dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 335 z 336
Pokaż wyniki od 6.681 do 6.700 z 6701
  1. #6681
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie sadzę by stopień u Roberta był innej szerokości/głębokości niż wynikający z podstawowego wzoru na obliczanie stopni.
    Podejrzewam, ze wrażenie nadmiernej szerokości robi perspektywa zdjęcia lub obiektyw aparatu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-01-2020 o 19:14

  2. #6682

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Ech, ty Superior zazdrosny jestes, czy złośliwy, a może jedno i drugie?! A może pospolity trol z ciebie wyłazi?!
    Zazdrosny to nie mam o co być - takie schody to (wg mnie prywatnie) pospolity pryszcz do zrobienia.
    Robimy trudniejsze, ale cierpliwości...

    Złośliwy? Jak najbardziej. Wkurzają mnie sugestie, że ktoś tam zrobił projekt.
    Zazwyczaj zrzynają i twierdzą, że to ich.
    Mało kto wymyśla coś nowego, a jeśli już, są to zazwyczaj Włosi.

  3. #6683
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Masz rację, Elfir. Robert nawet gdzieś podawał wielkości stopni.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #6684

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Pierniczenie o sezonowaniu, to typowo polska ściema.
    Nie robią z szerokiej deski, bo nie umieją suszyć drewna, i tyle.
    Ja właśnie robię stopnie z deski 90mm, ale przeciętnego Kowalskiego nie stać na tak dobry materiał, nie wspominając o robocie.
    Nawet płot mam z szerszej deski niż te twoje schody. Takie deszczułki, to może na schody strychowe ...

  5. #6685
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    płot masz z debu?
    Bo europalety też pewnie są z szerszych desek

  6. #6686

    Domyślnie

    Raczej nie z olszyny. Kolega Sup... też nie pisze o gatunku drewna i grubości deski.

  7. #6687

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Nawet płot mam z szerszej deski niż te twoje schody. Takie deszczułki, to może na schody strychowe ...
    3x9 nie pomyślałeś?
    Schody strychowe to nie schody, lecz drabina.
    Co zdanie, to błąd. Skąd się ten kolo wziął?
    Musiał spaść ze "schodów strychowych".

  8. #6688
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Raczej nie z olszyny. Kolega Sup... też nie pisze o gatunku drewna i grubości deski.
    Rozumiem, że irytuje cię jego sposób pisania, ale Superior odpowiadał na konkretne pytanie dotyczących wymiarów drewna na schody dębowe.

    neko: "Czy są jeszcze firmy które wykonują schody dębowe z takimi stopniami? "

  9. #6689

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Rozumiem, że irytuje cię jego sposób pisania, ale Superior odpowiadał na konkretne pytanie dotyczących wymiarów drewna na schody dębowe.

    neko: "Czy są jeszcze firmy które wykonują schody dębowe z takimi stopniami? "
    Tym nie mniej,kiedy budowałem dom nie było problemu żeby kupić deski lite szerokości 28cm i większej.

  10. #6690
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale neko ma teraz problem by ktoś jej takie schody zrobił i stąd jej pytanie.
    Superior może nie wprost, ale chyba jej zasugerował, że istnieją takie firmy - jego

  11. #6691

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Superior może nie wprost, ale chyba jej zasugerował, że istnieją takie firmy - jego
    Owszem, istnieją takie firmy, w tym "jego".
    Takie bezkompromisowe firmy, które nie mówią: "Łuuuuu, panie, tak się nie da."
    "Łuuupanie, to się wygnie, bo już nam się wygło...", "Rozeschło się, panie i sęk wylatał..."

    Chyba jednak to nie są firmy - raczej pojedyńcze osoby.

  12. #6692

    Domyślnie

    Wlaśnie są w toku, lecą na mój warśtat takie oto pozłacane schodki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Proj Dan.jpg
Wyświetleń:	238
Rozmiar:	70,9 KB
ID:	439394

  13. #6693

    Domyślnie Słupki demontowane czy mocowane trwale?

    Te pozłacane schodki rzeczywiście robią wrażenie (ten skręcony słup nośny). Zastanawiam się tylko jak wnieść cokolwiek większego na piętro po tych schodach? Zapewne w tym domu są też bardziej praktyczne schody.

    Przy okazji pytanie: czy macie słupki montowane jedynie na śruby, aby dało się balustradę zdemontować, czy na śruby i na klej? W większości gotowych projektów domów jakie widziałem, klatka schodowa jest chyba najmniejsza z możliwch, aby "oszczędzić miejsce". Ciekawe jak potem daje się wnieść np. sofę, na dodatek mając schody zabiegowe?
    Ostatnio edytowane przez neko ; 31-08-2020 o 18:24

  14. #6694
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Spiralne schody wykonane z 630 wyciętych ze sklejki elementów, które poskładano i sklejono na miejscu, kawałek po kawałku.

    Nazwa:  1w.jpg
Wyświetleń: 338
Rozmiar:  96,3 KB

    Nazwa:  2w.jpg
Wyświetleń: 339
Rozmiar:  104,9 KB

    Nazwa:  3w.jpg
Wyświetleń: 338
Rozmiar:  101,3 KB

    Nazwa:  4w.jpg
Wyświetleń: 337
Rozmiar:  101,7 KB

    Nazwa:  5w.jpg
Wyświetleń: 337
Rozmiar:  91,0 KB


    https://www.archilovers.com/projects...nt=lov_est&utm
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #6695
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Stało mi się małe kuku na schodach a włąściwie na jednym stopniu w 2 miejscach:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201209_120153.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	85,3 KB
ID:	452287
    Coś ktoś jak to naprawić?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #6696
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    plusfoto, jeśli nie odezwie się żaden stolarz, zapytaj renowatora mebli. Może coś sensownego podpowie Np. Starych Mebli Czar
    https://www.facebook.com/starychmebliczar

    A tak w ogóle, to te twoje schody są klejone na krawędziach, czy mnie się wydaje? Bo jeśli tak, to powinny być w tych miejscach szczegolnie mocno zabezpieczone.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #6697
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    plusfoto, jeśli nie odezwie się żaden stolarz, zapytaj renowatora mebli. Może coś sensownego podpowie Np. Starych Mebli Czar
    https://www.facebook.com/starychmebliczar

    A tak w ogóle, to te twoje schody są klejone na krawędziach, czy mnie się wydaje? Bo jeśli tak, to powinny być w tych miejscach szczegolnie mocno zabezpieczone.
    Dzięki pestka. Dobry pomysł - mam u siebie takiego fachowca. Co prawda zajmuje się starymi zegarami ale myślę że da radę. Co do zabezpieczenia to jak się leci z drabiny to ciężko jest myśleć jeszcze o jej trzymaniu
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #6698
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że upadek nie był zbyt groźny.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #6699
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ucierpiały tylko schody
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #6700
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    i całe szczęście
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 335 z 336

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony