dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Mam od dwóch lat linię Roca Sidney i jak dotąd odpukać nic się nie działo z samą ceramiką. Jestem natomiast zdegustowana zawiasami w tak zwanej profesjonalnie "desce" a popularnie "klapie do kibla". Zawiasy są całe zardzewiałe ! Na instrukcji nie było nic o tym, że kibelek nie może być łazience a ta z definicji bywa zaparowana czasami. Dlatego jak dla mnie to skandal, że po dwóch latach to pordzewiało! Wstyd dla producenta !!!
    Ostrzegam przed firmą Mirolet z Bydgoszczy / okna Salamander !!! ŻENADA! czytaj http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24491

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    A deski do kibelków macie plastikowe czy ceramiczne?
    Czy trzeba kupować w kompletach z danym modelem? Czy pasują wszystkie. Bo np. deska z cersanitu jest wg mnie plastikowa i po używaniu kibelka przez panów nie zawsze da się doczyścić . Zostają smugi.


    Paty.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyzia
    Zawiasy są całe zardzewiałe ! Na instrukcji nie było nic o tym, że kibelek nie może być łazience a ta z definicji bywa zaparowana czasami.
    rdzewieją od amoniaku a nie wilgoci, cóż producent nie przewidział aż tak trudnych warunków pracy

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    ass

  5. #25

    Domyślnie

    Gnom i Gość , choć mnie nie do śmiechu.
    Z czego jest ta "klapa" - nie wiem, ale to jest jakieś tworzywo, z którego elegancko wszystko się zmywa (to co sugerują G i G ).
    Nie jest to chamski plastik tylko tworzywo zdecydownie ładniejsze.
    Zawiasy były ze stali chromowanej, teraz są ze stali pordzewiałej ...
    Ostrzegam przed firmą Mirolet z Bydgoszczy / okna Salamander !!! ŻENADA! czytaj http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24491

  6. #26

    Domyślnie

    pyzia
    ja wybralem Kolo bez Reflexa - moje zamowienie juz poszlo na brodzik i ego. zastanawiam sie nad kabina. czy tu tez sa jakies kosmiczne powloki?

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    Drodzy Forumowicze,

    Kibelek mam Cersanit - bardzo jestem zadowolona, kamień osadza się powoli, więc nie trzeba sprzątać często. Omawiany kibelek wyposażyliśmy w klapę z powłoką antybakteryjną (chyba też Cersanit) i też jest OK!

    Umywalkę mam Roca i ta sama woda co w w/w WC znacznie częściej zostawia kamień, więc jestem rozczarowana, bo nazwa i design firmy obiecują raczej wyższą jakość.

    Wannę mam akrylową, czeskiej firmy RAVAK i też jestem zadowolona z jakości.

    A o Kole słyszałam, że kolor biały nie jest biały tylko żółtawy .
    Poza tym było dla mnie podejrzane, że większość developerów oferowało jakiś rok temu biały montaż w cenie mieszkania (bez dodatkowej dopłaty) właśnie z Koła. Z opisanych powodów nie kupowałam Koła.

    Pozdrowionka dla rozpoczynających wiosną, ... niech wreszcie nadejdzie !!

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Drodzy Forumowicze,
    Umywalkę mam Roca i ta sama woda co w w/w WC znacznie częściej zostawia kamień, więc jestem rozczarowana, bo nazwa i design firmy obiecują raczej wyższą jakość.

    A o Kole słyszałam, że kolor biały nie jest biały tylko żółtawy .
    Poza tym było dla mnie podejrzane, że większość developerów oferowało jakiś rok temu biały montaż w cenie mieszkania (bez dodatkowej dopłaty) właśnie z Koła. Z opisanych powodów nie kupowałam Koła.
    Ten żółtawy kolor biały ma swoją nazwę i swój numer i jest swego rodzaju standardem w wyrobach ceramicznych. Łatwiej jest kupić brodzik, baterie, kabinę, wannę i inne przyrządy sanitarne (gdybyśmy chcieli mieszać firmy i serie) właśnie w tym żółtawym kolorze.
    Pewnie producenci "super białych" stosowali taką taktykę zniechęcania do konkurencji opowiadając taki banialuki.

    A z tym wyposażeniem za darmo to pewnie jest tak że i tak jest wliczone w cenę (pewnie taniej, bo hurtowo kupowane) nieazleżnie czy ktoś chce czy nie , tylko ci co ich nie chcieli po prostu ich nie dostali mimo że zapłacili.

  9. #29

    Domyślnie

    gnom
    co do koloru to podobno wszyscy maja ten sam RAL wiec sie dziwie ze jednak nie jest zachowany ten sam odcien bieli przy roznych firmach. poza tym np w samym Kole rozne serie maja rozny odcien - tak mi sie wydaje - a to wlasnie chyba zalezy od tego jaki to prawdziwy jest fajans.

  10. #30

    Domyślnie

    Właśnie o to chodzi że nie wszyscy mają ten sam nr RALa. Zorientowany sprzedawca powinien podać jaki nr ma dana seria. W Kole różne serie są produkowane w różnych typoszeregach kolorów ale wszystkie serie mają ten obowiązujacy kolor biały i raczej nie róznią się. Przestrzegam przed wyciąganiem pochopnych wniosków, na wrażenie odcienia b. duży wpływ ma kolor otoczenia i oswietlenie, wystarczy że z jednej strony oglądanej ceramiki będzie kolorowa ściana i to niekoniecznie w odległości poniąej 1 m a już odcień może być inny.

  11. #31

    Domyślnie

    Bardziej podoba mi się lekko beżowy odcień Koła niż chłodna biel Cersanitu, ale jeszcze nie wiem co kupię
    Może jednak Roca - design znacznie ciekawszy...

  12. #32

    Domyślnie

    Przykładałem ceramikę Koła do Cersanitu, aby porównać kolor wygrał Cersanit wybrałem miski i bidet Cersanitu, ale umywalkę mam Koła, a to dlatego że szafki pod umywalki Cersanitu są paskudnie połączone z umywalkami poprostu umywalki mają zły kształt

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Patos.


    Zrobiłam dokładnie tak samo !!!!.
    Umywalkę mam z serii Aplauz 80cm ( może być z półpostumentem lub z szafką) z Koła , a pozostałe rzeczy (kibelki, bidet ) z Cersanitu.

    Pozdrawiam Paty.

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) "ŚLONSKI GAWĘDZIARZ" Avatar bodzio_g
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3.984

    Domyślnie

    Podnosze temat
    Kto wygra w tej wojnie : koło czy cersanit ?
    Właśnie stoje przed wyborem i nie wiem co czynić- doradzcie, z tym , że ja celuję w przybory z niższej półki cenowej.
    tukej możesz se poczytać i cóś szrajbnońć
    lepiej mieć brzuch od piwa niż garb od roboty

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) "ŚLONSKI GAWĘDZIARZ" Avatar bodzio_g
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3.984

    Domyślnie

    Prosze , pomóżcie i doradzcie co wybrać ; a może inną ceramike ?
    tukej możesz se poczytać i cóś szrajbnońć
    lepiej mieć brzuch od piwa niż garb od roboty

  16. #36

    Domyślnie

    Najlepiej wybrac kpl. jednej znanej firmy i z tej samej linii. Beda pasowaly wzorniczo. Ja po dluzszym zastanowieniu wybralem Kolo NOVA TOP, bez Reflexu. Po roku dalej jestem zadowolony. A kabina prysznicowa jest innej firmy, bo chcialem miec glebszy brodzik,

  17. #37

    Domyślnie

    jakieś nowe doświadczenia z powłoką reflex Kupować czy nie ? Warto ? Bo koło napewno. Czy tylko z tą powłoką. Poradzcie

  18. #38

    Domyślnie

    Tez sie zastanawiam nad produktami Kola z Refleksem. Byc moze wezme do tego prysznic Ravaka z bardzo podobna powloka. Ale oni uczciwie pisza, ze ta powloka sie sciera (i to dosc szybko). Maja tez plyny do jej odnawiania. Tak, ze nie wiem, czy warto doplacac za cos, czego zaraz nie bedzie

    Ogólnie można powiedzieć, że trwałość warstwy ochronnej RAVAK ANTICALCŽ wynosi od 3 miesięcy aż do 3 lat.
    ( http://www.ravak.pl/?page=anticalc )

    pozdrawiam
    Konrad

  19. #39

    Domyślnie

    Czy macie nowe doświadczenia z powłoką reflex? Warto?

  20. #40

    Domyślnie

    Jak tam po 20 latach od założenia wątku?
    Pewnie nie ma sensu brać z powłoką Reflex?
    Wybieram sedesy i bidet spośród 2 firm: Koło i Roca.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony