dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 16
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 309
  1. #41

    Domyślnie

    Ja mam bramę segmentową Wiśniowskiego i jak narazie jestem zadowolony.

  2. #42

    Domyślnie

    Słuchajcie...
    Mam otwór garażowy Szer: 240 na 205.
    Czy to się mieści w jakimś standardzie, czy to raczej ewidentnie towar na zamówienie...czy też wykonanie bramy garażowej do takiego otworu to będą jakieś horrendlane kwoty?? Czy z tym to trochę jak z oknami...zrobią na wymiar i tyle??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jolly
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    A ja polecam bramę niemiecką BELU TEC!!!

    NAJGRUBSZY PANEL NA RYNKU 4,5 CM GRUBOSCI, WYPEŁNIENIE PIANKA JAK U WSZYSTKICH, ZAWIASY ALUMINIOWE A NIE STALOWE, ROLKI PODWOJNE I ŁOZYSKOWANE, USZCZELNIACZE, I CZEGO NIKT NIE MA UCHYLNA GORNA SEKCJA, CZYLI MOZNA WIETRZYC GARAZ MAJAC GO JEDNOCZESNIE ZAMKNIETEGO!!! FAKT JEST TO BRAMA Z GORNEJ POLKI AHA I MOZNA JEDNYM PILOTEM OBSŁUGIWAC 4 NIEZALEZNE URZADZENIA, CZYLI MASZ PILOTA WIELKOSCI ZAPALNICZK I OTWIERASZ BRAME WJAZDOWA, GARAZOWA, ROLETY ...

    Tobie kolego wyżej proponuje inny wymiar, bo 2400x2050 nie jest standardowym wymiarem, ale 2375x2000 lub 2375x2125 !!! Cena w kolorze białym lub brązowym 3.051 ! netto !!!!
    Kto zainteresowany proszę na priva, a bramy można obejrzeć na www.belutec.de, my jesteśmy firmą córką, która te bramy sprzedaje!!!!
    "do dwoch razy sztuka...."

    "nasz na zawsze???"

  4. #44

    Domyślnie

    Witam
    Pytanie zadałem już w innym wątku - ale bez echa pozostał - może tutaj?
    Mam ofertę (atrakcyjną) na bramy firmy an.do.ve (andove) - podobno panel z włoch - montowane w Polsce. Czy ktoś to używa - czy warto?
    pozdr Mariusz

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jolly
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    gtca - panel w bramie to nie wszystko, teraz wszyscy mają panele na prawie tym samym poziomie, jeżeli widzisz ten panel, to dla Ciebie najważniejsze jaką ma grubość czym jest wypełniany, a dopiero najważniejsza jest reszta: okucia, szyny prowadzące, zabezpieczenia przed włamaniem itd.

    My sprzedajemy bramy i mogę rzec, że nie ma złych bram wśród wiodących firm na rynku - kwestia tylko ceny i wyposażenia, to tak jak samochody każdy jeździ jeden lepiej drugi gorzej, jeden ma więcej opcji w wyposażeniu, drugi mniej,ale też jeździ . . .

    Nie znam tej firmy, ale zależy wszystko od tego jak ta brama się zachowuje i jakie ma wyposażenie, okres gwarancyjny, i na ile firma jest stabilna, czy jak nie daj Boże wjedziesz w panel i go uszkodzisz, to czy za parę lat ta firma będzie i Ci go wymienią, bo możesz mieć potem kłopoty z dobraniem panela, przecież nie będziesz się bujał do Włoch ... chociaż urlop połączony z interesami ...

    Takie jest moje zdanie, mam nadzieję, że pomogłam ...
    "do dwoch razy sztuka...."

    "nasz na zawsze???"

  6. #46

    Domyślnie

    Bierz Hormmana lub Wisniowskiego, nie eksperymentuj z wynalazkami.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jolly
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cypek - bramy garażowe to nie tylko Hormann i Wiśniowski, są też inni wykonawcy, którzy nie wydają tyle kasy na reklamę, a produkt mają równie dobry i równie tani ... podam przykładowe firmy:
    - Belu Tec - niemiecki producent, sprzedaje w Polsce od 11 lat
    - Dan dan - polskie
    - Jacke R
    - akka
    - Gadip
    - Big Tor
    - Hormann
    - Krispol
    - Poltau
    - Siebau
    -Wiśniowski
    - Wimont
    - Aluminium Profilsystem
    i wiele wiele innych, jakość musi być porównywalna, tylko wykonanie techniczne jest inne u każdego i to decyduje, jak i cena ...
    "do dwoch razy sztuka...."

    "nasz na zawsze???"

  8. #48

    Domyślnie

    jolly, Cypek - dzięki za info.
    Panel nie jest dla mnie najważniejszy - napisałem o tym panelu z Włoch bo tylko tyle o tej bramie na razie wiem .
    Teraz jestem daleko od domu (praca) - ale jak wrócę do pojadę obejrzeć ta bramę
    Do Wiśniowskiego tez się przymierzam (cena nawet niezła - ale jednak sporo drożej od andove) poza tym mam ofertę od droma. Hormann obawiam się jest poza moim zasięgiem. Pozbieram jeszcze kilku producentów i pojadę je obejrzeć i zamawiam.
    Choć (podobno?) w Łodzi w październiku sa jakieś targi budowlane - może tam więcej się napatrzę i nadotykam.
    pozdr Mariusz

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom soyer
    jesli chcesz kupic dobra brame raczej nie patrzac na cene to polecam Novoferm. Widzialem juz kilka po znajomych. Osobiscie sklaniam sie tez ku wisniowskiemu choc jeszcze nie dostalem wyceny.
    Mnie Novoferm dał nawet niższą cenę, niż Wiśniowski.
    Jaka piękna katastrofa ...

  10. #50

    Domyślnie

    Witam, ja mam bramę garażową Normstahl, białą i jak dotąd działa.
    Pozdrawiam

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szaruś
    A czy ktoś zna producenta, który montuje bramę (segmentową) przy zewnętrznej stronie ściany (albo mniej więcej w środku - tak jak okna)? Wszystkimi producenci, z którymi rozmawiałem, montują szyny prowadzące pod wewnątrz. Czyli jak ktoś ma grube mury (np. 3-warstwowe), to taka brama jest bardzo "w środku".
    Miałem ten sam problem co ty. Dziura głeboka na pół metra i dopiero w niej brama
    napawała mnie przerażeniem .
    Na szczęście wpadłem na to gdy zaczynali mi murować ściany dopiero więc szybko
    popędziłem do Hormanna i wziąłem sobie prospekt z wymiarami bram i innymi detalami.
    I juz w trakcie murowania ściany zrobiłem tak, że brama będzie mi dolegała do
    warstwy elewacyjnej muru - czyli de facto będzie wpuszczona 12-13 cm w głąb muru tylko
    i będzie stanowiła ciągłość z ociepleniem będącym w ścianie.
    No i dopasowałem otwór do standardowych wymiarów bramy by za wiele nie dopłacać

    W elewacji zrobiłem otwór 237 szeroki na 230 wysoki (brama ma 237,5 x 225 - ale
    dojdzie jeszcze próg w garazu więc powinno być ok) a wewnatrz ściany nośne są
    rozsunięte o 10 cm szerzej a nadproże 25 cm wyżej - daje to otwór 257 x 255
    (Hormann przy bramie z 4 cm panelem wymaga 9 cm z każdego boku i 22 cm górą)

    Powinno być wszystko ok - tak przynajmniej mi sie wydaje.
    A czy nic nie przeoczyłem - napiszę dopiero późna jesienią gdy będę brame obsadzał.

    pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jolly
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    gtca - właśnie obok Ciebie, czyli w Łodzi jest Aluminium Profilsystem, oni mają bramy chyba nawet różnych wykonawców i swoje, więc biegaj tam, oni są na Brukowej!!! Porórwnają Ci ceny i będzie gicio!!! Jak już tam będziesz to pozdrów chłopaków od firmy belu tec ze szczecina, będą wiedzieć o kogo chodzi, to może dadzą Ci większy rabat!!!
    "do dwoch razy sztuka...."

    "nasz na zawsze???"

  13. #53

    Domyślnie

    Jolly, mam niskie nadproże (14 cm) i dostałam (via lokalna firma współpracująca) ofertę na Waszą bramę (szer.4m) z napędem + montaż = 9.800,- Dla mnie zdecydowanie przesada.
    Czy przy takim nadprożu w ogóle nie będę miała bramy? Nikt na takich niskich nie robi, wy robicie za drogo, a ja nie mogę nadproża powiększyć, bo mi się obniży wysokość w świetle i przed każdym wjazdem będę musiała demontować antenę (wysoki samochód).
    Czy ktoś zna jakąś firmę, która zrobi mi taką bramę w rozsądnej cenie?
    Czy mam sobie garaż na wiatę przerobić?

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jolly
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    mww - 9800 to cena brutto, którą dostałaś? Niestety nasze bramy do najtańszych nie należą!!! Sam napęd to przecież 1830 bruttto, ale do napędu nie zmuszamy, możesz kupić tańszy!!! Dla nas nadproże 14 cm to żaden problem,a le jak sama widzisz zupełnie inne niż inni wykonawcy mamy rozwiązania techniczne, za które niestety liczymy!!! A dałam jeszcze do porównania bramę większą, tylko że w standardowym wymiarze 4,5x 2,25 i taka kosztuje 6390+vat!!! napęd możesz wziąć inny, ale brama jest solidna! Przy takiej szerokości odpada panel 2,5cm, chyba że chcesz aby przy większym wietrze panele ci kłapały!!!!

    panel jest 4,5cm, aluminiowe zawiasy, podwójne rolki łożyskowane, sekcja górna uchylna, i tylko 12,5 cm nadproża !!!

    Niestety nasza oferta nie jest skierowana do wszystkich, przykro mi, że nie możemy inaczej pomóc!!! Też chciałabym sprzedawać tańsze bramy, ale wolę już te, bo odkąd pracuję czyli od 1999 nie miałam na nie żadnej reklamacji, a to się liczy, bo brama ma działać, a nie sprawiać kłopoty...
    "do dwoch razy sztuka...."

    "nasz na zawsze???"

  15. #55

    Domyślnie

    jolly - dzięki na pewno skorzystam i pozdrowię
    pozdr Mariusz

  16. #56

    Domyślnie

    Jolly, dzięki za odpowiedź. Wasza cena jest wyższa o ok. 3 tyś. od zakładanego przez mnie poziomu dopuszczalnego kosztu bramy. Ale jak nic nie wymyslę to w skrajnej desperacji pewnie wezmę. Tylko czy na pewno Wasze roziązanie nie obniża światła bramy?

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jolly
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    mww - nic z tych rzeczy, nasza brama nie obniża światła bramy, nie stosujemy żadnych dziwnych profili czy czegoś podobnego. cała brama przychodzi w paczce i montuje się ją w ok.2 godziny!!!
    Ogólnie przy bramie bez napędu typu 5P potrzebne jest 5 cm nadproża, z napędem 12,5 cm!!!po prostu i tu jest też ta różnica w wykonaniu technicznym bramy!!! Nie zabieramy miejsca, stosujemy takie rozwiązania, by szyny i całe oprzyrządowanie zabierało jego jak najmniej!!!

    Jeśli chcesz podeślę kilka ulotek i folderów na Twój prywatny adres!!!
    "do dwoch razy sztuka...."

    "nasz na zawsze???"

  18. #58

    Domyślnie

    Polecam Wiśniowskiego, brama działa od ponad roku bez żadnych problemów (brama o szerokości 4,75m).

  19. #59

    Domyślnie

    Handlowiec polecił mi bramę segmentową f-my Interflex (holenderska) - jak zareklamował - brzydsza od Hormanna, ale znacznie trwalsza - okucia przemysłowe, jakieś lepsze rolki - ktoś słyszał cos o tej firmie?
    Aha - cena brutto z montażem - 2700 - wymiary 2500x2260 mm.
    Pozdrawiam
    KrzysiekSw

  20. #60

    Domyślnie

    przerazaja mnie niektore opinie ze rolka lepsz albo blacha ciensza bo panel cienszy
    ciekawe kto ma tak rozbudowana wyobraznie

    jesli chodzi i normstahl`a to powiem tylko tyle ze nie ma polskiej wersji jest zrobiona tak jak na rynek skandynawski...wnioski sami wyciagnijcie

    co do rolek to jesli sa z tworzywa i "chodza" po metalowych prowadnicach to jest to zrobione po to aby byla maksymalnie cicha
    elementy ktore sa robione z tworzywa sa bardziej bezpieczne poniewaz jesli nastapia ninormalne przeciazenia w czsie pracy bramy to chyba lepiej aby urwal sie np uchwyt unoszacy brame za pomoca napedu niz brama mialaby sie zmielic lub uszkodzic we bardziej DROGIM miejscu (pomijam ustawienia awaryjne przeciazeniowe)


    uwazam ze ceny ktore podajecie sa jeszcze do ostrych negocjacji bo wynika z nich ze ktos na was zarabia ponad 100 %

    www.roletyhoryzont.pl

Strona 3 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony