dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 97

Temat: KANALIZACJA

  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał stukpuk
    Ja też zabrałem się samodzielnie za kanalize.Jutro powinniśmy skończyć.
    Jeżeli komuś coś pomoże to zapraszam na ostatnie wpisy z mojego dziennika, bo nie chce mi się tutaj od nowa wklejać te same fotki.
    Stukpuk. A masz może jakiś plan/szkic tej swojej kanalizacji? Możesz wkleić tutaj, albo do swojego dziennika budowy?

    Dzięki,

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    Cytat Napisał stukpuk
    Ja też zabrałem się samodzielnie za kanalize.Jutro powinniśmy skończyć.
    Jeżeli komuś coś pomoże to zapraszam na ostatnie wpisy z mojego dziennika, bo nie chce mi się tutaj od nowa wklejać te same fotki.
    Stukpuk. A masz może jakiś plan/szkic tej swojej kanalizacji? Możesz wkleić tutaj, albo do swojego dziennika budowy?

    Dzięki,
    Dziś zapomniałem aparatu, ale jutro zrobie najnowsze fotki! Przyda się do dokumentacji! Zrobie też szkice.
    Musisz poczekać do jutra.
    Stuknięte komentarze
    dziennik pana stuka

    Żeby drzewa z których będą nasze trumny rosły jak najdłużej!

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał stukpuk
    Dziś zapomniałem aparatu, ale jutro zrobie najnowsze fotki! Przyda się do dokumentacji! Zrobie też szkice.
    Musisz poczekać do jutra.
    OK. Dzięki. W takim razie czekam

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    Cytat Napisał magicc
    Aby zrealizować wer. 2 potrzebny Ci pięciokrotnik. Rynek i zdrowy rozsadek podsuwa nam trójniki. Wobec tego wygrywa wersja nr 1. Tak się powinno robić.
    No tak, ale czy to znaczy, że mam trzy różne piony i każdy ma mieć wywiewkę ponad dach itp.?

    Odpowietrzenie wystarczy zrobić w jednym miejscu z głównego pionu.

  5. #25

    Domyślnie

    Ogolnie nic trodnego,zastanawia mnie tylko jak gleboko pod ziemia wyjsc z budynku zeby to wszystko nie zamarzalo w srogie mrozy,a moze nie zamarznie przez te gazy?

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał magicc
    Odpowietrzenie wystarczy zrobić w jednym miejscu z głównego pionu.
    A który pion jest główny?

  7. #27

    Domyślnie

    Dobra. patrzysz sobie gdzie Ci najłatwiej poprowadzić odpowietrzenie- z racji tego że prowadzi pod dach najlepiej ten najbliżej ściany szczytowej. W takim układzie ten będzie Twoim głównym.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał magicc
    Dobra. patrzysz sobie gdzie Ci najłatwiej poprowadzić odpowietrzenie- z racji tego że prowadzi pod dach najlepiej ten najbliżej ściany szczytowej. W takim układzie ten będzie Twoim głównym.
    Super. Dzięki

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziku27
    Ogolnie nic trodnego,zastanawia mnie tylko jak gleboko pod ziemia wyjsc z budynku zeby to wszystko nie zamarzalo w srogie mrozy,a moze nie zamarznie przez te gazy?
    Tylko ponawiam pytanie

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziku27
    Cytat Napisał dziku27
    Ogolnie nic trodnego,zastanawia mnie tylko jak gleboko pod ziemia wyjsc z budynku zeby to wszystko nie zamarzalo w srogie mrozy,a moze nie zamarznie przez te gazy?
    Tylko ponawiam pytanie
    Jak wyjdziesz poniżej głębokości przemarzania, to na bank nie zamarznie. Jak powyżej, to teoretycznie może zamarznąć, ale w praktyce chyba rzadko się to zdarza (bo jednak rury mają spadek i ta woda płynie, a nie stoi).

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    Cytat Napisał dziku27
    Cytat Napisał dziku27
    Ogolnie nic trodnego,zastanawia mnie tylko jak gleboko pod ziemia wyjsc z budynku zeby to wszystko nie zamarzalo w srogie mrozy,a moze nie zamarznie przez te gazy?
    Tylko ponawiam pytanie
    Jak wyjdziesz poniżej głębokości przemarzania, to na bank nie zamarznie. Jak powyżej, to teoretycznie może zamarznąć, ale w praktyce chyba rzadko się to zdarza (bo jednak rury mają spadek i ta woda płynie, a nie stoi).
    Przy -20 przez kupe czasu w tym roku na głębokości ok 30 cm była temp. min. -2oC więc łatwo sie domysleć jak to bedzie np. na 50 cm w rzeczywistości- nie zamarznie.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  12. #32

    Domyślnie

    [quote="Vafel"]
    Cytat Napisał dziku27
    Cytat Napisał dziku27
    Ogolnie nic trodnego,zastanawia mnie tylko jak gleboko pod ziemia wyjsc z budynku zeby to wszystko nie zamarzalo w srogie mrozy,a moze nie zamarznie przez te gazy?
    Tylko ponawiam pytanie
    Granica zamarzania- jakieś -60 cm- pomyśl sobie na jakiej głębokości musiałbyś zabudować szambo/osadnik aby rura była w jego najwyższym punkcie? 20 - 25 cm pod ziemią wystarczy. Tam woda nie stoi tylko płynie. I nie jest to woda. Widziałeś aby komuś szambo zamarzło? (nieużywane, albo zawierające jedynie wodę z pralki i zmywarki- tak, zdarzają się takie w rodzinach bezdzietnych, przy 2 pracujących osobach po 14 godzin na dobę...). Więc jeśli będziesz siadał na kibelku regularnie, to się nie martw niskimi temperaturami.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    W dodatku jeżeli rura do szamba będzie "głęboko"a szambo daleko to potrzeba wyższego szamba ( w dodatku wszystkie kręgi powyżej wlotu ścieków będą nie użyteczne).
    U siebie mam do rury 45cm.(jak wychodzi z budynku) i potem leci coraz niżej........powinno być ok. Przezież ścieki to nie wode i nigdy nie stoi.
    Stuknięte komentarze
    dziennik pana stuka

    Żeby drzewa z których będą nasze trumny rosły jak najdłużej!

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Tutaj http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,616...as=4&startsz=x przeczytałem coś takiego:

    Minimalna głębokość ułożenia przewodów odpływowych pod podłogą na gruncie to 0,5 m (jest to zabezpieczenie przed zgnieceniem rur wskutek osiadania budynku).
    Czy to na prawdę jest konieczne? Nie wiedziałem o tym i ułożyłem instalację około 20-30 cm pod powierzchnią przyszłego chudziaka. Rury jeszcze nie są zasypane, więc dałoby się to poprawić, ale jest to dodatkowa robota... Czy Wy zachowywaliście te 0,5 metra?

  15. #35

    Domyślnie

    Nie zgodzę się z Magicckiem. Znam przypadek że odpływ zamarzł i wszystko znalazło się w garażu. To przydarzyło się dwojgu starszych ludzi i zanim pokapowali co jest grane to garaż pływał w fekaliach. Ja u siebie ogaciłem grubo wełną odpływ do szamba. Nie kosztuje wiele roboty ani kasy a sprzątanie szamba lepiej zostawić "specjaliście". Pozdrawiam.

  16. #36

    Domyślnie

    musiało być więcej czynników niż tylko niska temperaura, aby taki przypadek wystąpił.

  17. #37

    Domyślnie

    Jakie inne czynniki oprucz przemarznięcia gruntu mogły spowodować zaczopowanie lodem odpływu? Pozdrawiam.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał r.tyrman
    Nie zgodzę się z Magicckiem. Znam przypadek że odpływ zamarzł i wszystko znalazło się w garażu. To przydarzyło się dwojgu starszych ludzi i zanim pokapowali co jest grane to garaż pływał w fekaliach. Ja u siebie ogaciłem grubo wełną odpływ do szamba. Nie kosztuje wiele roboty ani kasy a sprzątanie szamba lepiej zostawić "specjaliście". Pozdrawiam.
    Jak widać w tekście powyżej wszystko znalazło się w garażu. A więc tam rura uległa uszkodzeniu ( inaczej fekalia nie wypłynęłyby, gdyby zamarzła w gruncie, wszystko wylałoby się w łazience, po prostu przestałoby spływać).

    Jak się domyślam garaż był nieogrzewany, a poza tym w rurach fekalia stały- normalnie w rurach jest tylko powietrze, fekalia spływają na bieżąco...)

    I właśnie to miałem na myśli- czynniki inne niż temperatura.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał r.tyrman
    Nie zgodzę się z Magicckiem. Znam przypadek że odpływ zamarzł i wszystko znalazło się w garażu. To przydarzyło się dwojgu starszych ludzi i zanim pokapowali co jest grane to garaż pływał w fekaliach. Ja u siebie ogaciłem grubo wełną odpływ do szamba. Nie kosztuje wiele roboty ani kasy a sprzątanie szamba lepiej zostawić "specjaliście". Pozdrawiam.
    Jak widać w tekście powyżej wszystko znalazło się w garażu. A więc tam rura uległa uszkodzeniu ( inaczej fekalia nie wypłynęłyby, gdyby zamarzła w gruncie, wszystko wylałoby się w łazience, po prostu przestałoby spływać).

    Jak się domyślam garaż był nieogrzewany, a poza tym w rurach fekalia stały- normalnie w rurach jest tylko powietrze, fekalia spływają na bieżąco...)

    I właśnie to miałem na myśli- czynniki inne niż temperatura.

  20. #40

    Domyślnie

    Garaż był ogrzewany. Gdy zamarzł odpływ wszystko co płyneło z góry (łazienka, kuchnia) wylało się nieużywanym odpływem umywalki. Korek z lodu został przepchnęty do szamba. Nie wymyślam!!! Jeżeli odpływ nie jest głęboko w ziemi radzę go ocieplić!!!

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony