dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 309
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Brama garażowa - jaki producent ?

    Witam. Szukam bramy garazowej o wymiarach 5x2,40m. Generalnie przyjęło się że jak dobrze to jest to Horman, ale porozmawiałem sobie z przedstawicielem firmy Termoline i powiedział że jego brama jest o klasę lepsza od Hormana, bo rolki mają łożyska i są z metalu a nie z plastiku, mocniejsze okucia (jak dla bram przemysłowych), lepsze uszczelki i są cieplejsze. No i zgłupiałem. Mam dwie oferty, Horman mnie olał, Termoline co chwila do mnie dzwoni i chce się umówić. Ciekaw jestem jakie bramy wy polecacie i czy jesteście zadowoleni. Dziękuję za wszystkie informacje.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Jubba ja zamówiłam bramę Normstahl. Podobno jest lepsza od Hormana. Nie wiem jak się sprawuje bo czeka sobie sobie u producenta do czasu montażu u nas. W każdym bądź razie kolor mojej bramy został dobrany do koloru okien i jak w sobotę oglądałam to wyszło naprawdę nieźle
    O firmie, o której wspominasz nie słyszałam.

  3. #3

    Domyślnie

    No to sprawdź jeszcze bramy Wiśniowskiego: www.wisniowski.pl. Zdecyduj się na dwie firmy i dopiero wówczs wybieraj, inaczej zgłupiejesz.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie słyszałem o Termoline. To producent czy typ bramy? Jeżeli chodzi o "ciepło" to myślę że mają takie same. Możesz spytać o grubość izolacji i porównać z innymi producentami. Ja mam Hormana. A najważniejsze są i tak nie rolki ale aby brama trzymała kolor i była funkcjonalna. Rozumiem że myślisz o bramie segmentowej?

  5. #5

    Domyślnie

    jeszcze nie mam bramy ale zamówiłem z firmy WISNIOWKI ocieplaną uchylną .... jakościowo i estetycznie podobna do HORMANA ale o 400zł tańsza ... zobaczymy jak sie bedzie sprawować ...

  6. #6

    Domyślnie

    jesli chcesz kupic dobra brame raczej nie patrzac na cene to polecam Novoferm. Widzialem juz kilka po znajomych. Osobiscie sklaniam sie tez ku wisniowskiemu choc jeszcze nie dostalem wyceny.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    mi w lutym montowali segmentowa hoermanna...nic sie nie dzieje i jest super

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    ja mam uchylna Normstahl - również jest OK

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki, zebrałem oferty Hormana, Normnstahla, Wisniowskiego, Termolinu.
    Interesowały mnie całkowite ofery brutto z montażem, napędem i rabatem. Oto wyniki:
    Horman - 8600 PLN
    Normnstahl - 8300 PLN
    Wiśniowski - 6500 PLN
    Termoline - 7800 PLN
    Wybór jest prosty. Właśnie umówiłem się z gościem od Wiśniowskiego na pomiar.
    Dziękuję wszystkim.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Jan

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    157

    Domyślnie

    Zamontowałem 5 m bramę firmy Bediton, z napędem, segmentowa, brązowa, i zapłaciłem z montażem 6.800 . Działa już jakis 1-mc. Narazie jestem zadowolony.

  11. #11

    Domyślnie

    A czy ktoś zna producenta, który montuje bramę (segmentową) przy zewnętrznej stronie ściany (albo mniej więcej w środku - tak jak okna)? Wszystkimi producenci, z którymi rozmawiałem, montują szyny prowadzące pod wewnątrz. Czyli jak ktoś ma grube mury (np. 3-warstwowe), to taka brama jest bardzo "w środku".

  12. #12

    Domyślnie

    Jubba, wcale nie jest prosty - właśnie wróciłem z budowy do pracy, montują mi Hormanna segmentowego (małe segmenty) białego, z napędem, drzwi DGM-S, i jeszcze inne do pom. gosp. razem 9 057. Gdy pytałem o ofertę Wiśniowski był droższy od H.

  13. #13

    Domyślnie

    Aha, ten Ho taki jak Twój 5x2,4m.

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    A mnie Horman wycenił na 9500 PLN brutto z montażem po upuście, Wiśniowski za tą samą bramę (4cm pianki, kolor brąz, automat) z montażem 6500 PLN. Różnica 3000 PLN na tej samej bramie.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jubba
    Dzięki, zebrałem oferty Hormana, Normnstahla, Wisniowskiego, Termolinu.
    Interesowały mnie całkowite ofery brutto z montażem, napędem i rabatem. Oto wyniki:
    Horman - 8600 PLN
    Normnstahl - 8300 PLN
    Wiśniowski - 6500 PLN
    Termoline - 7800 PLN
    Wybór jest prosty. Właśnie umówiłem się z gościem od Wiśniowskiego na pomiar.
    Dziękuję wszystkim.
    Jubba, a ten Hormann jakiej jest grubości?
    Mi w zeszłym roku (wrzesień) montowali Hormanna (5x2,4 biala, z napędem, z montazem, grubość 2,1 cm) za 6.950 zł.
    Niemożliwe chyba, żeby tak podrożało.

    Pozdrowienia B.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Diabeł tkwi w szczegółach ,a cena bramy zależy od koloru, głębokości przetłoczeń i elastyczności handlowca

    Ja mam Wiśniowski, bo przy tej samej cenie co Horman ma dwa razy grubsze ocieplenie (Hotrman 2cm, Wiśniowski 4cm) - to dla mnie ważne bo garaż mam w bryle budynku nieogrzewany.

    Brama jest OK, ale bez napędu trochę ciężko chodzi.
    Jasiu

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Co WISNIOWSKI wkłada w bramę że musi mieć aż 4 cm grubości?

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Piankę poliuretanową - to samo co wszyscy tylko więcej www.wisniowski.pl
    Jasiu

  19. #19
    Ketjow
    Guest
    Ketjow

    Domyślnie

    Spróbuj - http://www.brama.pl
    Ogyginalne, ocieplane bramy kanadyjskie.

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Czy brama Horman z 2-cm ociepleniem jest rzeczywiście ciepła (jaki posiada współczynnik przenikania ciepła)?
    Czy 2100 PLN za taką bramę o wymiarze 2500x2250 to korzystna oferta?

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony