dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Planuje wymianę swego starego ogrzewania w 72 m.kw. swego mieszkania i pojawił się problem grzejników.
    Wszyscy znajomi którzy ten problem mieli kilka miesiecy lub nawet lat temu odpowiadaja krótko - "PURMO".
    Ja wyczytałem, że jakość tych grzejników spadła ostatnio, a czesto napotykam sie na firmę KERMI, którą poleca mi równierz jedna firma instalacyjna która biorę pod uwagę przy tej inwestycji.
    Producentów grzejników jest prawie tylu ilu producentów samochodów, jak się w tym odnaleźć?
    PURMO czy KERMI czy może jeszcze coś innego ?

    Pozdr.
    Grzegorz

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Czy nikt nie używa grzejników co.

  3. #3

    Domyślnie

    cześć
    Posłuchaj, miałem ten problem nie tak dawno temu i stwierdzłem, że każdy instalator montuje grzejniki swojej ulubionej firmy. Ulubione jest przeważnie dlatego, że im więcej grzejników bierze, tym większy ma rabat(nie jest to regułą, ale najczęściej tak jest).wiadomo, że jak będzie brał co m-c z innej firmy, to ciężko z dobrymi rabatami.
    Ale jak powiedziałem nie wszyscy tak robią i wyszło mi, że możesz brać Kermi-jedne z droższych, De longhi-miały cienką blachę, teraz jest ok, oraz Stelrad. 4 na 5 instalatorów mówiło mi, że Purmo zdziadziało i nie jest to ta firma, co kiedyś
    Ja sam wybrałem Delonghi bo były 640 zł tańsze od Kermi i firma, która mi to sprzedawała, handlowała również Instal projektem(ozdobne) a takie też chciałem 3 sztuki
    pzdrw
    Artur

  4. #4

    Domyślnie

    Znajomy dealer Purmo sprzedał mi DeLonghi.
    Więc bez komentarza.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Czy te pogorszenie jakości u PURMO to sprawa świerza, czy sprzed roku. Pytam, bo mi lokalny Dealer PURMO powiedział, że ok. rok temu były problemy z jakością, ale teraz jest wszystko wporządku.

    Grzesiek

  6. #6

    Domyślnie

    Dealer ma jak sama nazwa wskazuje działkę od dealu. Więc nie jest automatycznie obiektywny.
    A mój dealer PURMO nie dość, że sprzedał mi DeLonghi, to jeszcze u siebie takie zainstalował, bo są porównywalne jakościowo a tańsze.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziekuję wszystkim,
    Zdecyduję się chyba na KERMI, bo instalator, którego chyba wybiorę oferuje mi je z 20% upustem.

    Pozdr. Grzesiek

  8. #8

    Domyślnie

    Przed ostateczną decyzją kupna KERMI poprosił bym o jakieś opinie na ich temat od uzytkowników.

    Grzesiek

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    SPRZEDAJĄC OD 10 LAT GRZEJNIKI AL. I STALOWE SPOTYKAM SIE
    Z RÓZNYMI OPINIAMI TZ.GRUBSZA BLACHA ,WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ,W ŚRODKU
    MALOWANE LUB TEFLONOWANE.ODPOWIADAM NIEZMIENIE ŻEBY KUPILI I PRZYNIEŚLI A JA GO ROZETNĘ I PORÓWNAMY , A JEZELI BĘDZIE TO PRAWDA TO DOSTANĄ CAŁA INSTALACJĘ ZA DARMO .PROSZĘ MI WIERZYĆ JESZCZE NIKT TEGO NIE ZROBIŁ.ZASADA JEST TAKA ŻE JAKOŚĆ JEST PRAWIE TA SAMA NATOMIAST PIĘKNY BAJER I REKLAMA ROBIĄ SWOJE.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    PS. DYLEMAT MOŻĘ PAN MIEĆ DOPIERO PRZY WYBORZE
    AL.DOSKONAŁEJ JAKOŚCI CZY STALOWE TANIE BO NA TAKIE POWINNE ZASŁUGIWAĆ. 3RAZY SPRAWDZIĆ RAZ KUPIĆ

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    PANOWIE NIE SZTUKA GRZEJNIKA DECYDUJE O JEGO ATRAKCYJNOŚCI ALE MOC JAKĄ SIĘ KUPUJE I TU MOŻNA DOPIERO POROWNYWAĆ
    PROSZĘ NIE MYLIĆ POJĘĆ ŻELIWNE ŻEBERKO KOSZTUJE 17ZŁ IMA MOC 120W KUPUJĄĆ 100 SZTUK PŁACIMY 1700ZŁ I POSIADAMY MOC 12000W
    PODZIELIMY TO PRZEZ 183 W GRZENIK AL TO 66SZT RAZY 25.5 DAJE NAM
    1683ZŁ. NIC DODAĆ NIC UJĄĆ.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    WPADKI MAJĄ WSZYSKIE FIRMY KTÓRE KOSZTEM JAKOŚCI OBNIŻAŁY CENY

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    KLIENT ,KTÓRY PYTA O RABAT OD DRZWI JA MU ODPOWIADAM ILE CHCE NIE JEST PROBLEMĘM PODNIEŚĆ CĘNĘ I UDZIELIĆ "DUŻĘGO" RABATU
    PONIEWAŻ NIE WIELKOŚĆ RABATU A ZA ILE KUPI.ZNACIE CHYBA PROMOCJE
    W DUŻYCH SKLĘPACH SPODNIE KOSZTUJĄ PRZEZ ROK 100 ZŁ I NIC POTEM
    DOPISUJE SIĘ 200ZŁKTÓRE ZARAZ SIĘ PRZEKREŚLA I ROBI SIĘ PROMOCJĘ
    WIERZCIE MI SPODNIE IDĄ JAK WODA .PROPONUJĘ ROZWAGĘ PRZY ZAKUPACH

  14. #14
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    hm, widzę, że chyba zapomniał Pan wyłączył klawisza capslock
    Grześ odnośnie tych Kermi, to bierzesz zwykłe, czy z tą ich technologią therm x2?? Sporo słyszałem o niej. Możesz się podzielić opinią??
    pozdrawiam

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kika86

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-555
    Posty
    5

    Domyślnie

    my mamy PURMO i łazienkowe i stalowe z podejsciami od dolu, nasz hydraulik je zachwala, na internecie mozna na prawde kupic o wiele taniej grzejniki, my tak zrobilismy.

  16. #16
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    hm .przydaję się znać języki Kreskówka całkiem okej(nie spodziewałem się, że w takiej formie też jest prezentowany taki produkt) Ciekawi mnie tylko czy rzeczywiście ta technologia x2 jest taka dobra i skuteczna. Może jakieś opinie kogoś kto użytkuje??
    pozdrawiam

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.125
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Przy wyborze grzejników płytowych, kierowałbym się porównując wagę grzejnika tego samego rozmiaru. grzejnik o większej masie wykonany jest z grubszej blachy a zatem
    ma pewniejsze zgrzewy i przez to dłuższą żywotność.
    Biały także białemu nierówny...
    Jest kilka odcieni bieli od zimnej, do bieli lekko wpadającej w krem.
    Stawiałbym na Kermi...
    Technologia x2 jest próbą ratowania się przed dużą bezwładnością grzejników. Skoro tylna płyta grzeje później i mniej, to po co za nią płacić...?
    Może wystarczyłby wówczas pojedynczy panel z konwektorem?
    Jeśli x2 daje takie oszczędności, to ile w takim razie daje oszczędności zastosowanie regulusów, które szybkością reakcji na impuls cieplny biją wszystkie grzejniki wodne na głowę?
    Znacznie ważniejszą cechę od zdolności do szybkiego startu grzejnika jest szybkość zakończenia grzania po osiągnięciu zadanej temperatury a to już wynika z masy całego grzejnika wraz z. zawartą w nim wodą.

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  18. #18
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Te regulusy to jakieś konkretny model, czy firma produkująca grzejniki?? Ma Pan jakieś informacje jak te z kermi się sprawują?

  19. #19
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    hm, ale przecież te konwektory nie do każdego domu pasować będą przecież. No chyba, że można jest efektywnie stosować zamiast grzejników, o czym nie słyszałem. Wiesz jaki jest wybór(chodzi mi bardziej o jakość) takich konwektorów poza kermi tzn. jakieś inne firmy żeby mieć porównanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony