dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 196
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 3907
  1. #21

    Domyślnie

    GrzegorzC,
    Myślę, że jak masz trochę zacięcia i smykałki do majsterkowania to nie pownieneś mieć kłopotu z postawieniem swojego domu szkieletowego. Zajmie Ci to na pewno dużo więcej czasu niż ekipie ale oszczędności na robociźnie na pewno będą. Ja bym tylko na Twoim miejscu wziął znającego się na rzeczy kierownika lub inspektora, który by kontrolował Twoją pracę. Wydaje mi się, że są pewne rzeczy które można przeoczyć robiąc coś samemu pierwszy raz chociażby nie wiem jak często i długo czytało się instrukcje i książki. A przecież to będzie TWÓJ dom !

  2. #22

    Domyślnie

    Dziękuję za miłe wsparcie.

    Nie ukrywam, że nie korzystam z pomocy tzw. "fachowców" przy wszelkich pracach domowych i radzę sobie nieźle samodzielnie.

    Zgadzam się z Tobą, że rzetelny nadzór będzie działał li tylko na moją korzyść jako naprawdę fachowe wsparcie.

    Czy są jeszcze na forum samodzielnie budujący?

  3. #23

    Domyślnie

    Grzegorzu na pewno sa . Buduje dom dla siebie z dwoma pomocnikami bez problemu , lecz robie to od paru niezlych lat. Z tego co sie orientuje jestes z okolic Krakowa zatem do mnie masz bardzo blisko . Jesli interesuje Cie jak co i dlaczego to zapraszam. Podam ci na na priva moj nr telefonu jesli bedziesz mial ochote zobaczyc budowe. Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    Rich

    dziękuję za odpowiedź.
    Jeśli można pozwole sobie na kontakt.

    POzdrowienia

  5. #25

    Domyślnie strop parteru - płyta żelbetowa czy szkielet drewniany

    Witam Wszystkich

    Proszę o poradę, jaki wybrać strop dla podłogi parteru bez piwnicy ?
    Czy dom drewniany powinien być wentylowany od spodu ? Jeśli nie to kierując się lepszymi właściwościami akustycznymi płyty żelbetowej wybiorę właśnie takie rozwiązanie. Chyba, że zna ktoś argumenty przemawiające za stropem drewnianym.

    prosze o pomoc
    kazyaka

  6. #26

    Domyślnie

    Podłoga tradycyjna (taka jak strop nad parterem - drewniana z pustka pod nia wysoka na 50-60cm) miała dla mnie tę zaletę, że można w przyszłości łatwo przesuwać instalcje i że można wogóle instalacje tam prowadzić.
    Sam jednak zdecydowałem się na legalett, czyli płytę żelbetową z ogrzewaniem podłogowym w jednym. Głównie dla akumulacyjnego ogrzewania podłogowego.

  7. #27

    Domyślnie

    Czy wiecie, gdzie mogę znależć zależności grubości płyty OSB na poszycie zewnętrzne od rozstawu osiowego słupków i innych obciążeń ?

  8. #28

    Domyślnie

    Dołączam. P{ostawiłem dom w szkielecie drewnianym. Miałem dwóch pomocników typowo fizycznych, nie mających zielonego pojęcia o zagadnieniu. Taka zabawa trwa dość długo, ale wg. mnie opłaci się. Po pierwsze taniej, po drugie Wiem co zrobiłem ij eśli żle, to tylko do siebie mogę mieć pretensje. Ogolnie fajna rzecz. Lubię budować....


    pozdrawiam wszystkich Juras XR4Ti
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  9. #29

    Domyślnie wejście do pustki

    czy i jak wykonuje się wejście do pustki podpodłogowej ?, domyślam się, że robi się coś takiego celem kontroli stanu instalacji, izolacji itp

  10. #30

    Domyślnie

    Ja bym zrobił. CHyba wytarczy zwykła klapa w podłodze?

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anixa

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    3

    Domyślnie Re: Grupa drewnianego szkieletu

    Cytat Napisał Maco
    Tak sobie pomyślałem, że nie ma na tym Forum jednego miejsca gdzie ludzie budujący w technologii szkieletu drewnianego mogliby się wymienić spostrzeżeniami, uwagami, pomysłami, czy czm tam jeszcze można
    Więc może tutaj ?

    Sam za kilka tygodni zacznę taką budowę.

    Spróbuję też zebrać dotychczasowe dyskusje i wymiany poglądów w jedno miejsce.
    Jeśli już zbudowałeś swój szkieletowy dom , to daj mi znać. Ja jestem w przededniu podjęcia decyzji z czego budować. Może masz jakieś godne polecenia firemki??

  12. #32

    Domyślnie

    Muszę przyznać, że absolutnie nie mam teraz czasu na Forum

    Za ok.10 dni przyjeżdżają z firmy na budowę z elementami domu. Mają do Świąt postawić stan surowy otwarty (czyli ściany wewnętrzne i zewnętrzne obite OSB na zewnątrz, więźbę dachową [prefabrukowaną], folię łaty kontrłaty i balchodachówkę z obróbkami i rynnami. Może jeszcze uda się komin...

    Postaram się pisać na bieżąco o postępach w dzienniku.

    A firmę będę mógł z czystm sumieniem polecać (lub nie) za 2-3 tygodnie...

  13. #33

    Domyślnie powitanie

    Witam wszystkich.
    Jestem nowym forumowiczem i na początek życzę pomyślności i spełnienia marzeń (nie tylko a własnym domku) w nowym roku.
    Mam zamiar budować dom (na razie jestem na etapie załatwiania pozwolenia na budowę) w technologii szkieletu drewnianego. Mam nadzieję, że będę mógł skorzystać z waszego doświadzenia i podzielić się informacjami na forum.
    Jeszcze raz wszystkiego dobrego.

  14. #34

    Domyślnie

    Pewnie !

    Moja ekipa (mogę ją z czystym sercem polecić jako fachowcy) w 10 dni roboczych postawiła cały szkielet (ściany zewnętrzne i wewnętrzne) obiła z zewnątrz płytą OSB, na tym zmontowała prefabrykowaną więźbę dachową (z Wielunia), po czym pokryła całość folią niskoparoprzepuszczalną (poddasze nieużytkowe), przybiła łaty i kontrłaty i na całość ułożyła blachodachówkę z obróbkami (+ rynny). Został mały kawałem bo źle wymierzyłem blachę i muszą przyjechać za tydzień i położyć 3 brakujące arkusze.

    Tempo niesamowite zważywszy na sezon (grudzień). No ale było ich sześciu chłopa...

    Domek stoi i bardzo ładnie się prezentuje (150m2 p.u.)

  15. #35

    Domyślnie

    Welcome everybody!

    Znalazłem tą grupę i chętnię się przyłaczam. Na wiosne będę ruszał z budową domku szkieletowego w podgdyńskim Bojanie. Jak na razie jestem pełen entuzjazmu. Zobaczymy co dalej.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tybero

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Witam,

    Moje male spostrzezenie przy wyborze ceny i technologii:
    mialem wybor: bal 24x24 cm albo szkielet w technologii ''niemieckiej''
    i okazalo sie ze roznica w ilosci drewna byla ok 10 m3, a do szkieletu dochodzi jeszcze welna, folie i obicie z obu stron. Cena drewna to 750zl/m3, co w sumie daje 7500 tys.
    wiec wybor byl oczywisty na rzecz bala.
    aha, dom w gorach wiec tylko drewno wchodzilo w rachube.

    tak podaje z ciekwawosci jak wyglada sprawa szkieletu niemieckiego bo amarykanski to juz inna sprawa

  17. #37

    Domyślnie

    To prawda,

    Mój projekt został wykonany w technologii szkieletu niemieckiego = ok.16m3 dreana. Postawiono go w technologii spolszczonego szkieletu kanadyjskiego (4x15 i 4x10) i zużyto ok.8m3 drewna. 2 razy mniej !!!

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinU

    ... Na wiosne będę ruszał z budową domku szkieletowego w podgdyńskim Bojanie. Jak na razie jestem pełen entuzjazmu. Zobaczymy co dalej.

    MarcinU a jaki dom budujesz czy masz już projekt?

  19. #39

    Domyślnie

    Planuję budowę w technologii kanadyjskiej czyli lekkiego szkieletu (39x140 i 39x69 mm). Projekt D12L "Przytulny" z katalogu Muratora. Czekam właśnie na wycenę robioną przez firmę, która miałaby to budować. Jak dostanę szczegóły dam znać.

  20. #40

    Domyślnie

    Halo dzień dobry wszystkim !

    Właśnie otrzymałem WZiZT - pomału przymierzam się do
    budowy wymarzonego domku. Planowany jest dom w
    systemie szkieletu drewnianego, jest taka firma co buduje
    tego typu domki i przerabia każdy projekt na szkielet drewniany.

    Co myślicie o takiej propozycji - wymyśliłem w całym domu ogrzewanie
    podłogowe wodne - jak to się ma do stropów drewnianych w szkielecie;
    przecież nie trzeba robić wylewki z jastrychu na mokro

    z pozdrowieniami

    bodekku
    bodekku

    Never change a runnig system !

    Zdjęcia

Strona 2 z 196

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony