dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 41
Pokaż wyniki od 801 do 817 z 817
  1. #801

    Domyślnie

    Pyszny, słodki i rozgrzewający deser na jesienne i zimowe wieczory

    Kawa zbożowa "na bogato"

    Składniki:
    kawa mleczna
    odrobina miodu
    cynamon
    bita śmietana
    wiórki czekoladowe

    Zaparzyć kawę zgodnie z instrukcją na opakowaniu, dodać miód i cynamon. Następnie na górę wycisnąć bitą śmietanę i posypać startą czekoladą.

    Smacznego
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 21-03-2016 o 10:04 Powód: za kolejny ukryty link będzie BAN

  2. #802

    Domyślnie

    A macie może jakiś wytestowany przepis na ciasto bez pieczenia? coś szybkiego i smacznego (może jakieś ptasie mleczko)?
    REKLAMA NA FM JEST PŁATNA

  3. #803
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar CrazyGirl
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-391
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jak zrobić bezy? Bardzo proste

    Przepis:
    - 2 białka
    - 60 g cukru
    - 60 g cukru pudru

    Sposób przygotowania:
    Białka oddzielić od żółtek. Ubijać białka jak najszybciej. Kiedy zaczną sztywnieć, dodawać stopniowo cukier i ubijać (lub miksować na najwyższych obrotach) przez około 10 min. Masa białkowa musi być bardzo sztywna. Wówczas dodać cukier puder. Wymieszać delikatnie.

    Formować bezy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia łyżką lub szprycą. Piec w temp. 110 st.C. Małe bezy pieką się około 75-80 minut, większe dłużej. Po upieczeniu wyłączyć piekarnik, uchylić drzwiczki, a bezy pozostawić w środku, aby same studziły się i schły w cieple piekarnika.

    Aby zrobić bezy smakowe, można do masy białkowej dodać kakao, kawę, zapach do ciast.

  4. #804

    Domyślnie

    Ja mogę wtrącić, że dobry i prosty jest blok kakaowy.

    Składniki:
    1 szklanka wody
    250g masła lub margaryny
    1 szklanka cukru
    3 łyżki kakao
    500g mleka w proszku
    250g pokruszonych herbatników
    150g orzechów włoskich
    100g rodzynek

    1. Do garnka wlać wodę, dodać pokrojone masło, cukier i kakao, zagotować. Zdjąć z ognia i odstawić do przestygnięcia, ma być lekko ciepłe (od czasu do czasu proszę mieszać, żeby nie zrobił się kożuch).

    2. Do ciepłej kakaowej masy dodać mleko w proszku i energicznie wymieszać. Następnie dodać herbatniki, orzechy i rodzynki, dokładnie wymieszać.

    3. Masę przełożyć do foremki keksowej o wymiarach 25x12cm wyłożonej papierem do pieczenia. Wyrównać i wstawić do lodówki na parę godzin, aż masa stężeje.
    Deser podawać pokrojony w plastry.

  5. #805
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Violeet Zobacz post
    Ja mogę wtrącić, że dobry i prosty jest blok kakaowy.

    Składniki:
    1 szklanka wody
    250g masła lub margaryny
    1 szklanka cukru
    3 łyżki kakao
    500g mleka w proszku
    250g pokruszonych herbatników
    150g orzechów włoskich
    100g rodzynek

    1. Do garnka wlać wodę, dodać pokrojone masło, cukier i kakao, zagotować. Zdjąć z ognia i odstawić do przestygnięcia, ma być lekko ciepłe (od czasu do czasu proszę mieszać, żeby nie zrobił się kożuch).

    2. Do ciepłej kakaowej masy dodać mleko w proszku i energicznie wymieszać. Następnie dodać herbatniki, orzechy i rodzynki, dokładnie wymieszać.

    3. Masę przełożyć do foremki keksowej o wymiarach 25x12cm wyłożonej papierem do pieczenia. Wyrównać i wstawić do lodówki na parę godzin, aż masa stężeje.
    Deser podawać pokrojony w plastry.
    Margaryna z mlekiem w proszku, są tutaj składnikami, które ten deser, uczynią wspaniałym o wyjątkowych walorach
    unde venis et quo tendis

  6. #806
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał lwica000 Zobacz post
    A macie może jakiś wytestowany przepis na ciasto bez pieczenia? coś szybkiego i smacznego (może jakieś ptasie mleczko)?
    Znalazłam gdzieś przepis na sernik na zimno (spód z ciasteczek, masa z serka homogenizowanego, bitej śmietany i żelatyny) z dodatkiem mleka w proszku (szklanka) i musu truskawkowego. Rewelacja. Smakuje jak lody.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-03-2016 o 22:21

  7. #807
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    Fajne przepisy, nic tylko próbować. Ja sama znalazłam przepis na to jak zrobić omlet i wygląda to całkiem ciekawie. Nigdy nie pomyślałabym o tym, żeby dodawać do omletu na przykład kakao. Jeszcze tego nie próbowałam, ale chyba można.

  8. #808

    Domyślnie

    Może nie najszybszy w przygotowaniu, ale bardzo smaczny i orzeźwiający deser to tarta cytrynowa. Na upieczone kruche ciasto, masa z jajek i soku cytrynowego i cukru. Po upieczeniu schłodzić. Zimna jest najsmaczniejsza. Moja rodzina przepada. Tarta znika w jedno popołudnie. A szkoda, bo smaczna i mogłaby zostać na drugi dzień
    reklama na forum jest płatna

  9. #809
    Banned
    crle

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Wielkie Gowino
    Kod pocztowy
    22-065
    Posty
    65

    Domyślnie

    Ale narobiłaś mi ochotę na tartę. Zastanawiałam się dzisiaj jakie ciasto powinnam upiec jutro w sobotę i chyba mam już odpowiedź. Ciasta piekę jedynie na weekendy bo na tygodniu nie mam na to czasu.

    Jesli chce przyrządzić coś na szybko to zwykle jest to albo galaretka z winogronami albo jakiś deserek lodowy. Polubiłam na przykład zamrożone ptasie mleczko. Ptasie mleczko zawsze lubiłam ale to mrożone w letnie gorące dni bije wszystkie konkursy. Najbardzije pasuje do mrożenia ptasie mleczko Wedla o smaku karmellove albo ich wersja o smaku truskawkowego szejka:

  10. #810

    Domyślnie

    Ale pysznie wygląda to ptasie mleczko! Ale ja akurat unikam tych przetworzonych słodyczy.

  11. #811

    Domyślnie

    To mój ukochany domowy 3bit bez pieczenia, lepszy niż kupiony w sklepie

    3-4 paczki herbatników (te po 130 g)
    1 puszka masy krówkowej
    400 ml śmietany kremówki
    3 łyżki cukru pudru
    1 śmietan fix (nie musi być)
    2 budynie śmietankowe/waniliowe (ja optuję za waniliowymi, wzbogacają smak)
    2 łyżki cukru (to też opcja)
    750 ml mleka
    100 g miękkiego masła
    100 g czekolady

    Najpierw robimy budyń, z podanych 750 ml mleka, możemy go posłodzić. Gotujemy na wolnym ogniu aż zgęstnieje, potem odstawiamy do wystudzenia. Kiedy będzie zupełnie zimny, miksujemy go z masłem.
    Dno przygotowanej blaszki wykładamy herbatnikami. Lekko podgrzewamy masę krówkową w kąpieli wodnej i smarujemy herbatniki. Przykrywamy drugą warstwą herbatników. Następnie rozsmarowujemy krem budyniowy i znów przykrywamy herbatnikami.
    Ubijamy kremówkę z cukrem pudrem (tutaj jest miejsce na ewentualne dodanie śmietan fixa). Wykładamy na ciasto, wierzch dekorujemy startą czekoladą. Białą, mleczną, gorzką, wszystkimi - to nie ma znaczenia Wkładamy do lodówki na kilka godzin, a najlepiej na noc. Smacznego
    A znalazłam go przez przypadek, szukałam pomysłu, jak zrobić faworki i tak mi wpadł w oko zrobiłam... i już nie ma bez niego weekendu

  12. #812

    Domyślnie

    ja mam ochotę na ciasteczka brownee. Co Wy na to?

  13. #813
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wikipab95

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Opatówek
    Kod pocztowy
    62-860
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ciasteczka brownie super pomysł, zwykle robiłam ciasto, ale to jest genialne. Ciekawe jakby wyszło w foremkach do muffinek, takie babeczki brownie. Ja się zastanawiam ]jak zrobić tartę[] z czekoladą, przypomniały mi się teraz takie ciastka co były do kupienia w sklepie, kruche z warstwą czekolady i lentilkami, Papita to się chyba nazywało. Chciałabym zrobić coś takiego w wersji tarta krucha i może bez lentilków, tylko z owocami, typu banany. Uwielbiam to połączenie smaków. A wy lubicie ciasta czekoladowe?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-11-2018 o 23:20

  14. #814

    Domyślnie

    Czy ktoś zna jakiś sprawdzony przepis na ciasto z ciasteczkami oreo? Mój syn jadł u jakiegoś kolegi na urodzinach i teraz wierci mi dziurę w brzuchu, żebym na jego przyjęcie zrobiła podobny. Pomocy

  15. #815

    Domyślnie

    Trochę mało szczegółów podajesz, czy to było na zimno, na ciepło, jaki typ ciasta , jak urodziny niedługo to zrób dzieciakom gorąca czekoladę https://najlepszewkuchni.pl/przepis/...czekolada.html i nas to ostatnio hit

  16. #816

    Domyślnie

    Torta de Santiago - hiszpańskie ciasto z mąki migdałowej, jajek i cukru. Jest przepyszne.

  17. #817

    Domyślnie

    Nie omieszkam sie przekonac, dzieki.

Strona 41 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony