dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 558 z 562
Pokaż wyniki od 11.141 do 11.160 z 11231
  1. #11141
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    W temacie pilota do włączania opóźnienia - jaki to ma sens? Nie lepiej z pilota rozbroić alarm? Albo jeszcze wygodniej Integra Control?

    Co do odłączania wody przy uzbrojeniu alarmu - też wątpliwy sens. Nawet, jak nigdy nie będziecie uzbrajać alarmu będąc w domu (co już jest trochę dziwne) to nigdy nie zapuszczacie pralki czy zmywarki przed wyjściem?

  2. #11142
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W temacie pilota do włączania opóźnienia - jaki to ma sens? Nie lepiej z pilota rozbroić alarm? Albo jeszcze wygodniej Integra Control?
    Złodziej pozyskując pilota (np. kradnąc żonie będącej na zakupach lub skopiuje Twój pilot) rozbraja alarm, otwiera bramę i robi co chce.
    Jak masz tylko opóźnienie załączane pilotem, to trzeba system rozbroić kodem.
    Aplikacja na smatrphone - Integra Control - po pierwsze wymaga dołożenia modułu ETHM. Po drugie jedni sobie świetnie radzą z obsługą takich aplikacji, a inni w ogóle. Ponad to jest jeszcze wiele innych rzeczy, jak stabilność internetu, czy dostępność serwera Satel (przy braku stałego adresu IP). Pilot do włączania opóźnienia jest pewniejszym i bezproblemowym rozwiązaniem.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co do odłączania wody przy uzbrojeniu alarmu - też wątpliwy sens. Nawet, jak nigdy nie będziecie uzbrajać alarmu będąc w domu (co już jest trochę dziwne) to nigdy nie zapuszczacie pralki czy zmywarki przed wyjściem?
    W tym przypadku odcinanie wody następuje tylko przy uzbrojeniu w trybie wyjścia z domu. Jeśli kogoś nie stać na np. 5 czujek zalania, to na pewno lepiej mieć elektrozawór i odcinać wodę przy uzbrojeniu systemu w trybie wyjścia z domu, niż go nie mieć i zalać dom. Przy takim kompromisie używanie pralki, czy zmywarki tylko podczas obecności w domu jest ograniczeniem w zupełności do ogarnięcia.

    Wątpisz w sens zaproponowanych rozwiązań bo nie masz wiedzy.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  3. #11143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_ Zobacz post
    Wątpisz w sens zaproponowanych rozwiązań bo nie masz wiedzy.
    Dostęp przez aplikację typu satelowski control ma sporo zalet. Zwłaszcza dla mało technicznego użytkownika.

    Bez niej nie wiedziałbym, że firma ochroniarska olała jeden z alarmów (jednej nocy się włączyły trzy). Nie mógłbym też zdalnie odłączyć czujki, która właśnie ześwirowała i musiałbym pewnie co chwila odbierać telefony od firmy ochroniarskiej (nawet, gdyby reagowali co kilka wzbudzeń) albo jechać przez pół Polski żeby choćby wyłączyć alarm który by i ochroniarzy, i sąsiadów doprowadzał do szewskiej pasji. A tak odłączyłem czujkę która ześwirowała i rano umówiłem się z serwisantem na termin, gdy byłem.
    Więc tak czy inaczej warto mieć taki dostęp, niż zafundować sobie taki kłopocik będąc na wakacjach na drugim końcu kraju albo gdzieś jeszcze dalej.

    Co do wody - moja wiedza jest taka, że moje mieszkanie zużywa wodę nawet, jak mnie nie ma. Czy to pralka, czy zmywarka, czy osmoza. W domu dojdzie do tego jeszcze system nawadniania i zmiękczacz wody. A jaka część awarii wody jest gdy domowników nie ma? Robienie zabezpieczenia na czas, gdy nikogo nie ma w domu jest łataniem małej dziurki w bezpieczeństwie a pozostawienie wielkiej, gdy domownicy są w domu.

    BTW. Naprawdę można skopiować satelowskiego pilota?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 25-02-2018 o 22:20

  4. #11144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dostęp przez aplikację typu satelowski control ma sporo zalet. Zwłaszcza dla mało technicznego użytkownika.

    Bez niej nie wiedziałbym, że firma ochroniarska olała jeden z alarmów (jednej nocy się włączyły trzy). Nie mógłbym też zdalnie odłączyć czujki,
    Naprawdę te dwa podkreślone zdania nie są według Ciebie sprzeczne?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co do wody - moja wiedza jest taka, że moje mieszkanie zużywa wodę nawet, jak mnie nie ma. Czy to pralka, czy zmywarka, czy osmoza. W domu dojdzie do tego jeszcze system nawadniania i zmiękczacz wody. A jaka część awarii wody jest gdy domowników nie ma? Robienie zabezpieczenia na czas, gdy nikogo nie ma w domu jest łataniem małej dziurki w bezpieczeństwie a pozostawienie wielkiej, gdy domownicy są w domu.
    Gdy domownicy są w domu, to mają szansę zareagować (i odciąć wodę) ręcznie, zwłaszcza jeśli w krytycznych miejscach znajdą się czujki zalania. Jak ich w domu nie będzie, to nawet jakby "zasuwali biegiem" do domu, to może się okazać, że zanim dotrą zdąży się kilka metrów sześciennych wody wylać... Hint: elektrozawór też może się zamykać dopiero gdy system wykryje zalanie, choć warto by go od czasu do czasu testować. Hint2: elektrozaworem da się sterować nie tylko na zasadzie zamknij się na stałe i nie otwieraj do rozbrojenia.

  5. #11145
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dostęp przez aplikację typu satelowski control ma sporo zalet. Zwłaszcza dla mało technicznego użytkownika.
    Bez niej nie wiedziałbym, że firma ochroniarska olała jeden z alarmów (jednej nocy się włączyły trzy). Nie mógłbym też zdalnie odłączyć czujki, która właśnie ześwirowała i musiałbym pewnie co chwila odbierać telefony od firmy ochroniarskiej (nawet, gdyby reagowali co kilka wzbudzeń) albo jechać przez pół Polski żeby choćby wyłączyć alarm który by i ochroniarzy, i sąsiadów doprowadzał do szewskiej pasji. A tak odłączyłem czujkę która ześwirowała i rano umówiłem się z serwisantem na termin, gdy byłem.
    Więc tak czy inaczej warto mieć taki dostęp, niż zafundować sobie taki kłopocik będąc na wakacjach na drugim końcu kraju albo gdzieś jeszcze dalej.
    Oczywiście, że pełny zdalny dostęp przez aplikację Integra Control ma sporo zalet i warto go mieć - wcale nie twierdzę inaczej
    Jednak bywa, że są kłopoty z połączeniem (szczególnie przy zestawianiu połączenia przez serwery Satela) i wtedy na szybko nic nie zrobimy (np. nie rozbroimy alarmu stojąc pod garażem) - tu pilot ma przewagę.
    Co do powiadomień push, to też zdarza się, że nie ma ciągłości powiadomień (bo zawodzą serwery Satela, przez które są wysyłane te powiadomienia do aplikacji Integra Control) - tu powiadomienia SMS mają przewagę.
    Satel obiecuje poprawę funkcjonowania serwerów.
    Odnośnie fałszywych alarmów z uszkodzonej czujki, to lepiej zaprogramować opcję tylko trzy alarmy z jednej czujki i po sprawie. Po trzech alarmach czujka automatycznie zostaje zablokowana i alarm nie wyje co chwilę w nieskończoność.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co do wody - moja wiedza jest taka, że moje mieszkanie zużywa wodę nawet, jak mnie nie ma. Czy to pralka, czy zmywarka, czy osmoza. W domu dojdzie do tego jeszcze system nawadniania i zmiękczacz wody. A jaka część awarii wody jest gdy domowników nie ma? Robienie zabezpieczenia na czas, gdy nikogo nie ma w domu jest łataniem małej dziurki w bezpieczeństwie a pozostawienie wielkiej, gdy domownicy są w domu.
    1. W domu system nawadniania i zmiękczacz wody mają być podłączone przed elektrozaworem.
    2. Z doświadczeń moich klientów wynika, że najczęstszą przyczyną zalania są pękające wężyki elastyczne, więc odcinanie wody podczas nieobecności jest zasadne. Przynajmniej przy skokach ciśnienia w wodociągu nie narażamy się na takie uszkodzenia.
    3. Zgadzam się z Tobą, że czujki zalania powinny być zamontowane, ale jak nie ma kasy, to co poradzisz?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    BTW. Naprawdę można skopiować satelowskiego pilota?
    Można
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  6. #11146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    Gdy domownicy są w domu, to mają szansę zareagować (i odciąć wodę) ręcznie, zwłaszcza jeśli w krytycznych miejscach znajdą się czujki zalania.
    I to jest słuszna koncepcja. Czujki zalania i zamykanie elektrozaworu niezależnie od stanu alarmu czy obecności użytkowników. To ma sens.

  7. #11147

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_ Zobacz post
    Odnośnie elektrozaworu do wody, to proponuję kupić:

    Cewka 230V 10W do zaworu typu B Danfoss (018F7351)
    http://www.sklep-asc.pl/pl/p/Cewka-230V-10W-do-zaworu-typu-B-Danfoss-018F7351/335

    Ekonomizer
    http://allegro.pl/ekonomizer-do-elektrozaworu-ograniczajacy-zuzycie-i6203245882.html
    Co da ten ekonomizer, jeśli pobór mocy cewki jest 10W i pobór mocy ekonomizera też 10W?

  8. #11148
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał redblack Zobacz post
    Co da ten ekonomizer, jeśli pobór mocy cewki jest 10W i pobór mocy ekonomizera też 10W?
    Gdzie wyczytałeś, że ekonomizer pobiera 10W?

    Zadaniem ekonomizera jest zmniejszenie prądu cewki, a tym samym zmniejszenie jej temperatury.
    Zapewne pozytywnie wpływa to na trwałość cewki.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  9. #11149

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_ Zobacz post
    Gdzie wyczytałeś, że ekonomizer pobiera 10W?
    https://washservice.pl/userdata/gfx/...980f66bd93.jpg

  10. #11150
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    To jest informacja, do jakich cewek można to urządzenie zastosować, a nie pobór mocy ekonomizera
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  11. #11151

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_ Zobacz post
    To jest informacja, do jakich cewek można to urządzenie zastosować, a nie pobór mocy ekonomizera
    Ale w specyfikacji jest podane, że:

    Wskazania do używania ekonomizera :
    - cewka zaworu pobiera moc powyżej 13W

    Dane techniczne :
    - efektywność energetyczna (skuteczność redukcji) 20-85%

  12. #11152
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał redblack Zobacz post
    Ale w specyfikacji jest podane, że:

    Wskazania do używania ekonomizera :
    - cewka zaworu pobiera moc powyżej 13W

    Dane techniczne :
    - efektywność energetyczna (skuteczność redukcji) 20-85%
    Jest też napisane we wskazaniach do używania ekonomizera - długotrwała praca cewki zaworu.

    Przecież nie chodzi tylko o oszczędność prądu (śladową), ale też o żywotność cewki.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  13. #11153

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W temacie pilota do włączania opóźnienia - jaki to ma sens? Nie lepiej z pilota rozbroić alarm?
    ło matko!
    opóźnienie rozbrojenia w systemach alarmowych.. jedna z podstawowych zasad!
    no chyba że zacytuję: "po co se utrudniać" ;[
    Ostatnio edytowane przez vascode ; 11-03-2018 o 07:50

  14. #11154
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vascode Zobacz post
    opóźnienie rozbrojenia w systemach alarmowych.. jedna z podstawowych zasad!
    no chyba że zacytuję: "po co se utrudniać" ;[
    No właśnie - przecież mogę z telefonu czy z pilota rozbroić alarm, więc po co robić to w dwóch etapach? Po co se utrudniać?

  15. #11155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No właśnie - przecież mogę z telefonu czy z pilota rozbroić alarm, więc po co robić to w dwóch etapach? Po co se utrudniać?
    jest różnica pomiędzy pilotem a telefonem i aplikacją, no chyba że "po co se utrudniać" i w telefonie nie ma pinu a integra control tez bez autoryzacji....

    wychodzi na to samo wtedy :]

  16. #11156

    Domyślnie

    Witam, moje pytanie skierowane jest do zawodowych instalatorów i dotyczy kontaktronów wpuszczanych w ramę. Jakiś czas temu na forum najpopularniejsze były kontaktrony Bosch CMini. Niestety nie ma ich już w ofercie. Dlatego chciałbym dowiedzieć się jakie kontaktrony obecnie stosowane. Czy coś z oferty Satela np B-2 to dobry wybór?

  17. #11157

    Domyślnie

    Witam, ja od dawna stosuje kontaktrony K2 satela i jeszcze nigdy nie miałem z nimi problemu.

  18. #11158

    Domyślnie

    Niby Satelowskie konntraktrony są spoko, ale i tak warto je każdorazowo przed i po montazu "przedzwonić" bo zdarzają się sztuki powodujące niespodzianki - od ciągłego sabotażu bo naruszenie z tytułu -15... i to nie są historie wyssane z palca.

  19. #11159
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcza

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_ Zobacz post
    @marcza

    W zakresie pasywnych czujek podczerwieni z optyką kurtynową nie masz dużego wyboru.
    Zobacz czujkę YTOGI TI105
    https://ivolta.pl/ti-105-czujka-kurtynowa-ruchu-pir/2727/produkt/


    Bardzo dziękuję za odpowiedź wiedziałem że można liczyć na twoją odpowiedź i przyznam że myślałem o tych czujkach i jak polecasz będę montował. ..

  20. #11160
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Witam.
    Powiedzcie mi jak to jest kamerami i podglądem na int-tsi. Chce zrobić monitoring (budżetowy,do podglądu placu) i dostałem ofertę na kamere DAHUA HAC-HDW1220RP-0280B. Sklep twierdzi że satel ją obsłuży.
    Myślałem też nad kamerą BCS-TIP3200IR-E-IV

Strona 558 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony