dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 83
  1. #61

    Domyślnie

    Mam pytanie, tak trochę w temacie, ale nie do końca - czy ktoś sam składał robione na wymiar meble kuchenne?
    Na dniach przywiozą mi zamówione meble (zabudowa kuchni na dwóch bokach 4,6x2,7 m) i cena za montaż to 15 % wartości mebli, czyli 1000 zł... nie że jestem sknerą, ale czy to nie przesada? Przedstawiciel firmy, który brał wymiar i dostarcza mi te meble twierdzi, że to jest skomplikowane i nie radzi samodzielnie montować, bo będą kłopoty a ja mam mieszane uczucia. Czy tak jest naprawdę czy to chodzi o dodatkowy zarobek?
    Mój mąż ma mnóstwo narzędzi, sam robi w domu naprawdę dużo (m.in. sam ocieplał wełną poddasze), lubi dłubanie w drewnie i jakoś nie chce mi się wierzyć, że montaż zabudowy jest aż tak trudny i że nie da rady... ale może jednak jest i nie warto oszczędzać tego tysiąca?

    Będę wdzięczna za porady.

    pozdrawiam
    Basia

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Witam.

    Czy montaż kuchni jest skomplikowany to zależy od tego jaki to jest produkt. Jeżeli była by to kuchnia Ikea albo chociaż BRW, czyli masówka to myślę że montaż dziecinnie prosty (instrukcja, nawiercone otwory itd.) Natomiast jeżeli jest to autorski projekt jakiegoś małego studia meblowego współpracującego z małym warsztatem stolarskim, to może być problem - instrukcja w głowie montażysty, dużo docinania i pasowania na miejscu itp.

    Oczywiście wszystko jest do przejścia, ale jeżeli nie zna się dokładnie projektu "wykonawczego" to z samodzielnym montażem może być kłopot.

    Czy kwota 1 kPLN za montaż to dużo ? Ja kilka lat temu za kwotę niewiele większą zrobiłem samodzielenie komplet mebli kuchennych (4,6 metra zabudowy, koszt to materiał). Inna sprawa że teraz robocizna jest w cenie, mi np. koszt wykonania dachu wzrośnie od wiosny o około 3000 PLN !!! A i tak nie ma komu zrobić

    Pozdrawiam

    Dawid

  3. #63

    Domyślnie

    Trochę dużo - IKEA bierze 10%. Może firma chce w ten sposób zachęcić klienta niską ceną mebli a potem odbić sobie na montażu. Może to zły sygnał, że elementy wymagają jeszcze sporo pracy. Idźcie z mężem, poproście o pokazanie rozłożonego mebelka i oceńcie swoje siły.

    A podłączenie gazowe, woda i kanaliza w cenie? A montaż okapu i oświetlenia nad blatami?

    Oprócz samego skręcania szafek przygotujcie się na sporo pracy przy tyczeniu, poziomowaniu, łączeniu szafek i usuwaniu niedokładności, które dopiero wtedy wyjdą.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  4. #64

    Domyślnie

    Mu zamówiliśmy taki stół (skandal XII): http://www.bowade.pl/?id=3&katID=2&skatID=13 .
    Wymiary: 160/95/78 cm (na codzień) a po rozłożeniu 300cm (od święta).

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    dżempel

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.283

    Domyślnie

    pobieżnie przeczytałam wątek .Chce namówić męża na zrobienie mebli bo myśle ,że by potrafił .Pokażcie Swoje prace będzie mi łatwiej go przekonać

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Czytaj jeszcze tu :
    http://forum.muratordom.pl/gotowe-ze...oc,t111018.htm

    oraz tu :

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=110827

    Kiedyś troszkę napisałem na temat mojej kuchni. Jak chcesz więcej fotek, to daj maila.

    Pzdr

    Dawid

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    dżempel

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.283

    Domyślnie

    Zwracam się do Was jak do fachmanów Czy można przeciąć słupek łazienkowy typu cersanit na pół? To nie jest zwykła płyta pilśniowa(chyba ) czy Ktoś coś wie na ten temat lub miał jakieś doświadczenia?.Prosze o odpowiedzi -bo zamierzam naprawde podzielić ten słupek na dwie małe szafki ,a niechce wojny w domu w razie popsucja mebla

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Daj jakieś zdjęcie to się zobaczy. Straty w przypadku takiej operacji są nie uniknione, ale myślę że operacja jest do wykonania.

    Pzdr

    Dawid

  9. #69

    Domyślnie

    Do mebli wystarczy kila podstawowych rzeczy:
    1. płyta - 5,824 m2 - koszt - 150 zł
    2. wycianie i oklejanie 2 zł od formatki ew 50 gr za metr bierzący,
    3. wiertarka plus wiertło - jedno pod konfirmaty - koszt ok 10 zł wiertło plus wiertarka
    4. konfirmaty 30gr za szt
    5. zawiasy 2-5 zł za szt

  10. #70
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    _anna_p

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Szanowni Forumowicze
    Mam pewien dylemat odnośnie mebli do łazienki. Potrzebuję szafeczkę pod umywalkę narożną i zabudować wnękę na pralkę.
    Czy w hurtowni meblarskiej mogę zamówić gięcie frontu mdf/płyty? (jaki jest najepszy materiał ma meble do łazienki?)
    Na glazurze mam cienkie paski-dekory. Podobny motyw chciałabym powielić na meblach. Czy listwa, którą okleja się cięte brzegi może posłużyć do naklejenia na powierzchnię mebli, czy może raczej powinno się zastosować jakiś inny materiał?
    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
    pozdr

  11. #71

    Domyślnie

    Najlepiej będzie jak pójdziesz i zapytasz. Ale jak chciałem sobie zrobić szafkę pod umywalkę to znajomy - prtodukujący meble doradziłabym poszedł i sobie kupił taką w sklepie - koszt - wysoki.

  12. #72
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    _anna_p

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    To nie jest takie proste. Bo chcę zabudować wnękę na pralkę dużymi drzwiami składami i z takiego samego materiału zrobić szafkę pod umywalkę. Nie wyobrażam sobie, by każdy meble był inny! Chyba to trochę przerasta stolarza, który robił mi meble w kuchni. Na wszystko mi przytakuje, ale wiem, że jak mu to zlecę to zrobi - jak mu się uda, a jak się nie uda to usłyszę, że inaczej się nie da. Dlatego chciałabym wiedzieć, czy to jest możliwe do zrobienia, może powinnam zmienić koncepcję?

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Nie no to jakaś pomyłka
    120 x 90 to na komputer ale nie na 6 osób
    Bo to normy na szwedzki stół

  14. #74

    Domyślnie

    anna_p Czy w hurtowni meblarskiej mogę zamówić gięcie frontu mdf/płyty? Nie,nie mozesz,gotowych frontów nie wygina się.Produkowane są fronty ćwierćokrągłe,nie znam rozmiarów typoszeregu.Wykonanie takiego frontu na zamówienie indywidualne praktycznie mozliwe,ale koooosztyyy że ho ho.

  15. #75
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    _anna_p

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Drogie??? Wycena w mdf na szafeczkę pod umywalkę z giętym frontem była rzędu 150-200zł. Drogie były drzwi do zabudowy, bo duże i ciężkie.
    Ohhh! Wiem, że nic nie wiem

  16. #76

    Domyślnie

    Jak na szafeczkę pod umywaleczkę cena całkiem rozsądna,myslę ze front o standardowyych wymiarach.Gdybym mial cos takiego zastosować u siebie,zastanowiłbym sie nad wygodą i skłoniłbym się ku podziałowi,z drzwiczkami otwieranymi na boki.

  17. #77
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jurand79
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    736
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Wpiszę się - później wrzucę moje mebelki .
    Zrobiłem łóżko, stolik i komodę/szafkę na sprzęt RTV. Niedługo się pochwalę.
    W planach mam stylowy szezlong.

  18. #78
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jurand79
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    736
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Fajnie jest zrobić coś "temi ręcyma" Tym bardziej, że naprawdę niewiele narzędzi do niektórych prac potrzeba. Do niektórych szafek wystarczy tylko wiertarka. Płyty meblowe można kupić wraz z usługą przycięcia (w sprawdzonych hurtowniach tną co do milimetra). Pozostaje tylko połączyć wszystko w całość Polecam wspomniane przez kogoś markery stolarskie do równego rozmieszczenia otworów na kołki drewniane. Samo skręcenie czasami nie da wymaganej wytrzymałości - kołek i wikol dodatkowo wzmacniają konstrukcję.
    No to pora na fotki. Najpierw łóżko, które czeka do wiosny, żeby je porządnie poszpachlować, wyszlifować i zalakierować (jak na razie musi spełniać swoje funkcje w stanie takim, jaki jest obecnie):

    Rama pod materac 220x160cm:


    Tak zrobiłem nogi:


    ...a to pochylone oparcie:


    Tak się prezentuje gotowiec (lekko wyszlifowany i wstępnie zalakierowany) w sypialni:


    Zabudowę w garderobie też sam robiłem.






    Sama garderoba wymaga jeszcze kilku drobnych zabiegów ale jakoś nie chce mi się za to zabrać. Jest tyle innych ciekawych rzeczy do zrobienia... Na przykład wspomniany wcześniej stolik i komoda. Niestety jeszcze fotek nie wrzuciłem na publiczny album - niedługo uzupełnię. A co potem? Szezlong - moje prawdziwe wyzwanie. Ale może najpierw jeszcze barek do piwnicy - rysunek już gotowy...

  19. #79

    Domyślnie

    Właśnie zabieram się do projektowania biblioteczki. Korpus i półki chcę zrobić z płyty stolarskiej fornirowanej.

    Czy na boczne ściany konstrukcyjne, przy szerokości półek 80cm wystarczy płyta 18mm, czy jednak dać grubszą (książki strasznie dużo ważą)?

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamN
    Właśnie zabieram się do projektowania biblioteczki. Korpus i półki chcę zrobić z płyty stolarskiej fornirowanej.

    Czy na boczne ściany konstrukcyjne, przy szerokości półek 80cm wystarczy płyta 18mm, czy jednak dać grubszą (książki strasznie dużo ważą)?

    ściany konstrukcyjne
    Boki korpusu (szafki) nie maja aż takiego wpływu ale ze względów wizualnych proponuje dać płytę o gr. 2,5 cm Natomiast ważna rzecz to półki ,jeżeli zastosujesz płyte o gr. 1,8 cm i poukładasz na nich ciężkie książki to mogą one sie najzwyczjniej w świecie powyginać ze względu na ciężar i dł półki Proponuje na cały korpus zastosowac płytę o gr 2,5 w raz z półkami ,bez względu czy półki będą mocowane na stałę czy też ruchome na podpórkach w bokach perforowanych

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony