dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 334 z 336
Pokaż wyniki od 6.661 do 6.680 z 6701
  1. #6661
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jakoś mało jasno wyrażasz się, Superior. Przeczytałam i od 5 minut myślę, o czym to on wie wszystko? Jest super stolarzem? jest znakomitym grafikiem? A może wie wszystko o wszystkim? Psia kość, to nam się perła wśrod wieprzy trafiła. A ja go tak dociskam niesłusznie Przepraszam, Superior, już nie będę. Za wysokie progi na moje nogi
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #6662

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Jest super stolarzem? jest znakomitym grafikiem?
    Grafik to chyba tylko działa w programach typu photoshop, czyż nie? Ale na tym to akurat nie znam się.

    Na załączonych przeze mnie zdjęciach jest jedna realizacja i render innego projektu, czyli jakby takie zdjęcie narysowanego projektu technicznego.

    Czyli np. tak, własnymi słowami:

    1. Kient posiada projektanta wnętrz (czasami jest to osoba, która nawet rysować nie potrafi), który mówi mu jak mają wyglądać różne rzeczy w domu.
    Jeśli klientowi spodoba się pomysł na schody, to on lub projektant wnętrz przychodzi do rysownika/projektanta technicznego.

    2. Projektant techniczny rysuje projekt, w którym są zawarte wszystkie potrzebne wymiary: grubości długości, kąty, itd...

    3. Projektant wrzuca projekt w render, z którego wychodzi zdjęcie produktu. Dzięki temu klient wie, co dokładnie otrzyma.
    Projektantowi technicznemu owo zdjęcie nie jest potrzebne, gdyż już na etapie rysunku dokładnie wie, jak ów produkt będzie wyglądać.

    4. Klient się zgadza.

    5. Projekt jest wykonany tak, że wszystko co jest na zdjęciu, zgadza się co do milimetra ze zdjęciem.

    6. Projektant techniczny przekazuje projekt wykonawcy, kóry może być jednocześnie projektantem i vice wersja.

    7. Wykonawca zaczyna działać i w końcu montuje upragniony, wspaniały produkt u klienta.

    Po kilku dniach, miesiącach czy latach, forumowe lidery kopiują zdjęcia wspomnianych wyżej sztukmistrzów i wklejają np na forum muratora...
    Ostatnio edytowane przez Superior ; 17-11-2019 o 10:57

  3. #6663
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A jednak mam rację Gawędziarz i tyle w temacie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #6664

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    A jednak mam rację
    Masz rację w tym, że kopiujesz i wklejasz zdjęcia niesamowitych schodów, propagując sztukę użytkową.

    Sztukę, której wykonawcami są tacy jak ja - Superior mistrz sztuki przez duże M

    Co do mnie to racji nie masz.
    Ja to nie firma, która kopiuje zdjęcia i wzornictwo od Marretti czy innych haj endowych firm.
    Ja jestem High End-em.

    Popatrz na zdjęcia poniżej i powiedz czy chcesz zdjęcia z innych rzutów/ujęć.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Design from top.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	437096Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Done from top.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	437097

  5. #6665

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    czy chcesz zdjęcia z innych rzutów/ujęć.
    A co na to powiesz? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pestka 56.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	18,6 KB
ID:	437108

  6. #6666

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    A co na to powiesz? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pestka 56.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	18,6 KB
ID:	437108
    Że te zdjęcia nadal pochodzą ze strony zagranicznej, którą Pestka podała wcześniej. Piszesz i piszesz tyle nic nie wartych zdań a nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie czy pracujesz w tej firmie czy poprostu kradniesz zdjęcia aby sobie pofantazjować. Z tego co piszesz w innych wątka jesteś w kraju więc coś konfabulujesz. Pomijąc fakt, że żaden prwdziwy mistrz w każdym możliwym fachu nie powie o sobie tak jak ty. Uwierz mi pracuje z rzemieślnikami z najwyższej półki i takiego bufona nie spotkałam.
    Pozdrawiam
    Katka

  7. #6667

    Domyślnie

    Cytat Napisał katka Zobacz post
    pracuje z rzemieślnikami z najwyższej półki.
    Dlaczego piszesz, że kradnę zdjęcia? Bo projektanci tak robią?
    Zdjęcia biorą inni, np na stronie 234 tego wątku jest coś o tym.
    Często projektant kopiuje, ale nie potrafi zdjąć proporcji ze zdjęć, nie mówiąc o wykonaniu porządnego projektu. Później wykonuje to z "rzemieślnikami z najwyższej półki".

    Wychodzą z tego takie różne potworki.

    Pamiętam jak kiedyś taka jedna projektantka wyskakiwała z rzekomo od zera wymyślonym wzorami.
    Jak się później okazało, to zrzynała wszystko z zagranicy.


    PS A dlaczego tam na zdjęciu na stronie jest napis pestka 56?

    Skoro sama nie potrafisz się domyślić czym sie zajmuję (a było wyżej jasno napisane),
    to znaczy, że nie nadążasz.

    Potrafisz tylko obrażać i oskarżać. Jesteś projektantką?
    Ostatnio edytowane przez Superior ; 17-11-2019 o 17:58

  8. #6668
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    U mnie ten wątek pokazuje 167 stron. Wstaw linki do miejsc, o których piszesz, bo nie mam pojęcia o czym piszesz.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #6669

  10. #6670
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To linkuje dokładnie tę stronę, na której właśnie piszemy.
    Czy tobie chodzi o to co wstawiłeś w poście nr 6665? Bo jeśli tak, to napisz skąd to pochodzi.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #6671

    Domyślnie

    O to na przykład:

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Z góry przepraszam za to co za moment wkleję i obiecuję, że to ostatni mój wpis na temat firmy Yarkwood.
    Może jestem upierdliwa, ale bardzo mnie męczy, że polskie firmy robią takie rzeczy wystawiając sobie tym samym złą opinię. Po prostu mi wstyd za Polaków.

    Włoska firma Marretti chwali się, że obchodzi właśnie swoje 100-lecie. To ich produkcji, pewnie nawet chronione patentem, schody o stopniach w kształcie skrzydła (Wing-shaped) zostały pokazane jako „Projekt - YARKWOOD”.

    Załącznik 252554
    http://www.marretti.com/cantilever-staircases/wing-shaped-staircase/

    Budowę Rezydencji EV (Casa EV) wg projektu Ze_Arquitectura ukończono w grudniu 2010
    Lokalizacja: Villantigua, San Luis Potosi, SLP, Meksyk
    Załącznik 252565
    Publikacje:
    http://www.plataformaarquitectura.cl..._arquitectura/
    http://www.contemporist.com/2011/09/...-arquitectura/

  12. #6672
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Znasz całą sytuację? Chyba nie, bo część została za obopólną zgodą usunięta przez moderatorów.
    A tak w ogóle, to Yarkwood robi genialne schody

    Ale chciałaby wiedzieć co to za dziwolong to zdjęcie z moim nikiem. Być może mnie skleroza trzepie, ale ja nigdy tak swoich prac nie podpisuję i to co jest na zdjęciu to na pewno nie mój projekt.
    Kilka razy różnym osobom, m.in. tu na forum, pomagałam wymyślić schody i nawet 2 razy doszło do ich zrealizowania w całości, a w kilku innych wypadkach sprawdzaliśmy szczegóły i możliwośći jakie daje użycie różnych materiałów. Ale takich schodów nie popełniłam nigdy.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #6673

    Domyślnie

    Dziwolong z Twoim nikiem, jest dowodem kto tak naprawdę panuje nad wklejanymi przeze mnie zdjęciami - oczywiście ja.
    Tak w formie ekscentrycznego żartu.

    Chodzi o schody łindsiejpy - Wind shape.
    Nie znam całej sytuacji, ale z tego co tam wyczytałem, widać było że jakiś projektant z bożej łaski:
    - skubnął zdjęcie ze strony Marretti,
    - później skubnął zdjęcie schodów wykonanych w Meksyku,
    - dał to wykonawcy,
    - prawdopodobnie twierdził, że to jego projekt

    Ale może się mylę w powyższym przypadku, jako że ponoć posty zostały pousuwane...

    Natomiast na pewno nie mylę się, w tym że:
    - niektórzy polscy projektanci kradną zdjęcia z zagranicy (znam takie przypadki z wcześniejszej współpracy z niektórymi z tych specjalistuufff)
    - gotowi są przysiąc, że to ich projekty,
    - Superior jest oskarżany o to samo.
    - na koniec część projektantów żąda 10% haraczu od wykonawcy.
    Ostatnio edytowane przez Superior ; 19-11-2019 o 09:29

  14. #6674
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kto to "lindsiejpa"?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #6675

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Kto to "lindsiejpa"?
    Też mnie to zastanawia

  16. #6676

    Smile klejonka

    Mieszkam w domu w którym są prawie 40 letnie schody dębowe. Stopnie grubości 3,5 cm wykonano z litego dębu klejonego z desek o szerokości 18 cm. Oznacza to, że na stopień przypadają 2-3 deseczki. Zdarzają się małe zdrowe sęki, ale to tylko dodaje uroku. Schody są w stanie idealnym. Stopnie wyglądają pięknie i nie są ani wypaczone ani nie pękają. Nic z tych rzeczy. Czy są jeszcze firmy które wykonują schody dębowe z takimi stopniami?

    Wszystkie firmy, które znam używają stopni klejonych z pasków o szerokości zaledwie 4-5 cm. Ma to zapobiegać wypaczaniu się stopni. Niestety w przypadku realizacji, które widziałem takie "pasiaki" wyglądają średnio (zwłaszcza na stopniach zabiegowych). Pewnym rozwiązaniem jest pomalowanie ciemną bejcą, ale ja wolałbym naturalny dąb. Są też firmy, które używają stopni klejonych z kawałków na które naklejony jest obłóg grubości zaledwie 3 mm. Takie stopnie "udają" deskę, ale nie jest to stopień z litego drewna. Jeśli taki obłóg się uszkodzi, to trudno będzie takie schody naprawić.

    Argument który się słyszy jest taki, że kiedyś drewno było sezonowane i można było je kleić z większych elementów, a teraz nie jest to możliwe, bo się wypaczy. Schodów wypaczonych nikt nie chce, to oczywiste. Czy rzeczywiście w dobie automatycznych suszarni, nowoczesnych maszyn, super klejów, kontroli jakości, różnorodności dostawców drewna, a jednocześnie coraz większych wymagań klientów, nie ma firm, które podjęłyby się wykonać solidnie lite schody, które dawniej każdy stolarz zrobiłby w swoim przydomowym warsztacie?

    Pytam z ciekawości - ostatecznie stopień z 4-5 cm "lamelek" też spełnia swoją rolę. Z drugiej strony można bez problemu kupić lite deski dębowe podłogowe szer. 18 cm (a nawet szersze).
    Ostatnio edytowane przez neko ; 09-01-2020 o 18:52

  17. #6677

    Domyślnie

    Pierniczenie o sezonowaniu, to typowo polska ściema.
    Nie robią z szerokiej deski, bo nie umieją suszyć drewna, i tyle.
    Ja właśnie robię stopnie z deski 90mm, ale przeciętnego Kowalskiego nie stać na tak dobry materiał, nie wspominając o robocie.

    Ostatnio przypadkiem widziałem stolik w sklepie. Był klejony też w płaszczyźnie poziomej. Bida i masakra.
    Lepszy dąb idzie na export a gówno zostaje dla gównozjadów.

  18. #6678
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A który z was, Panowie, widział schody w domu Roberta Skitka?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #6679

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    schody w domu Roberta Skitka?
    Nic specjalnego i zerżnięte jak zwykle z zagranicy.
    Całkiem jak niektórzy w tym wątku:
    najpierw ukradnie pomysł z zagranicy a później straszy prawami autorskimi.

    I jeszcze, ten ksero-boy dał ogromną szerokość stopnia, przez co te schody są bardzo niewygodne. Typowy polski architekt - wygląd ukradnie, ale o parametrach ni ma pojęcia.
    Cóż, jakie uczelnie - tacy nieucy...

    Gumofilce i palety, oto czego produkcja nam dobrze wychodzi.

  20. #6680
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ech, ty Superior zazdrosny jestes, czy złośliwy, a może jedno i drugie?! A może pospolity trol z ciebie wyłazi?!
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 334 z 336

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony