dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 59 z 59
  1. #41

    Domyślnie

    Hmm....
    My juz sie skrzyknelismy w trzech.
    Zamawiamy szambo betonowe 10m3 do Trojmiasta z rejonu Radomia.
    W tej firmie.
    Czyli lacznie wyjdzie jakies 2.900 PLN z dojazdem do Gdanska.
    Wydaje mi sie, ze cena atrakcyjna. Wliczamy do tego plyte zbrojona o grubosci ok. 18-20 cm w standardzie oraz betonowy wlaz. Dodatkowy koszt to wlaz zeliwny 150 PLN oraz kominek 50 PLN. Cena obejmuje rowniez prace HDS-u z wypoziomowaniem szamba wlacznie.
    W moim rejonie szamba zaczynaja sie od ok. 3.600 PLN (bez dowozu i hds-u) to jakas paranoja.
    Wiec olewam dostawcow okolicznych i wybieram producentow z okolic Radomia.
    Chcieć znaleźć prawdę jest zasługą, nawet gdy się błądzi po drodze.

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Hmm....
    My juz sie skrzyknelismy w trzech.
    Zamawiamy szambo betonowe 10m3 do Trojmiasta z rejonu Radomia.
    Witam mam pytanko czy szamba są już zamontowane czy wszytsko "przebiegło"zgodnie z planem i wczesniejszymi ustaleniami,ja korzystając z pana linku rowniez zamowilam u nich (wczesniejsza firma ktorą znalazłam była o 600zł drozsza)maja mi przywieźć w przyszłym tygodniu,miałobyc w tym ale mieli awarie auta czy jakoś tak...prosze o informacje

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    iwonka i tomaniu

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    283

    Domyślnie

    My zrobiliśmy tak samo, w trzech z rejonu radomia www.jesbet.pl

  4. #44

    Domyślnie

    [quote="escape"]
    Witam mam pytanko czy szamba są już zamontowane czy wszytsko "przebiegło"zgodnie z planem i wczesniejszymi ustaleniami,
    Napisalem ze zamawiamy....jeszcze nie zamowilismy, takze nic nie powiem wiecej.
    Chcieć znaleźć prawdę jest zasługą, nawet gdy się błądzi po drodze.

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    U mnie bedą montować jutro więc zdam relacje czy wszytsko ok...

  6. #46

    Domyślnie

    My płaciliśmy w maju/2008 za 10 m3 - 2.400 PLN all inclusive.
    Kieleckie. Producent z Wierzbicy pod Radomiem.

  7. #47

    Domyślnie

    To bardzo tanio.
    Ja zapłacę 4000 zł - tylko zę 8 m i do Otwocka.
    Szambo zamówione, ma być w przyszły czwartek.

    Pozdr,

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    U nas cena miałabyć 3000 zł za szambo 10tys dwu elementowe....dziś zdecydowalismy (w ostatniej chwili) ze bierzemy jednak 8 tys jednoelementowe i zapłacimy za szambo,montaż i transport 3300zl (ok 500km w jedną strone) łączony Jedlińsk-Wałcz (300zl wiecej za mniejsze ale zamiast scianek 9cm bedzie 14cm)montaż jutro w godzinach rannych

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał arktyk
    To bardzo tanio.
    Ja zapłacę 4000 zł - tylko zę 8 m i do Otwocka.
    Szambo zamówione, ma być w przyszły czwartek.

    Pozdr,
    z Jedlińska do Otwocka jest niecałe 90 km....za transport zapłacil bys pare złotych....u mnie sam transport to 1000zł wiec...szambo z kominem i włazem zeliwym i płytą wzmocnioną to kwota ok 2000-2300zł......moim zdaniem drogo płacisz...

  10. #50

    Domyślnie

    Napisalem ze zamawiamy....jeszcze nie zamowilismy, takze nic nie powiem wiecej.

    Trzeba się streszcać z zamawianiem bo babaka z Jasbetu powiedziala ze szykuja podwyzke bo stal podrozala itd. itp.

  11. #51

    Domyślnie

    2950 zł czerwiec 2008 z okolic radomia.
    w cene wchodzi:
    - szambo betonowe 10m3,
    - właz żeliwny
    - kominek 50 cm
    - płyta najazdowa na szambo dodatkowo zbrojona
    - transport

  12. #52

    Domyślnie

    Cóż, zgadza się że drogo.
    Niestety ale w Otwocku jest to jeszcze drożej.

    Pozdr,

  13. #53

    Domyślnie

    Szambo 10m3 zamowione. Dojechali, osadzili i oka.
    Wyszlo mnie 2450 PLN z dowozem, osadzeniem, kominem, plyta najazdowa i wlazem zeliwnym.
    Pozdro.
    Chcieć znaleźć prawdę jest zasługą, nawet gdy się błądzi po drodze.

  14. #54

    Domyślnie

    Tak sobie czytam te Wasze posty i dziwie się, że podajecie takie ceny. W ostatnich dniach dzwoniłam do kilku firm, które produkują i montują szamba, poniżej przedstawiam moje zestawienie.
    PROBUD
    - szambo jednokomorowe 10 m3 2520 zł + 22% VAT = 3050 zł brutto (tak powiedziała Pani z biura)
    - 25 cm komina 45 zł + 22% VAT, ja potrzebuję 4 sztuki, co daje 220 zł brutto
    - płyta wzmocniona (ponieważ będzie ona zakopana jakieś 90 cm pod ziemią) 200 zł + 22% VAT = 244 zł brutto
    - transport pod Łódź do Rogowa i montaż (firma jest z Poręby woj. śląskie - w sumie 200 km w jedną stronę) 1300 zł (nie spytałam czy brutto ale chyba tak)
    - gwarancja 5 lat
    - długi czas oczekiwania, ponieważ jest środek "sezonu szambowego" - jeśli zamówienie złożę dzisiaj czyli 11 sierpień to szambo przyjedzie w połowie września, czyli ponad miesiąc czekania
    - cały koszt szamba (beż wykopania i zasypania) 4814 zł brutto
    SAŁEXPOL
    - szambo jednokomorowe 10 m3 2200 zł + 22% VAT = 2684 zł brutto
    - komin 1 metrowy 150 zł + 22% VAT = 183 zł brutto
    - płyta wzmocniona (ponieważ będzie ona zakopana jakieś 90 cm pod ziemią) 200 zł + 22% VAT = 244 zł brutto
    - transport pod Łódź do Rogowa i montaż (firma jest z Jastrzębia okolice Radomia - w sumie 140 km w jedną stronę) 600 zł brutto (nie spytałam czy brutto ale chyba tak)
    - gwarancja 1 rok w dodatku gwarancja obejmuje szczelność zbiornika, ale nie obejmuj szczelności spoin - dla mnie to troszkę dziwne
    - czas realizacji około 5 dni
    - cały koszt szamba (beż wykopania i zasypania) 3711 zł brutto
    - Pani powiedziała, że te zbiorniki nie są przystosowane do wkładania pod wodę i z tego co się orientuje to pod Łodzią wody gruntowe są wysoko i może być problem, powiedziała, żebym to sprawdziła zanim zamówię zbiornik (wykop na jakieś 3,5 metra)
    EKO-TRANS
    - szambo jednokomorowe 10 m3 wymiary 350 x 230 x 150 h (wys.) (szambo polecane w przypadku wysokich wód gruntowych) 2500 zł + 22% VAT = 3050 zł brutto
    - za dopłatą 100 zł + 22% VAT = 122 zł brutto można zamówić zbiornik dwukomorowy - Pan powiedział, że jest to o tyle dobre, że zbiorniki są jakoś tak połączone, że w jednym gromadzą się ścieki płynne a w drugim inne ścieki i można stosować różne bakterie do tych ścieków płynnych, to powoduje, że szambo nie śmierdzi i z tej części zbiornika można samemu pompować ścieki
    - komin 1 metrowy 200 zł + 22% VAT = 244 zł brutto
    - płyta wzmocniona (ponieważ będzie ona zakopana jakieś 90 cm pod ziemią) 350 zł + 7% VAT = 374,50 zł brutto
    - transport pod Łódź do Rogowa i montaż (w sumie 161 km w jedną stronę) 600 zł brutto - ta kwota obowiązuje w przypadku transportu łączonego, jeśli transport jest indywidualny to firma liczy 3,50 zł za kilometr w obie strony
    - gwarancja - nie ma określonego czasu, ale ponoć jeśli coś z ich strony będzie nie tak to przyjeżdżają
    - czas realizacji około 10 dni w przypadku transportu łączonego
    - cały koszt szamba (beż wykopania i zasypania) jednokomorowego 4268,50 zł brutto, dwukomorowego 4390,50 zł brutto

  15. #55

  16. #56

    Domyślnie

    Rzeczywiście sprawdziłam ich ofertę i chyba na tą firmę się zdecyduję.
    - szambo jednokomorowe 10 m3 2300 zł + 22% VAT = 2806 zł brutto
    - komin 1 metrowy 180 zł + 22% VAT = 219,60 zł brutto
    - płyta wzmocniona (ponieważ będzie ona zakopana jakieś 90 cm pod ziemią) 300 zł + 22% VAT = 366 zł brutto
    - właz żeliwny 180 zł +22% VAT = 219,60 zł brutto
    - transport pod Łódź do Rogowa i montaż (firma jest z okolic Radomia - w sumie 138 km w jedną stronę) 600 zł brutto
    - gwarancja 2 lat
    - czas oczekiwania do tygodnia
    - cały koszt szamba (beż wykopania i zasypania) 4211,20 zł brutto
    A bez podatku wychodzi coś koło 3500 zł.

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Simek

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja mam troche inne pytanie...
    W planie mam 10m3 wiec planuje założyć 3 komory składające sie z kręgów.

    Mam następujące pytania:
    - czy ktoś tutaj ma szambo 10m3 składające się z betonowych kręgów ?
    - czy to sie opłaca ?
    -Co sie składa na takie szambo - chodzi mi szczegółowo bo ogólnie to wiem: 3 kręgi z dnem, 8 kręgów zwykłych, 3 pokrywy i 3 włazy.
    -trzeba dawać jakieś uczczelki między kręgi ?

    Kręgi bet. 1500/600 bez stopni ok 300 zł

    Dokładnie chodzi mi o okolice Bielska. Tutaj wody gruntowe sa bardzo wysokie - na 80 cm mam już wode więc typowe szamba raczej niemożliwe do zamocowania

  18. #58

    Domyślnie

    Szambo z kregow uszczelnianych lepikiem, przelewowe (2*5 kregow), pokrywy. Do tego: studzienka rewizyjna miedzy szambem a domem. Do tego 40 m rury+wkopanie jej w ziemie (w cenie), zeby podlaczyc dom do szamba (tyle mam od domu do szamba:-/

    Cena: 4500. SHIT.
    Buduję dom dla moich dzidziasów.

  19. #59
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Arek TG

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Jestem na etapie kupna szamba , poludnie Polski okolice Żywca . Gdyby ktoś z forum chciał się podzielić informacjami odnośnie producentoów i cen to byłbym wdzięczny . Pozdrawiam , Arek.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony