dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie Wypełnianie ram już zamontowanych okien pianką

    Witam!
    Jakieś 10 lat temu "fachowiec" zakładał w domu moich rodziców plastikowe okna. Wtedy była to nowość i chyba człowiek nie bardzo wiedział jak to się robi. Okna nie zostały wstawione na piankę tylko po prostu chyba włożone w otwór, a jak sie ruszały to przybite wielkimi gwoździami. W zimę czuję, że wieje między oknem a ścianą.
    Wywierciłem dzisiaj dziurę w ramie i stwierdziłem ze jest w środku pusta przestrzeń.
    W związku z tym mam pytanie: czy jest sens w tej chwili wypełniać ramy pianką montażową. Czy to w ogóle coś da. A jeżeli to tak to jak najlepiej to zrobić. Ja pomyślałem o tym, żeby nawiercić otwory od wewnętrznej strony ramy i po prostu wpuścić tam piankę.
    Proszę o jakieś porady w tym temacie.
    Osobny temat to marmurowe parapety, które chyba też są coś źle założone bo w zimie są lodowate. Jak się dobiorę do nich i zobaczę co i jak to będę pytał

    Pozdrawiam wszystkich

  2. #2

    Domyślnie Re: Wypełnianie ram już zamontowanych okien pianką

    Cytat Napisał lenon
    W zimę czuję, że wieje między oknem a ścianą.
    No proszę! A są tacy, którzy mówią, że ściany nie oddychają

    Skoro wieje to należałoby to poprawić. Nie musisz jeśli masz tani opał - wtedy masz lepsząwentylację domu.
    Wyskrob podłużną szczelinę wokół ramy od zewnątrz ze wszystkich stron i dopiero wtedy wpuść pianę. Do otworków to piana raczej będzie się przyklejać i nie wejdzie jak należy.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Jeden o niebie drugi o chlebie... Koledze chodziło nie o przestrzeń między ramą a oknem, tylko o wnętrze ramy... Ja myślę, że to osobliwy pomysł i nie wiadomo czy ta pianka tych ram nie 'rozpuknie'.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Jeden o niebie drugi o chlebie... Koledze chodziło nie o przestrzeń między ramą a oknem, tylko o wnętrze ramy... Ja myślę, że to osobliwy pomysł i nie wiadomo czy ta pianka tych ram nie 'rozpuknie'.
    To też, a przede wszystkim wprowadzenie pianki wymagało by bardzo długiego wężyka, pianka nie dojrzewała by równo - brak kontaktu z powietrzem, zatkane zostałyby kanały wentylacyjne w ramie itp.
    ja postarałbym się po prostu wyjąć te okna, jesli to możliwe i osadzić je od nowa, tak jak należy. Można by wtedy również sprawdzić czy parapety są prawidłowo osadzone i czy nie ma mostków termicznych. No i uszczelnić prawidłowo cale obrzeże.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  5. #5

    Domyślnie

    Chodziło mi jednak o wypełnienie przestrzenie między ścianą a ramą okienną. Po prostu nie chce mi się rozkuwać tynku. Próbowałem już to zrobić i jakoś się daje. Przewierciłem na wylot ramę od środka i wpuściłem piankę. Oczywiście sporo wylądowało w środku ramy, ale otwory wentylacyjne zdaje się są w przedniej części profilu. Mam tylko wątpliwości co do tego, czy wypełnię w ten sposób całe przestrzenie. Myślę, że jednak warto zaryzykować, zakleję dziurki silikonem i będzie ok. Jeżeli okaże się, że znowu będzie wiało to trudno - będę wyrywał okna
    Mam tylko nadzieję, że ta piana nie rozepchnie mi ram, bo troche za dużo wpuściłem i sporo otworami wyleciało. Ale co tam. Trening czyni mistrza

  6. #6

    Domyślnie

    Proponuje wydlubac podluzne rysy do okola okna i wtedy porzadnie wypelnic przesztrzen piana
    Odradzam wypelnianie przez otwory pianaka moze zniszczyc cala oscierznice jesli nie ma miejsca na swobodne rozprezanie wiec
    lepiej zrobic troche balaganu i naprawic porzadnie to co zostalo zrobione zle podczas montarzu
    Pamietaj jak cos ma byc zrobione dobrze to zrub to sam

  7. #7

    Domyślnie

    Witam, chciałbym odkopać temat ponieważ i mi dało to do myślenia, mianowicie. Mam okna na profilu veka 90 i 3 szyby montowane ok 4 lat temu. Brat montował okna pół roku temu już z nowszym profilem który ma piankę w środku profila i też 3 szyby z tym samym gazem co ja. Co zauważyłem że jak dotknęłem moją rame okna czuje chłód, nie ze wieje, po prostu chłód. U brata tak nie jest , jego rama okna jest cieplejsza, nie czuć takiego zimna jak u mnie. Czy myślicie że wstrzyknięcie takiej pianki by coś dało? Plan mam taki że spróbuję w garażu dwa takie same małe okienka, jedno ponawiercam od środka przy otwartym oknie co ok 20cm i wstrzykne pianke, nadmiar obetne i powstawiania takie małe białe zaślepki od mebli. Czy ktoś spotkał się z takim eksperymentem zanim zrobię go u siebie?

  8. #8

    Domyślnie

    Wypełnienie ramy jest robione przed cięciem profili i "spawaniem", dla tego są "cieplejsze" a wstrzykiwanie do gotowej ramy i to z szybami argonowymi może doprowadzić do zniszczenia - siła rozporu jest na tyle duża że potrafi zablokować drzwi z dębową ościeżnicą ("na amen").
    O ile "taki numer" może przejdzie w malutkim okienku to w "pełnowymiarowym" może się skończyć wymianą całości z ramą i to w czasie mrozu !
    A z zewnątrz masz otwory nawiewne ? jak tak to zatkaj, nie będzie wiało wewnątrz ramy.

  9. #9

    Domyślnie

    No dobra ale jeśli wypełniał bym etapami? Np okno wysoki 1300x szerokie 1400 inawiercał bym co 20cm lub mniej i co trzecia dziurkę bym wstrzykiwał mniej więcej tyle by piana pokazała się w sąsiedniej dziurce to raz. Dwa to są przecież pianki niskoprężne. No i po 3 jak montuje się okna to jest tak samo, wstrzykuje piankę w kilku miejscach a po paru godzinach do około i nic nie puchnie nic się nie wykrzywia.
    No mam te otwory ale jak je zapcham inusKodI mi się uszczelka zewnętrzna i dostanie woda a następnie mróz to co?

  10. #10

    Domyślnie

    SJa08 - jak już się upierasz z wypełnieniem to: w ramie okna u góry wywierć otwory Ø 15 i "zasyp" wnętrze kulkami styropianowymi a potem zaślepl/uszczelnij otwory.
    " inusKodI mi się uszczelka " - uszkodzi ? Się nie "zapycha" - tylko zalepia taśmą przylepną (do zdjęcia gdy trzeba)

  11. #11

    Domyślnie

    Przepraszam za błędy ale słownik w telefonie coś wariuje i przekręca. Tak chodziło mi o uszkodzenie uszczelki.
    Raczej wydaje mi się że pianka lepiej odegra swą rolę niż kulki. Jak mróz odpuści pokombinuje w garażu.

  12. #12

    Domyślnie

    Przeczytaj jeszcze raz co napisałem: 21-01-2018 20:59 ( post #8 )
    I PRZEMYŚL !

  13. #13

    Domyślnie

    Kilka lat temu (może 10 albo więcej), ociepliłem tak profile w oknach.
    Otwór na dole i na górze w profilu,
    przedłużyłem rurkę do pianki.
    Do profilu rozpylaczem wpuściłem wodę!
    Powoli wpuszczałem piankę i wyciągałem rurkę.
    Z górnego otworu wyszło trochę pianki.
    Nic się nie uszkodziło, na kamerze termowizyjnej widać wyraźnie poprawę.
    Zrobiłem to właśnie dlatego bo na kamerze było widać zimne ramy.

  14. #14

    Domyślnie

    Czyli krótko mówiąc polecił byś tą operację. A rozumie że zrobiłeś tak z profilami od skrzydeł, a co z profilami ramy? A użyłeś tej samej pianki jak do montażu okien?

  15. #15

    Domyślnie

    Wtedy nie było chyba pianki niskoprężnej, użyłem taką jaka była w sklepie.
    Ociepliłem tak tylko profile ramy czyli to co się nie rusza, w oknie i w dwóch drzwiach balkonowych.
    Ważne dobrze zabezpieczyć, bo mi się wtedy profile trochę pobrudziły pianką i musiałem czyścić
    Teraz też zamierzam ocieplić profil w oknie Alphaline 90, oddzielający dwie ramy.
    Widać, że jest zimny. Mogę wrzucić fotki flir.

  16. #16

    Domyślnie

    Mamy ten sam profil w oknach, alphaline 90. Jak możesz to wżuć fotki dla potomnych. Zastanawia mnie czy ta pianka tak ładnie się rozejdzie profilu jak zrobisz na dole i u góry dziurki? Wydaje mi się że moje rozwiązanie jest lepsze by ponawiercać co 30cm i wstrzyknąć w dolna dziure, po np 3 godzinach jak stwardnieje w drugą dziurę i tak do około. Na koniec poobcinać to co wyjdzie i dać zaślepki od mebli. I pytanko tą kamerkę termowizyjną to jakąś konkretną masz bo wczoraj widziałem że jakiś model telefonu ma taką kamerę

  17. #17

    Domyślnie

    Flir E50

  18. #18

    Domyślnie

    Uuuu o nie to trochę za droga kamerka jak dla mnie. Wstaw fotki przed i operacji jak masz

  19. #19

    Domyślnie

    Widać zimny środkowy słupek.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3i.jpg
Wyświetleń:	258
Rozmiar:	11,6 KB
ID:	405646   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1i.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	9,8 KB
ID:	405648   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3d.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	405649  

  20. #20

    Domyślnie

    No fakt, widać różnicę w porównaniu z ramą skrzydła. Szkoda że przed modyfikacja nie zrobiłeś fotki.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony