dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 97

Temat: KANALIZACJA

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał r.tyrman
    Garaż był ogrzewany. Gdy zamarzł odpływ wszystko co płyneło z góry (łazienka, kuchnia) wylało się nieużywanym odpływem umywalki. Korek z lodu został przepchnęty do szamba. Nie wymyślam!!! Jeżeli odpływ nie jest głęboko w ziemi radzę go ocieplić!!!
    Hm... To brzmi prawdopodobnie. Sam mam w najpłytszym miejscu 30 cm. Na szczęście do szamba jest 3 mb. Nawet w największe mrozy, pokrywa pierwszej komory nigdy nie zamarzła ( zawsze widać beton, mimo że śniegu dookoła dużo)
    Prawdopodobnie to chroni mnie przed nieszczęściem. Kochane bakterie...

  2. #42

    Domyślnie Moja kanalizacja

    Zastanawiam się jak rozprowadzić kanalizacje w moim domku.
    Narysowałem taki oto schemat.

    http://msarzynski.pl/k.jpg

    Łazienka:
    - wc rura fi 110 (na końcu rury dodatkowe odpowietrzenie)
    - wanna , prysznic , umywalka, kratka sciekowa rury fi 50
    Czy można podłączyć to wszystko do rury od WC czy osobno do pionu ??

    Kuchnia to zlew i zmywarka. Rury fi 50 a połączone razem fi 110 póżniej do tego samego dołączona jest pralnia (syfon od pralki i kratka sciekowa) oraz umywalka z kotłowni.

    Wszystko to wpada do pionu 160 ponieważ mam w planie POŚ i takie ma wejscie. Poza tym kiedyś w planach mam poddasze i tam tez pewnie bedzie łazienka. Pion główny będzie zakończony wywiewką ponad dach.
    Proszę o jakąś radę. Nie mam doświadczenia w projektowaniu takich instalacji a z racji skąpych środków chciałbym wykonać ją sam. Myślę ze potrafię.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    A nie lepiej rurę fi50, która idzie do umywalki pociągnąć dalej do prysznica?

  4. #44

    Domyślnie

    dziękuję już poprawiam

    http://msarzynski.pl/k1.jpg

    czy jak połącze umywalke i prysznic to rura fi 50 wystarczy ??? czy za umywalką dać już np fi 70 ??
    Mam jeszcze pytanie. Czy nie za długa jest ta rura od WC ? Coś ok. 6 m.

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Terenia & Maciek
    dziękuję już poprawiam

    http://msarzynski.pl/k1.jpg

    czy jak połącze umywalke i prysznic to rura fi 50 wystarczy ??? czy za umywalką dać już np fi 70 ??
    Mam jeszcze pytanie. Czy nie za długa jest ta rura od WC ? Coś ok. 6 m.
    Hej,

    żebyśmy się dobrze zrozumieli... ja nie jestem żadnym specem od kanalizacji i nie wiem czy lepszym rozwiązaniem jest jedna rurka obsługująca umywalkę i prysznic, czy dwie osobne... mi wydaje się, że powinna wystarczyć jedna, ale mogę się mylić...

    fajnie by było jakby ktoś jeszcze potwierdził...

    A co do długości rury do WC, to w czym to przeszkadza, że ma ona 6 m? Ważne, żeby miała spadek minimum 2% i będzie OK.

  6. #46

    Domyślnie

    Rozumiem.
    Teraz to połączenie i mi wydaje sie logiczniejsze i ekonomicznijesze

  7. #47

    Domyślnie

    A ja zastanawiam się, jak zatwierdzić "odbiór instalacji", bo chyba takowy jest potrzebny do uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku, gdy robimy je samemu? Czy nikt nie zarzuci nam, że roboty nie wykonał fachowiec z papierami i istnieje domniemana nieprawidłowość jej wykonania? Takie myśli przychodzą mi do głowy przed podjęciem decyzji, aby wykonać część roboty własnymi siłami? Co o tym myślicie???

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Johnadias
    A ja zastanawiam się, jak zatwierdzić "odbiór instalacji", bo chyba takowy jest potrzebny do uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku, gdy robimy je samemu? Czy nikt nie zarzuci nam, że roboty nie wykonał fachowiec z papierami i istnieje domniemana nieprawidłowość jej wykonania? Takie myśli przychodzą mi do głowy przed podjęciem decyzji, aby wykonać część roboty własnymi siłami? Co o tym myślicie???
    Odbiór instalacji kanalizacyjnej to następuje w USA przez inspektora.
    U nas masz kierownika który wpisuje do dziennika budowy kolejne etapy. \\i jego wpis wystarczy.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    pozwolenie na budowe systemem gospodarczym wystarczy zeby bylo latwo ominnac pare durnych przepisow pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  10. #50

    Domyślnie

    Czy rura odpwietrzająca kanalizacje-pion może być mniejszej średnicy, np. 50? U znajomego tak mają zrobione i narazie nic nie śmierdzi.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    tak tez bylo w domu ktory ja wynajmuje zlikwidowalem to ustrojsctwo i niema obecnie nic a i tez nie smierdzi o dziwo
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  12. #52

    Domyślnie

    Witam!
    Tak sobie rozmyślam, że kanalizację z domu najlepiej (?) "wypuścić" pod ławą fundamentową. Wówczas nie ma problemów z uszczelnianiem rury przez którą przechodzi właściwa kanalizacja. Nie dziurawi się izolacji. Widzę same plusy takiego rozwiązania.

    Co o tym sądzicie?
    Pozdrawiam

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jwbrzezinski

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    poza tym pod ławą jest już z reguły dość głęboko.... potem trzeba szambo wkopać na 1,5 m żeby sobie mogło spływać spokojnie

  14. #54

    Domyślnie

    kanalizację parteru mam już za sobą, nadchodzi czas na pion i odpływy z łazienki na poddaszu i w związku z tym mam pytanie
    - jak poprowadzić rurę od wc ? będzie ok. 2m od pionu, czym można puścić ją po stropie (fi 100) i następnie przykryć wylewką ? ewentualnie podkuć kanał w wylewce (ackerman)

  15. #55

    Domyślnie

    rozumiem że drugi scenariusz to przekucie przez strop i puszczenie rur nad sufitem podwieszanym
    a czy jest jeszcze jakiś trzeci sposób?

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_78
    Czy rura odpwietrzająca kanalizacje-pion może być mniejszej średnicy, np. 50? U znajomego tak mają zrobione i narazie nic nie śmierdzi.
    Wywiewka powinna mieć taką samą średnicę co pion. Z własnych doświadczeń muszę powiedzieć, że nawet w domku każdy pion powinien być odpowietrzony, nie tylko jeden (o ile jest więcej). Można jedynie połączyć piony na strychu i zrobić jeden kominek. Inaczej niestety bardzo prawdopodobne, że w nieodpowietrzonym pionie będzie zasysać wodę z syfonów przy spuszczeniu np. zawartości umywalki.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    sa syfony juz takie co podawaj powietrze z boku i nie potrzeba robic odpowietrzenia kanalizy
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  18. #58

    Domyślnie

    Witam

    Doczepię się do tematu. Mam taki dylemat....jak przeprowadzić rurę kanalizacyjną na zewnątrz starego domku?
    Domek ma dwie zewnętrzne ściany murowane, a reszta jest drewniana. Rura miałaby przechodzić przez ścianę murowaną. Dom stoi na podmurówce wystającej ponad grunt około 50cm. Nie wiem jak głęboko jest zakopany.

    Jak proponujecie przeprowadzić rurę? W łazience jest podłoga na gruncie czyli podkopać się pod podmurówkę i tamtędy zapodać rurę? Czy pruć podmurówkę? Jest delikatny problem bo ma ona 60cm grubości i jest zbrojona, nie chce naruszyć stabilności tej ściany jak i całego domu.

    Na jakiej głębokości rura miałaby wyjść na zewnątrz? Poniżej strefy przemarzania gruntu?

    Poniżej link do podobnego domu jak mój - podmurówka.
    http://przeworsk.lento.pl/dom-drewni...ka,353604.html
    Ostatnio edytowane przez djluzak ; 04-04-2012 o 02:37

  19. #59
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam mały problem,
    Łazienki się nie do końca pokrywają. Dolna jest mniejsza, górna większa. Na dolnej na jednej ścianie jest komin i prysznic, a z drugiej strony gdzie planuje dać pion kanalizacyjny będzie wychodził gdzieś ok 80cm od ściany u góry, czy mogę zrobić uskok na pionie kanalizacyjnym?

    I jak to jest? Podejście do miski ustępowej nie może być powyżej podejścia do umywalek, prysznica itp? A co z dolnym piętrem?

  20. #60

    Domyślnie

    Możesz robić co chcesz byle spad był, jak w pionie chcesz nagle się w lewo przesunąć o dajmy na to 5cm to nie rób tego za pomocą kolanek 90' tylko innych, stolec musi mieć poślizg, to samo trójniki, unikaj takich z kątem prostym, bierz z kątem 45' lub 67'.

    Każdy pion powinien mieć napowietrzenie, na siłe przejdzie jak ten od WC tylko będzie miał, teoretycznie powinno wychodzić rurą 110, ale zrobisz z 50siątki też bedzie, najlepiej wyjechać na strych i założyć napowietrzacz, taki grzybek jakby, On sobie bierze powietrze kiedy potrzebuja i się zamyka tak, że nie śmierdzi Ci nic na strychu.

    Jakbyś nie chciał ryć ściany, bo żeby wpuścić taką 110tke rure w sciane to trzeba trochę wykuć w pustaku, to możesz dać pion przy ścianie i zabudować, a nawet w dolnej łazience drzwiczki wstawić rewizyjne, a za nimi trójnik rewizyjny, obkładasz to węłną żeby wygłuszyć lub kupujesz extra grubościenne/dzwiękochłonne rury które nie są tanie i wielkiego szumu na dole nie będzie jak ktoś z góry puści kloca.

    Co do kibla to zależy jaki będziesz miał, podtynkowy to wyjście może być i ze ściany i z wylewki, oczywiście nie za wysoko, z tylnym wyjsciem to jak najnizejna trzeba wiedziec jak wysoko ma kibel wyjscie, a jak nasadzany to sie robi 19ście chyba od sciany do krawędzi rury, albo 23cm od sciany do srodka rury, zeby Ci potem spluczka się zmiescila. I wyjscie na zero z plytkami, lepiej pol centa czy centymetr ponizej plytek w ostatecznosci anizeli powyzej.
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek88 ; 13-08-2016 o 19:41

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony