dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 562 z 562
Pokaż wyniki od 11.221 do 11.231 z 11231
  1. #11221
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No to ciekawe co teraz napisałeś Tylko teraz pozostaje pytanie jak hydraulik oceni taki wężyk? Można się zastanowić czy nie warto w takiej sytuacji iść do sądu.
    Aż zerknę do swojego OWU, bo takich kruczków pewnie jest więcej.

    Jest też opcja wymiany na harmonijkowe przewody ze stali nierdzewnej. Coraz więcej jest teraz takich na rynku.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  2. #11222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    No to ciekawe co teraz napisałeś Tylko teraz pozostaje pytanie jak hydraulik oceni taki wężyk? Można się zastanowić czy nie warto w takiej sytuacji iść do sądu.
    Aż zerknę do swojego OWU, bo takich kruczków pewnie jest więcej.

    Jest też opcja wymiany na harmonijkowe przewody ze stali nierdzewnej. Coraz więcej jest teraz takich na rynku.
    sądy to w Polsce porażka - będzie to trwało z 15 lat a środków na powrót do stanu z przed zalania trzeba już.

  3. #11223
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    I tak musiał zrobić remont, a potem to zawsze warto sprawdzić jakie są możliwości.

    Sprawdziłem u siebie owu i są tylko przeglądy wymagane przepisami - elektryka, kominy, itp.

  4. #11224

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    mam instalację antyzalaniową opartą na elektrozaworze Danfoss'a, przekaźniku, centrali Satela , czujkach AXD200 + UPS do podtrzymania elektrozaworu - muszę powiedzieć, że działa super, na razie testowo (byle jak najdłużej - postawiłem na niezawodność bo system tanio nie wyszedł, można oczywiście sterować zdalnie zaworem także via telefon (zamknij/otwórz)
    Myślę jeszcze aby dołożyć uruchamianie elektrozaworu w momencie wbicia kodu do alarmu ( wyjscie z domu) ale żona czasami programuje pralkę na pracę podczas naszej nieobecności to chyba sobie na razie odpuszczę .
    Tych elektrozaworów jest pełno- ja też mając Satela, a zrobiłem na elektrozaworze Afriso i to pewnie taniej sporo niż Danfoss. Mam wszystkie funkcje co powyżej opisałeś, a koszt nie był znaczący. Elektrozawór podłączyłem pod UPS od pieca gazowego, także tu już też nie musiałem powielać kosztów.
    Generalnie, warto sobie zrobić takie zabezpieczenie. Polecam każdemu.

  5. #11225

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamiloss80 Zobacz post
    Ja w swoim domu montowałem rolety przez firmę .....
    Nie wiem, czy to pomysł przełożonego? "Weź tam na Muratorze nas rozreklamuj trochę."
    "Poudawaj, że jesteś klientem. Na pewno nikt się nie zorientuje."

  6. #11226
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Nie wiem, czy to pomysł przełożonego? "Weź tam na Muratorze nas rozreklamuj trochę."
    "Poudawaj, że jesteś klientem. Na pewno nikt się nie zorientuje."
    Jaka płaca, taka praca. A płaca nie była zbyt wysoka
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  7. #11227

    Domyślnie

    Witam Forumowiczów, od 16 lat zajmuję się zabezpieczeniami domów. Systemy alarmowe, kamery oraz ubezpieczenia. Chętnie służę pomocą - mój nr tel. 691420328. Zapraszam do kontaktu

  8. #11228

    Domyślnie

    Dzień dobry, prosiłbym o pomoc w wyborze systemu alarmowego. Dostałem dwie propozycje i zastanawiam się, czy warto dopłacić do Ropama i lepszych czujek.
    Wycena:
    1) Centrala Satel Perfecta, Manipulator LCD Satel PRF-LCD, czujnik PIR Bosch ISC-BPR2-WP12. Koszt za całość ok. 2400 zł

    2) Centrala NeoGSM-IP/O-R3P/PSR-ECO-2012/AT-GSM-MINI90, Manipulator Ropam TPR-4BS-P, czujnik ISC-CDL1-WA15GE Koszt za całość ok. 4100 zł

    Na całej instalacji różnica jest prawie dwukrotna i mimo wszystko jest się już nad czym zastanowić. Dziękuję za pomoc

  9. #11229
    Banned
    Knapski

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-987
    Posty
    4

    Domyślnie

    Knx możne odpalić w wersji mini a później mając rozprowadzone przewody dowolnie praktycznie bez limitu rozbudowywać, Tańsza wersja to Loxone lub Niko. Można zrobić klasyczną instalację rozbudowaną o instalację wifi smart opartą na urządzeniach Z-wave np.: Fibaro albo dowolne urządzenia współpracujące z Google Home lub Alexa (raczej najekonomiczniejsza opcja, ale daje możliwość sterowania przez internet na urządzeniach mobilnych oraz poleceniami głosowymi).
    W celu dobrania odpowiedniego systemu dobrze jest skontaktować się z nimi


    Powinni podpowiedzieć co się najlepiej sprawdzi.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 20-03-2023 o 12:25

  10. #11230

    Domyślnie

    moim zdaniem Satela 64
    Tu była reklama....

  11. #11231
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Czy takie ustawienie czujek ruchu w domu będzie dobre?
    W domu mam ogrzewanie podłogowe, rekuperacja, pies przesiaduje w wiatrolapie.
    Kabelków nie mam ale nad parterem strych więc to nie problem chyba.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20240129_123029.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	467935
    Czy jakieś czujki kontaktrony w oknach są potrzebne jak są czujki ruchu?
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 29-01-2024 o 12:35
    Dom parterowy 106m2. Płyta fundamentowa fibrobeton 30cm na 10cm XPS. na płycie 15cm eps grafit.
    Silikat 24cm + 20cm EPS Grafit. Strop 40cm celulozy. Podłogówka po całości pod 8cm jastrychu cementowego. OZC 4kw na CO przy -20°C.. Pompa ciepła aquarea allinone 5kw

Strona 562 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony