dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 41
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 804
  1. #41

    Domyślnie

    Cześć,
    długo szukałem drewnianych mebli i jakiegoś stolarza, który mógłby wykonać indywidualny projekt. Gotowe meble drewniane odpuściłem, bo qrcze wszystkie są takie same (różnego rodzaju fronty-ramki) i nie było żadnych nowoczesnych blatów. Stolarze natomiast wycofywali się z tej imprezy, tłumacząć się brakiem dobrego materiału i niechęcią do proponowanych przeze mnie rozwiązań systemowych szuflad i cargo...
    Ostatecznie mam fornirowaną drewnem płytę i jestem z niej zadowolony zarówno pod wzgledem estetycznym jak i praktycznym.
    Pozdrowienia

  2. #42

    Domyślnie Jakie wybrałeś meble kuchenne ?

    materiał, kolor, styl...

    przeglądając galerię domów dochodzę do wniosku, że królują 2 trendy :

    - kuchnia mdf fronty waniliowe łączone z czereśnią itp.

    - fornir wiśnia, czereśnia

    styl kuchni raczej oszczędny, fronty proste, ewentualnie mydełko; uchwyty najczęściej relingowe

    mało kuchni rustykalnych, w stylu angielskim, prowansalskim-brak, a może coś przeoczyłam
    moja Ada - moje szczęście !!!

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Równiez zmierzam w kierunku prostych form przy projektowaniu kuchni. Nie jestem zwolennikiem "rokoko", ani innego Ludwika XIV. Kuchnia angielska bąź prowansalska nijak nie pasuje do budowanych w naszym kraju domów.

  4. #44

    Domyślnie

    hmmmmmmmmm do domów budowanych w Polsce nie pasują kuchnie w stylu angielskim czy prowansalskim? ciekawe.......... bo budujemy domy proste, funkcjonalne, nie rozumiem, czyli to znaczy ,że kuchnie angielskie pasują do wystoju pałacowego? nie sądzę


    nie o to mi chodziło w tym sondażu - jaką kuchnię wybraliście i dlaczego? z jakiego materiału - mdf, drewno - ze względu na funkcjonalność, cenę, wygląd?

    różne opinie są na temat drewna w kuchni - jedni mówią, że jest bardziej trwałe, inni, że w kuchni jednak lepiej sprawuje się mdf.................


    ja w poprzednim mieszkaniu miałam kuchnię z litego drewna i po prawie 10 latach intensywnego użytkowania meble wyglądają jak nowe; teraz mam mdf i zobaczymy jak to będzie, ale odnoszę wrażenie, że kuchnia z mdf-u jest jakby mniej solidna i mniej przytulna, wydaje się taka plastikowa.................

    jakie meble wybraliście i dlaczego ? czy Wasza kuchnia jest funkcjonalna, jakie rozwiązania się sprawdzają, jakie nie?
    moja Ada - moje szczęście !!!

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Yuana, co do mdf-u zgadzam się z Tobą. Miałam taką kuchnię (Forte ) i po 6 latach stan jej raczej fatalny. Teraz mam drewno - co za luksus w utrzymaniu. Nadmienię, że dużo gotuję i robię zaprawy. Kuchnia więc czasami to pobojowisko.
    Jeśli chodzi o styl to dość prosty - fronty z tzw. ramami, kolor buk. Do tego kafelki stare ale nowe . Kafle są też na blatach.

  6. #46

    Domyślnie

    Preferuję i ostatnio zamówiłem styl prosty: mdf mydełko kolor Calvados tj. podchodzące pod czereśnię, mam nadzieję, że się sprawdzi tzn. nie ulegnie szybko samozagładzie.

  7. #47

    Domyślnie

    Ja mam od 11 lat mdf, jest OK, tylko biały więc sami rozumiecie, nigdy wiecej białych mebli ani podłóg ...

    ale same płyty OK.
    zastanawiające jest to, że w salonie mebli kuchennych, blaty drewniane używane do prezentcji są porysowane, widać że zniszczone, wystarczy drobne uszkodzenie i widać rysy. No i drewno tańsze niż niemieckie mdf-y.

  8. #48

    Domyślnie

    Ja zrobiłem z drewna, wzór prosty, kwadratowy, ale żonie sie podoba, a to najważniejsze, w końcu to jej królestwo

  9. #49

    Domyślnie

    Mam zmówioną kuchnię w firmie Sekpol - fronty proste z forniru dębowgo barwionego na taki lekko czerwony, lakierowany na półpołysk (rysunek drzewa w poziomie) - nie wiem jeszcze jakie uchwyty.
    Proste kuchnie po prostu mi się podobają - stąd taka decyzja.

  10. #50

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie




    Aga75 też podobają misię te mebelki
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie



    I te tez
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    A tu kuchnie klasyczne



    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  14. #54

    Domyślnie

    Witam,

    tez sie przymierzamy do kuchni i pierwsza obserwacja jest taka, ze... trudno cos ladnego wybrac. Nie obrazcie sie na mnie, ale po prostu wiekszosc projektow to jakies mebloscianki. Ja rozumiem, ze w kuchni musza byc szuflady i poleczki, kafelki na scianie, zlew, lodowka kuchnia itp, ale jak ide do znajomych co sie pobudowali lub kupili niedawno mieszkanie, to widze to samo: mebloscianke, tylko w roznych kolorach. Swietne przyklady podala joola. Jasne, ze rzecz gustu, ale WSZYSCY maja to samo! Nikomu nie chce podpasc, to wcale nie jest brzydkie, co wiecej sam nie mam pomyslu czym bym to mial zastapic, ale obawiam sie, ze za kilka lat po wejsciu do czyjegos domu, zerkajac na kuchnie bede wiedzial, ze byla urzadzana na przelomie lat 90/2000. Tak jak teraz wchodz sie do czyjegos domu i widzi regal na cala sciane i wiadomo, ze to lata 70-te.

    Ma ktos jakies inne pomysly?
    Pieczara.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie




    A tutaj typowa "meblościanka"



    Pieczara nie wszyscy mają, to samo, bo większości z nas nie stać na takie mebelki. Ja lubię rzeczy proste(no bez przesady), bo takie nie opatrzą się tak szybko jak jakieś udziwnione. Dzisiaj jest moda na to jutro na tamto i niestety nic nie poradzimy, chyba tylko "LUDWIK XIV" jest ponadczasowy
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  16. #56

    Domyślnie

    Do tej pory mieliśmy mdf.po 7 latach kuchnia cały czas jest jak nowa.Zamieżam w nowym domu również zrobić z mdf-u.Kolor bukowy (lub wiśnia ) w połączeniu z ciepłym żółtym.

  17. #57

    Domyślnie

    Zdecydowalam sie na fornir, buk, beda jasne i przytulne. Jest to model o nazwie eterna, z firmy Interkuchnie. Podaje link do strony, chociaz naszego modelu nie ma na zdjeciu.
    http://www.interkuchnie.com.pl/
    Problem w tym, ze musimy jeszcze czekac do lata, kiedy sie wprowadzimy

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    w kuchniach moim zdaniem nie da rady wymyślić już czegoś zupełnie nowego, napewno nie za normalne pieniądze. Tym bardziej, że wszyscy robią je z takich samych modułów, tylko fronty dają inne.
    Moja kuchnia też dziełem sztuki nie będzie. Wybrałem taką która najmniej mi się niepodobała. Na raziem mam zrobiony tylko parter kuchni (czyli od podłogi do blatu). O charakterze kuchni zadecyduje jak sądzę, to co pojawi się nad blatem. Nie mam na myśli standardowego okapu i standardowych dwóch szafek wiszących, które już kupiłem, ale jakiś niestandardowy cymesik typu wieszaczek na przybory, półeczki na przyprawy i inne zakamarko-regaliki które pomieszczą 1001 kuchennych drobiazgów. Na razie tylko wiem, w jakim kolorze to coś mogłoby być, ale nie wiem nadal dokładnie jak miałoby to wyglądać. Zostawiam sobie to na etap po zamieszkaniu. W końcu od przeprowadzki przez kolejne kilkanaście lat (co najmniej) będę sobie cyzelował i dopieszczał nasz domek.

  19. #59

    Domyślnie

    Jestem na etapie, projektu, juz drugi bo w międzyczasie zmieniła się koncepcja i znalazło się w kuchni okno tarasowe , fronty drewniane wystająca wyspa z kuchenką .
    Niestety nie umiem wklejać
    martta

  20. #60

    Domyślnie Re: Jakie wybrałeś meble kuchenne ?

    Cytat Napisał yuana
    materiał, kolor, styl...

    przeglądając galerię domów dochodzę do wniosku, że królują 2 trendy :

    - kuchnia mdf fronty waniliowe łączone z czereśnią itp.

    - fornir wiśnia, czereśnia

    styl kuchni raczej oszczędny, fronty proste, ewentualnie mydełko; uchwyty najczęściej relingowe

    mało kuchni rustykalnych, w stylu angielskim, prowansalskim-brak, a może coś przeoczyłam
    ja też wybrałam wanilię z czereśnią (Forte)

Strona 3 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony