dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31

Temat: Kort tenisowy

  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Fryta79

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    najłatwiejszy do wykonania i najtańszy byłby kort ceglasty.
    Jest to także nawierzchna najmniej obciążająca stawy.
    Jednak wymaga corocznej konserwacji.

  2. #22

    Domyślnie

    Corocznej konserwacji? Raczej codziennej pielęgnacji i corocznej konserwacji.
    Ja też bym chciał mieć kort pod domem, ale razem ze stałą ekipą do jego obsługi. To oczywiście wielka przyjemność i niezły szpan, ale podchodząc do tego racjonalnie, to budowa sensownego kortu jest równowarta tysiącom godzin wykupionych w profesjonalnym klubie. To nie musi być zły pomysł, ale jeśli gra się mniej niż codziennie po 2 godziny i nie mieszka na tenisowej pustyni, gdzie trudno o jakiekolwiek kluby tenisowe, a jeszcze nie ma partnerów do gry, to warto dobrze się zastanowić.

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Fryta79

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Bez przesady z tą codzienną pielęgnacją, wystarczy go tylko zmoczyć, a szczotkowanie po grze (tylko po grze) to jakieś 10 min.
    Jeżeli nie korzystasz z niego to wystarczy tylko zraszanie, np zraszacze będą go podlewać razem z podlewaniem ogrodu i to cała pielęgnacja.

  4. #24

    Domyślnie

    Jeśli się nie korzysta to po co budować? A jeśli się korzysta w stopniu uzasadniającym budowanie, to niestety pielęgnacja kortu ziemnego wymaga nieco więcej zachodu. Szczególnie w naszych warunkach klimatycznych. Deszcze wypłukują mączkę, powstają nierówności, wyrastają chwasty, mech, pobliskie rośliny wpuszczają korzenie pod kort, z gałęzi, jeśli są obok jakieś drzewa, kapie woda, spadają liście, powstają zacieki, wiatr wywiewa mączkę, zwierzęta, jeśli jest złe ogrodzenie też niszczą nawierzchnię, nawet tak głupia sprawa jak nieprofesjonalne obuwie gości tenisowych (a czasem nie wypada egzekwować) może w znacznym stopniu zniszczyć nawierzchnię i przysporzyć bardzo dużo pracy. Mówienie, że kort wystarczy zraszać razem z roślinkami, to trochę jak mówienie, że przy pielęgnacji basenu wystarczy czasem wymienić w nim wodę.

  5. #25

    Domyślnie

    Podbijam temat, bo też chcę zrobić kort tenisowy. Czy komuś udało się postawić boisko?

  6. #26

    Domyślnie

    ze sztuczną nawierzchnią?
    Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest strach.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piosk Zobacz post
    ze sztuczną nawierzchnią?
    bardzo ciekawy temat, chętnie się też dowiem jak to wykonać.
    Trawiasty kort to tak jak w kawale:
    Amerykanie pytają Anglików, jak to robicie że macie takie piękne korty Wimbledonu
    Anglicy: wałujemy, pielęgnujemy trawę, wałujemy, pielęgnujemy trawę
    Amerykanie: no to przecież my tak samo to robimy
    Anglicy: tak, tylko przez 100 lat

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piosk Zobacz post
    ze sztuczną nawierzchnią?
    Raczej ze sztuczną nawierzchnią. Mączka raczej odpada, za dużo wody trzeba lać.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar donstef
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Częstochowa okolice
    Posty
    62

    Domyślnie

    Nie wybudowałem, ale przekalkulowałem...
    Przykład: zapotrzebowanie mączki ceglanej do wykonania nawierzchni kortu tenisowego o wymiarach całkowitych 36,6 x 18,3 m, powierzchnia 670 m2:
    - 4cm nawierzchni 48 ton mączki ceglanej G5, = 13000zł
    - 1cm naiwrzchni12 ton mączki ceglanej D10.= 3900zł

    Wypoziomowanie liczę około 3000 zł, z koparką wykopać muszę na około 40 cm.
    Nawiezieni kruszywa po około 60 zł za tonę kruszywo 5-40 mm około 15 cm nawierzchni, * na spód - 9000 zł
    Nawiezieni kruszywa po około 60 zł za tonę kruszywo 0-4 mm około 15 cm nawierzchni, - około 10 000zł
    Do pomocy człowiek - 500zł
    Siatka słupki oraz trochę piłek i rakiet kokło 2000zł

    SUMA: 42,400zł.
    Przychodzi bezrobotny robotnik na budowę szukać pracy. Idzie do majstra, a ten pyta:
    - Co może pan robić?
    - Mogę kopać - odpowiada bezrobotny.
    - A co jeszcze może pan robić?
    - Mogę nie kopać...

  10. #30

    Domyślnie

    Witam, a ja mam pytanko odnośnie kortu (będzie służyl też do gry w babinktona, siatkę oraz czasem piłkę nr 1 sam na sam)

    Kort trawiasty. Wymiary zachowuję 36x18. Gleba raczej żwirowa (więc z drenażem nie na problemu). Najbardziej zależy mi na dobrym
    wyrówaniu terenu. Ma ktoś jakies doświadczenie ? jak najlepiej to wykonać.

    Planuję położyć siatkę na krety, nawieść ziemie bez kamieni i posadzić odpowiednią trawę i ogrodzić. Glebę mam dość twardą. Woda nigdy nie stoi.

    Grał będę w okresie letnim 2-3 razy w tyg.

  11. #31
    Banned
    archie001

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-012
    Posty
    1

    Post nawierzchnia na kort

    Cytat Napisał Grzegorz1975 Zobacz post
    Witam,
    Czy ktoś budował u siebie kort tenisowy i mógłby podzielić się doświadczeniami ? Jaki jest koszt takiej imprezy ?

    Chodzi mi o kort amatorski bez jakichś cuda-wianków.
    Mam kawałek zielonego w tej chwili pola do zagospodarowania i nie mam pomysłu co z tym zrobić. Basen odpada - bo w pobliżu jest jeziorko, które wystarczy; poza tym strach o małe dzieciaki.

    Tak się zastanawiałem, że trzebaby najpierw zrobić drenaż, potem zalać betonem i na to jakaś wartstwa kauczuku czy też innej powierzchni sztucznej.


    pzdr
    Grzegorz
    tutaj chłopaki wszystko robią i polecają sztuczna trawę -
    ale z tego co się orientuje to robią tez w poliuretanie i jakieś płytki...

    sam z kolei rozważam bardziej zrobienie kortu do paddla - mniejszy kort i piłka tak nie wypada
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 02-06-2022 o 17:13

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony