dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 72 z 72
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    twoman

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    105

    Domyślnie

    No i stało się dzisiaj:



    Real niewiele różni sie od symulacji

    Pozostawiony fragment pnia być może posłuży za konstrukcję ławki, ew. zostanie całkowicie usunięty.
    Prawdopodobnie jutro wezmę sie za gałęzie pierwszego świerka.

    Przy okazji... proszę o info jak bezpiecznie "pozbyć się" 3 metrowego świerka, rosnącego w 1,5 m odległości od ostatniego w szeregu. Mam na myśli wykopanie go i próbę posadzenia w innym miejscu. Jeśli byłoby to ryzykowne dla dużego sasiada, pewnie zdecyduję sie na wycięcie. Pytałem już wcześniej o to (mylnie podałem nieco mniejszą wysokość), ale ponieważ jestem zupełnym laikiem, wole sie zapytać dwa razy...
    Proszę o łopatologiczną instrukcję wykopywania i ponownego sadzenia.
    Pewnie w necie można znalezć podobne info, ale chodzi mi raczej o kwestie bezpiecznego wykopania drzewka.


  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    twoman

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    105

    Domyślnie

    Poniżej efekt częściowego podcięcia gałęzi:



    Myślę, że docelowo powinienem usunąć jeszcze jedno piętro, które jest na wysokości ok. 2m. Uwzględniając pochylenie gałęzi, powstanie zakładany prześwit 1,50 - 1,70.

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    twoman

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    105

    Domyślnie

    Czas na ostatnią symulację:



    I na tym chyba póki co poprzestanę... przynajmniej w tym roku

    Już obecny stan w realu wygląda bardzo korzystnie... po obcięciu kolejnego pietra gałęzi będzie całkiem O.K.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał twoman
    I na tym chyba póki co poprzestanę... przynajmniej w tym roku

    Już obecny stan w realu wygląda bardzo korzystnie... po obcięciu kolejnego pietra gałęzi będzie całkiem O.K.
    Tyle że stawik widac ledwo, ledwo albo tyci, tyci... tnij Waśc tego podciętego...
    All rights reserved.

  5. #65
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    twoman

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    105

    Domyślnie

    A niby jak ma być widać Punkt z którego było zrobione zdjęcie jest oddalony ok. 40m od stawu, a staw ma drugie tyle. Obecnie staw jest napełniony wodą w 70 %. Perspektywy nie oszukasz

    A co się zmieni po usunięciu podciętego świerku, jeśli chodzi o widoczność stawu (lustra wody)...?

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał twoman
    A niby jak ma być widać Punkt z którego było zrobione zdjęcie jest oddalony ok. 40m od stawu, a staw ma drugie tyle. Obecnie staw jest napełniony wodą w 70 %. Perspektywy nie oszukasz

    A co się zmieni po usunięciu podciętego świerku, jeśli chodzi o widoczność stawu (lustra wody)...?
    Będziesz widział staw i poprawi się wrażenie przestrzeni... to co widac na ostanim zdjęciu to tylko cień stawu... a w stawie może byc kaczuszka czy nawet łabądek... dla takiego widoku z okna domowego czy tarasu nie warto oszczędzac swierka...
    All rights reserved.

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    twoman

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dopuser
    ...a w stawie może byc kaczuszka czy nawet łabądek... dla takiego widoku z okna domowego czy tarasu nie warto oszczędzac swierka...
    Żeby świerk przysłonił łabądka, że o kaczuszce nie wspomnę, ptaszek musiałby być taki bardzoej zmutowany, wielkości słonika morskiego
    Myślę, że w tym roku nie dam się już namówić na bardziej radykalne posnięcie. Gdybyś widział ile razy podchodziłem do wycinania pierwszego świerka
    Prześpię się z tą wersją przez zimę i zobaczymy co dalej...

    Jak podetnę następne piętro gałęzi, zrobię fotkę siedząc przy samym świerku (ze względu na całodzienne zacienienie, będzie to miejsce odpoczynku w czasie upałów). Myślę, że efekt powinien być jeszcze lepszy...

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    twoman

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    105

    Domyślnie

    Wersja ostateczna (przynajmniej na ten rok):
    Lustro wody przesłonięte jest różnego rodzaju krzaczorami, które już jutro powinny zniknąć...
    Proszę zwrócić uwagę, ze wielkość "ugałęzionej" części świerka, jest porównywalnej z wielkością sąsiednich drzew, co chyba wpływa korzystnie na formę całości...(?)
    Planowana ławeczka może nieco "usprawiedliwić" optycznie podkrzesanie świerka...




    Świerk rośnie ok. 20m od brzegu stawu. Z tego miejsca jest go widać nieco lepiej:




    Poniżej widać, że wycięcie całego drzewa nie musi być najszczęśliwszym rozwiązaniem... Wtedy to dopiero powstanie "patelnia", czyli efekt, którego chcę uniknąć za wszelką cenę. Od strony stawu widać werandę i okna, a to jest wystarczające... reszta jest "niedomówieniem", co stanowi o "tajemniczości", która wcześniej była już przez kogoś podnoszona...




    Najwyrazniej natura sama postarała się o równowagę Po usunięciu gałęzi zauważyłem metrową samosiewkę. W pierwszej chwili nieomal nie wyrwałem jej, myśląc, ze mam do czynienia z chwastem... okazało się, ze to dąb czerwony, który wyrósł w odległości kilku metrów od dorosłego drzewa. Mam zamiar go przesadzić...

    Proszę o szczere opinie na temat uzyskanego efektu...

  9. #69

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    twoman

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    105

    Domyślnie

    Samo życie...
    W moim przypadku ryzyko było niewielkie, zakładając cięcie w dół od sznurka
    Tak na marginesie... efekt końcowy świerkowych "postrzyżyn" przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Opinię tę podzielają również osoby postronne, co wyklucza zafałszowanie wrażeń z powodu samouwielbienia

  12. #72
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    andreokz

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Dzielnica
    Wieruszów
    Posty
    5
    Kursy i szkolenia zawodowe. Kursy i szkolenia zawodowe UDT, TDT, Energetyczne, pilarz. https://www.kursy-wielun.pl Wieluń, Wieruszów, Pajęczno, Bełchatów, Częstochowa

    Domyślnie

    Witam. Przy wycince drzew w trudnych niebezpiecznych warunkach najlepiej wykonać taką czynność z użyciem podnośnika koszowego. Szybko, bezpiecznie i pilarz ma swobodny dostęp do całego drzewa. Przykład tu pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 17-12-2023 o 08:00

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony