dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 333 z 336
Pokaż wyniki od 6.641 do 6.660 z 6701
  1. #6641

    Domyślnie

    Dzień dobry/Cześć,
    Zastanawiam się na zakupem domu w szeregowcu. Dom mi się podoba, jednak martwią mnie schody zaprojektowane w tym domu (dom jeszcze nie powstał więc nie mam jak tego zweryfikować).
    Wydaje mi się, że schody będą wąski i dość strome, przez co bardzo niewygodne. Poniżej znajduje się zdjęcie planu. Będę wdzięczny za opinie i podpowiedzi, jak takie schody najlepiej zrobić (mam możliwość zrezygnowania ze schodów od developera, nie mam możliwości zmiany otworu w stropie).
    Jestem laikiem w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody.PNG
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	14,4 KB
ID:	429167

  2. #6642
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Pokaż większy kawałek planu parteru i piętra. Chodzi o przestrzeń przed schodami. Czy, i jak blisko są tam wejścia do innych pomieszczeń? Pokaż przekrój domu ze schodami. Ważne są też wysokość parteru, grubość stropu.
    Dopiero wtedy dostaniesz dobrą radę
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #6643

    Domyślnie

    W załączeniu cały plan
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	21,3 KB
ID:	429188
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1pietro.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	429189
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2pietro.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	429190
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	garaz.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	429191
    Wysokość pomieszczenia: 2,77m
    Niestety nie znam wysokości stropu. Brak takiej informacji w planie.

  4. #6644
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marek1016

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-423
    Posty
    1

    Domyślnie

    wykonałem schody z corianu Następnie zabezpieczyłem je tekturą w tym czasie trwała budowa goście łazili z gruzem ze wszystkim po wysprzątaniu ani śladu zarysowań niczego sam się zdziwiłem mam zdjęcia jeżeli ktoś chciałby zobaczyć .

  5. #6645

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, za wiele inspiracji! szukam właśnie niewielkich schodów, które będą prowadzić do niewielkiej sypialni na antresoli nad częścią salonu. Może ktoś jeszcze ma takie coś w swoim domu/mieszkaniu? Ważne żeby były eleganckie, ale nie zajmowały dużo miejsca. No i z drugiej strony muszą być dosyć bezpieczne

  6. #6646
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Czy szukałeś może na Pintereście? Polecam np. takie tam znajdziesz i masę innych, czasem nawet można na stronie skąd pochodzi zdjęcie znaleźć rysunek i opis wykonania.
    Zapraszam na moją tablicę ze zbiorem zdjęć schodów https://pl.pinterest.com/pestka56/going-up-down/ Jest ich duuuu...użo, ale szybko przejrzysz i może coś odpowiedniego znajdziesz

    Nazwa:  Ludwig_05_-_Simonetti-Stewart.jpg
Wyświetleń: 625
Rozmiar:  64,8 KB
    Nazwa:  89251bd77c0fa3264038a5f5929e9a4c.jpg
Wyświetleń: 624
Rozmiar:  43,0 KB
    Nazwa:  L1.jpg
Wyświetleń: 626
Rozmiar:  77,1 KB
    Nazwa:  n1.jpg
Wyświetleń: 625
Rozmiar:  37,7 KB
    Nazwa:  Clever-Micro-Apartment-Organization-Ideas-61.jpg
Wyświetleń: 629
Rozmiar:  94,8 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #6647

    Domyślnie

    A co zrobic ze schodami drewnianymi, zeby psy mogly spokojnie wchodzic i schodzic, i sie nie slizgac?

  8. #6648

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0024mur.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	436994

    A tutaj 2 schody Superiora, którego jeansy również zajęły poczesne miejsce w historii high end
    czyli światowej klasy designu i rzemiosła.
    Ostatnio edytowane przez Superior ; 14-11-2019 o 16:14

  9. #6649

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Czy szukałeś może na Pintereście?
    Schody które wklejasz, nie mają wiele wspólnego z krajowym rzemiosłem, którego to stan jest opłakany.
    Dominują poręcze z, udającymi tralki, trzema poziomymi rurkami z kwasówki.
    Ale cóż, popatrzeć i pomarzyć jeszcze tu wolno.

  10. #6650
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Schody które wklejasz, nie mają wiele wspólnego z krajowym rzemiosłem, którego to stan jest opłakany.
    Dominują poręcze z, udającymi tralki, trzema poziomymi rurkami z kwasówki.
    Ale cóż, popatrzeć i pomarzyć jeszcze tu wolno.
    To co akurat wkleił to w Polsce norm nie spełnia bo to mega pionowe i niebezpieczne. Czy się tu zachwycać.
    A polskie rzemiosło? Różne jest nie ma co generalizowac

  11. #6651
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Schody które wklejasz, nie mają wiele wspólnego z krajowym rzemiosłem, którego to stan jest opłakany.
    Dominują poręcze z, udającymi tralki, trzema poziomymi rurkami z kwasówki.
    Ale cóż, popatrzeć i pomarzyć jeszcze tu wolno.
    Chyba mało wiesz o krajowym rzemiośle
    Teraz ten wątek jest martwy, ale zaglądało tu wcześniej sporo osób. Pokazywali schody w swoich domach i były to niezłe schody, a czasem nawet naprawdę piękne. Wykonali je oczywiście polscy rzemieślnicy. Kilku z nich również tu bywało i mieli czym się pochwalić. Poczytaj i popatrz. Pojawiały się tutaj takie schody, że twoje się do nich nie umywają. Ci rzemieślnicy wykonaliby niemal każde schody z inspiracji, które kolekcjonuję na pintereście A może nawet wszystkie
    Nic nie ujmując schodom z twojego zdjęcia, mnie podoba się pochwalić, do którego niestety kompletnie nie pasują ciężkie słupki balustrady. Wybacz, ale każdemu coś się podoba, a coś nie.

    Rzemieślnicy są często ofiarami klientów. Znasz powiedzenie "Pan każe, sługa musi". Czasem chodzi o pieniądze, a czasem o gust klienta. Czasem i jedno i drugie.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 15-11-2019 o 08:12
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #6652
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Oj chyba nie masz racji z tymi normami. To są rozwiązania loftowe. Inaczej się czasem nie da. A zachwycać się można, bo nie każdy potrafi wymyślić coś co jest schodami, choć miejsca jest tyle, że z postawieniem drabiny byłby kłopot
    W PL warunkiem niezbędnym dla schodów jest balustrada. Mogą być bardzo strome byle z balustradą.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #6653

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Pojawiały się tutaj takie schody, że twoje się do nich nie umywają. Ci rzemieślnicy wykonaliby niemal każde schody z inspiracji, które kolekcjonuję na pintereście
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Amzin.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	437016
    Ciężkie słupki balustrady? Nie ma tam słupków, są tralki jeśli już.

    Dzięki temu możesz wejść na drugie piętro nie tracąc kontaktu z poręczą - to bardzo bezpieczne.

    A ich wymiar wynika z norm prawa określającego odstęp pomiędzy nimi.

    Dużo wiem o krajowym rzemiośle. Dziś to tylko termin używany do promocji przez większość partaczy.
    Owszem, jest kilku dobrych fachowców, ale jak to mówią, jedna jaskółka wiosny nie czyni...

    Mogę w każdej chwili stanąć w szranki z każdym z najlepszych polskich rzemieślników, których na palcach jednej ręki liczyć.

    Nie macie szans, szczególnie w projektowaniu...

    Masz tu kolejne zdjęcie, które długo się nie uchowa.
    Ostatnio edytowane przez Superior ; 15-11-2019 o 09:18

  14. #6654

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Schody które wklejasz, nie mają wiele wspólnego z krajowym rzemiosłem, którego to stan jest opłakany.
    Dominują poręcze z, udającymi tralki, trzema poziomymi rurkami z kwasówki.
    Ale cóż, popatrzeć i pomarzyć jeszcze tu wolno.
    Absolutnie się nie zgadzam. Mamy znakomitych rzemieślników, ale też ich produkty kosztują nie małe pieniądze. No i trzeba czasem poszukać takiego mistrza w swoim fachu, bo fakt, że narobiło się teraz mase pseudo fachowców. I mam na myśli tu nie tylko producentów schodów, ale wszelakie rzemiosło.
    Pozdrawiam
    Katka

  15. #6655
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Katka, podpisuję się obiema rękami

    Superior, wstawiłeś 2 zdjęcia. Każde pokazuje zupełnie inne schody. Pisząc o grubych słupkach odniosłam się do tego, gdzie widać spodnie i skarpetki
    To drugie zdjęcie z dzielonymi na dwa osobne biegi schodami, to na pewno twoje wykonanie ??? bo to zdjęcie pochodzi z angielskiej strony
    https://bespokejoinerycreations.uk/design/
    I... to nawet nie jest zdjęcie istniejących schodów, a rendering projektu, dość slabej jakości. Wstyd tak przypisywać sobie czyjąś pracę, nie mówiąc już o tym, że nawet podbieranie czyichś zdjęć i projektów jest karalne.
    Nazwa:  Screenshot-2019-11-15-at-14.20.34.jpg
Wyświetleń: 424
Rozmiar:  90,9 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #6656

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Wstyd tak przypisywać sobie czyjąś pracę, nie mówiąc już o tym, że nawet podbieranie czyichś zdjęć i projektów jest karalne.
    Widzisz, Pestka, jedni tylko wstawiają zdjęcia wspaniałych projektów, a inni je robią...

    Spodnie i skarpetki Superiora, w przeciwieństwie do zdjęć, wyróżniają się... z wyglądu są podobne zupełnie do niczego

    Celowo wstawiłem zdjęcia słabej jakości (zmniejszałem pixele w IrfanView). Na tym forum lepsze są wysoce niewskazane.

    PS Powinszować zmysłu detyktywistycznego. Krzysztof R., to Ty?!
    Zawsze byłem fanem Twojej fryzury!
    Kurczę, chyba będę musiał poprosić pana Krzysztofa, żeby rozprawił się z tymi Anglikami...
    Ostatnio edytowane przez Superior ; 15-11-2019 o 14:40

  17. #6657
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Polscy architekci wnętrz co jakiś czas dostają międzynarodowe nagrody za realizacje, gdzie wykonawcami sa polskie firmy.

  18. #6658
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Superior, tak się składa, że trafiłeś na grafika, który o zdjęciach wie wszystko.
    Możesz sobie żartować do woli, ale... to głupie co robisz. Może pracowałeś w tej firmie, kto wie jako kto. Może tylko nosiłeś kubły z klejem i nic więcej. Myślę, że gdybyś miał na koncie osobiście od pomysłu wykonane schody, to pokazałbyś zdjęcia bez wykręcania się, że je zmniejszałeś. Po prostu nie wiesz jak ściągnąć zdjęcia z ich strony dlatego wstawiasz „znaczki pocztowe”.
    A skarpetki mogą być kogokolwiek.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #6659

    Domyślnie

    Pestka, tak się składa, że trafiłaś na magika, który o tym wie wszystko.

    Może co najwyżej pracowałem w tej firmie, ale jeśli już, to jako fizyczny nosiciel kubłów (jakby praca fizyczna była niegodna szacunku).

    Bo przecież jest nieprawdopodobne, żeby jakiś tam Superior był adeptem światowej klasy wzornictwa i rzemiosła.

    Te zdjęcia zapewne tylko kopiuje i wkleja.

    Pestka, może - po prostu - napisz do nich emaila o karalnym podejrzeniu kopiowania (możesz użyć tłumacza google) i zobacz co Ci odpiszą.

    Spróbujesz? Jeśli tak, być może przekonamy się jak pachną owe słynne skarpetki...
    Ostatnio edytowane przez Superior ; 15-11-2019 o 19:15

  20. #6660
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    [ATTsłup
    Mogę w każdej chwili stanąć w szranki z każdym z najlepszych polskich rzemieślników, których na palcach jednej ręki liczyć.

    .
    Hahajjaja tak jasne na palcach jednej ręki. Chłopie gdzie ty żyjesz w Polsce jest masa dobrych stolarz którzy swoje produkty wysyłają na cały świat za dobre pieniądze.

Strona 333 z 336

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony