dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 561 z 561
Pokaż wyniki od 11.201 do 11.202 z 11202

Domyślnie

Hej w norym roku
    Odkpowię troszeczkę temat czujek inercyjnych.

Instalujecie jeszcze IMPAQ+? Bo większość mówi, że zostaje powoli wycofana i zamiast niej jest IMPAQ S: ponoć inna metoda wykrywania, ale też i mniejszy zasięg - 1m? Ja się nie znam ale jeśli 1m (optymistycznie) to na większe okno trzeba 2, a na HS 4 żeby pokryć powierzchnie narażone na "bicie"?

@_ZBYCH_ jesteś?

P.S. Jej, pamiętam jak lata temu czytałem ten wątek od początku... to była frajda czemu już się to nie rozwija?

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

Kod pocztowy
    07-410

Domyślnie

Chciałbym zapytać jaki jest średni koszt położenia okablowania pod instalację alarmową w nowym domu. Materiał + robocizna.
    Firma, która robi mi elektrykę zaproponowała mi ułożenie przewodów i się zastanawiam czy to dobra cena czy chcą mnie ostrzyc.
    Kwota 2000 zł netto i w tym 18 punktów do czujek.
    Wyliczyłem, że pójdzie nie więcej jak 300m przewodu YDTY 6x0,5
    Do każdego punktu oddzielny przewód.
    Pytam bo nie wiem co takiego w tym wszystkim robi taką cenę z racji, że sam przewód to 1zł/mb.
    Wiem, że za wiedzę i pracę płaci się ale nawet instalator nie potrafił mi powiedzieć co robi taką cenę
    W budowie: Parterówka, pow. użytk./ogrz. 130m2 + 45m2 garaż nieogrzewany, kubatura 362,6m3. Wylewka 8-9cm - 100% podłogówki. Ściany silka 18cm+ 25cm( 0,031), podłoga 20cm (0,031), sufit 40cm (0,031), okna Vetrex V82 + szczelny montaż (U= 0.6-0,9). Obciążenie przy -20*C: 4,5kW, zapotrzebowanie : 46,5 kWh/m2*rok. WM i PC w trakcie wyboru.

Strona 561 z 561

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia