dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    No niestety mamy daleko jestem z Krakowa

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pesce Zobacz post
    Dziekuje bardzo za te informację tak wlasnie myślałam
    A jednak nie każde doprowadzenie powietrza z zewnątrz oznacza, że kominek jest (powiedzmy) szczelny.

    Przykład:


    Co więcej sprzedawca zapytany, czy powyższa koza jest szczelna twierdził, że nie pobiera żadnego powietrza z pomieszczenia

    Więc trzeba sprawdzać i czytać dokumentację.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Planuję zakup i montaż pieca Jotul F400 właśnie ze względu na możliwość zasilenia powietrzem z zewnątrz. Czy ktoś posiada tę kozę w domu w WM? Jak jest z jej szczelnością w świetle wcześniejszych postów?

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jednak nie każde doprowadzenie powietrza z zewnątrz oznacza, że kominek jest (powiedzmy) szczelny.

    Przykład:


    Co więcej sprzedawca zapytany, czy powyższa koza jest szczelna twierdził, że nie pobiera żadnego powietrza z pomieszczenia

    Więc trzeba sprawdzać i czytać dokumentację.
    Gdyby było całkiem szczelne to firma nazywałby się Klapki.

    Odwiedziłem kiedyś ich salon firmowy bo przejeżdżam często tą trasą. W takcie moich odwiedzin miła pani opowiadała o biokominkach, a ja podjąłem butelkę z biopaliwem i spytałem co jest w środku?
    Miła pani, że biopaliwo.
    A ja dociekam i pytam, jaka to substancja?
    Miła pani oświadcza że nie wie.
    No to ja, czytam jej z etykiety na butelce że substancją zwaną biopaliwem jest alkohol etylowy.
    Miła pani: A cha.
    Nie męczyłem już więcej miłej pani, dociekaniem czym skażony jest wspomniany alkohol.

    Czyli jakość towarów = jakości obsługi.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Ostatnio edytowane przez cezary.pl ; 26-01-2017 o 23:43
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  5. #25
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jednak nie każde doprowadzenie powietrza z zewnątrz oznacza, że kominek jest (powiedzmy) szczelny.

    Przykład:


    Co więcej sprzedawca zapytany, czy powyższa koza jest szczelna twierdził, że nie pobiera żadnego powietrza z pomieszczenia

    Więc trzeba sprawdzać i czytać dokumentację.

    Coś trzeba uprościć aby było "taniej"......
    Tylko poco klientom mydlić oczy , także narażać na koszty wykonania doprowadzenia powietrza, skoro palenisko i tak pobiera OGRZANE "zapłacone" powietrze z pomieszczenia ?
    Darek B

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    To jest screen z instrukcji str. 23. Włacznie z tym napisem.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    A widzialeś te kozy, czy tylko czytałeś instrukcje?
    Do czego zmierzasz? Że w instrukcji jest błąd i nie pobierają powietrza z pomieszczenia (co byłoby istotnym błedem) czy że w i strukcji jest błąd i zdjęcie z innym popielnikiem, ale pobiera powietrze z pomieszczenia (czyli bład nieistotny w tej dyskusji)?

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Zwracam jedynie uwagę że przekrój który opisałeś
    Niczego nie opisywałem - wrzuciłem zdjęcie z instrukcji.

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Co do powietrza pobieranego z pomieszczenia to jedynym miejscem na które użytkownik teoretycznie nie ma wpływu to brak uszczelnienia szyby wzdłuż górnej jej krawędzi.
    Czyli te niebieskie strzałki na dole to błąd w instrukcji w przypadku S2 i dotyczy tylko węższej wersji?



    Czym konkretnie to uszczelnić? Żegnamy się wtedy z "czystą szybą" i gwarancją jak rozumiem? Przy takiej cenie opcja wydaje się warta rozważenia.
    Jakie jeszcze to m wady/zagrożenia?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kozaab2.jpg
Wyświetleń:	605
Rozmiar:	25,2 KB
ID:	379863  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 27-01-2017 o 13:35

  9. #29
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Zamiast kombinować że zdechła żabą kup sobie EVORA T od Romotop i 100% powietrza będziesz miał z poza budynku.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EVORA T 02 serpentin foto 1.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	38,8 KB
ID:	379873   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EVORA T 03 plech foto 2.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	37,5 KB
ID:	379874   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EVORA 01 AKU keramika foto 1.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	39,2 KB
ID:	379875   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EVORA T 07-int.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	379876  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 27-01-2017 o 15:39
    Darek B

  10. #30
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post

    Pewny jesteś tych 100% powietrza z zewnątrz?
    Jeśli ta EVORA ma kurtynę powietrzną do uzyskania "czystej szyby" to skąd to powietrze do kurtyny jest brane?
    Z zewnątrz pomieszczenia poprzez CDP , tak jak być powinno w innych "podróbkach" lub nieudanych naśladownictwach .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EVORA T 02 kamen - krbova kamna Romotop.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	379882  
    Darek B

  11. #31
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post



    Na koniec uwaga dotycząca tej "nieszczelności" w szybie.
    Ta "nieszczelność" to tylko 0.7% całego powietrza pobieranego przez ten piec .

    Jak to policzyłeś ?
    Darek B

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Zamiast kombinować że zdechła żabą kup sobie EVORA T od Romotop i 100% powietrza będziesz miał z poza budynku.
    Jak porównujemy małą kozę AB, to faktycznie Evora jest ładniejsza i wydaje się lepsza technicznie. Ale kosztuje w promocji 50% więcej, niż AB standardowo. A cena standardowa to ponad 2x więcej.
    A jak porównywać Kozę AB/S/2 za 3K zł to z Ovalisem, który kosztuje ponad 2x więcej.
    Więc perspektywa uzyskania zadowalającego efektu za pół ceny jest kusząca.
    Pytanie, jakie wady funkcjonalne zostaną nie do naprawienia, czym ryzykujemy i jakie konsekwencje pociąga takie DYI ulepszanie konstrukcji.

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Szybę można uszczelnić np. taśmą azbestową i nie widzę powodu aby to powodowało utratę gwarancji bo szyba i tak gwarancji nie podlega.
    Ja tak rozumiem ten zapis, że jak tylko znajdą choćby ślady jakiejkolwiek modyfikacji, to z gwarancji (całości) nici - czy to pęknie spaw, czy cokolwiek innego.
    Wszelkie zmiany lub modyfkacje urządzenia dokonane przez użytkownika bez pisemnej zgody producenta mogą prowadzić do natychmiastowej utraty gwarancji.

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Chociaż jest to pewnie mniejsza wartość jeśli uwzględni się różnicę w oporach przepływu przez rurę i szczelinę.

    Albo więcej, jak rekuperator jest ustawiony na nadciśnienie.
    Ale ciekawsze, co się będzie działo, jak mamy w domu podciśnienie?

  13. #33
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post



















    Więc perspektywa uzyskania zadowalającego efektu za pół ceny jest kusząca.

    Ale ciekawsze, co się będzie działo, jak mamy w domu podciśnienie?
    Z rekuperatorem czy bez jeśli wasz wkład kominkowy lub piecyk NIESZCZELNY to gdy nie palisz wdychasz powietrze które wraca do salonu przez KOMIN.

    Tak dokładnie to sam sobie fundujesz stopniowe trucie się i swoich dzieci , masz mały prywatny SMOG bo " perspektywa uzyskania zadowalającego efektu za pół ceny jest kusząca"
    Darek B

  14. #34
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Szkoda tylko że nie można się o tym przekonać bo producent nie publikuje rysunków swoich pieców.
    Przyjedź do mnie zobaczysz naocznie .
    Zobacz opisy dodatkowe na stronie producenta , dokumentacja techniczna zawiera odniesienia do norm które wymagają 100% poboru powietrza z poza domu, w Romotop zawsze gdy jest w opisie CDP [ czeskie CPV] to oznacza szczelne doprowadzenie powietrza do komory spalania.

    W ofercie są też starsze modele bez CDP , najlepszy przykład porównanie Riano i Riano N.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Riano N kamień.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	379901  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 27-01-2017 o 20:13
    Darek B

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Zapytałem u źródła:
    "Znalazłem w Państwa ofercie Kozę AB, która ma doprowadzenie powietrza z zewnątrz. Jednak zgodnie z instrukcją zaciąga ona również powietrze z pomieszczenia. Czy jest możliwość uszczelnienia (czy to wersji węższej, czy szerszej) tak, by pobierała wyłącznie powietrze z zewnątrz?
    Ewentualnie czy mają państwo inne kozy/piecyki wolnostojące pobierające powietrze w 100% z zewnątrz?"


    I otrzymałem odpowiedź od Specjalisty ds. sprzedaży hurtowej z Kratek:

    "Rozumiem, że ma Pan w domu rekuperację . W tym przypadku polecamy tylko poniższe modele (są one przeznaczone do domów z rekuperacją i mają szczelne paleniska ) :

    http://kratki.com/sklep/pl/category/15/piece/16/piece-tradycyjne/?view_type=details&page=1&price1=0&price2=0&filter s%5Brekuperacja%5D%5B%5D=t&sort=a&max_per_page=25"


    Czyli sami nie czytają swoich instrukcji

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuusamo Zobacz post
    Planuję zakup i montaż pieca Jotul F400 właśnie ze względu na możliwość zasilenia powietrzem z zewnątrz. Czy ktoś posiada tę kozę w domu w WM? Jak jest z jej szczelnością w świetle wcześniejszych postów?
    I co kupiłeś czy nie, jak u Ciebie , bo ja kupiłem i nie wiem co jest, ale jest bardzo nieszczelna, przepuszcza w miejscu łączenia gdzie jest silikon wysokotemperaturowy i na dole i na gorze. Czy to jotul tak zdziadział? Czy one są montowane w kraju, czy przyjeźdzaja gotowe?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony