mury. Bardzo proszę o podpowiedź, co i jak to zrobić?
    A co na to producent ścian 1-W ( w tym przypadku EDER ) nie ma żadnych systemowych rozwiązań ? producent rolet również nie podaje jak osadzć rolety w ścianie 1-w ?

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    1iwka

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Lubuskie
    Kod pocztowy
    66-436
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jeszcze nie wiem, co na to producent. O problemie dowiedziałam się w sobotę, zatem trzeba zaczekać do poniedziałku.

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krzysztof D.

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łagów
    Kod pocztowy
    66-220
    Posty
    1

    Domyślnie

    Klientów z Lubuskiego zapraszam po Edera do Łagowa.
    http://jadar.entro.pl

  9. #29

    Domyślnie

    Witam.
    Czy zna ktoś namiary na składy budowlane handlujące EDEREM na terenie Małopolski?Śląska?Jestem z Oświęcimia i szukam czegoś w okolicy.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mama_psotnika

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    siemianowice śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    15

    Post

    Cytat Napisał kasja83 Zobacz post
    Witam.
    Czy zna ktoś namiary na składy budowlane handlujące EDEREM na terenie Małopolski?Śląska?Jestem z Oświęcimia i szukam czegoś w okolicy.
    witam
    Mam akurat ulotkę EDERa, bo tez rozważam tą cegłę. Partner handlowy BUDIKOM 2 Tychy, Oświęcimska 274, tel. 32 227-35-34.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał geronimo78 Zobacz post
    Bardzo dziękuję za informację.

    Po przyjżeniu się ederowi wybrałem na ściane nośną model: 2822 Thermopor T N+F 24,0 / 37,2 / 23,8 i do tego ocieplenie. Mam jednak pewne obawy po przejżeniu niemieckiej strony www edera, tam ta cegła jest opisana jako "Innenmauerwerk" czyli 'nie znam niemieckiego za dobrze' do stosowania wewnątrz). Co o tym myśleć?
    Jak będziesz ocieplał ściany to i tak nie ma to znaczenia. 2822 Thermopor prawdopodobnie nie jest poryzowany i ma trochę wyższy współczynnik przenikania ciepła niż 2842.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony