dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 105
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka



    Czy ma ktos labradorka i może sie podzielić wrażeniami co do trudności w wychowaniu?
    o mamo ........... czemu ludzie tak upierają się na labki ??? sorry jeśli kogoś urażę ale ja mam tylko niemiłe doświadczenia w tym stworem..........niszczy wszystko co w zasięgo wzroku....kopie ogromne doły w ogrodzie- trzeba uważać żeby nóg sobie wieczorem nie połamać ...... żre wszystko co wpadnie do pyska- żaden problem podtruć takiego psa- nawet nie wącha co łapie....okropnie zazdrosna...chce byc wszędzie pierwsza- przed innym psem, przed dzieckiem....soory...trzeba duuużo cierpliwości i czasu żeby takiego labka wychować ...bardzo długo zachowują się jak szczeniaki........

    Generalnie trudno polecić komuś psa...choćby dlatego, że bardzo wiele zależy od wychowania ...a tylko część od charakteru danej rasy...

    Ja tam mam shar-peia i już wiem , że był to "strzał w dziesiątkę"

  2. #42

    Domyślnie

    Moim wymarzonym pieskiem do domku jest Nowofunland,
    Są to wielkie psy o łagodnym usposobieniu i lubiące dzieci,
    Ale dziś żałuję że nie mam jeszcze domu bo niedawno widziałam błąkająca sie
    wilczastą suczkę, ktoś ją wyrzucił,na wsi u mojej rodziny pod Sandomierzem.
    Pies z rozpaczą i nadzieją w oczach podbiegał do każdego kto przechodził i obwąchiwał szukajac z nadzieją swojego pana.
    Wychudzona, głodna, eh jak tak można zgotować psu taki los, co za ludzie
    Nie mogę jej pomóc mieszkam 200km od tego miejsca.
    Mimo wszystko postaram się pomóc poprzez jakieś forum , dzieki uczynności innych ludzi kochających psy,.
    ale kiedyś na pewno wezmę schroniskowego psa.

    [/i]

  3. #43

    Domyślnie

    betka35 ten labrador to ni Twój jak sie domyślam?

    skorpionek1975,
    Moim wymarzonym pieskiem do domku jest Nowofunland,
    Są to wielkie psy o łagodnym usposobieniu i lubiące dzieci,
    Nie wierz w to, że są jakieś psy które bardziej niż inna rasa lubią dzieci.
    To zawsze zależy od dzieci

  4. #44

    Domyślnie

    szklanka literatkaZgadzam sie z Tobą bo żaden pies to nie zabawka dla naszych milusińskich.
    Najpierw dzieci muszą nauczyc się szacunku do zwierząt.
    Wiec licze sie z tym że psiaka najpierw tez trzeba wychować, żeby był towarzyszem do zabaw i również potrafił jednocześnie być dobrym stróżem naszego domku.
    I oczywiście będzie mieszkał w domku, z nami

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał szklanka literatka
    betka35 ten labrador to ni Twój jak sie domyślam?
    l:
    Generalnie nie mój....ja bym sobie nie pozwoliła na takie zachowanie psa...... a;e moich rodziców a mieszkamy w dwurodzinnym domu .. więc zachowania labki znam z autopsji......... Wiem, że duże znaczenie przy każdym psie ma jego wychowanie....ale jak sie nie wychowuje.......tylko puszcza samopas...to takie są efekty

  6. #46
    Guest

    Domyślnie

    Zgadzam się, jakby labka rozpuścić to
    Widzę, jak 3-miesięczny maluch zachowuje się z nami, a jak z naszymi rodzicami. Po prostu dr Jekkyl i mr Hyde...

  7. #47

    Domyślnie

    swetery







    Glilkos SAMOTNIKOS sweterkos de domo kobitos vel Jamelios&Ptysios mamitos

  8. #48

    Domyślnie

    Fotki przepiękne zwłaszcza ostatnia, wszystkie Twoje?
    Rottweiler to morderca....bo pożera ludziom serca. Tylko raz popatrz na niego, a już zawsze będziesz jego

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    a u nas będzie na 99% mastif tybetański w 100% pasuje do twojego opisu

  10. #50

    Domyślnie

    Robertus,
    forumowicz Marka szuka domu dla mlodej suni, ktorej fajnie z oczu patrzy. Ale ja nie o tym: Marka na swojej stronie ma adopcje bernardynów i takiego bernardyna, który mieszkal z dziećmi. Zajrzyj, może czegoś więcej się można dowiedziec o tym psie? Do mieszkania na zewnątrz jak znalazl, nie jest obrończy ale wyglądem wzbudza respekt. Mieszkal z dziećmi - to jest duży plus

  11. #51

    Domyślnie

    A czy słyszeliście o cavalierach?
    To bardzo łagodne psy, karne, nie podlegają próbom pracy i nie wymagają specjalnie długich spacerów, mogą zostawać same w domu ale raczej nie na polu, bardzo się przywiązują do opiekunów, nie maja też pasji do kopania w ogrodzie i dosłownie nie umieją ugryźć, przy tym są żywiołowe w granicach rozsądku. Jedyny dla mnie minus to dłuższa sierść, którą jak się go będzie wyczesywać to da się okiełznać.
    Ja osobiście mam beagla, którego bym w życiu nie poleciła bo ogród to dla niego plac zabaw i trochę pracy trzeba żeby go "ustawić do pionu".

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie Re: Jaka rasa psa do domu z dzieckiem i ogrodem?

    Cytat Napisał robertus
    1) ma być łagodny dla dzieci
    2) ma być łagodny dla mojego ogrodu
    3) ma być cięty na koty (nie jestem przeciwnikiem kotów tylko nie cierpię jak wszystkie koty sąsiadów przychodą do mojego ogrodu do toalety)
    Te trzy warunki nie są wpisane w żaden wzorzec rasy. No i ten czwarty: mieszka w ogrodzie lub garażu i bez długich spacerów. Zapomnij!!!

    Łagodny dla dzieci - proszę:
    Kiedy mój syn zaczynał raczkować, moja suka miała młode. Raczkowali razem [a fe!]. Suczka ani mruknęła. Syn ma teraz prawie 7 lat i przez ten czas robił z psem co chciał [łącznie z tak nielubianym przez wszystkie rasy szarpaniem za uszy i fafle]. Pies jak się zmęczył to po prostu odchodził.

    Łagodny dla ogrodu - nie ma takiej rasy, są to cechy osobowe. Wiadomo nie kupuj norowca!. Masz wybór: odpowiednio długie spacery [nawet po południu] i ładny ogród, lub pies niewybiegany: ogród w dołki.

    Cięty na koty - większość psów niezależnie od rasy jest cięta na koty [ale obce].

    Te trzy warunki postawione na wstępie mógłby spełnić bokser - suczka [lepiej mieć kilka żółtych plam na trawniku niż zżółknięte wszystkie krzewy]. Jedno ale - jest to pies do domu.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylvia1
    a u nas będzie na 99% mastif tybetański w 100% pasuje do twojego opisu
    miałam mastifa tybetańskiego i co do tego ,ze była { bo to dziewczynka była}łagodna dla ogrodu to raczej nie powiedziałabym. Dla mnie wogle te 3 warunki przedstawione przez tą osobę chcącą kupić psa są z lekka śmieszne i odnoszę wrażenie ,ze osoba ta nie ma pojęcia wogóle o psach. Przecież pies to nie robot z jakimiś funkcjami do wybrania.
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  14. #54

    Domyślnie

    Spostrzegliśmy ze znajomymi, że pies "przeprowadzony" z mieszkania do domu z ogrodem nabiera trochę cech podwórkowego burka. Np. zaczyna bronić terytorium, szczekać z obcych, moja suka zaczęła grzebać (nosem) w ziemi, druga z kolei trochę kopała, ale jej zabroniłam i posłuchała

  15. #55

    Domyślnie

    Mój bokser nie jest cięty na koty - nie obchodzą go. Naszego kota lubi, inne ignoruje totalnie. A kur się boi.

  16. #56

    Domyślnie

    szklanka literatka
    Dzięki za podpowiedź. Znalazłem to ogłoszenie Marka i skonsultuję z żoną oraz z Markiem.

    Sylvia 1
    A czy masz doświadczenie z tą rasą? Bo wygląda dosyć groźnie.
    Pozdrawiam,
    Robert

    Zdjęcia mojej chatki: http://tinyurl.com/owx8f

  17. #57

    Domyślnie

    aha26
    To jest forum. Służy między innymi do pomagania innym. Potwierdzam, że nie mam dużej wiedzy o psach, ale czy to jest powód to wyśmiewania się? Co to znaczy śmieszne warunki? Dla mnie akurat to jest ważne.
    Pozdrawiam,
    Robert

    Zdjęcia mojej chatki: http://tinyurl.com/owx8f

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertus
    aha26
    To jest forum. Służy między innymi do pomagania innym. Potwierdzam, że nie mam dużej wiedzy o psach, ale czy to jest powód to wyśmiewania się? Co to znaczy śmieszne warunki? Dla mnie akurat to jest ważne.
    Ja się z Ciebie nie wysmiemam i jeżeli tak to zabrzmiało to sorry,ale mam poprostu dość duże doświadczenie jeżeli chodzi o psy i poprostu wiem,ze nigdy tak naprawde nie wiadomo jakie cechy ten pies będzie miał. Np moja Mastifka Tybetańska,pies strózujący ,łagodna w stadzie a w praniu okazało się,ze fakt stróżująca jest bardzo ale była ogromną dominatką,sami hodowcy dziwili sie ,ze ma taki charakter i naprawde dużo pracy zajęło mi to,zeby te stosunki w stadzie były na określonym poziomie. Moja obecna dobermanka nie lubi dzieci i w sumie nie ma w tym nic dziwnego bo dobermany za dziećmi nie przepadają ,ale za to moja poprzednia dobermanka dzieci kochała. Dlategp tak do końca nogdy nie wiadomo jak to będzie więc jeżeli nie masz doświadczenia z psami kup taką rasę,która uważna jest z natury za spokojną i lubiąca dzieci a co do ogrodu to myślę,ze nie ma takiej rasy ,która będzie Ci kwiatki omijać.
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertus
    Sylvia 1
    A czy masz doświadczenie z tą rasą? Bo wygląda dosyć groźnie.
    nie nie mam doświadczenia z mastifem tybetańskim bo o nim myśle a nie o owczarku kaukaskim...
    a pies wygląda tak:


    po doczytaniu ten pies na pewno nie będzie łagodny dla ogrodu...
    czy będzie ganiał koty zależy jak go nauczycie...

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylvia1
    Cytat Napisał robertus
    Sylvia 1
    A czy masz doświadczenie z tą rasą? Bo wygląda dosyć groźnie.
    nie nie mam doświadczenia z mastifem tybetańskim bo o nim myśle a nie o owczarku kaukaskim...
    a pies wygląda tak:


    po doczytaniu ten pies na pewno nie będzie łagodny dla ogrodu...
    czy będzie ganiał koty zależy jak go nauczycie...
    moja mastifka nie była łagodna dla ogrodu
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony