dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 59
  1. #1

    Domyślnie Ile za szambo?

    Za ile można kupić szambo około 10 m^3?
    Chodzi o jak najtańsze i obojętne czy betonowe, plastikowe czy z kręgów.
    pozdr.a.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Zobacz www.probud.pl

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki Wowka
    A Ty może brałaś szambo z tej firmy?
    Ile za transport + montaż?

  4. #4

    Domyślnie

    Szambo, ale okolice trójmiasta - stalowe z atestem. 1600zł - 10m3.
    Pozdrawiam. Sam teakie niedawno kupiłem

  5. #5

    Domyślnie

    Kodi
    metalowego to jeszcze nie widziałem.
    A nie boisz się, że to jakoś szybko przerdzewieje?
    No i czy cena jest z montażem ?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał arzesz
    dzięki Wowka
    A Ty może brałaś szambo z tej firmy?
    Ile za transport + montaż?
    Transport zależy od odległości do Dąbrowy z Poręby 350 zł. (można się targować- zawsze coś opuzczą). Montaż w cenie transportu. Montaż polega na osadzeniu w wykopie części spodniej osadnika, włożenie przegród działowych oraz przykrycie betonową płytą górną. Musisz mieć przygotowany worek cementu oraz piasek do wykonania zaprawy do której montażyści dodają swoje chemikalia. Sklejenia pokrywy oraz spodu dokonują montażyści.
    Co do samego połaczenia szamba z kanalizacją w domu to już jest twoje zmartwienie.

  7. #7

    Domyślnie

    Arzesz - nie boję się że coś się stanie. Szambo ma atest i zrobione jest z blachy 10 bądź 8mm grubości. Wiesz co to znaczy. Są produkowane z silosów po paliwie itp. Są tak zakonserwowane niekiedy jeszcze za komuny jakimś świństwem, że nawet palnik acetylenowy jej nie pali. Widziałem to na własne oczy. To jest tylko cena szamba. Jeśli dowóz to nie wiem ile. Trzeba by się dowiedzieć. Zależy dokąd.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam z Probudu.
    "Zamówiliśmy betonowy zbiornik na nieczystości. 10m3, trzykomorowy, ze wzmocnioną płytą. Zdecydowaliśmy się na płytę wzmocnioną, bo na placu nad szambem planujemy parkować samochody. Kosztować to ma 2350 zł + 7% VAT + transport z montażem 750 zł, do wcześniej przez nas przygotowanej dziury. " - fragment mojego dziennika.

  9. #9

    Domyślnie

    Zielona to tanio. U nas jest jeden producent i ceny z kosmosu. Za 9m3 3000zł. A gdzie dźwig + wykop. Za pełną usługę z wkopaniem, instalacją chcą prawie drugie tyle. Złodzieje.
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie szambo

    Ja zapłaciłem 2700pln za zbiornik 11m3 beton. z podłączeniem do instalacji domowej. W-Wa.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Trol, mógłbyś podać namiary na tę firmę od szamba. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź, bo sprawa jest b. pilna.

    Agnieszka (okolice W-wy)

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    zielona, Wowka - w probudzie powiedzieli mi że sama mam zrobic tylko kominek jak osadzą szambo (no i oczywiscie podpiąć do instalacji domowej) - jak ten kominek ma wyglądać? mozna to zrobić samemu?

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Ivonesca - Jest to wybudowany z bloczka fundamentowego, cegły cementowej lub klinkru "kwadracik" o boku równym szerokości otworu szamba. Wysokość zależy od tego jak głeboko będziesz miała osadzone szambo. Zreszta na stronie Probudu jest rysunek.



    Oczywscie można także ścianki komina "ulać" z betonu. Ale nie wiem czy warto bawić się z szałunkiem.
    Pozdrawiam

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Wowka- piękne dzięki za odpowiedź. Czyli spokojnie moga przywieść to szambo, osadzic w wykopie, a ja potem domuruje te kominki i resztę przysypie ziemią - czy to dobrze zrozumiałam??

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Ivonesca - dokładnie tak jak napisałaś. No... tylko jeszcze jedno - nie zapomnij tylko podłączyć do szamba kanalizacji z domu

    Pozdrawiam

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Wowka - OK, postaram się nie zapomnieć
    pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    a czy kwestia lokalizacji szamba jest dowolna ( tz z zachowaniem odp. przepisów) , czy tez trzeba nmiec jakies specjalne zatwierdzenie przez urząd w projekcie zagospodarowania terenu? No i czy te firmy instalujace szambo robia tez podłączenie z rurami w domu? czy mozna to wykonac we własnym zakresie . I jeszcze jedno. Kiedy?Czy można na etapie stanu surowego otwartego?

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jayer
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    492
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Zgadza sie powinno byc na projekcie zagospodarowania przestrzennego.
    Ja mam np. na adaptacji projektu.
    Na pewno jest to wymagane.
    Pozdro

  19. #19

    Domyślnie

    ale czy może to zrobić kierownik nadzoru adaptujący mój projekt czy tez jakis człowiek z urzędu ze specjalnymi uprawnieniami?

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jayer
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    492
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Osoba dokonujaca adaptacji z odpowiednimi uprawnieniami. U mnie robil to architekt. Ale to chyba wszystko jedno. Najlepiej spytaj w wydziale Architektury w swojej gminie/powiecie.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony