dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie Pomysły na zabawy urodzinowe w ogrodzie

    no właśnie urządzam już drugi raz urodziny dla synka w naszym ogródku....co wymyślić fajnego dla małych gości żeby mieli zabawy co niemiara..dzieci w wieku 4-5 lat.....na razie mam w planie:
    mnóstwo balonów, gril,lepienie z masy solnej,robienie wielkich baniek mydlanych, malowanie kredą po kostce,,oczywiście słodkości i tort.....i co jeszcze??????

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Moze zabawa w chowanego ... inaczej? Tzn. pochowac po ogrodzie i zakarkach jakies drobne rzeczy albo cukierki, i niech dzieci szukaja, a kto znjadzie najwiecej dostanie nagrode.
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  3. #3

    Domyślnie

    Kto pierwszy zje jabłko lub pączka bez użycia rąk. Rozwieszone na sznurku do bielizny i podwieszone na cienkich sznureczkach pod nim.

  4. #4

    Domyślnie

    Malowanie pędzelkiem trzymanym ustami, bez użycia rąk.
    Wyścigi, np. trzymając się za ręce, w worku albo z piłeczką na łyżce, turlając piłkę itd. (może być dziecko-dorosły jeśli na przyjęciu będą rodzice).
    Kalambury (hasłem mogą być tytuły bajek dziecięcych).
    Śpiewanie piosenek przy gitarze.
    Konkurs na najśmieszniejszą minę.

    Ważne, by kazde dziecko choć raz mogło zabłysnąć i dostać brawa i malutką nagrodę, choćby cukierka.

  5. #5

    Domyślnie

    Taniec w parach po środku balon, komu nie upadnie bądż nie pęknie wygrywa. Albo odbjanie balona głową w jakmiś zakreślonym kręgu, kto najwięcej odbije jest liderem, może być na czas (np. 3 min)
    beti

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki za odzew oczekuje więcej...przypominam że 4-latek to jeszcze smark...raczej z tańca z balonem nic nie wyjdzie....

  7. #7

    Domyślnie

    wyjdzie nie wyjdzie, nie ma znaczenia, grunt to się dobrze bawić, mój synek na karnawał w przedszkolu miał takie zabawy, śmiechu było co nie miara z tych par.

    Może także być rzucanie do celu tzn. puste kubeczki po jogurtach ustawiamy w formie piramidy, zadanie polega na ich zrzuceniu np. za pomoca gumowego krążka.

    Może także być zabawa wokół koca, dzieci poruszają się wokół koca w sposób charakterystyczny dla wybranego zwierzęcia np.kota, ptaszka, żabki itp. kiedy usłyszą dźwięk (np.plastikowa butelka napełniona małymi kamykami lub np. bębenek, to co jest w domu) muszą jak najszybciej wskoczyc na koc. To dziecko, które jako pierwsze będzie siedziało na kocu, otrzymuje instrument dla nastepnej rundy. Może być także ta zabawa na odwrót, dzieci poruszaja się w rytm uderzeń, a kiedy one ucichną muszą skoczyc na kocyk
    beti

  8. #8
    Banned
    marta.krzysiak

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-502
    Posty
    17

    Domyślnie

    Mi bardzo podoba się pomysł z piniatą, wymaga on jednak trochę więcej zaangażowania od rodzica, bo piniatę trzeba przygotować z masy papierowej. Ale to też jest okazja na dobra zabawę dla dziecka, któremu na pewno spodoba się takie majsterkowanie i malowanie farbkami pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo fajne są takie medale , dla wszystkich uczestników imprezy urodzinowej. Można je kupić w sklepie z zabawkami za grosze , a dzieci cieszą się ogromnie Daje się je za udział w zabawach. Można tez do baloników wrzucić karteczki z zadaniami po wylosowaniu takiego balonika , trzeba przekłuć i starsza osoba czyta zadanie muszą być śmieszne .Można wymyślać i wymyslać

  10. #10

    Domyślnie

    może poddam pomysł który wykorzystałam dla 6 latka, na przyjęciu były też dzieci 8 letnie a newet 12 latek - to ważne bo mógł wykonywać trudniejsze zadania i płynnie czytać. Zabawa polegała na szukaniu skarbów, dziecko np w baloniku znalazło info że jest gdzieś ukryty skarb , w koejnym miejsu znajdywało następną wskazówkę, wskazówki były opisane w taki sposób żeby dzieci trochę pomyślałay " np : idź i szukaj kolejnej wskazówki patrząc w niebo , w zielonym gąszczu znajdziesz odpowiedź" i kolejna wskazóka była zawieszona na drzewie, były zakopane w piaskownicy, ukwryte w domu, wymyśliliśmy takich wskazówek z 7 ale w wymyślanie zaangażowali się rodzinni studenci i wskazówek zrobiło się z 15 było to trochę czasochłonne ale o urodzinach syna mówiło się w kasie cały rok )) zabawa była przednia a dzieci aż dostały wypieków, skarbem było pudło słodyczy, do wskazówek należało tez wykonywanie zadań, typu skoki etc. Teraz w nagrodę zebrałabym jakieś stare rzeczy pt stary bankot, jakiś medal sprtowy z podstawóki bo miałam wrażenie że te same słodycze troche synka rozczarowały, spodziewał się kufra ze starymi monetami

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Emiliamym
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-473
    Dzielnica
    Bemowo
    Posty
    24

    Domyślnie

    Ja proponuję zestaw do robienia dużych baniek - może się tym zająć ktokolwiek. Dzieci szaleją, dorośli też najczęściej się uśmiechają
    Każdy dzień to nowy początek

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    daria1005

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    27-230
    Posty
    10

    Domyślnie

    Gra w kolory, gra w berka, jakieś łatwe kalambury (niech osoba dorosła rysuje, a dzieci zgadują), szukanie zagubionych rzeczy, naśladowanie głosów zwierząt, wspólne śpiewanie piosenek.

  13. #13

    Domyślnie

    Też mi przyszło do głowy zabawa w chowanego. To co sprawdzone dla nikogo nie będzie nudne. Albo jest taki fajny pomysł z prezentami, jeśli oczywiście chcesz dać małemu poczekać, by zrobić jakieś wskazówki z zagadkami gdzie może być niespodzianka. Na pewno sprawdza się dla nieco większych dzieci, ale też można (w formie rysunkowej spróbować).

  14. #14

    Domyślnie

    Jeżeli masz wąż ogrodowy to świetną atrakcją jest ustawienie go w taki sposób by zrobiła się fontanna (zwłaszcza w te upały).

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar emilus18
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    U mnie było jeszcze robienie mumii z papieru toaletowego (2 drużyny) i przepchnięcie kapsla po wyznaczonym torze pstryknięciami palców.

    To co dzieciakom podobało się chyba najbardziej, to to że wszystkie konkursy były z nagrodami (cukierki, soki, batoniki etc) i nagrody dostawali wszyscy a nie tylko zwycięzca.

  16. #16

    Domyślnie

    Upominki to podstawa dziecięcych imprezach A poza tym, stare dobre zabawy - kalambury, chowanego albo gry typu szukanie skarbu

  17. #17

    Domyślnie

    Może jakąś studentkę zaproście, będzie mogła przebrać się za królewnę, pomaluje dzieciom buźki.

  18. #18

    Domyślnie

    Ja proponuję wynająć kogoś, kto miał doświadczenie w zabawie z dziećmi. Często w miastach są teraz takie ' centra zabaw dla dzieci ', można wynająć panią, która zajmie się atmosferą na przyjęciu.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariolan_za

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-080
    Posty
    38

    Domyślnie

    To fakt fajnie jak jest jakaś osoba z zewnątrz która wzbudzi autorytet i dzieciaki będą się słuchały mając przy tym fajna zabawę. Tylko ciekawe ile taki animator kosztuje. Samemu też można ciekawie dzieciaki zająć tylko trzeba mieć na to wszystko czas.

  20. #20

    Domyślnie

    Poszukaj w googlach
    Nigdy nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony