dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1

    Domyślnie Ceramika sanitarna ze specjalną powłoką (Reflex Koło)

    Zastanawiam się czy jest sens kupić produkt z wygładzoną powłoką, jaki rzekomo zrobiło Koło: reflex?
    Obecnie w mieszkaniu mam Cersanit i jeśli przez tydzień nie zedrę kamienia, to zaczyna się osadzać coraz grubszą warstwa. Prawdę mówiąc jest to denwerwujące a sama kostka nie pomaga.
    Może więc warto dopłacić i kupić do nowego domu tą specjalną powłokę a będzie lepiej? Czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenia?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja także zdecydowałem się przy ceramice na dodatkowy wydatek - superpowłokę - wondergliss przy duravicie. Ale jeszcze nie zdążyłem przetestować.
    Co do koła, to teściowie mają od 4 lat ceramikę koła (normalną) i dość łatwo się "brudzi" - dlatego narzekają i następnym razem kupią coś lepiej zabezpieczonego. Myślę jednak, że dużą rolę odgrywa tutaj także jakość wody.
    Sam mam nadzieję, że ten duravit na jakieś 15 lat starczy.

  3. #3

    Domyślnie Re: Ceramika sanitarna ze specjalną powłoką (Reflex Koło)

    Cytat Napisał jurasz
    Zastanawiam się czy jest sens kupić produkt z wygładzoną powłoką, jaki rzekomo zrobiło Koło: reflex?...
    z tego co slyszalem (od sprzedawcow) ta powloka to tylko reklama.
    Podobny efekt mozna uzyskac stosujac specjalne plyny. Sam mam armature z KOLA bez zadnych specjalnych doplat za specjane wykonczenie,

  4. #4

    Domyślnie Re: Ceramika sanitarna ze specjalną powłoką (Reflex Koło)

    Cytat Napisał Ryszard1
    z tego co slyszalem (od sprzedawcow) ta powloka to tylko reklama.
    Na czym to właściwie polega, że miskę Cersanit President można kupić poniżej 100 zł., zaś inne serie tej firmy są droższe - czy różnią się tylko wzornictwem czy także jakością powłoki??? Zauważyłem że wyroby Koła są średnio droższe niż Cersanit. Szczególnie jeśli chce się kupić tą powłokę Reflex (dodawana za 150 zł i tylko do niektórych serii) - wyjdzie ok. 800-900 zł za cały kompakt, gdy tymczasem zestaw Presidenta można kupić poniżej 300... Czy jest sens w to brnąć?

  5. #5

    Domyślnie

    Podnoszę wątek, czy ktoś jeszcze mógłby coś dodać? Też sie zastanawiam czy warto dopłacić do kompaktu 100 zł?
    Ryszard, co masz na myśli mówiąc "Specjane płyny" ?
    Pozdr. B.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Aby produkty z Koła mogły uzyskać specjalną powłokę muszą w tym celu jechać do Niemiec, polska linia produkcyjna nie uwzględnia odpowiedniej temperatury w jakiej ta powłoka jest wypalana.Należy pamiętać aby tej ceramiki nie myć ostrymi środkami ,tylko delikatnymi płynami bo można uszkodzić powłokę,dlatego nie stosuje jej się w poblicznych miejscach.Ceramikę z powłoką napewno łatwiej utrzymać w czystości

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki Kasiorku
    A jak odróżnić ostry środek od delikatnego płynu? Czy ostry oznacza żrący czy może raczej chodzi o konsystencję ( drapiący proszek ?? ) ?
    Np czy może być domestos? A jeśli nie to jakiś inny środek przeciwbakteryjny ( czyt. usuwający brzydkie zapachy ) ?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Środek pod tytułem "Sansed" - żel (polski, do mycia WC) - w ciągu godziny rozpuścił mi zastarzały wieloletni kamień na dnie muszli.
    Teraz, gdy dno nieco przyżółknie, wystarczy wlać go trochę i wymyć miękką szczotką - kamień schodzi. Załatwi go każdy środek do mycia WC na kwasie mineralnym, (a nie te reklamowane g... z wybielaczami, co to "zabijają wszystkie bakterie"). Ten akurat płyn jest o tyle dobry, że jest to gęsty żel i polany na ścianki muszli nie miesza się z wodą która jest w syfonie, tyko spływa po nich na dół, a tam już "robi swoje"

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasiorek
    Aby produkty z Koła mogły uzyskać specjalną powłokę muszą w tym celu jechać do Niemiec, polska linia produkcyjna nie uwzględnia odpowiedniej temperatury w jakiej ta powłoka jest wypalana.Należy pamiętać aby tej ceramiki nie myć ostrymi środkami ,tylko delikatnymi płynami bo można uszkodzić powłokę,dlatego nie stosuje jej się w poblicznych miejscach.Ceramikę z powłoką napewno łatwiej utrzymać w czystości
    Coś mi jednak tu nie pasuje z tą powłoką. Jeden ze sprzedawców, do którego mam zaufanie, powiedział, że rozmawiał z ludźmi z Koła i oni twierdzą, że ta powłoka (Reflex) jest uzyskiwana właśnie przy pomocy specjalnego płynu, który podobno jest też w sprzedaży w sklepach jak Castorama. Powłokę tę należy odnawiać co jakieś pół roku, więc i tak trzeba ten płyn nabyć. Już sam nie wiem jak to jest. Albo ludzie z Koła nie wiedzą co sprzedają, albo są jakieś różne powłoki.

  10. #10

    Domyślnie

    Sama już nie wiem.....
    Napiszcie coś jeszcze proszę. Wczoraj składaliśmy zamówienie i nie mieliśmy pojęcia o jakichś cudownych powłokach. Gdy dziś zaczęłam dokładnie je analizować - okazało sie że kompakt mamy zamówiony właśnie z Reflexem...ale dziś jeszcze możnaby zadzwonić i zmienić treść zamówienia.
    Jestem skłonna na to przystać, ale chcę mieć pewność, że w przypadku niewłaściwej konserwacji tego cuda nie zniszczę sobie trwale kibelka. Jak to więc jest z tymi niewłaściwymi środkami? Czy niszczą one tylko tę powłokę, sprawiając że kibelek traci swe cudowne właściwości, czy też następstwa są bardziej widoczne?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi

  11. #11

    Domyślnie

    hey,
    z tego co się doczytałem na stronach duravitu, to istnieją dwa sposoby nanoszenia powłoki ochronnej - fabrycznie jest ona wypalana (ceramika po pierwszym wypaleniu jest pokrywana tą powłoką i następnie ląduje z powrotem w piecu), można także kupić specjalne powłoki w żelu - które należy nanieść na posiadaną ceramikę, następnie zapolerować i zostawić, aby stwardniało (np. duravit wondergliss fluid). Nigdzie nie jest natomiast napisane, która metoda jest lepsza...
    Myślę, że w przypadku koła ta powłoka Reflex też jest wypalana i może przez to trwalsza...
    Pozdrowienia

  12. #12

    Domyślnie

    Mam wc z ta powłoką i przyznam szczerze: nie widze żadnej różnicy w utrzymywaniu czystości czy osadzaniu się kamienia Jak dla mnie to po prostu chwyt reklamowy

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Podnoszę jeszcze raz temat cudownych powłok i jakości ceramiki. Stoję przed wyborem kompletu do łazienki (wiszący WC, wiszący bidet, dwie umywalki 70cm z półnogami) i zastanawiam się nad wyborem między:
    Roca - Giralda (bardzo ładny, ale dość drogi) - ok. 1900 zł za komplet
    Koło - Nova Impuls - ok 1750 zł (z powłoką Reflex)
    Cersanit - Edera - ok. 1160 zł

    Jak widzicie ceny dość różne. Będę wdzięczny za wszystkie opinie użytkowników oraz znawców tematu, bo jestem w totalnej kropce. Jak ugryźć ten temat ?

  14. #14

    Domyślnie

    "Bardzo' zaprzyjaźniony facet z hurtowni sanitarnej wytłumaczył mi "prosto jak to babie" - róznicę cenową między Kołem a Cersanitem" : Koło - droższe ale porcelanowe, nie ma problemów z myciem (powłoka - dać sobie spokój), Cersanit - tańsze, porcelit, jak chcesz myć co drugi dzień i potem mieć szare - to proszę bardzo.

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna99
    "Bardzo' zaprzyjaźniony facet z hurtowni sanitarnej wytłumaczył mi "prosto jak to babie" - róznicę cenową między Kołem a Cersanitem" : Koło - droższe ale porcelanowe, nie ma problemów z myciem (powłoka - dać sobie spokój), Cersanit - tańsze, porcelit, jak chcesz myć co drugi dzień i potem mieć szare - to proszę bardzo.
    Dzięki Anno. Teraz już wiem jak podchodzić do sprzedawcy: "A to porcelana czy porcelit ?", na pewno zdębieją, bo do tej pory nikt w hurtowniach mi o tym nie wspominał.

  16. #16

    Domyślnie

    U mnie powłoka się sprawdza (Duravit wondergliss) - ceramikę trzeba myć 2 x rzadziej, anieżeli we wcześniejszej łazience.
    Pozdrowienia

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Jeszcze znalazłem coś na forum o klasach. Nieznany Gość mówi: "Należy tylko zwrócić uwagę na odpowiednią klasę (nie powinna być niższa niż 150)." Czy coś o tym słyszeliście ? Co to za klasy ceramiki ?

  18. #18

    Domyślnie

    Dowiedziałam się od zaprzyjaźnionej osoby, która robi biznesy z Kołem, że powłoka Reflex nie jest wirtualna, ale faktycznie istnieje. Tak jednak jak każda powierzchnia ulega wycieraniu się. Na ile "starcza" - tego nie wiem. Sami oceńcie czy to jest warte dodatkowej kasy.
    Ja też kupuję Koło "Ego" i zastanawiam się czy ten bajer jest wart różnicy w cenie .
    Ostrzegam przed firmą Mirolet z Bydgoszczy / okna Salamander !!! ŻENADA! czytaj http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24491

  19. #19

    Domyślnie

    A co powiecie o ceramice Roca? Design maja ciekawy, a jak Wasze doświadczenia w użytkowaniu? Czy tez mają jakąś super powłokę
    BiK

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    No właśnie co z Roca? wznawiam wątek

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony