dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 16
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 309
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maluszek
    Jubba ja zamówiłam bramę Normstahl. Podobno jest lepsza od Hormana. Nie wiem jak się sprawuje bo czeka sobie sobie u producenta do czasu montażu u nas. W każdym bądź razie kolor mojej bramy został dobrany do koloru okien i jak w sobotę oglądałam to wyszło naprawdę nieźle
    O firmie, o której wspominasz nie słyszałam.
    Maluszek - też wybrałam Normstahl i też czeka na monataż w magazynie. O ile dobrze pamiętam dachówkę też mamy tej samej firmy

  2. #22

    Domyślnie

    mam zamontowaną wiśniowskiego 2,5x2,25 segmentową chodzi super nie żałuję wydanych pieniędzy (w końcu bramy nie kupuje się na jeden dzień).

  3. #23

    Domyślnie Re: Brama garażowa - jaki producent ?

    Cytat Napisał Jubba
    Ciekaw jestem jakie bramy wy polecacie i czy jesteście zadowoleni.
    U mnie jest Wiśniowski, ale dopiero cztery miesiące i wymiary ciut mniejsze niż u Ciebie, więc trudno mi go polecać.... może za kilka lat... .... na razie jest OK...

  4. #24

    Domyślnie Re: Brama garażowa - jaki producent ?

    Cytat Napisał Krystian
    Cytat Napisał Jubba
    Ciekaw jestem jakie bramy wy polecacie i czy jesteście zadowoleni.
    U mnie jest Wiśniowski, ale dopiero cztery miesiące i wymiary ciut mniejsze niż u Ciebie, więc trudno mi go polecać.... może za kilka lat... .... na razie jest OK...
    Z tego co widzę jest dobrze zrobiona z mojej strony myślę że nie będę miał żadnych problemów z tą bramą (co tam się ma zepsuć wystarczy się przyjrzeć)

  5. #25

    Domyślnie

    Ja tez zrobilem porownanie cen Wisniowskiego, Normstahl, Hormann.
    Za bramy o podobnych parametrach Wisniowski zyczy sobie prawie 50% mniej. Inne dodatki (napedy itd.) sa juz prawie w tej samej cenie ale przy duzej i "cieplej" bramie roznice kwotowe byly na poziomie kilku tysiecy wiec wybor byl oczywisty. Zwlaszcza, ze sprzedawcy mogli byc zainteresowani wciskaniem bram drozszych a mimo to mowili, ze polecaja Wisniowskiego jesli zalezy mi na jakosci a nie prestizu...

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    Nie mam wątpliwości co do jakości konstrukcji bramy Horman ale gnębi mnie pytanie czy 2cm ocieplenia jest wystarczające (?).
    Może wypowiedzą się użytkownicy takich bram...

  7. #27

    Domyślnie

    Proponuje zainteresowanie sie firma DROMA http://www.droma.net.pl/
    Bramy tansze od Wisniowskiego a jakosc mysle nie gorsza. Ocieplenie 34mm.

    D.

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    Dowiedziałem się, że 2cm ocieplenia w bramie Hoermann znaczy tyle co 4cm w innych bramach.

  9. #29

    Domyślnie

    A to juz jakas egzotyczna ciekawostka
    Czyzby bramy Hormanna nie obowiazywaly zasady fizyki ?

    D.

  10. #30

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe stwierdzenie. Prosze o udokumentowanie!!! 2=4
    zawsze optymista

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Horman też robi bramy 4 cm grubości. Jak dobrze pamiętam to mają symbol LPU40.
    Jest jeszcze bardzo dobra firma od bram - NASSAU

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał łukasz
    Nie mam wątpliwości co do jakości konstrukcji bramy Horman ale gnębi mnie pytanie czy 2cm ocieplenia jest wystarczające (?).
    Może wypowiedzą się użytkownicy takich bram...
    Witam,
    Tak tu sobie gawędzicie o grubości ocieplenia, a czy ktokolwiek z Was widział brame garażową w 100% szczelną ?
    Ostatnio sobie konserwowałem bramę po zimie i niestety na łączeniach kasetonów są szpary (technologiczne). Akurat tak się składa, że mam bramę ustawioną na zachód i jak wieje, to każdą szparę słychać .
    Inwestując w ocieplenie 4cm warto wziąść tez pod uwagę, że garaże w większości pozostają nieogrzewane, lub tylko odgrzewane
    Moje zdanie na temat jest takie, że jeśli te dodatkowe 2cm mialyby podrożyć koszt do 300zł, to bym się nie zastanawiał, ale jak mam zapłacić 500 i więcej, to naprawdę się nie opłaca. Moje rozważania dotyczą bram segmentowych.
    Pozdrawiam,
    Pozdrawiam,

  13. #33

    Domyślnie

    Myli się ten kto uważa ze róznica w bramie 20 i 40 mm wynika jedynie z róznicy w cenie materiału ocieplającego (2 cm styropianu ile może kosztować?). Wszystkie elementy w takiej bramie są z reguły pocienione poczynając od grubości płaszcza bramy, co jest najbardziej widoczne.
    Tak jak w każdej branży producent stara się sprostać wymaganiom rynku. A nasz rynek jest taki że najważniejszym kryterium dla większości kupujacych jest cena. A żeby ją obnizyć trzeba zrezygnować z najwyższej jakości.

  14. #34

    Domyślnie

    Nie wiem czy to dobrze odczytałem ale jeśli tak to masz kawał bramy (5m szer. i 2,40 wys.?). Ja mam bramę 4,50 na 2,20 a więc nie wiele mniejszą. Stanowczo odradzam Ci bramy uchylne. Na takiej szerokości mogą się wypaczać. Zdecydowałem się na bramę panelową Wiśniowski. Mam ją zamontowaną od dwóch miesięcy. Na razie bez zarzutu.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dave
    Proponuje zainteresowanie sie firma DROMA http://www.droma.net.pl/
    Bramy tansze od Wisniowskiego a jakosc mysle nie gorsza. Ocieplenie 34mm.

    D.
    Wczoraj zamówiłam dwie bramy tej firmy - wrażenie bardzo dobre, napęd niemiecki firmy Marantec, ocieplenie 4cm, cena atrakcyjna.

  16. #36

    Domyślnie

    Brama bigtor segmentowa z kasetonami - ocieplenie 4 cm bo mam garaz ogrzewany - cena z napedem 3300 zl (nie znalalzem nic tanszego i takiego samego w okolicy)[/url]

  17. #37

    Domyślnie

    A ma ktoś dośwoadczenia z bramami z Krispolu? Myślimy nad takową (segmentowa) i myśłimy....

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał ori_noko
    A ma ktoś dośwoadczenia z bramami z....
    moi mili. firm zakladajacych bramy garazowe jak odpalimy GOGLE jest pare setek. czy jednak warto zastanawiac sie nad towarem ktory bycmoze za 10 lat trzeba zdemontowac kompletnie i poprawic wszystko, bo roli teflonowe pojda sie pie... bo lozyska tez pojda sie p... i costam jeszcze. gwarancji zadnej, czesci i profile niewiadomego pochodzenia.
    generalnie moze sie okazac ze wszystko do wywalenia. czy nie lepiej doplacic troche i kupic cos co ma swoja marke. wisniowski, hormann, moze cos jeszcze. to tak jak z zestawem geberit. w markecie dolnopluk w zestawie do zabudowy wloski 350, geberit 600. znam geberity ktore teraz maja 10 lat. chodza tak samo jak 10 lat temu. a wloskie --- kto wie, moze sie uda, a moze nie...

  19. #39

    Domyślnie

    wiem odpaliłam google nie raz i nie dwa... Obejrzałam bramy wiśniewski, hormana no i nic specjalnego nie zobaczyłam. Jak chce sie standart to niewiele odbiega od chłamu z marketu jak coś pożądniejszego to ceny rosną w druzgoczącym tempie. Stąd pytania na forum... A ponieważ właśnie wróciliśmy z objazdu bramowego to faktycznie Krispol zdobył chyba nowych klientów. zobaczymy

  20. #40

    Domyślnie

    My tez ciągle się wahamy:
    uchylna czy segmentowa...
    Hormann czy Wiśniowski...
    Poprzednio miałem uchylna Hormanna i po 3 latach było OK. Teraz podoba mi się segmentowa i tutaj Hormann wychodzi taniej o kilka "stówek". Mam ofertę na segmentówke z Hormanna (2750x2100) za jakieś 2200 zł. Wisniowski wychodzi jakieś 2700 zł.

Strona 2 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony