dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 561 z 562
Pokaż wyniki od 11.201 do 11.220 z 11231
  1. #11201

    Domyślnie

    Hej w norym roku
    Odkpowię troszeczkę temat czujek inercyjnych.

    Instalujecie jeszcze IMPAQ+? Bo większość mówi, że zostaje powoli wycofana i zamiast niej jest IMPAQ S: ponoć inna metoda wykrywania, ale też i mniejszy zasięg - 1m? Ja się nie znam ale jeśli 1m (optymistycznie) to na większe okno trzeba 2, a na HS 4 żeby pokryć powierzchnie narażone na "bicie"?

    @_ZBYCH_ jesteś?


    P.S. Jej, pamiętam jak lata temu czytałem ten wątek od początku... to była frajda czemu już się to nie rozwija?

  2. #11202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Chciałbym zapytać jaki jest średni koszt położenia okablowania pod instalację alarmową w nowym domu. Materiał + robocizna.
    Firma, która robi mi elektrykę zaproponowała mi ułożenie przewodów i się zastanawiam czy to dobra cena czy chcą mnie ostrzyc.
    Kwota 2000 zł netto i w tym 18 punktów do czujek.
    Wyliczyłem, że pójdzie nie więcej jak 300m przewodu YDTY 6x0,5
    Do każdego punktu oddzielny przewód.
    Pytam bo nie wiem co takiego w tym wszystkim robi taką cenę z racji, że sam przewód to 1zł/mb.
    Wiem, że za wiedzę i pracę płaci się ale nawet instalator nie potrafił mi powiedzieć co robi taką cenę
    Parterówka, pow. użytk./ogrz. 130m2 + 45m2 garaż nieogrzewany, kubatura 362,6m3. Wylewka 10cm - 100% podłogówki. Ściany silka 18cm+ 25cm( 0,032), podłoga 20cm (0,030), sufit 50cm celulozy, okna Vetrex V82 + szczelny montaż (U= 0.6-0,9). Obciążenie cieplne przy -20*C: 4,5kW, zapotrzebowanie : 46,5 kWh/m2*rok. PC Panasonic 7kw split, Thessla Green AirPack4 400h Enthalpy.

  3. #11203
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Witam, podgrzeję temat.
    W nowobudowanym domu parterowym chcę zastosować:
    1. od wewnątrz na oknach czujki wstrząsowe/magnetyczne XD-2 (zastąpiły VD1)
    2. na zewnątrz zastanawiam się nad aktywnymi barierami podczerwieni Activa 4 lub czujkami kurtynowymi Agate. Na jednej ze ścian mam dwa okna, pod nimi jednostkę zewnętrzną pompy ciepła i czerpnię WM - zakładam że tutaj lepsza byłaby bariera. Zamontowałbym ją 20 cm nad parapetem - z uwagi na kota. W przypadku barier obawiam się odbić od elewacji typu baranek.
    Czujka kurtynowa z kolei mogłaby mieć problemy z kotami i obłokami pary z PC...
    Widzę że kurtyny Activa są już na rynku parę lat i ciężko znaleźć negatywne o nich informacje. Pracuję w Grupie Interwencyjnej i wiem że wszelkie czujki zewnętrzne jakie są na obiektach to problemy.... Zdaję sobie sprawę że żaden technik nie poświęci na konfigurację takiej czujki więcej niż 10 minut - i tutaj pole do popisu dla mnie...
    System na Integrze 128, Ethm, integracja z Home Assistantem.
    Jakieś sugestie?
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  4. #11204

    Domyślnie

    Chciałbym zrobić własnymi siłami instalację alarmową głównie w celu zabezpieczenia szopki narzędziowej obok domu plus jakieś podstawowe zabezpieczenie domu. Zależy mi na przekazywanie danych do Home Assistanta i z tego powodu wybrałem rodzinę Integra od Satela.
    Całość zaplanowałem tak:
    - INTEGRA 24 plus ETHM-1 Plus, jakaś obudowa i zasilacz APS-30 z baterią 7AH na poddaszu
    - zejście na dół skrętką UTP do ekspandera INT-E i przejście kablem ziemnym do czujek SLIM-DUAL-LUNA i ewentualnie jeśli się da to spięcie do tego elektrozamku furtki.
    - w przyszłości dodanie maks dwóch czujek do ekspandera oraz czujnika zalania i dwóch czujek bezpośrednio do centrali

    Czy to zadziała w takiej konfiguracji? Czy zasilacz 20 metrów od ekspandera będzie bez problemu zasilał czujki, które są do niego podłączone?



    Czy do obsługi systemu potrzebuje manipulator z klawiaturą? Całość planuje sterować głównie z Home Assistanta (rozumiem jakie ma to konsekwencje).
    Czy zewnętrzny sygnalizator akustyczny mogę podłączyć do ekspandera czy musi on być podłączony bezpośrednio do centrali?
    Byłbym także wdzięczny gdyby ktoś miał pod ręką jakiś filmik gdzie widać jak ktoś podłącza taki system od podstaw z drobnym komentarzem, bo póki co widziałem tylko opisy pojedynczych elementów

  5. #11205

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlo497 Zobacz post
    Całość planuje sterować głównie z Home Assistanta (rozumiem jakie ma to konsekwencje).
    To chyba masz dobre warunki aby sam HA robił za centralkę alarmową
    https://www.home-assistant.io/integrations/manual/
    Może być troszke elektronicznych zabaw po drodze, typu izolowanie wejść.

  6. #11206
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Chciałbym zapytać jaki jest średni koszt położenia okablowania pod instalację alarmową w nowym domu. Materiał + robocizna.
    Firma, która robi mi elektrykę zaproponowała mi ułożenie przewodów i się zastanawiam czy to dobra cena czy chcą mnie ostrzyc.
    Kwota 2000 zł netto i w tym 18 punktów do czujek.
    Wyliczyłem, że pójdzie nie więcej jak 300m przewodu YDTY 6x0,5
    Do każdego punktu oddzielny przewód.
    Pytam bo nie wiem co takiego w tym wszystkim robi taką cenę z racji, że sam przewód to 1zł/mb.
    Wiem, że za wiedzę i pracę płaci się ale nawet instalator nie potrafił mi powiedzieć co robi taką cenę
    Policzyli sobie po 95 netto z materiałem, normalna cena, Mieści się w widełkach.
    Sam bym powiedział z 1500zł.
    Jak wydaje się za dużo to możesz samemu koszt materiału 300-400zł reszta zostanie w kieszeni
    Tak jest ze wszystkim,

  7. #11207

    Domyślnie

    Podłączę się pod temat.
    Dodam, że w instalacjach alarmowych jestem zupełnie zielony.
    Elektryk rozprowadził kable, a potencjalny wykonawca instalacji alarmowej wycenił taki zestaw na podstawie tego co zobaczył.
    Pewnie większość tych elementów można kupić znacznie taniej samemu.
    Chciałem tylko zapytać, czy to dobra konfiguracja?


  8. #11208

    Domyślnie

    To jak tak wszyscy odkopują temat, a była wzmianka o serwerach to mnie zaciekawiło jaki serwer portów szeregowych polecacie, stosujecie w swoich obiektach przemysłowych i nie tylko?
    Ostatnio edytowane przez Pabloq ; 18-01-2022 o 09:01

  9. #11209

    Domyślnie

    @Pabloq: mało inteligentny bot reklamowy

  10. #11210

    Domyślnie

    Skoro już temat odżył, to zaktualizuje powyższą ofertę.
    Jak widać, system nieco się rozrósł.


  11. #11211
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jesteś pewien, że chcesz manipulator int-tsi? Patrząc na opinie instalatorów to nie cieszy się bezawaryjnością.
    No i czemu abax w budowanym domu?

  12. #11212

    Domyślnie

    Abax dlatego, że na etapie prowadzenia instalacji nie pomyśleliśmy o czujkach zalania, gazu, czadu ...
    INT-TSI fajnie wygląda. No ale jeśli jest awaryjny, to faktycznie bym go nie chciał.

  13. #11213
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Poczytaj sobie o nim. Jeśli nie planujesz rozbudowy satela pod jakaś automatykę domową to szkoda kasy. Lepiej postawić na bezawaryjny manipulator.
    Czujniki zalania dobrze podłączyć od razu pod zawór wody.
    Swoją drogą masz same sondy czujników zalania, one wymagają jeszcze sterownika z tego co kojarzę.

  14. #11214

    Domyślnie

    Sonda zalania idzie w parze z AXD-200.
    A jaki manipulator Satel jest pewny i bezawaryjny?

  15. #11215
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Na grupie satela pisali mi o każdym, byle nie tym
    Nie skojarzyłem tych AXD. Do pełni szczęścia dorzuć sobie zawór przełączający do wody. Nawet jeśli włączy Ci się alarm zalania jak będziesz poza domem, to co zrobisz? Przy wypływie wody 20l/min każda sekunda będzie miała znaczenie.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  16. #11216

    Domyślnie

    Z tym zaworem to może cos takiego?
    Sterownik zaworu kulowego Zigbee v3.0 Tuya Smart Life?
    Tylko czy to będzie współpracować z Satelem?

    PS. O jakiej grupie Satela mówisz?
    Dasz link?

  17. #11217
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Na facebooku - Satel Polska - użytkownicy i instalatorzy. Zigbee nie zadziała z Satelem, chyba że zrobisz integrację satel zigbee przez home assistant - ale w tak krytycznych zastosowaniach stawiaj na niezawodność.
    Ja bym poszedł w kablowy belimo - z satela wysterujesz przekaźnik, a przekaźnik zawór. U siebie mam 230V - jedyny minus, to jest trochę wolny, ale do szybkiego na 24V potrzebowałbym jeszcze dodatkowy zasilacz.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  18. #11218

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Na facebooku - Satel Polska - użytkownicy i instalatorzy. Zigbee nie zadziała z Satelem, chyba że zrobisz integrację satel zigbee przez home assistant - ale w tak krytycznych zastosowaniach stawiaj na niezawodność.
    Ja bym poszedł w kablowy belimo - z satela wysterujesz przekaźnik, a przekaźnik zawór. U siebie mam 230V - jedyny minus, to jest trochę wolny, ale do szybkiego na 24V potrzebowałbym jeszcze dodatkowy zasilacz.
    mam instalację antyzalaniową opartą na elektrozaworze Danfoss'a, przekaźniku, centrali Satela , czujkach AXD200 + UPS do podtrzymania elektrozaworu - muszę powiedzieć, że działa super, na razie testowo (byle jak najdłużej - postawiłem na niezawodność bo system tanio nie wyszedł, można oczywiście sterować zdalnie zaworem także via telefon (zamknij/otwórz)
    Myślę jeszcze aby dołożyć uruchamianie elektrozaworu w momencie wbicia kodu do alarmu ( wyjscie z domu) ale żona czasami programuje pralkę na pracę podczas naszej nieobecności to chyba sobie na razie odpuszczę .
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 19-01-2022 o 18:19

  19. #11219
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    I tylko tego typu rozwiązania mają sens.
    U mnie jeszcze brakuje kropki nad i co prawda nie na satelu, ale mam zamontowane sondy, zawór belimo wpięty w UPS - zostały mi dzielniki napięcia do sond i odczyt stanów analogowych plus prosta logika. Muszę to w końcu ogarnąć. U mnie wyłączanie podczas nieobecności też nie przejdzie. Też zostawiam zmywarkę czy pranie, a i nawilżacz potrzebuje stałego dopływu wody.

    Swoją drogą w ostatnim czasie 2 osoby mówiły mi o pękniętych wężach przy bateriach. Na szczęście obie były w tym czasie w domu.

  20. #11220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    I tylko tego typu rozwiązania mają sens.
    U mnie jeszcze brakuje kropki nad i co prawda nie na satelu, ale mam zamontowane sondy, zawór belimo wpięty w UPS - zostały mi dzielniki napięcia do sond i odczyt stanów analogowych plus prosta logika. Muszę to w końcu ogarnąć. U mnie wyłączanie podczas nieobecności też nie przejdzie. Też zostawiam zmywarkę czy pranie, a i nawilżacz potrzebuje stałego dopływu wody.

    Swoją drogą w ostatnim czasie 2 osoby mówiły mi o pękniętych wężach przy bateriach. Na szczęście obie były w tym czasie w domu.
    i tu trzeba bardzo uważać na zapisy w ewentualnych warunkach ubezpieczenia (jeżeli ktoś ma). Dokładnie jak napisałeś koledze pękł wężyk przy baterii, zalało dom. Zgłosił się po ubezpieczenie i cóż odmówiono mu bo nie spełnił warunków ubezpieczenia !

    okazało się, że w warunkach ubezpieczenia na jednej z kilkunastu stron OWU był zapis o obowiązkowym cyklicznym przeglądzie instalacji przez uprawnionego hydraulika (potwierdzony protokołem z pieczątką), pierwsze to ubezpieczyciel poprosił o taki protokół a skoro nie było to odmówiono ubezpieczeni.

Strona 561 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony