dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 41
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 817
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    aaa tam - spać Ciekawe rzeczy się tu dzieją
    A Ty Kulka nie udawaj takiej kucharki, co nie wiadomo jak sie zna na pieczeniu Po co Ci ta mąka
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    kochaniutka
    żebyś Ty wiedziała ile ja pieczeni upiekłam
    przy jednym ogniu i nie tylko
    Cóż to za robot piękny i młody,
    I cóż to za robotniczka,
    Ona mu daje z dzbana pentody,
    A on jej wtyczki z koszyczka

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Torcik cytrynowy na waflach.

    paczka andrutów
    1 kostka masła
    1 szkl. cukru
    2 jajka
    zapach lub cukier waniliowy
    1/2 cytryny
    2 łyżki kwaśnej śmietany

    Masło utrzeć z żółtkami (sparzonymi), dodać cukier i zapach, ucierać do białości.
    Potem delikatnie dołożyć śmietanę i na końcu utartą na tarełku skórkę z (umytej) cytryny oraz wyciśnięty z niej sok.

    Rozsmarować masę na waflach, docisnąć czymś na kilkanaście minut, np. deską do krojenia, a potem wiadomo

    Identycznie robi się masę kakaową do pischingera, dając zamiast cytryny 3 łyżki kakao (i szczyptę kawy rozpuszczalnej).

    Zamiast wafli można upiec biszkopt, który po przekrojeniu nasączam bardzo mocną, niesłodzoną herbatą i potem smaruję kremem cytrynowym, lub kakaowym, albo jednym i drugim

  4. #44
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Słoneczko w avatorku to Ty? Wracając do przepisu na "Torcik cytrynowy na waflach".Czy zamiast cytryny może być jakiś inny owoć?

    pzdr.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Słoneczko w avatorku to Ty? Wracając do przepisu na "Torcik cytrynowy na waflach".Czy zamiast cytryny może być jakiś inny owoć?

    pzdr.
    1.
    Nie, kurde! w Avatarku jest George Bush z fioletowym królikiem na ramieniu ...

    2.
    Nie! Musi byc tylko cytryna bo za uzycie innego owocu grozi rozstrzelanie przed plutonem egzekucyjnym. Podobno umiesz gotowac? To mysl troche - plizzzz!!!!!

  6. #46

    Domyślnie

    ]
    Cytat Napisał Edmar70

    probowalam kiedys cos takiego
    jedna wielka katastrofa ale to prawdopodobnie przyczyna byla moja niecierpliwosc i nie poczekanie az poprzednie warstwy porzadnie stezeja.
    Jednym slowem calosc "wyciekła była" z tortownicy zalewajac malowniczo lodowke
    ha ha... też tak kiedyś miałam,ale to była wina nieszczelnej tortownicy. Jest na to sposób, można dno tortownicy i troszkę boczków posypać bułką tartą, bądź w ogóle zrobić w innym naczyniu. Jak pierwsza warstwa zastygnie, dalej już nie powinno przeciekać. Mało pracy a jak smakuje.

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Sh'eenaz
    Cóż to za robot piękny i młody,
    I cóż to za robotniczka,
    Ona mu daje z dzbana pentody,
    A on jej wtyczki z koszyczka

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Słoneczko w avatorku to Ty?
    Ja, ale nie miałam zamiaru Cię straszyć

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Wracając do przepisu na "Torcik cytrynowy na waflach".Czy zamiast cytryny może być jakiś inny owoć?
    pzdr.
    Pewnie może, ale wtedy torcik zmieni nazwę

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Anoleiz
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Z Nienacka...
    Dzielnica
    www.loginow.info
    Posty
    1.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    to ja się dołączę z moim torcikiem śmietanowym... moje dzieci go uwielbiają i na wszystkie domowe imprezy praktycznie mogłabym tylko to serwować...

    2 duże śmietany 18%
    2 galaretki o smakach w zależności od owoców jakich użyjemy
    owoce mogą być sezonowe lub z puszki, pełna dowolność
    żelatyna
    biszkopty
    niewielka ilość cukru

    śmietanę z tą niewielką ilością cukru - tak na smak ubijamy w wysokim naczyniu
    nie musi być na sztywno
    wystarczy żeby się zrobiło troszkę puchate
    do tego wrzucamy albo i nie pokrojone owocki, stężałą galaretkę w kostkach, pełna dowolność
    wlewamy rozpuszczoną żelatynę - około 2-3 łyżek w pół szklanki wody
    tortownicę wykładamy biszkoptami na spód i po bokach (czasem spadają
    ale po wlaniu śmietanowej masy spokojnie utrzymają własną pozycje
    dla pewności żeby nam nie przeciekała później galaretka możemy masę rozprowadzić jak klej po ściankach tak żeby zakleić pozostałe ewentualne szparki pomiędzy biszkoptami
    odstawiamy do lodówki
    w tym czasie robimy galaretki, odstawiamy też do wystygnięcia
    po stężeniu śmietany na wierzch układamy owocki, zalewamy galaretką i już

    mało roboty a pychota
    można udekorować jeszcze czymś,
    można z owocków napisać sto lat można użyć kilku rodzajów galaretki i odstawiać każdą warstwę do stężenia
    ja zwykle kupuje dwie takie same i już się nie bawię aż tak

    wychodzi zawsze a na lato jak znalazł - prosto z lodówki
    Zielonej wiedźmy DOM//GADKI
    /Lubię pracę.Praca mnie fascynuje.Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej-J.K.Jerome/

  10. #50
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sh'eenaz
    Cytat Napisał niktspecjalny
    Słoneczko w avatorku to Ty? Wracając do przepisu na "Torcik cytrynowy na waflach".Czy zamiast cytryny może być jakiś inny owoć?

    pzdr.
    1.
    Nie, kurde! w Avatarku jest George Bush z fioletowym królikiem na ramieniu ...

    2.
    Nie! Musi byc tylko cytryna bo za uzycie innego owocu grozi rozstrzelanie przed plutonem egzekucyjnym. Podobno umiesz gotowac? To mysl troche - plizzzz!!!!!

    ad1 Widze ,że w avatorku jest George Bush z fioletowym królikiem .A przy okazji bo poruszasz ten temat i drażysz go dalej. W twoim to tez ty?Czy Kora Jackowska?

    ad2. głupoty gadasz kulizanko i specjalnie dla ciebie.....zrobie torcik pomarańczowy na waflach,który nie bedzie odbiegał od tego cytrynowego.Acha i te plizzzzzy zostaw dla ...wiesz dla kogo

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sh'eenaz
    Cytat Napisał niktspecjalny
    Słoneczko w avatorku to Ty? Wracając do przepisu na "Torcik cytrynowy na waflach".Czy zamiast cytryny może być jakiś inny owoć?

    pzdr.
    1.
    Nie, kurde! w Avatarku jest George Bush z fioletowym królikiem na ramieniu ...

    2.
    Nie! Musi byc tylko cytryna bo za uzycie innego owocu grozi rozstrzelanie przed plutonem egzekucyjnym. Podobno umiesz gotowac? To mysl troche - plizzzz!!!!!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  12. #52
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Sh'eenaz udzielasz mi kolejnej lekcji....a tu ma byc o gotowaniu.Mniejsza o to .Doszłas juz do tego ,że ja cóśś tam pitrasze a ty???Umiesz cos stworzyć w kuchni...? Czy tylko tak z daleka?

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    To może ja zaproponuję pyszną babkę pomarańczową:

    - szklanka mąki pszennej
    - szklanka mąki ziemniaczanej
    - 25 dag masła (może być roślinne)
    - 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
    - 4 jajka
    - 1 i 1/2 szklanki cykru pudru
    - skórka pomarańczowa
    - 2 łyżki soku wyciśniętego z pomarańczy

    Robotem utrzyj masło, cukier puder (szklankę), żółtka i sok. Wsyp obie mąki i proszek, dobrze utrzyj, pod koniec dodaj sporo skórki i pianę z białek. Piecz 50 min. w 180 C. W tym czasie pół szklanki cukru pudru rozprowadź łyżeczką wrzącej wody (ew. 2 łyżeczki). Dodaj dużo kandyzowanej albo robionej w cukrze skórki pomarańczowej. Tym lukrem polej jeszcze ciepłą babkę. Pyszna!!!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  14. #54
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Sh'eenaz za to ,że coraz bardziej lubię twoja niezasadną upierdliwość w dowód sympatii na razie bez fotek przepis na: pyszny i prosty torcik pomarańczowy na waflach .

    Składniki:
    1 kostka margaryny lub masła,
    10 dkg rodzynków,
    2 żółtka,
    1 szkl. cukru pudru,
    2 paczki herbatników (ja lubię petitki)
    1 paczka cukru waniliowego,
    2 pomarańcze
    1 galaretka pomarańczowa(nie cytrynowa)


    Czynności co byś nie zapomniała:

    Margarynę z żółtkami i cukrem utrzyj na puszystą masę, dodaj herbatniki zmiażdżone wałkiem, wsyp opłukane rodzynki i cukier waniliowy. Dodaj do smaku zmiksowanego pomarańcza bez skórki i pestek(bez skórki pamiętaj). Gęstą masę rozłóż równo między 2 wafle i obciąż je tak jak radzi słoneczko. Umieścić w lodówce lub chłodnym miejscu.Zrób galaretkę pomarańczową w mniejszej ilości wody.Drugiego pomarańcza obierz ze skórki i pokrój w plastry.Umieść je w płaskim naczyniu i zalej galaretką i zostaw do zastygnięcia..Przed podaniem wafle tnij na torciki i na każdy układaj wykrojonego z galaretki pomarańcza.Olej to wszystko ulubionym sosem(ja olewam karmelowym) (oczywiście przed podaniem jak przyjdą goście) i cały czas czekaj jak mi sie poprawi humor to wkleję ci fotkę ,żebyś dokładnie przypatrzyła się na pyszny torcik pomarańczowy na waflach.
    Jeżeli chcesz to specjalnie dla ciebie zrobię:torcik kiwi na waflach bez cytryny i pomarańczy,za to z bakaliami i bezą..
    Trzymaj się cieplutko i trzymaj za mnie kciuki bo jadę grać do Nowego Sącza w siatkóweczke.Tyle chyba możesz zrobić dla mnie za tak smakowite przepisiki.Na przyszłość nie ulegaj .....wiesz co mam na myśli.

    pzdr

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał JANINKI-AMORKI82
    Ciasto drożdżowe wg Nigelii
    ....
    polewa: 1 jajko, 2 łyżki śmietany (18%)
    zrobiłam polewę i .....super sprawa -nigdy wcześniej tego nie robiłam ,a wczoraj ciasto miało zupełnie inny wygląd -takie rumiane i chrupiące
    .
    Cytat Napisał JANINKI-AMORKI82
    piec w rozgrzanym do 220st.C piekarniku - po 15 minutach zmiejszyć na 160-180st.C, piec około 50 minut. .
    ....i tutaj też zrobiłam wg Nigelli ......bardzo udany spód ciasta -dzieki za ten przepis


  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Sh'eenaz udzielasz mi kolejnej lekcji....a tu ma byc o gotowaniu.Mniejsza o to .Doszłas juz do tego ,że ja cóśś tam pitrasze a ty???Umiesz cos stworzyć w kuchni...? Czy tylko tak z daleka?
    - odpowiadam na pytanie : umiem (choc akurat słodkie rzeczy nie są moja mocna stroną)

    - to nie upierdliwosc (myslisz to pojecie z wysmianiem)

    - dziekuje za przepis , byc może sprobuje go wykonać

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Bardzo fajny watek

    Chociaz na Kulinariach i innych takich, tez mozna fajne przepisy na ciasta znalezc, ja na przyklad znalazlam Zeljki ciasto orzechowo-jablkowe - bez maki! i zrobilam je juz iles tam razy, bo jest po prostu PYCHOTA
    Zeljka - moze podasz tu tez
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    No a zeby nie bylo, to tez cos zapodam

    Ja to nazywam "galaretkowe ptasie mleczko" - mnie smakuje bardzo

    Skladniki:
    puszka skondensowanego mleka nieslodzonego
    trzy roznokolorowe galaretki
    paczka biszkoptow

    Na noc wstawic do lodowki mleko, rano rozlac na trzy porcje.
    I teraz stopniowo rozrabiamy jedna galaretke, studzimy i po wystudzeniu miksujemy z porcja mleka. Wylewamy pierwsza warstwe na blache wylozona biszkoptami. Kolejne warstwy robimy analogicznie. bardzo proste, bardzo slodkie - pyszne i lekkie
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  19. #59
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sh'eenaz
    Cytat Napisał niktspecjalny
    Sh'eenaz udzielasz mi kolejnej lekcji....a tu ma byc o gotowaniu.Mniejsza o to .Doszłas juz do tego ,że ja cóśś tam pitrasze a ty???Umiesz cos stworzyć w kuchni...? Czy tylko tak z daleka?
    - odpowiadam na pytanie : umiem (choc akurat słodkie rzeczy nie są moja mocna stroną)

    - to nie upierdliwosc (myslisz to pojecie z wysmianiem)

    - dziekuje za przepis , byc może sprobuje go wykonać

    Zaczynasz mnie zaskakiwać.Mam rozumieć ,że sie ze mnie wyśmiewasz.No tak rzeczywiście pomyliłem pojęcia za co przepraszam.

    Po drugie mnie zaskakujesz bo jak to sama stwierdzasz nie najlepiej radzisz sobie ze słodkimi rzeczami a rad udzielasz pierwsza klasa wyśmiewając sie z tego ,który akurat ...nazwę to fach ma lepiej rozwinięty od ciebie .
    Nie musisz dziękować bo z ust twoich to dziwnie brzmi a tekst twój niesie za sobą trochę drwiny. Obiecuję ,że będę się pilnował co by ci w przyszłości na odciski nie nadepnąć. no i oczywiście sorki za ten bełkot ,którego chyba nie zrozumiesz.

    A na potwierdzenie tego ,że cię zaczynam rozumieć krótki przepisik na fajna przystawke:

    8 plastrów owczego sera
    4 plastry suszonych pomidorów(jeżeli nie masz to mogą być normalne)
    4 ząbki marynowanego czosnku
    sól, pieprz
    oliwa z oliwek.
    5 plastrów(bardzo cieniutkich) surowej polędwiczki wieprzowej

    czynności:

    Plastry sera ułóż na półmisku. Na każdym ułóż suszony pomidor i polędwiczkę. Przybierz marynowanym czosnkiem. Polej oliwą. Dopraw solą z pieprzem. Podaj z ciemnym pieczywem i czosnkowym masłem.
    Czyż nie pyszna przystawka na upojny wieczorek

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    NS - mialo byc na slodko tutaj
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

Strona 3 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony