dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 83
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzabij
    Przez "to" rozumiem ten przyrząd ?
    Nie, nic sie nie porysowało, plyty sie nie kolebały - od góry trzymał je ojciec
    To Ojciec też był częścią przyrządu!


    Cytat Napisał Senser
    Też prawda....ale sam już w końcu nie wiem, czy ty masz doświadczenie w jakimś mebelku z własnej ręki czy nie??
    Mam na swoim koncie łóżko (b.proste!), szafę wnękową, kompletną zabudowę kuchni (małej!), trzy stoły i inne rzeczy w domu, które trudno nazwać meblami. Z powodów wymienionych wcześniej mam teraz mniej entuzjazmu do samodzielnego robienia niż kiedyś. W nowej kuchni postanowiłem być raczej montażystą i uzyskać ciekawe efekty z gotowych elementów. W nowej łazience zabudowa szafkowa składa się z konstrukcji gips-karton, którą zleciłem, a sam będę robił drzwiczki i blat. To nazywam metodami "mieszanymi". W ogóle staram się jak najbardziej integrować meble z wnętrzem. Większość szafek nie musi mieć korpusów, bo przecież nieczęsto wędrujemy z nimi po mieszkaniu.

    jeden ze stołów: http://foto.m.onet.pl/_m/c34872ae0b5...b5,10,19,0.jpg
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Fajny ten stół, opisz mniej-więcej jak to zrobiłeś (+ fotki). Obstawiam że to z parkietu egzotycznego ?

    Pozdro

    Dawid

  3. #43

    Domyślnie

    No właśnie też bym się z chęcią dowiedział z czego ten blat. bo też gustuje w tego typu kolorystyce...
    Czy ten blat zamawiałeś gdzieś może na gotowo, pod wymiar??

    Bo ja właśnie sam bym chciał mieć taki "masywny" stół...ale oprócz blatu jest jeszcze jeden problem...skąd można wytrzasnąć do tego nogi o większych przekrojach?? Powiedzmy 10 x 10 cm??

    Jak rozwiązałeś połączenie nogi > blat, tak że nie widać wkrętów na stole??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Nie wiem jaką technologię zastosował Mis Uszatek, ale ja blat zrobiłbym z MDF 18-22 mm a na to przyklejony parkiet egzotyczny. Brzegi też z parkietu ale na "sztorc".

    Nogi - jak drewniane to albo fornirowany MDF, albo fornirowana kantówka sosnowa albo ewentualnie szkielet z mdf oklejony parkietem egzotycznym.

    jak nogi metalowe, to można by albo aluminiowe kształtowniki, albo cienkościenna rura / profil stalowy o zakładanym przekroju.

    Pzdr

    Dawid

  5. #45

    Domyślnie

    Ale z tym oklejaniem to byś chyba życie stracił...ile to by było zabawy...i mało prawdopodobne, żeby to co pokazał Mis (bardzo to ładne) to była ręczna robota...takiej jakośći wykończenie...to chyba było na gotowo...

    A właśnie co do nóg...może takie chromowo/niklowane to do stołów to gdzie to można dostać??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Eee, jeszcze byś się zdziwił jak ładnie można zafornirować domowymi metodami, poczytaj w internecie strony o budowie głośników, albo poprostu wpisz w gogle "fornirowanie". Naprawdę można uzyskać niezły efekt.

    Co do tych nóg to są takie w IKEA oraz w prawie wszystkich hurtownaich z płytami wiórowymi. W hurtowniach spooooro tańsze.

    Dawid

  7. #47

    Domyślnie

    Skoro tak twierdzisz to pewnie tak jest...ale to cholera przepaść czasu na to pewnie potrzeba??

    A tymi nogami to fajnie...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  8. #48

    Domyślnie

    Dziękuję za słowa uznania.
    Dzabij rozszyfrował mnie w 100%. Blat zrobiłem z desek parkietowych 15mm na sklejce 18mm. Krawędź - rzeczywiście na sztorc, czyli wysokość 9 cm, dodatkowo wzmocniona wewnętrz drugą listwą, bo to jedyny element dający sztywność. Nogi - gotowe, aluminium anodowane z hurtowni. Mają niby "stopki" do montażu, ale trzeba było wzmocnić, bo się troszkę kolebały.
    Myślałem o robieniu nóg z tych samych desek, ale roboty mnóstwo, a efekt nie byłby lepszy.

    Drewno to afrormosia. Zdjęcie oddaja wiernie jego kolor, który można nazwać orzechowym i "głębię", zwłaszcza świeżo po nawoskowaniu.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Masz więcej fotek tego stołu ? Wrzuć please inne ujęcia.

    Pzdr

    Dawid

  10. #50

    Domyślnie

    Niestety, cyfrówka zepsuta. Może kiedy indziej.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis Uszatek
    Dziękuję za słowa uznania.
    Dzabij rozszyfrował mnie w 100%. Blat zrobiłem z desek parkietowych 15mm na sklejce 18mm. Krawędź - rzeczywiście na sztorc, czyli wysokość 9 cm, dodatkowo wzmocniona wewnętrz drugą listwą, bo to jedyny element dający sztywność. Nogi - gotowe, aluminium anodowane z hurtowni. Mają niby "stopki" do montażu, ale trzeba było wzmocnić, bo się troszkę kolebały.
    Myślałem o robieniu nóg z tych samych desek, ale roboty mnóstwo, a efekt nie byłby lepszy.

    Drewno to afrormosia. Zdjęcie oddaja wiernie jego kolor, który można nazwać orzechowym i "głębię", zwłaszcza świeżo po nawoskowaniu.
    Możesz powiedzieć, tak mniej więcej jak ty to zrobiłeś??
    Rozumiem, że przyklejałeś to na "surową" płytę wiórową?? Czy te deski były/są na pióro/wpust??
    Jak to się stało, że to ci wyszło tak równo??
    Boki kleiłeś przed wyklejeniem płaszczyzny czy po??
    Jak to się stało, że wyszło ci to tak równo?? Jakieś cyklinowanie wchodziło w grę??
    Ile czasu go robiłeś??
    Czy nie byłoby może praktyczniej zrobić go z podwójnej płyty może 2 x 22mm??
    Zarówno ze względu na boczne listwy jak i mocowanie nóg...??
    Możesz podać wymiary tego stołu i ile total cię to wyszło??
    Ciekawy jestem....jaka wychodzi różnica co do sklepu...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  12. #52

    Domyślnie

    Przyklejałem na sklejkę klejem do paneli podłogowych (stabline drewno więc się nie bałem). Deski na pióro/wpust.

    Czy równo - można dyskutować. Wszystkim się podoba, ale ja wiem, że nie jest zbyt równo. Tarłem szlifierką taśmową na grubo a potem oscylacyjną.

    Ile czasu? Matko - gdybym wiedział że ktoś zapyta, to bym sobie notował.

    Z tą podwójną płytą to nie rozumiem pytania. Coś z boku i tak trzeba dać ze względów estetycznych i konstrukcyjnych. Myślisz o tym, że grubszy podkład pozwala lepiej zamocować nogi?

    Wymiary: 90x150. Szerokość wyznacza długość desek. Chciałem żeby były w poprzek.

    Ile kosztowało? Około .... może 500zł? Porównanie z gotowym jest najtrudniejsze. Ujmijmy to tak: gdybym poszedł do sklepu i nie trzymając się za portfel kupił po prostu to, co mi odpowiada, to musiałbym wydać 5 - 8 tysięcy. Ale są tacy, którzy powiedzą, że przecież ładnie fornirowany stół można kupić za 2 - 4.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  13. #53

    Domyślnie

    Mając na myśli czas....bardziej chodziło mi o to, że np." Robiłem przez 2 tyg. 2/3 godziny dziennie"

    Mając na myśli grubszy blat miałem na myśli łatwiejszy montaż boków oraz właśnie nóg...
    Sklejka, czy płyta wiórowa...?? dla mnie to nie to samo

    Jak zabezpieczyłeś drewno, żeby to można było dopuścić do użytkowania??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  14. #54

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie to mogę odgrzebać.
    Potrzebuje wymiary stołu 8 osobowego...
    Poratujcie
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Nie wiem gdzie to mogę odgrzebać.
    Potrzebuje wymiary stołu 8 osobowego...
    Poratujcie
    Znalazłem takie coś:
    Przeznaczenie:
    stół 120x90: 6-10 osób,
    stół 160x90: 8-12 osób,
    stół 200x90: 10-16 osób;
    Ze strony: Tylko drewniane
    Pozdrawiam
    Bartek

  16. #56

    Domyślnie

    Nie no to jakaś pomyłka
    120 x 90 to na komputer ale nie na 6 osób
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Nie no to jakaś pomyłka
    120 x 90 to na komputer ale nie na 6 osób
    Nie no 6 to jeszcze usiądzie, ale 10 to chyba na barana

    Mi sie marzy stół ok. 2 m x 1,1 m z możliwością rozłożenia do 2,6-2,8 ....
    Tylko jadalnia ma szerokość 3,2 więc nie wiem, czy 2 m to nie będzie za dużo na codzień....
    Pozdrawiam
    Bartek

  18. #58

    Domyślnie

    Ano właśnie...to "na codzień" mocno koliduje z komfortem "od święta"...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Ano właśnie...to "na codzień" mocno koliduje z komfortem "od święta"...
    Wezmę kawałek sklejki albo płyty osb - dotne na wymiar postawie na jakichś kobyłkach i będziemy robić przymiarki Ale na to mam jeszcze duuużo czasu...
    Pozdrawiam
    Bartek

  20. #60

    Domyślnie

    W zasadzie to co by ci przeszkadzały te kobyłki??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony