dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21

    Domyślnie

    Nasza Sosenka już sporo podrosła - weszliśmy w etap wykończeń.
    Parter jest zadziwiająco przestronny, poddasze niewielkie, ale jak dla nas wystarczające i wygodne.
    Załączam trochę nowych zdjęć. Na razie z zewnątrz, bo w środku jeszcze trudno się ruszyć i zupełnie nie widać na zdjęciach wielkosci i kształtu pomieszczeń.


    Dach jest skończony, wstawione okna (plastiki kolor orzech, z Drutexu - są OK)

    Udało nam się dobrać w takim samym kolorze drzwi zewnętrzne Gerdy i bramę garażową Normstahl. Jak na razie wszystko bez zarzutu.


    Przed domem będzie taras zadaszony - daszek z czerema spadkami, kryty dachówką, oparty na trzech słupach drewnianych. Taras będzie z desek, dość spory.

  2. #22

    Domyślnie

    O mój Boże! Jak mnie cieszą te zdjęcia! Z niecierpliwością czekam na kolejne...
    Ja mam nadzieję już wkrótce odebrać pozwolenie na budowę - po 15 miesiącach walki z biurokracją (decyzje o warunkach zabudowy, podzialy, mapki, zjazdy i melioracje długo będą śniły mi się po nocach). Ekipa umówiona na 1 kwietnia, ale ... nie ma szans na to żebyśmy mogli zacząc, bo na naszej działce stoi woda W dodatku ciągle pada, a wiosny i słońca nie widać.
    Ale mocno trzymam kciuki za waszą Sosenkę!!!
    Jak się postarasz, to będziesz miał.

  3. #23

    Domyślnie


    Drzwi - Gerda, żaden wypas, nie drewniane, ale mi się podobają, jeszcze nie zdjęta folia, więc nie widać dobrze koloru i faktury, ładnie pasują do okien i barmy garażowej.





    To duży pokój - jeszcze bałagan budowlany i zdjęcie niezbyt udane - nie umiem jeszcze uchwycić całej perspektywy.





    Skosy na poddaszu - dość niskie, ale dla nas ta wielkość poddasza jest całkowice wystarczająca.



    Pokój nad garażem.



    A to łazienka - widok na jedyne w naszym domku okno dachowe. Szczytowe wystarczająco doświetlają wnętrze, nawet w tym zimowym okresie.

    Serdecznie dzięki za wsparcie !

  4. #24

    Domyślnie

    A ja nie mogę doczekać się Waszego tarasu!
    Jeśli już powstał, to bardzo proszę o zdjęcia. Już muszę się nad nim poważnie zastaniwić, bo jego realizacja to kwestia miesiąca.
    Mam nadzieję,że taras na całej długości szczytu nie spowoduje ciemności wewnątrz?
    Jak się postarasz, to będziesz miał.

  5. #25

    Domyślnie

    Na dzień dzisiejszy stoi więźba zadaszenia, na pokrycie musimy trochę zaczekać (ze względów finansowych i czasowych ). Zrobimy za to podest drewniany sosnowy, bo trawki prędko nie będzie.
    Mam nadzieję, że po zadaszeniu nie będzie za ciemno, jest jeszcze duże okno 180/150 od południa na tej dłuższej ścianie po środku i powinno doświetlić pokój. Okna u mnie są nieco większe niż w projekcie ,więc światła też przez to będzie więcej.
    Sąsiedzi mają tarasy od północnego wschodu, mocno zadaszone (u mnie będzie tylko 2 m) i w tych domach jest dość ciemno - ale też nie narzekają, choć ja wolę więcej światła.
    Na pewno w upał za to będzie nieco chłodnej, a w zimie, gdy słońce nisko i tak sięgnie pod dach tarasu.
    Zdjęcia z więźbą wkleję pod koniec tygodnia.

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    patkaw80

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4

    Domyślnie Koszt budowy

    Witam serdecznie, jesteśmy zainteresowani budową sosenki lecz w odbiciu lustrzanym, mam pytanie do tych , którzy ostatnio kończyli budowę. Interesuje mnie całkowity koszt budowy sosenki !!!
    Z góry dziekuje za informacje Pati

  7. #27

    Domyślnie

    Bardzo się cieszę, że grono zwolenników Sosenki się powiększa. właśnie zamykamy stan surowy. Wprowadziliśmy kilka fajnych miom zdaniem zmian- przejście z garażu do kotłowni, brak ściany oddzielającej klatkę schodową od salonu, co daje większą przestrzeń, podnieśliśmy ściankę kolankową o 2 pustaki, co spowodowało ,że pokoje na poddaszu są bardzo przestronne, powiększyliśmy taras, jest na calej długości domu i będzie zadaszony, no i poszerzyliśmy garaż o 2 metry, i teraz zmieszczą się w nim 2 samochody. Jest to naprawdę bardzo przyjemny domek. Polecam. Koszt budowy każdego domu jest bardzo indywidualny, i zależy od tego, jakie materiały są stosowane. Mimo, że staramy się robić dużo tzw. systemem gospodarczym, to myślę że potrzebujemy blisko 300 tyś.
    Jak się postarasz, to będziesz miał.

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    patkaw80

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam serdecznie, bardzo dziekuje za dane, mam też pytanie czy posiadacie Państwo jakieś zdjęcia aby można było obejrzeć Wasz domek?
    Pozdrawiam Pati

  9. #29

    Domyślnie

    Postaram się wkleić zdjęcia w najbliższych dniach.
    Jak się postarasz, to będziesz miał.

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    patkaw80

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam serdecznie ponownie wszystkich sosenkowiczów, mam pytanie odnośnie domu. Jakie Państwo mają ogrzewanie i czy wystarcza oraz czy budował ktoś metodą tradycyjną ?
    Pozdrawiam Patrycja


    P.S. Prosżę o jakiekolwiek fotki mogą być na e-mail [email protected]

  11. #31

    Domyślnie Sosenka już zamieszkana

    Sosenka jest SUPER,mieszkam już dwa lata. http://foto.onet.pl//72egb,sicf4b71w...s,u.html#aiwts

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    LukeLBN

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    A oto zdjęcia z budowy mojej Sosenki







































  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    patkaw80

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4

    Domyślnie śliczny domek

    Witam śliczne zdjęcia tego domku, my jesteśmy na etapie przerobienia projektu, interesuje mnie orientacyjny koszt budowy? Pozdrawiam i gratuluje domku

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tifa2

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam Wszystkich "Sosenkowiczów".
    Szukałam właściwego projektu od roku i właśnie się zdecydowałam.
    To będzie projekt Sosenka.
    U męża projekt ten był wśród faworytów od początku,a do mnie jakoś nie przemawiał układ pomieszczeń.
    I nagle olśnienie....zobaczyłam adaptację "el-ki"(uczestniczki tego forum)
    I już wiem - to jest to czego szukam.

    "El-ka" dzięki wielkie!!!

    ps.podwójne podziękowania od mojego męża
    Nigdy nie kłóć się z głupcem , bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

  15. #35

    Domyślnie

    Witam i gratuluję dobrego wyboru .
    Widzę, że będziemy "sąsiadami", bo my naszą Sosenkę wybudowaliśmy w Pułtusku, a to tylko 20 km od was. Z tego co wiem (chyba właśnie z forum), w okolicach Serocka też jest już Sosenka.
    Nasz dom również zawiera dużo zmian, jednak nie tak znacznych jak dom el-ki.
    Mamy dopiero stan surowy zamknięty i rozpoczynamy wykańczanie.
    Jeśli będziecie mieli ochotę zobaczyć, to zapraszamy. My przed podjęciem ostatecznej decyzji, też obejrzeliśmy Sosenkę na żywo - w Pomiechówku.
    Jak się postarasz, to będziesz miał.

  16. #36

    Domyślnie

    Witam!
    Czy ktoś buduje SOSENKĘ w okolicach Jeleniej Góry? Ja właśnie zaczynam, wersja bez garażu.
    Mam prośbę do tych co już wybudowali ; zamieście więcej zdjęc z wykończeniówki.

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tifa2

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikiletto
    Witam i gratuluję dobrego wyboru .
    Widzę, że będziemy "sąsiadami", bo my naszą Sosenkę wybudowaliśmy w Pułtusku, a to tylko 20 km od was. Z tego co wiem (chyba właśnie z forum), w okolicach Serocka też jest już Sosenka.
    Nasz dom również zawiera dużo zmian, jednak nie tak znacznych jak dom el-ki.
    Mamy dopiero stan surowy zamknięty i rozpoczynamy wykańczanie.
    Jeśli będziecie mieli ochotę zobaczyć, to zapraszamy. My przed podjęciem ostatecznej decyzji, też obejrzeliśmy Sosenkę na żywo - w Pomiechówku.
    Mikiletto,dziękujemy bardzo za zaproszenie.
    Jak pozwolisz odezwę się w tej sprawie na pw.
    Co do zmian jakie mam zamiar wprowadzić to chyba się jeszcze wstrzymam,aż do obejrzenia Waszego domku.
    Zmiany el-ki z tego co się dowiedziałam sporo kosztowały,a jak wiemy w czasie kryzysu trzeba ciąć wydatki
    A może nie trzeba tej Sosenki aż tak bardzo zmieniać?
    Serdecznie pozdrawiam.
    Nigdy nie kłóć się z głupcem , bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

  18. #38

    Domyślnie

    Zmiany el-ki z tego co się dowiedziałam sporo kosztowały,a jak wiemy w czasie kryzysu trzeba ciąć wydatki
    A może nie trzeba tej Sosenki aż tak bardzo zmieniać? Witam ,mieszkam w Sosence już trzy lata i naprawdę nie trzeba nic zmieniać ,jest fajna i funkcjonalna.Przecież nie ma sensu kupować projekt i zmieniać go całkowicie jeśli można dobrać projekt do swoich potrzeb a każda zmiana odbija się niekorzystnie na wyglądzie domku.Oczywiście można zrobić udoskonalenia wewnątrz domu ale to są drobne sprawy i nie trzeba płacić architektowi,ja zrobiłem przejście na strych nad garażem z łazienki i trochę większą łazienkę na dole ,poza tym jest super i naprawdę dużo miejsca.Pozdrawiam "Sosenkowiczów"

  19. #39

    Domyślnie

    Mieszkamy w naszej "tunningowanej" Sosence już kilka miesięcy i dla naszych potrzeb te zmiany wyszły na dobre. Przede wszystkim kuchnia ze spiżarką i dostępna z przedpokoju i sporo większy salon. Co nie znaczy, ze oryginalny projekt nie był dobry i nie można w nim mieszkać. Nie znalazłam lepszego dla nas projektu gotowego i w sumie zmiany nawet licząc z opałatą dla architekta nam się opłaciły. W proporcji do całości wydatków i różnych wpadek, których nie uniknęliśmy niestety i ogólnego przekroczenia budżetu, (co nas o mało nie zabiło) - to kwota za adaptację nie byla znacząca.
    Bryły domu nie zmienialiśmy. Natomiast bardzo korzystnie na urodę domku i komfort użytkowania wpłynął zadaszony taras.

  20. #40

    Domyślnie

    el-ka, myślę, że teraz wszyscy czekają na zdjęcia .
    Jak się postarasz, to będziesz miał.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony