dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 83
  1. #1

    Domyślnie Czy robiliście sami meble??

    Nie mam oczywiście na myśli pełnej manufaktury...
    Są firmy, które na chyba dowolny kształt mogą wyciąć i okleić płytę...

    Czy ktoś z was postarał się tą metodą na podstawie zdięć, tudzież własnych planów podjąć się takiego zadania??
    Nie sprawdzałem tego, ale tak przez skórę sądze, że to może być całkien ciekawa opcja/alternatywa na wyoskie ceny ciekawych mebli...

    Nie problemu z wycięćiem nawet szkła na dowolny wymiar...
    Pozostaje raczej kwestia narzędzi i technologi połączeń...

    Ja tak się mocno nad czymś takim zastanawiam...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_kwirynow
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie meble

    z produkcją własnych mebli hmmmm....
    nie jestem stolarzem, ale zrobilem juz w swoim zyciu 3 kuchnie kilka szfek, szaf i komod....
    Na poczatek proponuje poogladac storny:
    www.dacter.pl
    www.juan.pl
    www.chobot.pl
    www.forplyt.pl

    To sa duze hurtownie materialow meblarskich - Tak na prawde mozna zamowic u nich wszystko - trzeba tylko troszke pomyslow i dobrej woli ))
    Jakby co to zapraszam na priv - jestem teraz na etapie przygtowan do kuchni, lazienki, sypialni oraz pokoi dzieciecych....
    Pozdrawiam
    Pawel N

  3. #3

    Domyślnie

    Oj chyba wątek cieszy się tak małym zainteresowaniem, że priv może być i tu
    Juan jest mi znany...
    Ale gorzej z narzędziami potrzebnymi do wykonywania miejsc do złączeń boków, blatów...
    Wiesz chodzi mi o te "gniazda" co tam wkładasz np. kółko, przekręcasz śrubokrętem i masz trzymanie (w Ikei)...to tylko taki przykład...
    Ale chodzi właśnie o to, że z takich rzeczy trzeba korzystać, żeby to wszystko złożyć do kupu...
    Jaką technologię tych łączeń wybrać aby to było jak najmniej uciążliwe...
    Trochę się tego naooglądałem jak składali mi niedawno (już drugą) kuchnię w moim życiu...

    Jakąś tak intuicyjnie czuje, że dałbym radę sobie z tym....
    Bo wiem, że to co mi się podoba w sklepach to nie musi być aż tak drogie...
    Nie mówię, że darmo ale nie aż za taką kasę...
    Znam firmy, które tną na wymiar + te które ty wymieniłeś...
    Znam firmę, które wykona na wymiar dowolne szkło z mocowaniami...nie wiec problemu...

    A tak już tak trochę konkretniej...czy w tych firmach można zamówić jakby taką podwójną płytę z jednolitą taśmą wykończeniową...wiesz chodzi mi o efekt "grubej dechy", chyba takie rzeczy też robią??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    [...]
    Ale gorzej z narzędziami potrzebnymi do wykonywania miejsc do złączeń boków, blatów...
    Wiesz chodzi mi o te "gniazda" co tam wkładasz np. kółko, przekręcasz śrubokrętem i masz trzymanie (w Ikei)...to tylko taki przykład...
    [...]
    Kupujesz za 2-3 stówki wiertarkę stołową, odpowiednie wiertło (chyba, że to juz jest frez ) i elegancko sobie takie "gniazda" robisz.
    Ja robiłem pod zawiasy wpuszczane - żaden wyczyn
    Pozdrawiam
    Bartek

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sail
    Kupujesz za 2-3 stówki wiertarkę stołową
    A czy można sam "stół"??
    Wiertarke już mam....

    A w tych sklepach z osprzętem meblowym właśnie można kupić chyba takie zawiasy ??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Cytat Napisał Sail
    Kupujesz za 2-3 stówki wiertarkę stołową
    A czy można sam "stół"??
    Wiertarke już mam....

    A w tych sklepach z osprzętem meblowym właśnie można kupić chyba takie zawiasy ??
    Do tej pory potrzebowałem szybko i w niewielkiej skali, więc kupowałem w Castoramie
    Samą wiertarką też można, pod warunkiem, że masz mięśnie ze stali i poziomicę w oku
    Jak robiłem szafy do łazienek i przedpokoju w mieszkaniu, to szczerze mówiąc wcale mi tak tanio nie wyszło... ale to było 6 lat temu, więc teraz patrząc na koszty robocizny to na pewno warto. Problemem u mnie jest natomiast czas.... a raczej jego brak
    Natomiast na brak narzędzi to nie narzekam, bo mój Ojciec całe życie majstrkował, więc mam w czym wybierać
    A zanim dojdę do mebli to kurde muszę sie nauczyc płytki kłaść, bo przy moich powierzchniach to mnie robocizna zrujnuje
    Pozdrawiam
    Bartek

  7. #7

    Domyślnie

    Miałem na myśli sam "stojak" czy może uchwyt do wieratrki...na którym to mocuje się wieratarke...takie uniwersalne rozwiązanie....
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_kwirynow
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie meble jeszcze raz

    jesli chodzi o narzedzia - wszystkiie wspomniane przeze mnie sklepy takowe oferuja - systemy laczen rowniez, zawiaskow,puszek itp. - problem zaczyna jak idziesz do takiego sklepu i nie wiesz jak sie cos nazywa, albo co jest potrzebne do takiego montazu. Z tego wzgledu podoba mi sie Juan - maja hall ekspozycyjny gdzie sa pokazane i nazwane wszytskie elementy - mozna sobie poogladac, podpatrzec i sie nauczyc...
    Jesli chodzi o najprostszy sposob laczenia to polecam konfirmaty (http://www.dacter.pl/wkrety.htm) - takie smiesznie profilowane grube wkrety - wada - nie mozna zbytnio stosowac w widocznych miejscach ale niektorzy omijaja ten problem stosujac zaslepki w kolorze plyty. Do laczenia na konfirmaty nie trzeba specjalnych narzedzi - wystarczy zwykla wiertarka ze specjalnym wyprofilowanym wiertelkiem do konfirmatow.
    Kolejnym sposobem montazu (takim ktory spotyka sie we wszytskich przywozonych do nas w paczkach meblach) jest wykorzystanie tzw. zlaczy konstrukcyjnych (http://www.dacter.pl/zlacza_k.htm - tutaj trzeba troszke pokombinowac - rowniez robilem recznei za pomoca wiertarki i specjalnego wietrla-frezu - trzeba jednak pamietac aby wczesniej przygotowac zlacze na kolki drewniane ktore stanowia niejako prowadnice dla zlacza konstrukcyjnego - montaz na zlacze bez koleczkow powoduje iz formatki plyt lubia sie przesuwac wzgledem siebie - ale to juz chyba wina mojego nieprecyzyjnego odwiertu...
    Wogole temat jest godny uwagi - dla przykladu montaz szafki podzlewowej bez frontow to koszt ok. 40-50 zl - z tego co pamietam firmy sprzedajace kuchnie ten rodzaj szafki/korpus sprzedaja za nie mniej niz 200 zl - oszczednosci sa np. zabojcze - a praca bardzo prosta i przyjemna ))). Mysle ze trzeba roziwnac ten watek w cos bardziej ludzkiego i poradnikowego - bede zdawal na biezaco relacje ze swoich prac, prosze rowniez o pomoc w zbieraniu informacji typu co, gdzie, za ile )). Szczerze mowiac brakuje mi informacji gdzie mozna tanio wyfrezowac elementy krzywoliniowe (np w ksztalcie elipsy z zaokraglonym noskiem/fazka
    P.S. Efekt grubej deski - robi sie to roznie, wykorzytuje sie surowe blaty mdf (wym standard 28 cm, 38cm, 44cm - tego ostatniego nie jestem pewien, skleja się/skręca ze soba standardowe (18 mm i chyba 25mm) surowe płyty wiorowe a nastepnei taki wyrob poddaje sie okleinowaniu/fornirowaniu z wybranych stron - wiem ze takie cos robia ponoc w forplycie (www.forplyt.pl) i byc moze w chobocie - dla zainteresowanych chobot ma wlasny sklep internetowy w ktorym mozna zamowic formatki i inne elementy))
    Pozdrawiam Pawel N

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy wątek, będę go uważnie śledzić.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał xdotka
    Bardzo ciekawy wątek, będę go uważnie śledzić.
    Pewnie, że ciekawy...
    Innych nie zakładam
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  11. #11

    Domyślnie

    Chyba faktycznie będe musiał skoczyć do tego Juana i pooglądać.
    Bo jak widzę, meble za 1500 zł to jakąś tak ....

    Mam tylko jedno pytanie...
    Jak to jest w tych większych firmach odnośnie formatek...
    Czy oni liczą to tak, że klient kupuje całą płytę?? Czy oni liczą z m2??

    Muszę tam podjechać koniecznie...
    Bo nawet jak do tej pory nie wiedziałem że mogę nazwać "łączenia" złączem konstrukcyjnym

    W tym Juanie jest chyba o tyle fajnie, że można palcem pokazać łączenie/zawias i odrazu zapytać o narzędzie do wykonania pod to gniazda??
    Super sprawa...
    Przy cenie mebli można się pokusić o zakupy całej gamy narzędzi...

    pawel_kwirynow, a masz może jakieś "fotki montażowe" lub wogóle fotki z twoim dziełem ??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Mam tylko jedno pytanie...
    Jak to jest w tych większych firmach odnośnie formatek...
    Czy oni liczą to tak, że klient kupuje całą płytę?? Czy oni liczą z m2??
    Można kupić całą płytę i zlecić pocięcie - wtedy płacisz: cena płyty + cena za mb cięcia, lub zamówić w formatkach i płacisz za m2 formatek
    Nam jak do tej pory bardziej korzystnie wychodziła cena płyty+pocięcie, ale może przy dużych ilościach małych elementów...W każdym razie przeliczą Ci ile to wyniesie w formatkach, a ile pocięcie
    Napisałam całą płytę, ale oczywiście nie musisz kupować całej , cena za m2 oczywiście będzie inna

  13. #13

    Domyślnie

    Kup sobie meble Black Red White -prawie jakbyś robił sam Przywożą Ci 6 pudeł płyt, 1 pudło srubek i 4 strony instrukcji obsługi -mój mąż miał "zabawę" 3 wieczory -kupiła teściowa taki regał BRW. jak otworzylismy te pudełka to nie wiedzieliśmy smiać się czy płakać Nawet nie było podpisane co do czego -totalna zgaduj-zgadula Jedno wiem napewno -do nowego domku zero mebli z BRW!!!

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kachna28
    Kup sobie meble Black Red White -prawie jakbyś robił sam Przywożą Ci 6 pudeł płyt, 1 pudło srubek i 4 strony instrukcji obsługi -mój mąż miał "zabawę" 3 wieczory -kupiła teściowa taki regał BRW. jak otworzylismy te pudełka to nie wiedzieliśmy smiać się czy płakać Nawet nie było podpisane co do czego -totalna zgaduj-zgadula Jedno wiem napewno -do nowego domku zero mebli z BRW!!!
    Ano...zero BRW...
    I nie koniecznie odpowiada mi ich oferta...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_kwirynow
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie mebelki na wymiar

    Niestety zdjec nie mam - ale po weekendzie moge wrzucic jakies efekty (bede u tesciowej to zrobie zdjecia kuchni - co prawda z przed 5 lat ale zawse mozna zobaczyc. Przy okazji moze zrobie zdjecie komody i szafeczek lazienkowych...
    A tak na marginesie bede w nastepnym tygodniu przygotowywal zamowienie na wlasne meble, a po zamowieniu bede je robil tak wiec postarm sie napstrykac zdjec)))

    W juanie mozna doslownie podejsc pokazac palcem i powiedziec ze wlasnie to chce. Poza tym maja fajny produkt - laminat do blatow i plyt meblowych zgodnei ze wzorem dostarczonym przez klienta plikiem graficznym. Wlasnei mam zamiar zrobic mebelki do pokoju dzieciecego cos na wzor mebli wloskiej firmy mibb (www.mibb.it) (cholernie drogich, ale ciekawych designowo i prostych w wykonaniu) ))

    Jesli chodzi o ciecie formatek - tez zwasze mi sie oplacalo ciac z calej plyty - hurtownie te korzystaja z takich fajnych programikow optymalizujacych wykorzystanie materialu - tak wiec mozna podac wymiary - gosc wrzuci do komputera i przeliczy tak iz bedzie bardZo malo scinkow) - nalezy pamietac iz pierwszy wymiar to dlugosc wedlug sloja w przypadku plyt z faktura drewnopodobna. Na stronach: http://sklep.chobot.pl/ mozna szybko skalkulowac koszt plyty, formatyzowania, oklejania obrzezy i zobaczyc czy to sie oplaca (plyta meblowa figuruje tam jako melamina - po wybraniu trzeba kliknac kolor/wzor a potem juz tylko podac wymiary zgodnei z instrukcja a aplikacja sama wyliczy))

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_kwirynow
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    I jeszcze jedno
    Jak bedziecie sie przymierzac do roboty warto sie zaopatrzyc:
    - w dobry katownik (nie TOPEX tylko solidny i jakis markowy - mozna rozpoznac po cenie ))
    - w 2 jak najdluzsze sciski stolarskie i 2 male podreczne - przyjemna robota, nikt nie musi pomagac oraz nic sie nie rozjezdza - przy skladaniu elementy pasują jak ulal))))
    - mase wiertelek i frezow roznej masci do drewna metalu itd
    - przydalby sie rowniez stojak pod wiertarke (koszt niewielki ale fekt zasadniczy))

    Wracajac do polecancyh przeze mnie hurtowni/sklepow - 90 procent producentow/stolarzy /projektantow/sklepow oferujacych sprzedaz i montaz mebli kuchennych, sypialnianych, garderobianych itd itd zaopatruje sie wlasnie tam ) - po prostu nie oplaca sie im posiadac wlasnych warsztatow)), a przebitki sa jak sami zobaczycie rzedu 3 do 5 razy!!!!!!

    Radzilbym uwazac na zakup elementow cietych przez castorame/leroya/obi - z wlasnego doswiadczenia wiem (byc moze to juz uleglo poprawie) iz dokladnosc jest watpliwa (odstepstwa 2-3 mm od rzeczywistego wymiaru, formatki nie trzymaja katow, i czasami sa postrzepione z jednej strony - maszyna tnie tylko z jednej strony i nie ma nacinania laminatu z drugiej...)

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_kwirynow
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Dla tych co sa z poza warszawy:
    http://lupus.eu mialem od nich swoje pierwsze fronty i blaty - teraz rozszezryli swoja oferte
    http://www.meblat.pl - nie wiem tylko czy sprzedaja prefabrykaty detalistom i i osobom nie prowadzacym dzialalnosci - w kazdym razie jest jakas galeria zdjec co mozna zrobic "poza fabryka"
    i dla warszawiakow:
    http://www.meblat.com.pl - maja dosc szeroki asortyment ale znowu nie sa najtansi

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_kwirynow
    Wracajac do polecancyh przeze mnie hurtowni/sklepow - 90 procent producentow/stolarzy /projektantow/sklepow oferujacych sprzedaz i montaz mebli kuchennych, sypialnianych, garderobianych itd itd zaopatruje sie wlasnie tam ) - po prostu nie oplaca sie im posiadac wlasnych warsztatow)), a przebitki sa jak sami zobaczycie rzedu 3 do 5 razy!!!!!!
    Rozumiem, że masz na myśli zakup płyt/formatek??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  19. #19

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_kwirynow
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Cytat Napisał pawel_kwirynow
    Wracajac do polecancyh przeze mnie hurtowni/sklepow - 90 procent producentow/stolarzy /projektantow/sklepow oferujacych sprzedaz i montaz mebli kuchennych, sypialnianych, garderobianych itd itd zaopatruje sie wlasnie tam ) - po prostu nie oplaca sie im posiadac wlasnych warsztatow)), a przebitki sa jak sami zobaczycie rzedu 3 do 5 razy!!!!!!
    Rozumiem, że masz na myśli zakup płyt/formatek??
    dokladnie to mialem na mysli)) - oczywiscie kupuja tam rowniez inne okucia i elemnty meblarskie - co zas do szkiel, blatow, parapetow kamiennych - do tego sa inne wielkie sklepy/hurtownie ))))

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony