dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    a u na w w kalafoni tego nie trza = pozdro polaczki

  2. #22

    Domyślnie

    Nie wiem o co ci chodzi.

  3. #23

    Domyślnie

    Chyba źle się zrozumieliśmy, kiedyś ocieplałem profile pianką. Teraz mam 2 nowe okna, miały być super ciepłe, ale ten środkowy słupek jest wyraźnie zimniejszy od reszty, dlatego zamierzam go ocieplić pianką tak jak kiedyś inne okna.
    Jak to zrobię to wrzucę fotki, teraz jest za zimno.
    Dodaję jeszcze raz to zdjęcie obrobione programem, tak żeby było dobrze widać.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d3ai.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	37,8 KB
ID:	405682  

  4. #24

    Domyślnie

    Ale ty to okno już masz wstawione czy dopiero będziesz wstawiał i chcesz przed wstawieniem nawiercać i wstrzyknąć piankę? Jak byś mógł to zrób zdjęcie przed i po przy niej więcej takich samych warunkach i wtedy będzie widać jak to pomoże.

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mariusz05

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Polska Śląsk Jastrzębie Zdrój
    Posty
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał lopiola Zobacz post
    Chyba źle się zrozumieliśmy, kiedyś ocieplałem profile pianką. Teraz mam 2 nowe okna, miały być super ciepłe, ale ten środkowy słupek jest wyraźnie zimniejszy od reszty, dlatego zamierzam go ocieplić pianką tak jak kiedyś inne okna.
    Jak to zrobię to wrzucę fotki, teraz jest za zimno.
    Dodaję jeszcze raz to zdjęcie obrobione programem, tak żeby było dobrze widać.
    A nie zastanawiałeś się nad wsypaniem drobnego impregnowanego perlitu podobno dobrze ociepla no i pionowe słupki dobrze wypełni co przy piance nie jest takie oczywiste.Pianki sam używałem ale do wypełnienia profili podokiennych tzw.profili transportowych , nawiercałem trzy otwory.Okazało się że w 2 oknach piana wyszła między profilem a oknem i otworem okiennym. Mieszkaliśmy jedną zimę bez parapetów i dzięki wypełnieniu profili podokiennych przestało ciągnąć zimnem od okien.

  6. #26

    Domyślnie

    Kilkanaście lat temu wymieniłem 1 okno i 2 drzwi balkonowych.
    Po paru latach około 10 lat temu sprawdziłem kamerą, że profile w tych wymienionych oknach mają niską temperaturę, zaryzykowałem i wywierciłem otwory, pianka jest wodoutwardzalna dlatego wpuściłem do środka profili trochę wody i pianką z przedłużoną rurką wypełniłem profil.
    W następną zimę sprawdziłem to kamerą, (miałem stare zdjęcia) i była duża poprawa.
    W 2017r wymieniłem inne 2 okna, teraz też ich sprawdziłem, są rzeczywiście bardzo ciepłe tylko ten środkowy profil pewnie nie jest ocieplony.
    Dlatego w najbliższe lato powtórzę ten stary sposób z ocieplaniem profili i na następną zimę wrzucę zdjęcia do porównania.
    Niestety nie mam tych starych zdjęć z przed 10 lat.
    Znajomi nie wierzyli, że ważne dać trochę wody, zrobiłem eksperyment, do przeźroczystej butelki wpuściłem tylko piankę, a do drugiej wodę i piankę.
    Jak ktoś chce to może to powtórzyć.

  7. #27

    Domyślnie

    Mariusz05, a możesz zrobić zdjęcie gdzie i jak wierciłeś?

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mariusz05

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Polska Śląsk Jastrzębie Zdrój
    Posty
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał SJa08 Zobacz post
    Mariusz05, a możesz zrobić zdjęcie gdzie i jak wierciłeś?
    Dawno są zamontowane parapety ale cudów tam nie było jeden otwór na środku a dwa przy ścianach ,dobrze jest okleić okno taśmą malarską że by nie pobrudzić okna nadmiarem pianki ew. jak wyciśnie za dużo to lepiej poczekać i oderwać jak zastygnie niż ruszać świeże.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Swiru201

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Radzymin
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    13

    Domyślnie

    Czy przewiercenie się przez dolna ramę okna i wstrzyknięcie pianki może pomóc w problemie zimnej podłogi pod oknem wew. Pokoju . Mam ten problem ze rama stoi na 3 dyblach rozkrecanych które chyba oparte są strop a przestrzeń pomiędzy wypełnia 5 cm styropianu i nic więcej.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony