dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 105
  1. #81

    Domyślnie

    owczarek niemiecki lub labrador

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A ja mam Jack Russel Teriera - fontannę energii.
    Tdzien temu byli u nas znajomi z 3-letnimi bliźniakami, ktore nawet tego psa zmęczyły. Ale zabaway mieli (dzieci i pies) co niemiara

    https://drive.google.com/file/d/0B79...A4b1JSWjA/view
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 14-07-2017 o 12:49
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #83
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Judytaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Piekary Śląskie
    Kod pocztowy
    41-940
    Posty
    40

    Domyślnie

    berneński pies pasterski - super charakter, przyjaciel i obrońca dzieci

  4. #84

    Domyślnie

    Owczarek niemiecki to super pies, ale trzeba wiedzieć jak go wychowywać.

  5. #85
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Łagodny nawet kundelek ale z dobrym charakterem .. i dobrze wychowany .
    Darek B

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Tylko hiena faszystowska czyli popularnie mówiac owczarek niemiecki. Oczywiście wymaga czasu nie mniej niż dziecko, ale jak se wychowasz takiego będziesz miał. No i nie w kojcu lub na metrze łańcucha, ci z miętkim sercem daja 3m łąńcucha i metalową beczkę zamiast budy. Dobrze wpływa na serducho, bo trzeba chodzić na spacery, a jako domownik rozumie wszystko, wystarczy do niego otwierać usta. Na poważne nie ma teraz czasu, napisze tylko humorystyczne. Telewizor sączy film, spokój, pies leży w okolicach tv i rozlega się ciche "psssssssss" spod ogona. Otwiera jedno oko ( może nie usłyszeli?), pociągam głośno nosem , "A co to?", zwierzę podrywa się z pomrukiwaniem "No coooo? To nie jaaa!" . Pytam: "Spacerek?" i szaleństwo pod drzwaimi, lizanie smyczy "No już idziemy". ........ On po rodzaju butów ubieranych przez domowników (bez słowa "spacerek") wiedział co będzie , czy już tańczyć. Hasło "Jedziemy do Wrocka!" (do kliniki ) to cała historia. Po telefonie bez kłapania dziobem tylko "tak,tak" widział że będzie jazda na dworzec po domowników. To sa historyjki tylko dla zafixowanych. A tak przy okazji czysta herezja: zamiast "świętego" obrazka w pokoju dziecinnym powieś plakat z psem a wychowasz następnego miłośnika psów. Sprawdzone. Pożytek na pokolenia.

    http://demotywatory.pl/4579764/Nie-r...sie-im-dziecko
    To nie dominacja, to troska.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 21-09-2017 o 12:58 Powód: link

  7. #87

    Domyślnie

    Labrador sprawdza się dobrze, jako towarzysz dla dziecka. Sąsiedzi mają i jest bardzo grzeczny i dobry dla dziecka.

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja miałem od dziecka w domu kundelki i dla dzieci ( wtedy na mnie ) były ok. Zależy oczywiście od charakteru psa i od wychowania.
    Teraz sam mam dzieci w wieku 7 i 2 latka. Mamy owczarka niemieckiego. Z młodym owczarkiem był problem bo to bydle podczas biegania potrącała czasami dzieci a one jak laleczki latały ale teraz jak ma już rok czasu jest lepiej. Czasem łapą jak machnie to przewróci lub udrapie ale to wszystko z ekscytacji lub niechcący. Widzę, że dla dzieci jest super, moga ją zamęczać ( czego unikamy ) a ona cierpliwie to znosi. Przy owczarkach bardzo ważne jest poświęcanie im sporo czasu na szkolenia i zabawy - musi mieć pracę "intelektualną" aby dobrze się rozwijać i być łagodnym i ułożonym psem.
    Kolega ma Berneńskiego Psa Pasterskiego i jest tak łagodny że aż dziw dla dzieci super.
    Ostatnio edytowane przez bt9 ; 13-10-2017 o 14:12

  9. #89

    Domyślnie

    Ja miałam foksteriera. Są to psy bardzo żywiołowe, bardzo inteligentne i śliczne, jednak tylko dla osób które potrafią nad nimi zapanować. Jeżeli się go odpowiednio nie wychowa to robi co chce (zresztą jak każdy pies).Ogólnie jeżeli ktoś nie ma doświadczenia z trudnym charakterem u psa to nie polecam. A czy ktoś się wypowie na temat owczarka szkockiego collie? Ten pies to moje marzenie i za kilka lat jak wybuduję dom to się zastanowię poważnie nad posiadaniem takiego

  10. #90

    Domyślnie

    Mój piesek przyszedł z lasu i jest z nami już 10 lat.
    A teraz ma kumpla kota, który też przyszedł z lasu.
    Więcej zwierząt nie przyjmuję
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  11. #91

    Domyślnie

    Ze schroniska, łagodny - każdy będzie dobry

  12. #92
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marekksio

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    Polecam pomorskiego szpitza

  13. #93

    Domyślnie

    Generalnie łagodność psa nie zależy tylko od razy ale też od sposobu jego chowania.
    Ostatnio edytowane przez michal02 ; 28-02-2021 o 00:12
    Czasem tu zaglądam reklama na FM jest płatna

  14. #94
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nowakd

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    jeśli nie znajcie to Leonberger, albo Berneński pies pasterski

  15. #95

    Domyślnie

    Labradory zawsze mi się kojarzył z takimi wesołymi domowymi psiakami. Zasadniczo każda rasa, która zalicza się jako "pies domowy" może się nadać, ale wydaje mi się, że warto zaczekać z psem do momentu aż dziecko będzie trochę większe

  16. #96
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Z każdym psem pierwsze jego 6 miesięcy życia jest wyzwaniem ze względu na jego ostre zęby i chęć zabawy. Wiek dziecka to 2,5-3 lata, już wtedy rozumie co wolno a co nie. U mnie psy miały już 4 i 3 lata jak pojawił się maluch, więc dorastają razem.
    A jaki pies najlepszy, taki co domowników traktuje jak stado nadrzędne, nie ma jednego "pana"(np.owczarki) i jest zrównoważony psychicznie. Najlepiej poczytać wzorce na psy.pl lub podobnej stronie. Wbrew utartej opinii bardzo domowymi psami są pit-bull i amerykański staffortshire terrier czyli amstaff.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  17. #97

    Domyślnie

    Nikt normalny nie kupuję pit-bulla czy tam innego amstaffa dla rodziny. Opinia o tych psach nie wzięła się znikąd. Ani to mądre, ani ładne. Dominację mają w genach. Nie wiadomo kiedy im odwali.

  18. #98
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Nikt normalny nie kupuję pit-bulla czy tam innego amstaffa dla rodziny. Opinia o tych psach nie wzięła się znikąd. Ani to mądre, ani ładne. Dominację mają w genach. Nie wiadomo kiedy im odwali.
    Mam i wiem co piszę.
    Najgorsze są stereotypy wymyślone i powielane przez pseudodziennikarzy. Najważniejsze są cechy charakteru i wychowanie. A jeżeli ktoś pisze że to są groźne psy to znaczy nie miał z nimi do czynienia. Nawet jak były używane w na początku XX wieku do walk między sobą miały wyuczony wysoki szacunek do człowieka (właściciela). Ponadto są to dwie rasy które nie mają zepsutych naturalnych odruchów, dlatego błędem jest w ich obecności brać innego psa na ręce bo mały i się boi. W mowie psów taki ruch znaczy słaba jednostka, do usunięcia. Moje bule bawią się z shih-tzu i yorkiem wspaniale się dogadując.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To jednak wolę psy, które mają "zepsute naturalne odruchy"
    Bo jeszcze ktoś dziecko weźmie na ręce - znaczy słabe i do usuniecia
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Każdy pies, byle by był WYCHOWANY. To wymaga pracy co najmniej takiej jak wychowanie krasnoludka. Nawet jeśli pies był wcześniej, to można go wychować gdy pokaże się maluch. Widziałem takiego szwaba, który zawsze siadał między gośćmi a maluchem - w wózku czy kojcu - wszystko jedno. Gdy rodzice byli w zasięgu wzroku ( w tym pokoju) to przysypiał, lecz gdy w pokoju nie było nikogo z rodziców to nie było mowy aby gość próbował podejść do malucha. Pies natychmiast podnosił się do pozycji "waruj" i głuche dudnienie dochodziło z trzewi. Matka czy ojciec wracali, pies się kładł i leniwie kontrolnie rzucał okiem, pozycja spocznij. Tak do 5 roku życia była sielanka a potem stary futrzak odszedł. Tak wygląda życie.

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony