dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 460 z 562
Pokaż wyniki od 9.181 do 9.200 z 11231
  1. #9181
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orzechot
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Jaktorów
    Posty
    202

    Domyślnie

    Ktoś tego używa z powodzeniem? Ja miałem dwa i padły. Przy okazji "mój" elektryk zobaczył puste miejsce w szafie i spytał czego brakuje (elektryk od ciągania kabli i papierów, rozdzielnie moje). Okazało się, że też ma niedobre doświadczenia z PF-431. Podejrzewam, że to chyba niezbyt udana konstrukcja jest.

    Jak szukałem alternatywy to na elektrodzie ktoś polecał zestaw 2-3 (w zależności od potrzeb) przekaźników (nad)napięciowych. U mnie na razie zadrutowane dziury po PF-431 zostały, ale jak skończę budowę to właśnie takie przekaźniki wstawię. Nie wiem, czy są bardziej trwałe, ale jakby co "modularność" pozwoli na wymianę tylko padniętych kawałków.

  2. #9182

    Domyślnie

    PF-431.... 6 albo 7 sztuk zainstalowałem.
    Nie padła ani jedna.

    Jedna najbardziej obciążona sztuka zasila całe oświetlenie w domku, alarm, rolety, lodówkę i kotłownię.
    Działa od 4 lat.

  3. #9183
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Nie taniej i prościej będzie nabyć aku samochodowe i przetwornicę oraz ładowarkę solidną z kontrolą rozładowania?
    UPSy fajne bo bezprzerwowe ale takie trochę większe ładnych parę groszy kosztuje.

  4. #9184

    Domyślnie

    Cytat Napisał orzechot Zobacz post
    Ktoś tego używa z powodzeniem? Ja miałem dwa i padły. Przy okazji "mój" elektryk zobaczył puste miejsce w szafie i spytał czego brakuje (elektryk od ciągania kabli i papierów, rozdzielnie moje). Okazało się, że też ma niedobre doświadczenia z PF-431. Podejrzewam, że to chyba niezbyt udana konstrukcja jest.
    4 sztuki na przestrzeni 1 roku i zero problemów.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  5. #9185
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał orzechot Zobacz post
    Ktoś tego używa z powodzeniem? Ja miałem dwa i padły. ... Okazało się, że też ma niedobre doświadczenia z PF-431. Podejrzewam, że to chyba niezbyt udana konstrukcja jest...
    Jedną z pierwszych zamontowałem z jakieś 7 lat temu i cały czas działa.
    W zeszłym roku inna została uszkodzona ale to przez dekarzy na budowie bo rozłączyli przewód neutralny i poszło międzyfazowe zamiast 1F.
    Innych uwag nigdy nie miałem.

  6. #9186
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawlo111 Zobacz post
    Nie taniej i prościej będzie nabyć aku samochodowe i przetwornicę oraz ładowarkę solidną z kontrolą rozładowania?...
    Można ale z innej strony patrząc to nie każdy chce mieć np. piec na węgiel w kotłowni. Tani w utrzymaniu i ogrzewaniu ale ... ma swoje wady.

  7. #9187
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcyszka

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-493
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Mam prośbę o pomoc w doprecyzowaniu czego potrzebuję
    Kupiłam mieszkanie na parterze i okazało się, że jest to niższy parter niż było to w projekcie.
    Deweloper ze swojej strony sam zmienił jeszcze na etapie budowy okna na antywłamaniowe (okucia WK-2 i szyby P-4, klamki z zamkami).
    Złożyłam jeszcze pismo o pokrycie kosztów montażu rolet antywłamaniowych z atestem.
    W odpowiedzi deweloper podjął decyzję o ogrodzeniu całości bloku łącznie z moja klatką (pierwotnie ta część miała być nieogrodzona) oraz zaproponował montaż sygnalizacji alarmowej z czujnikami montowanymi przy oknach.
    Odpowiada mi ta propozycja. Jeszcze nie wiem kto będzie wybierał firmę instalującą alarm, oczywiście wolałabym ja.
    Proszę o pomoc w doprecyzowaniu opisu jak taki alarm powinien wyglądać.
    Założenia - śpimy przy otwartych oknach, więc na pewno muszą być kontaktrony (o ile dobrze się tu doczytałam)

    W załączeniu przesyłam link do projekt mieszkania - czy mogę prosić o wstępny kosztorys i wykaz niezbędnych elementów takiej instalacji?

    https://picasaweb.google.com/lh/phot...eat=directlink

    Z góry dziękuję za pomoc
    Marta

  8. #9188
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcyszka Zobacz post
    Witam,
    Mam prośbę o pomoc w doprecyzowaniu czego potrzebuję
    Kupiłam mieszkanie na parterze i okazało się, że jest to niższy parter niż było to w projekcie.
    Deweloper ze swojej strony sam zmienił jeszcze na etapie budowy okna na antywłamaniowe (okucia WK-2 i szyby P-4, klamki z zamkami).
    Złożyłam jeszcze pismo o pokrycie kosztów montażu rolet antywłamaniowych z atestem.
    W odpowiedzi deweloper podjął decyzję o ogrodzeniu całości bloku łącznie z moja klatką (pierwotnie ta część miała być nieogrodzona) oraz zaproponował montaż sygnalizacji alarmowej z czujnikami montowanymi przy oknach.
    Odpowiada mi ta propozycja. Jeszcze nie wiem kto będzie wybierał firmę instalującą alarm, oczywiście wolałabym ja.
    Proszę o pomoc w doprecyzowaniu opisu jak taki alarm powinien wyglądać.
    Założenia - śpimy przy otwartych oknach, więc na pewno muszą być kontaktrony (o ile dobrze się tu doczytałam)

    W załączeniu przesyłam link do projekt mieszkania - czy mogę prosić o wstępny kosztorys i wykaz niezbędnych elementów takiej instalacji?

    https://picasaweb.google.com/lh/phot...eat=directlink

    Z góry dziękuję za pomoc
    Marta
    Po montażu kontraktronów będzie pani mogła spać co najwyżej przy oknach uchylonych , przy otwartych się nie da załączyć alarmu chyba że będą czujniki lub bariery zewnętrzne.Proponowałbym 6 kontraktronów (zalezy ile skrzydeł się otwiera) 4 czujniki udarowe opcjonalnie i z jeden czujnik ruchu, klawiaturę typ centrali zczy z powiadomieniem gsm czy nie to juz pani wybór.Nie wiem czy jest jeszcze możliwość puszczenia przewodów do okien w przeciwnym wypadku zostaje system bezprzewodowy.

  9. #9189
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcyszka

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-493
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    dziękuję za odpowiedź. Tak - chodziło mi o możliwość uchylenia, a nie otwarcia okien.
    Czy duża jest różnica w cenie samych central - z powiadomieniem GSM czy bez?

    Od czego zależy możliwość puszczenia przewodów do okien? Od tego czy są już parapety wewnętrzne? Jeszcze nie. Mają być montowane w tym tygodniu, ale mogę to przesunąć.
    Czy system bezprzewodowy się sprawdza? Słyszałam niepochlebne opinie..

  10. #9190

    Domyślnie

    Najprostszy nadajnik GSM do niemal dowolnej centrali to koszt rzędu 200-300 zł.
    Możliwość puszczenia przewodów do okien zależy głównie od właściciela, a konkretniej od tego czy zezwoli na zrobienie syfu, związanego z układaniem kabli. Jeśli okna mają się uchylać, a kontaktronów nie ma być widać, to parapety wewnętrzne są niewskazane przed montażem alarmu.
    System przewodowy jest praktycznie zawsze lepszy od bezprzewodowego, a na dodatek zwykle tańszy.

  11. #9191
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pancerny12

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    podkarpacie
    Kod pocztowy
    37-610
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jestem nowy więc na samym początku wszystkich tutaj serdecznie witam!!!

    Sprowadza mnie tutaj instalacja alarmowa którą sam projektuję obecnie i okablowuję co z tego wyjdzie zobaczymy ale staram się stosować przy tym przedsięwzięciu zasady jakie tutaj zostały omawiane więc z okablowaniem powinno być ok.
    Zanim opowiem o swojej instalacji i poproszę o pomoc w doborze osprzętu proszę powiedzieć czy złym pomysłem byłoby zastowowanie na poddaszu gdzie są okna połaciowe czujki mikrofalowej np. http://moto.allegro.pl/czujnik-mikro...154527356.html (jest to tylko przykład) doszłem do wniosku że czujka taka wykryje ruch tuż za oknem jeszcze przed jego uszkodzeniem.
    Myślę o takiej czujce dlatego, że mam łatwy dostęp z poziomu garażu do okien połaciowych które wobec tego są narażone na ingerencję osób niepowołanych.
    Czytając ten temat dowiedziałem się że nie należy stosować czujek udarowych na poddaszu bo wywołują fałszywe alarmy podczas gradu, deszczu itp.
    Mam też pytanie czy chcąc obniżyć nieco koszty czujek można zastosować te dedykowane do alarmów samochodowych (udarowa czujka prawie 10 krotnie tańsza od typowej okiennej) czy myślał ktoś o takim rozwiązaniu?? Wpadłem na to montując alarm w samochodzie gdzie czujka miała regulację czułości i bardzo dobrze to wszystko w autku działa gdzie koszt czujki to ok. 10zł i też jest to małe urządzenie i estetyczny i o tak wiele tańsze!!!
    Czy okablowanie czujek tych dedykowanych do alarmów samochodowych (mowa o mikrofalowych i udarowych) pozwoliłoby na montaż ich w systemach alarmowych domowych???
    Jeśli nie to dlaczego, nie obrażę się też jeśli dostanę kuksańce za moje rozumowanie ale jestem zasady że warto rozmawiać !!!

    Pozdrawiam Serdecznie Wtek

  12. #9192
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Pancerny12 Musisz tylko wiedzieć o czujkach mikrofalowych że nie są obojętne dla zdrowia i samopoczucia osób przebywających w ich zasięgu.
    W pom. mieszkalnych należy pozbawiać je zasilania w czasie przebywania ludzi. Jeśli skierujesz je ostro w stronę okna i nastawisz maxymalną czułość to będziesz miał fałszywe alarmy np ptaki na parapecie. Nie miałem nigdy doczynienia z czujkami samochodowymi ale podejżewam że są tańsze z powodu braku obudowy, mniejszego zasięgu itp...
    Ostatnio edytowane przez Pawlo111 ; 23-04-2012 o 18:14

  13. #9193

    Domyślnie

    Cytat Napisał pancerny12 Zobacz post
    Mam też pytanie czy chcąc obniżyć nieco koszty czujek można zastosować te dedykowane do alarmów samochodowych (udarowa czujka prawie 10 krotnie tańsza od typowej okiennej) czy myślał ktoś o takim rozwiązaniu?? Wpadłem na to montując alarm w samochodzie gdzie czujka miała regulację czułości i bardzo dobrze to wszystko w autku działa gdzie koszt czujki to ok. 10zł i też jest to małe urządzenie i estetyczny i o tak wiele tańsze!!!
    To te same czujki. Rożnica jest w kolorze obydwu i wyprowadzeniu sygnału alarmu i częstotliwości pracy w przypadku czujki MW. W czujkach samochodowych jest to sygnał masy. W czujkach domowych są wyprowadzone styki przekaźnika co ułatwia dopasowanie do dowolnej centralki alarmowej
    Po zamontowaniu przekaźnika do czujki samochodowej uzyskamy czujkę domową.
    Czy okablowanie czujek tych dedykowanych do alarmów samochodowych (mowa o mikrofalowych i udarowych) pozwoliłoby na montaż ich w systemach alarmowych domowych???
    Można, tylko estetyka na ogół wątpliwa. Czujki samochodowe są czarne a domowe białe.
    Czujka mikrofalowa będzie widziała za oknem również duże opady deszczu, ruchy drzew, drżenie konstrukcji dachu.
    Aby tego uniknąć w czujkach domowych łączy sieje z czujką podczerwieni.
    W twoim przypadku niestety czujka dualna nie jest rozwiązaniem, gdyż nie będzie widziała za oknem.

    Możesz zaryzykować.

    Cytat Napisał Pawlo111 Zobacz post
    Pancerny12 Musisz tylko wiedzieć o czujkach mikrofalowych że nie są obojętne dla zdrowia i samopoczucia osób przebywających w ich zasięgu.
    W pom. mieszkalnych należy pozbawiać je zasilania w czasie przebywania ludzi. Jeśli skierujesz je ostro w stronę okna i nastawisz maxymalną czułość to będziesz miał fałszywe alarmy np ptaki na parapecie. Nie miałem nigdy doczynienia z czujkami samochodowymi ale podejżewam że są tańsze z powodu braku obudowy, mniejszego zasięgu itp...
    Powyższy post jest najlepszym dowodem, że czujki mikrofalowe są szkodliwe dla organizmów żywych. Autor tych bredni był poddany działaniu promieniowania wytwarzanego przez takie czujki.
    Szkoda, że czujki te działają negatywnie na mózg, a nie na zdolności rozrodcze.
    http://www.napad.pl/katalog/data/katalog/produkty/instrukcje/1694102840sswin_paradox_vision_525d.pdf
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 23-04-2012 o 20:36
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  14. #9194
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcyszka Zobacz post
    Witam,
    dziękuję za odpowiedź. Tak - chodziło mi o możliwość uchylenia, a nie otwarcia okien.
    Czy duża jest różnica w cenie samych central - z powiadomieniem GSM czy bez?

    Od czego zależy możliwość puszczenia przewodów do okien? Od tego czy są już parapety wewnętrzne? Jeszcze nie. Mają być montowane w tym tygodniu, ale mogę to przesunąć.
    Czy system bezprzewodowy się sprawdza? Słyszałam niepochlebne opinie..
    Przy systemie przewodowym do każdego okna musi dochodzić przewód z centrali, nie przesadzałbym że każdy system bezprzewodowy jest gorszy od przewodowego, napewno generuje większe koszty przy konserwacji (wymiana bateri), natomiast zakłada się go zazwyczaj w pomieszczeniach gdzie nie ma możliwości położenia przewodów. Tak jak napisał kolega moduł gsm do dowolnej centrali to koszt około 300 zł netto , jeśłi bierzemy pod uwagę również czujniki bezprzewodowe to już w miarę korzystnie wychodzi np centrala 128wrl która ma moduł gsm i bezprzewodowy już wbudowany ale niestety koszt to około 1150 zł netto w detalu.

  15. #9195

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar***pl Zobacz post
    nie przesadzałbym że każdy system bezprzewodowy jest gorszy od przewodowego
    No gorszość w sumie sprowadza się do tego, że czujki bezprzewodowe wymagają konserwacji (ta wymiana baterii), są z reguły większe (dotyczy to zwłaszcza kontaktronów), no i najczęściej droższe. Działają oczywiście przeważnie równie skutecznie jak czujki przewodowe (choć są podatne na zagłuszanie), no i nie wymagają przewodów. Czyli mają jedną jedyną (niezbyt istotną w normalnych warunkach) zaletę i całą stertę dość poważnych wad. Jeśli więc chroniony budynek nie jest wykończony, albo co gorsza zabytkowy, to IMHO nie ma sensu dobrowolnie pchać się w system bezprzewodowy. Aha, żeby nie było: za "normalne warunki" uważam instalację systemu alarmowego w nowo budowanym obiekcie, przed jego oddaniem do użytkowania.

  16. #9196

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawlo111 Zobacz post
    Pancerny12 Musisz tylko wiedzieć o czujkach mikrofalowych że nie są obojętne dla zdrowia i samopoczucia osób przebywających w ich zasięgu.
    W pom. mieszkalnych należy pozbawiać je zasilania w czasie przebywania ludzi. Jeśli skierujesz je ostro w stronę okna i nastawisz maxymalną czułość to będziesz miał fałszywe alarmy np ptaki na parapecie. Nie miałem nigdy doczynienia z czujkami samochodowymi ale podejżewam że są tańsze z powodu braku obudowy, mniejszego zasięgu itp...
    ICNIRP określiła limit stałego narażenia na ekspozycję gęstością mocy 1mW/cm2



    Gęstość mocy emitowanej przez czujkę MW do ochrony wewnętrznej wynosi około:

    0,0008 mW/cm2 w odległości 50cm od czujki równa 1/1.250 limitu ICNIRP
    0,0002 mW/cm2 w odległości 100cm od czujki równa 1/5.000 limitu ICNIRP
    0,00005 mW/cm2 w odległości 200cm od czujki równa 1/20.000 limitu ICNIRP

  17. #9197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Równolegle do cewki przekaźnika musisz dolutować dowolną diodę prostowniczą bądź impulsową (np. 1N400x, 1N414, tak, żeby była spolaryzowana zaporowo. Przy sterowaniu przekaźnika 12V wprost z elektroniki taka dioda jest obowiązkowa, jej brak grozi zniszczeniem elektroniki przy przełączaniu przekaźnika.
    Nadrabiając wątek uzupełnię posta o wytłumaczenie po co ta dioda:
    http://mikrokontrolery.blogspot.com/...aklocenia.html

  18. #9198
    SS
    Guest
    SS

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    No gorszość w sumie sprowadza się do tego, że czujki bezprzewodowe wymagają konserwacji (ta wymiana baterii), są z reguły większe (dotyczy to zwłaszcza kontaktronów), no i najczęściej droższe. Działają oczywiście przeważnie równie skutecznie jak czujki przewodowe (choć są podatne na zagłuszanie), no i nie wymagają przewodów. Czyli mają jedną jedyną (niezbyt istotną w normalnych warunkach) zaletę i całą stertę dość poważnych wad.
    Wg aktualnej normy PN EN 50131 czujki nawet najniższego stopnia zabezpieczenia musza spełniać wymóg aby nie wymagały wymiany baterii częściej, niż raz w roku. W praktyce większość systemów które spełniają wymagania normy wymagaja wymiany baterii nie częściej niż raz na trzy- cztery lata. Na tegorocznej wystawie Sekurex firma Visonic wystawiła bezprzewodowy system alarmowy Power G który spełnia wymagania dla stopnia zabezpieczenia 2 czyli dla wilii, rezydencji itp
    Pytałem o cenę - wychodziło taniej niż w Jablotronie.
    Maja też system który moga sprzedawać już jako skonfigurowany
    SJS

  19. #9199
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajcik Zobacz post
    Nadrabiając wątek uzupełnię posta o wytłumaczenie po co ta dioda:
    To ja jeszcze tylko dodam, że ta sugerowana przeze mne doda, to nie 1N414 a 1N4148, forumowy skrypt trochę na wrost mi tam emotikonka wpakował

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  20. #9200
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał SS Zobacz post
    Wg aktualnej normy PN EN 50131 czujki nawet najniższego stopnia zabezpieczenia musza spełniać wymóg aby nie wymagały wymiany baterii częściej, niż raz w roku. W praktyce większość systemów które spełniają wymagania normy wymagaja wymiany baterii nie częściej niż raz na trzy- cztery lata. Na tegorocznej wystawie Sekurex firma Visonic wystawiła bezprzewodowy system alarmowy Power G który spełnia wymagania dla stopnia zabezpieczenia 2 czyli dla wilii, rezydencji itp
    Pytałem o cenę - wychodziło taniej niż w Jablotronie.
    Maja też system który moga sprzedawać już jako skonfigurowany
    SJS
    A cóż to? Pan SJS wciska tu post sponsorowany?

    Satel już dawno zaprezentował swój system ABAX, który posiada klasę 2. Satel określa trwałość baterii na około 3 lata (specjalna bateria litowa).
    Nie mniej jednak, trwałość baterii w każdej czujce bezprzewodowej zależy m. in. od ilości naruszeń czujki oraz jak często czujka jest odpytywana (sprawdzana) przez odbiornik.

    Trzeba też mieć na uwadze, że na rynku jest sporo różnych rozwiązań bezprzewodowych nie spełniających żadnej normy, w których montowane są zwykłe bateryjki, które starczają na krótki okres czasu.

    Jest wielu instalatorów, którzy w nosie mają normy i montują byle co, byle jak, byle szybko, byle tanio, jak również jest wielu klientów, którzy dadzą się nabrać takim instalatorom. Niestety dociera to do klientów po fakcie...
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

Strona 460 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony